Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   154 / 250
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Jol nez ki. Az en vegfokom meg mindig az asztalon pihen.
(#) szendi001 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
3. évig épült
(#) szikorapéter válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Minden esetre egy mancsot megér! Szép lett.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Elkészült a gyári kivitelű nyák. Holnap postázom Medve-nek. Holnap nekiállok összeszedni a bele való anyagot.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 2, 2017 / 1
 
Sajnos föld hiba maradt benne. Ma megyek el a FET-ekért. BF 244 lett a választásom.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) szendi001 hozzászólása Márc 25, 2017 / 1
 
Így néz most ki. Kaptam bele trimmereket is.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 / 1
 
Hello szendi,

Jól fest. Előbb-utóbb életet lehelsz a kis rig-be és megy a QSO !
Én a fentebb említett kis Róka vevővel szórakoztam, de még az sem került dobozba. A jó idők végett kinti antennázást végeztem EWE antennát vételre és egy inverted "L"-t 160m-re.
A K9AY vevő antennát is szeretném kipróbálni a kis helyigénye végett . Ha van valakinek itt a fórumban tapasztalata szívesen meghallgatjuk vagyis olvassuk.
(#) szendi001 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
100 watt körüli fetes végfokon jár a fejem. Körbenéztem miket lehet kapni, és többféle tranzisztor is szóba jöhet. A kimenő körbe azonban több standard kapcsolást is láttam. Mi a különbség amikor bifiláris toroidon, kapnak a végtranyók tápfeszt? A másik megoldás amikor a trafó közepe van a tápon.
(#) szendi001 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Ennél meg a trafó közepe kapja a tápfeszt.
(#) Hetope válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 / 1
 
Ez a másik kapcsolás C osztályú a lehető leg egyszerűbb megoldás ahol igencsak kell figyelni minden egyes alkatrész minőségére és a mehanikai szimetriákra. Minden végfokban a trafók anyaga és az elkészítése (tekercsek elhelyezése) fontos tényező . Az első kettő azért komplikáltabb mert igyekeztek olyan kapcsolást készíteni amely széles sávú + lineáris (vagyis össz üzemmódú).
(#) szendi001 válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Szia Hetope! A C osztályt értem. Itt van azonban pl az FT757 végfoka. Ez is a trafón kapja a tápot. Ezt nem értem, hogy mi dönti el.
(#) Hetope válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Szerintem a piac dönti el de ha jobban megnézed a rajzot akkor látod hogy macerásabb kordában tartani a tranzisztorokat. Viszont ha csak 80 méterre készíted akkor könnyebb a helyzet.
(#) ha1drp válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Egyszer már kiveséztük többé-kevésbé ezt a témát itt, ha érdekel keress rá vissza.
Röviden a a bifiláris megoldás nagyobb szimmetriát biztosít, illetve megtekerhető toroidra is, ha azt könnyebb beszerezni. Leginkább a kérdés az mit tudsz beszerezni?
Amúgy saját tapasztalatom alapján én már biztos nem építenék 12v-ról végfokot, pláne nem tranzisztorosat. Nagyon könnyen elszállnak ezek a tranzisztorok és nem olcsó pótolni őket.
(#) szendi001 válasza ha1drp hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Köszi! Visszaolvasok!
(#) Gafly hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Úgy látom mostmár megy az adok-kapok oda és vissza QRP vs RT
(#) rf_sampler hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Ma vettem csak észre, hogy van ilyen topik is. Üdv minden amatőrnek!
Van egy 30A-es Daiwa tápom, annak a bemérésében tudna valamelyikőtök segíteni, Budapesten vagy közelében?
(#) szendi001 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Gáz a honlap. Maga a tartalom egyébként alapokon nyugszik.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Olvasd vissza, en is felvetettem volt a kerdest, es keszitettem egy rajzot, az aramutakrol.
(#) ha4023 hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Sziasztok

Most 15-én Debrecenben, ez egy pici találkozó. 8-tól már ott lesznek. Debrecen VOKE Faraktár u. 67.

Gyula

én is tervezem, hogy megyek. Ha valaki jönne, akkor szívesen látjuk.

Ilyenek biztosan lesznek: katonai antenna árbócok, antenna fejek, kikötési pontok, antenna huzalok, huzal antennák, alapműszerek, elektroncsövek...stb.

Fiera-31.jpg
    
(#) Beles hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok!
A HGA22 135.6Khz-en üzemelő rádióadó jelét szeretném befogni. Van valakinek tapasztalata ezzel? Esetleg ötletek, hogy hogyan induljak el?
(#) Kera_Will válasza Beles hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Pl.: TCA440 receiver IC
van 1 2 elvirajz róla.
Bármelyik KH / HH zsebrádió hosszú hullámú modulátor és oszcillátor szekcióját párszor 100pF kondenzátorral kiegészítve elérheted 130 KHz sávot.
Vagy keressél 2200 méteres amatőr sávú vevő készülék leírásokat.
Van kit is : ISDR kit
ISDR LF
sok féle 136 KHz vevő leírása
Tessék válogathatsz ... kb 2 perces google keresés eredménye ...
(#) Beles válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszönöm a linkeket! Ezek szerint én nem tudtam a megfelelő kulcsszavakat, mert nem találtam ilyen leírásokat. A TCA440 vevőt már megépítettem, de nem jutottam vele sokra. Annyira zajos a jel, hogy nem sikerült még vele vennem egy normális jelsorozatot sem. Illetve szeretném megérteni hogyan jönnek ki az alkatrészek értékei, de nem találtam semmi jó leírást erről az IC-ről. Egy jó kf szűrőt még minimum kellene bele tenni, illetve az AGC-t is megcsinálni abban a kapcsolásban.
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia
megszólítva érzem magam
Sajna, hosszúhullámon annyi a zaj manapság, hogy gyakran lehetetlenné teszi a vételt.
Pl. a DCF77 gyári órám régebben folyamatosan ment, most pedig hetek óta nem szinkronizál.
A közölt vevővel kb 100 km-ig jól vettem a HGA 22-t, zajszegény környezetben. Egy laptop táp
1m-ről már kinyírta a vételt.
Nem tudom, hogy a hangfrekis KF erősítésének növelése, ill. szűrő mennyit segít.
Ha van kérdésed, jöjjön!
(#) Beles válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia! Köszönöm előre is, van pár kérdésem, amivel talán jobban megértem a kapcsolásod 100km bőven jó, mert Pesten lakom. Akkor nem csoda, hogy nekem nem megy, 1 méteren belül mindíg van valami táp, vagy laptop amikor bütykölöm.
Te milyen tápegységet használsz hozzá? Azt vettem észre, hogy ha aksiról üzemeltetem, sokkal jobb a jel minőségeű8szkóppal nézve), de mivel valahogy a dekódoláshoz el kellene a jelet vezetnem, így ha már a GND-t össze közösítem, a jel újra zajos lesz. Ennek kiküszöbölésére egy opto csatolót gondoltam, ez jó megoldás lehet?
Illetve még az érdekelne, hogy hogyan jöttek ki a TCA440-hez az értékek: előfokozatnál az 50uH, 2µF-es kondik az IF-nél. Próbálom megérteni miért pont ilyen értékek kellenek, de olyan szegényes az adatlapja az IC-nek. És sajna rádiótechnikában nem vagyok egy expert
(#) Kera_Will válasza Beles hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Pesten rád dől a torony ha nem vigyázol !
Rakjál ki egy aktív ferrit antenát külső térbe dobozba.
Másik ötlet.
Vagy próbáld ki a miniwhip antennát : miniwhip pdf
miniwhip masik
Igaz ezt is inkább külső térben elhelyezendő.
Talán a mágneses komponensekre nem érzékeny annyira,
12KHz körüli ALPHA orosz adókat simán vettem vele hangkártyára dugva miniwhippel
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Kera_Will válasza Beles hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
TCA 440 ről az RádióTechnika ÉvKönyv 1983-86 közötti számaiban lévő egyszerű rádió vevő cikkeiben találsz részletes leírást.Bocsi fejből nem rémlik melyik lesz a tuti ... inkább a későbbiek mert a korábbiakban tranzisztoros egyenes vevők vannak későbbiekben tárgyalják az IC-seket is.
(#) weend válasza Beles hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Bővebben 76- 85-ös évkönyvekben.
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Egy dugasztápot használtam, klasszikus 7805-tel stabilizálva.
Opto: gondolom, a komparátor kimenetére gondolsz, persze, jó.
A 2µF a keverő bázisait csatolásmentesíti, az alacsony KF miatt nagyobb, mint az adatlap szerint.
A 50uH - nem az értéke az érdekes,hanem hogy ez a csatolótekercs:a ferritantenna rezonanciaellenállását illeszti az IC bemeneti, 4.5k impedanciájához. Kb. 1/10 menetszám kell a ferritantenna tekercs menetszámához képest. Nem kritikus.
A ferritantenna pontosan rá van hangolva az adóra?
Mellékelten az adatlap, ebben benne van az IC belső kapcsolása, lehet rajta gondolkodni

tca440.pdf
    
(#) Beles válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szia!
Köszi a segítséget mindenkinek, olvasgatom az évkönyveket.
A csatolt adatlap már jóval részletesebb mint amiket találtam
Optot igen a komparátor kimenetére gondoltam.
Rá van hangolva igen, kimértem az antennát előtte rendesen. Még az lenne a kérdésem, hogy a kondenzátorok típusa fólia vagy kerámia kondenzátor kell legyen? Ha jól gondolom akkor a hidegítő kondik kerámia, ahol pedig hangolás van ott fólia kell legyen?
(#) Doky586 válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Idézet:
„Pesten rád dől a torony ha nem vigyázol”

Ezt hogy érted?
Pesten nincs DCF77 adó...
Következő: »»   154 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem