Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   155 / 249
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Az nincs, de eredetileg nem is arról volt szó.
(#) Kera_Will válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Ki mondta hogy DCF ?!
Ez a lakihegyi műemlék KH rádióantennára telepített energetikai rendszerek távvezérlő adójáról van szó (HGA22 135.6Khz).
EFR Teleswitch
(#) Doky586 válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Akkor bocsánat a kérdésért.
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Idézet:
„>...Ha jól gondolom akkor a hidegítő kondik kerámia, ahol pedig hangolás van ott fólia kell legyen?”

Igen, így van
Megjegyzem, hogy a vevőnek van egy előélete, írtam is korábban. Egy RTL-SDR (RTL2832U) , jFET-es előfokozattal a direkt konverziós bemeneten + GNUradio-val végeztem a protokoll felderítését.
Ha valaki "hard" rádiót építené meg, érdemes egy ilyen előtanulmányt végezni. Ha az adott helyen nem vehető, a TCA-s radió is kérdéses. És viszont: ha fogható, akkor az IC-s változat is kell, hogy működjön.
(#) Beles válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Okés. Lehet először építek egy vevőt középhullámra, és azzal kísérletezgetek.
(#) Doky586 válasza Beles hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Jellemzően a HH KH RH műsorszórás AM modulációt használ, addig a időjeladók FSK-t (FM), úgyhogy egyik nem túl érzékeny a másikra..

ui: (némelyik meg PSK-t)
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) Beles hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Megcsináltam a Feri007-es áramkört újra, átalakítottam kicsit, megcsináltam benne az AGC-t, illetve raktam optot a kimenetre. Gyönyörű jelem van itthon, ha kikapcsolom mindent a környékén, nem zavarja semmi. Azonban a dekódolt jelfolyamot nem értem, nem azt kapom amit kellene. Elvileg 200bps az adatfolyam, nekem olyan 270Hz körül van. Csináltam pár felvételt, egymás alá raktam őket összehasonlítás képen. De nem tudom hogyan kellene ezt dekódolni.

hga22.png
    
(#) pucuka válasza Beles hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Találtam egy ilyet, némileg segíthet. (248 EFR sorszám alatt, 422 oldal)
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Kera_Will válasza Beles hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Mások multipsk programmal dekodolják ezt.
Azt hiszem a másik topicban volt vmi forráskód emlegetve vmire ami feldolgozza.
(#) Beles válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2017 / 1
 
Köszi!
Eljutottam én is egy programig ami tudja dekódolni a hangkártyáról érkező jelet(termszetesen lekeverve) Itt jöttem rá, hogy valószínűleg nem jó a pll beállításom, úgyhogy állítgattam rajta. Végül rájöttem mi a helyes beállítás, és végül működik! El se hiszem, már megszámolni se tdunám mennyi időt töltöttem vele, de most nagyon boldog vagyok Köszi a segítséget mindenkinet, különösen Feri007-nek!

hga.PNG
    
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Nekem is öröm, ha másnál is működik!
(#) Beles hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
A TCA440 és az A244D között van valami különbség? Mert sikerült párat szereznem az A244D-ből, és azzal nem akar működni az áramkör.
(#) kistee válasza Beles hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Úgy tudom, ekvivalens tipusok. A TCA nyugatnémet (Siemens), az A244 keletnémet...
(#) Beles válasza kistee hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Akkor nem értem, már 5db kipróbáltam, és egyik sem megy. Pedig elvileg nem voltak soha használva. (Van 30darabom)
(#) pucuka válasza Beles hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Már régebben akartam írni, hogy én annakidején sokat szenvedtem vele, mire sikerült lábra állítani. Pedig eredeti TCA volt. Ha jól emlékszem valamelyik adatlapján volt nyákrajz is, érdemes ragaszkodni hozzá.
(#) Kera_Will válasza Beles hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
RT ÉK 1980 2 féle 80 méteres RIM vevő leírás is van , nyákkal együtt.
Azok a RIM rádiók még mindig alig 30 éve kikerülve a REKIből , is teszik a dolgukat .
Habár persze van amit a kontakt hiba, a "természetes amortizáció" , és egyéb behatások nem tettek tönkre.

Ott elrendezési/ültetési rajzok is vannak ... no meg a DCF77,5 KHz vevő leírása abban is ugyan ez az IC van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Az én vevőm A244D-vel van. Azt tapasztaltam, de fel is voltam készülve rá, hogy nagyon gerjedékeny. (Nem tudom, hogy a Siemens kedvezőbb-e ilyen -vagy más- szempontból.) Nincs foglalat, rövid kivezetések. Hidegítés mindenfelé, SMD kondezátorokkal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) rf_sampler hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Nem tudjátok mi történt a nadapi WebSdr-rel, véglegesen megszűnt? Már a http://websdr.org/ oldalon sem szerepel a felsorolásban.
(#) ha9pi.feri válasza rf_sampler hozzászólására (») Máj 27, 2017 / 1
 
Szia! HG4FC, Tóni üzemeltette, de úgy tudom, hogy kivándorolt Angliába...
(#) Gafly válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Sajnos tényleg sokan migráltak megélhetésileg nyugatra.

Győry Kiss Feri meg sajnos meg is halt külhonban. Tudja valaki a hívójelét (én még a magyart sem, sajnos).
(#) Doky586 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 27, 2017 1 /
 
A migrálás az a bejövetel..
A távozás az a diszidálás.. D
(#) gernerakos válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 27, 2017 / 2
 
Migrálás: vándorlás
emmigrálás: kivándorlás
immigrálás: bevándorlás
(#) rf_sampler válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Szia! Köszönöm a választ! Eszembe jutottak esetleges technikai okok, anyagiak, de ez pont nem. Sajnálom, hogy nincs már meg a nadapi WebSdr, mert egy időben sokat hallgattam. Akkor jobb híján maradok a holland szervernél a Mini-Whip antennával.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Engem is nagyon érdekelnek ezek a netes kapuk!
2 éve élek kint de hiányzik a rádiózás!
Jo lenne egy netes linket csinálni hogy megint tudjak hallgatozno beszélgetni!
Otthon van lehetőségem egy "átjátszót" lerakni!
(#) Bell válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Érdemes megismerkedni a DMR-el. Külföldről is lazán rádiózhatsz bárkivel drága berendezések, irányított antennák nélkül. Bővebben: Link
(#) Doky586 válasza Bell hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Az EchoLink még egyszerűbb.. pedig analóg
(#) Firefighter1 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Na igen... valami ilyesmit kerestem!
Már csak a kompatibilitásnak kell utánnanézzek!
illetve hogy a távol lévő rádion lehet e csatornát váltani!?
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Távolról persze
(#) elektroncso hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Sziasztok.
Jó hírekre bukkantam a SRP-n. Megtaláltam a szlovák állásfoglalást a vizsgáztatási rendszerről. Nem kell HAREC fokozatú vizsgát tennem, elég az Alapfokozatú is, ugyanis elfogadják a CEPT Novice fokozatot is. OM9/HAxxx hívójel prefixxel forgalmazhatok itt. OM/HAxx akkor van, ha HAREC vizsgát tennék és így CEPT fokozatú engedélyem volna.
Örülök, mert elsőre nem szívesen csináltam volna HAREC vizsgát.
Úgy terveztem, hogy a nyáron csinálom a vizsgát, de megnézve a 2017-es vizsgaidőpontokat nincs nyáron vizsgáztatás, így marad a szeptember.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) zenetom hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Lehet rossz helyen kérdezek, de van olyan program, amivel RF áramköröket lehet szimulálni? (Pl. 434MHz-en) ?
Következő: »»   155 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem