Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   266 / 312
(#) Lali24 válasza probert69 hozzászólására (») Márc 7, 2017 / 1
 
Szia! Kondenzátorokat nézd át, meg a két FET-et ami kapcsolgassa a háttérvilágítást!
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Mostmár biztos, hogy a nyomógomb panel szivat.
Előzmény: van hogy napokig megy aztán spontán kikapcsol vagy be se kapcsol pl sleep-ből.
Most sikerült elcsípnem a rossz stádiumot szétszedtem és a nyomógomboknál ahol 3,3V nak kéne lenni csak 2,6 körül ingadozott (a scalert normálisan megkapja a 3,3V-ot)
Lehúztam a csatlakouzót és ohm mérővel Mohm körüli tartományt mértem a bekepcsoló nyomógombon, leforrasztva az ellenállást stabilizálódott a 3,3V.
Sajna visszaforrasztva a hiba is megszűnt így nem jöttem rá melyik gomb szivat, mert trükkösen van bekötve, nyilván hogy ne kelljen annyi kábel az egyik gmb 1kohmos ellenálláson a másik 10 kohmos ellenálláson viszi le a 3,3V-ot így külömbséget tesz mert amikor a 10kohmoson gomb van megnyomva csak 2,2V ig nyomja le nem nullára.
szóval most megint jó stádiumba van, sajna nem szabványosak a nyomógombok mert egyébként cserelném, de jó is volna elcsípni a bűnöst.
Mellékeltem képet erről a panelről, nem tudom találkozott-e valaki ilyen megfoghatatlan hibával.
Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Hali!
Miért nem szabványosak ezek a gombok?
A dvd/cdolvasókban is ilyen 90 fokosak vannak, ebayon/alin biztos találsz, ha ithon nem is.
Egyébként kiveszed amelyik gombot "ritkán" kell használni, ha hosszú távon megszünik a hiba akkor nyertél,
ha nem, akkor erre cseréled a következő gombot remélhetőleg csak 1 gomb vezet át
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szia

Koszi. Nem vagyok biztos hogy a gomb a rossz. Volt 90 fokos nyomogomb de meg v3letlen se olyan a gomb meret es a lab tavolsag se stimmelt.
Udv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Valóban, az ellenállások is megnyúlhattak, elmászhattak, nekem gombcsere megoldotta(nem 90 fokos volt.
A nyákot is érdemes lemosni.
(#) elektroncso hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy hibás LG LCD monitort, azzal a megjegyzéssel, hogy ha megjavítom akkor lesz egy jó monitorom. Alkatrészeket kell rendelnem (osztályfőnököm nagyon sürget ,AA akkukat kell rendelnem neki), így gondoltam rendelek ebbe is. Átnéztem, átmértem a benne lévő kondenzátorokat is, mind jónak mutatkozott, de gondban vagyok. Kiszerelés közben sikerült behorpasztanom a kapcsolóüzemű táp primer oldali pufferének tokját. A kondenzátornak a kapacitása megvan, de így nem merem visszarakni bele. Az eredeti 120µF 450V-os volt, viszont én csak 100µF 450V-osat tudok beszerezni most. Okozhat ez a -20µF hibát szerintetek (így a konkrét áramkör ismerete nélkül)?
Előre is köszönöm.
(#) zsoltee0001 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Miért nem szedsz ki valamiből, csak akad ott pár bontott táp, minek ölnéd magad fölösleges kiadásba amíg bizonytalan az eredeti hiba?
Üdv
(#) elektroncso válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
A végleges megoldáson gondolkodom. Ekkora fizikai méretben nincs itthon ilyen értékű kondim, csak sokkal nagyobb méretben, egy régi TESLA 100µF 350V-os kondit drótoztam most bele, a rajta mért feszültség 315V, szóval a teszteket biztos kibírja.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Elindítottam. Sajnos nem a tápban volt a hiba. De most már legalább pontosan tudom a hibajelenséget. A monitort bekacsolva tökéletes képet ad, de 5 másodperc múlva elsötétedik a kijelző. A bekapcsolást jelző LED világít továbbra is, ha kikapcsolom és újra vissza akkor megint tökéletes a kép 5 másodpercig, mert utána megint elsötétedik. Valaki tapasztalt hasonlót? Mit nézzek meg?
A monitor pontos típusa LG FLATRON W1934S-SN.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
A neten azt írják róla, hogy típushiba, mégpedig az inverter környékén. De konkrét hibamegoldás sehol nincs leírva. Itt a fórumon is találtam kérdést, de csak kondicserét ajánlottak, válasz, hogy sikeres-e lett nem érkezett a kérdezőtől.
U.i.: Közben sikerült hátulról megvilágítanom az LCD modult, kép van rajta, de a háttérvilágítása nem működik. Úgy tűnik, hogy tényleg az inverter tilt le valamiért.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) meheszgergely hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Üdvözletem.
Van egy BX 1502 /AVT-2026/inverterem.
Négy kivezetése van és nem tudom szabályozni a fényerőt.
Tudna valaki segíteni a megoldásban?
(#) meheszgergely hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Erről van szó. A fekete és a piros+ a táp.

s-l300.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Szia
Nem lehet, hogy valamelyik cső van elöregedve? Szeretnek nagyobb áramot felvenni és ezért tud letiltani az inverter.
Amikor bekapcsol milyen a fehér? Lilás? Az előjele lehet.
Üdv
(#) elektroncso válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Biztos el van öregedve. Még azon az estén szétszedtem az LCD modult, a csövek vége el van feketedve. Ami viszont érdekes, hogy sikerült úgy elindítani szétszerelt állapotban, hogy gond nélkül működött. Egy jó fél órán át. Azután másnap már megint nem volt jó.
(#) Laurox hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok Mesterek!

DELL 2007 WFPb ügyben tudna valaki segíteni?

Ajándékba kaptam, és nem bírok vele..

Tuti, hogy táphibás! (IPS kijelzős, sok fénycsöves, 4 paneles, bonyolult kis jószág) szeretném magamnak megcsinálni, mert tetszik.
Nem ad semmilyen életjelet, pedig a tápegység panelen már majdnem minden bűnt elkövettem... Át van kondizva, ez alap.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017

panel 1.jpg
    
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok,

Tudom ez nem laptopos topik de a kijelzővel van problémám.
Adott egy ACER Travelmate 7520-as laptop aminek a képe nem valami szép és az volna a kérdés, hogy a kijelző a rossz vagy a kijelzőhöz menő kábel. Képeket csatolok a mi a hibajelenség. Külső monitoron a kép tökéletes.

Segítségeteket előre is köszi
(#) zsoltee0001 válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hello
Ez olyan mintha a felső cső nem dolgozna.
Üdv
(#) zoli0078 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Szia,

Ez egy laptop itt csak egy cső van alul és az világítja be az egészet. A bevilágítás jó volna csak a kép kissé pirosas főleg a fehér részeknél látszik és olyan elmosódott. Ilyet akkor láttam mikor régebbi gépnél nem volt fent a VGA driver. Itt viszont a driver is fent van és külső kijelzőn hibátlan a kép.
(#) bbalazs_ válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
A cso halt meg. Kozepen meg gyengebben, de vilagit, a ket szele mar piros.
(Vagy a meghajto nem ad le eleg feszt, de ez elegge valoszinutlen.)
(#) zoli0078 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Találkoztam már hibás csővel laptop kijelzőben de nem gondoltam volna, hogy az ilyen furcsa képet (csatolt képek közül az első és az utolsó) tud eredményezni. A meghajtónál az inverterre gondolsz?
(#) Andr3wJ válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Két külön hiba lesz az, kizártnak tartom hogy cső gyengülése ilyen LVDS vagy "bitmélyésg" hibát csinálna.
(#) zoli0078 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Esetleg van tipped mi lehet a "bitmélység" hibának az okozója?
A pirosas árnyalat miatt én is gondoltam a csőhibára de nem az egész kép pirosas van olyan rész ahol a fehér teljesen fehér mint például az utolsó képen a start menü fehér háttere egy részén pirosas egy része pedig teljesen fehér.
(#) zsoltee0001 válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Valamiért nem ment át a hozzászólásom
Szóval, megnézném lámpával, hogy ahol fekete, ott valóban nincs kép?
Bár tényleg ha csak 1 cső van, ezek szerint nem csak a régieknél, akkor az cső életének utolsó percéig jó képet kéne hogy adjon.
Üdv
(#) zoli0078 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Találkoztam már olyan csővel ami szép pirosan világított mert már a végét járta vagy olyannal is aminek csak a középső része világított.
A kezdő képnél sok a fekete ott valóban nincs kép csak fekete. Nem tudom lámpával esetleg jobban lehetne látni?
Ettől függetlenül lehet megnézem közelebbről a csövet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) Puklee hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Üdv! Van egy Lg flatron w2234-s típusú monitorom. Mára oda jutott, hogy nem kapcsol be. Jó ideje nem reagált a kezelőgombokra, de üzemelt. Sötét alapon egy kis vibrálás látszott. Ma úgy döntottem, hogy szét szedem és utána járok miért nem reagál se a bekapcsoló gombra, sem másra. Egy 470µF-os kondi púpos volt, kicseréltem és ezután általában fél perc üzem után ki kapcsolt. Egyszer kétszer még át néztem a tápot, de mostanra ott tart, hogy egyáltalán nem ad életjelet, sem led világítás, sem bekapcsolás.. a nagy tápszűrő kondenzátor feltöltődve marad....
(#) Pacso hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok! Az este a monitoromon megjelent egy pixel csík és pár perc múlva eltűnt!! A kérdésem, hogy mire számíthatok a későbbiekben ????
(#) Andr3wJ válasza Pacso hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Jobb esetben nem látid sűrün a hibát, Vagy néha visszajön a hiba, roszabb esetban végleg marad a csík.
(#) Pacso válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszi!
(#) Laurox válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nekem is van egy ugyanilyen monitorom, ugyanezzel a hibával! Sajnos én sem tudom mi lehet a probléma, a többiek meg a fülük botját sem mozgatják már itt. Szóval bele kell nyugodni.
(#) Kovidivi válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Felsoroltad az összes lehetőséget. Végülis nem sokat tévedtél.
Következő: »»   266 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem