Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   703 / 1117
(#) gyuszo válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az elemet az elemtartóba, ha laza javítsd meg. Hidd el, az jó helyen van, ne akard máshova bekötni. Ha másikat teszel be méréssel ellenőrizd, hogy jó-e. Multiméterrel ha megméred 3 V feszültséget, árammérésre téve 30-500 mA között mérsz, akkor jó.
(#) belfi2 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Nincs lemerülve. Az egyik vadfonat új , a másik 3 volton van. Most az új van benne.Ja és igen elfelejti a biost is. Ráadásul nem az én gépem és amikor lekapcsolják akkor nem tudják elindítani mert nem értenek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) gyuszo válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az árammérést ( terhelve ) se hagyd ki. A 3 V az oké.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) belfi2 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Tudom hogy ott van a legjobb helye, csak hogy ott nem működik a tápellátás.Azért kellene valamilyen megoldást találni egy másik elemtartóval, vagy átkötéssel.Lehet eloxidálódott valamelyik furat-galvanizált vezetősáv és nem adja át a feszültséget az elemtől a biosig.
(#) nedudgi válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az elemnek nem a BIOS-hoz kell csatlakozni, hanem az RTC csiphez.
(#) belfi2 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Köszi , már ez is előrelépés.
(#) tomi1990120 válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az elemtarto nagyon mozog?Tudnal rola kepet feltenni elem nelkul?
(#) belfi2 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Konkrétan arról nem mert nincs nálam a gép de hasonló az van .Próbáltam átforrasztani de semmi erdmény , mindig csak kiírja hogy nincs elem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) tomi1990120 válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Latom van rajta olyan sarga gomb gondolom a bios reszetre van esetleg az nem nyomodik nincs beragadva vagy nem zarlatos?
(#) belfi2 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Igen , valóban arra való. nem hiszem hogy zárlatos lenne mert amíg be van dugva , és készenlétben van , addig jól működik. Minden adatot megőriz és indul rendese. De ha kihúzzák vagy áram szünet lesz, akkor minden leáll és mehetek át hozzájuk indítani és beállítani.
(#) tomi1990120 válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hat akkor nemtudom mitol lehet le kene merni el e jut a 3v oda ahova kell.
(#) belfi2 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Igen , ezért kérdeztem hogy , hogyan van megoldva táp. Majd ha hazajön a gazda akkor kiderítjük melyik az RTC chip és azt hogy melyik lábra van kötve az elem, valamit odáig eljut e a feszültség.Addig sajnos nem tudok lépni , mert nincs jobb képem a lapról.
(#) Ktulu válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Valószínű annak az SMSC feliratú superIO IC-nek az egyik lábára van kötve. (egy 1k körüli ellenálláson keresztül?)
(#) belfi2 válasza Ktulu hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hát fogalmam nincs mert nem tudom mi az valójában . Amennyiben LPC47M182 akkor az adatlapja szerint nem ő az.Nem találok RTC funkciót.Szerintem mellette levő a COM port csatlakozásánál lévők közül lesz valamelyik. Bár lehet tévedek, mert annak a száma neve egyáltalán nem látszik.
(#) golem hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy pc asus M2NPV-VM alaplap van benne.
ha ki huzom a gépet a hálózatból akkor el felejti a bios beálitást vadonat uj elem van benne.
Mit lehetne tenni ellene hogy ne felejtse el az időt meg semmit.
(#) Ktulu válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Déli hídba is mehet. 32KHz-es kristály árulkodó lehet.
(#) tbarath válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
Ez egy 10+ éves alaplap, a komplett gép nem ér egy forintot se. Ha kihívásként tekintesz a javításra akkor hajrá, de ezen az alaplapon már minden rossz lehet, minden _is_.
Szóval ha a az a cél hogy használják a gépet akkor jobb lecserélni, baromi olcsón lehet használt brand gépeket kapni, ettől sokkal jobbat.
(#) gyuszo válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Sajnos ez igaz, 2004. évjárat, DDR 333 Mhz, 400 MHz memória támogatás. Nem egy mai használatra van tervezve.
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Estét!

Berosálok már ettől a nyomorult horizongó hulladéktól...

Eddig ment rendesen, kb két napja nem hajlandó elindulni Internet Explorer alatt. A tünet, először valami activex vezérlő miatt nyavajgott, hogy frissítsem mert elavult (01 kép). Mivel Silverlight pluginnal megy, letöltöttem a legfrissebbet, és telepítettem (az előző verziót előtte eltávolítottam.) A telepítés sikerült üzenetel befejeződött. Gépet újraindítottam, és most meg azért nyavajog, hogy telepítsem az átkozott silverhulladékot (02 kép). Pedig fel van, és engedélyezve is van (03 kép)!. Na erre varjatok gombot...

Egyébként Opera alatt működik silversar nélkül is. De Explorerre kellene...
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok! Tud valaki valami megoldást a következő applikáció letöltésére win 10 -re akárhonnan, minden hulladék felhasználói fiók belépés nélkül?

17track...
(#) coyote55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Privát üzenet röppent!
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Tegnap visszahívott az upc supportos. Gyakorlatilag nem igazán tudtunk dűlőre jutni. Annyi értelmes infóhoz sikerűlt hozzájutni, hogy a napokban álltak át a html5 streamelésre, szóval elvileg már nem kell a silver hozzá. Na mondom ezt ma kipróbálom. Megynitom az IE -t, töltöm be az oldalt, és mit látok?
Hogy ez a böngésző még mindig a nyomorult silverér sír.
Most akkor mi is az igazság? Ez már mindennek a teteje...
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Böngésző cache törlést próbáltál már? Nekem csont nélkül megy IE és Edge alatt is. Silverlightnak nyomát se láttam a forrásban.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Nekem alapból minden böngészőm be van állítva, hogy kilépésnél minden cache adatot töröljön.
De megcsináltam egy törlést most manuálisan is, a helyzet változatlan.
Kezdek arra hajlani, hogy ebből előbb utóbb format c: lesz, aztán reinstall...
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) steelbird válasza bbb hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Idézet:
„Silverlightnak nyomát se láttam a forrásban”
Ott van az, legálábbis a hiányára figyelmeztető szövegek igen...
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Egyébként csak nálam olyan gyér minőségű a discovery sience mint egy gagyi agyonnézett VHS felvétel, vagy másnál is? A többi csatorna amúgy már jobb...
(#) steelbird hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Gépösszerakás előtt áll az egyik barátom, tápegység választásban kellene segítség. Aktív PFC, 400W, nem kell passzív hűtésű, a cél a költségek minimalizálása lenne. Élettartam/ár viszonyban mit tudnátok javasolni?
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Nekem egy ilyen van a gepben es eddig jol birja igaz 460w-os.Kapni nemtudom hogy lehet e meg ilyet.
(#) Ge Lee válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Nem hinném hogy ma lehet még találni bármilyen passzív PFC-s tápot, de ha esetleg talál akkor olyat vegyen, a súlyáról tudni fogja hogy melyik az.
(#) tbarath válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Egy javaslat: ne a tápnál minimalizáljatok költséget, mert táp etet mindent a gépben, SPOF. Egy rossz táp okozhat instabilitást (főleg ha az alulméretezett elkók kiszáradnak benne), hamarabb hal meg, és rossz esetben viszi magával azt ami utána van kötve.
Inkább tegyetek a gépbe gyengébb VGA-t, procit, kisebb vinyót, stb., de a táp legyen jó. Ha drága a konfig akkor azért, ha pedig nincs pénz drága konfigra akkor még jobban fog fájni ha pár év múlva cserélni kell...

Az APFC és 400W paraméterek hogy jöttek ki egyébként? Milyen gépet raknátok össze?
Következő: »»   703 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem