Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   336 / 398
(#) CIROKL válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Kicsit mellé lőttél de nagyon , sok trollkodàs nem történt csupàn a puszta valósàgot vàzoltam . Ami az erősìtők mennyiségét illeti részemről az neked még lekvàros gombócból is sok lenne !
(#) szendi001 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Nem tudom honnan veszed, hogy mit és milyen műszaki tartalommal építettem meg. A megjegyzések (általában) az amatőr fórumban demoralizálóak. A kolléga épített egy erősítőt. Maradt benne felépítésből adódó javítható műszaki tartalom, de ettől még nem kell elvenni a kedvét. Nem kifejezetten neked vagy Alkotónak szólt a megjegyzés, hanem annak a fikának, hogy valaki épít valamit a másik meg rutinból megköpködi. Nem lehetetlen feladat elszigetelni az elkót a bordától. Polimer távtartóra helyezve a bilincset jelentősen javul a helyzet. Külön kifogásolom a lekváros gombócos hasonlatodat. Nem ittunk egy bögréből tejet.
(#) zenebolond válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Én már kaptam ilyen visszaírásért Warn-t de legalább kiadtam magamból, csak így tovább, megértelek. Az építő kritika mindig jobban esik mint a leszóló.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Egyébként jó a konstrukcióid. Próbáltam keresni egy olyat, amin a kondi a borda mellett van, de olyan nem volt a honlapodon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) NGY hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sosem építettem Quad-ot (jónéhányszor elhatároztam, aztán mindig volt más előtte a listán), ezért korlátos az ismeretem a témában.

Kérdezem azoktól, akik keze alól már kijött néhány, van fülük is hozzá, esetleg koruk alapján is lehet tapasztalatuk: igaz-e, hogy a hajdanvolt, szépreményű Mikroelektronikai Vállalat által gyártott 2N3055 tranzisztorokkal jobban szól a kapcsolás, mint más gyártókéval?

Ifjúkorunkban bizony ez volt a városi legenda, és amikor gyárlátogatáson voltunk, néhányan még kunyerálni sem restelltek. De lehet, hogy csak azért, mert mást nemigen lehetett akkoriban kapni .

Ha volt már a kérdés, elnézést kérek, most nem tudom a 340 oldalt végigböngészni.
(#) NGY válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Létezik (ld. régen a kályha és a fal közé állított kis paravánt), és hozzá elég jól csökkenti a sugárzó hő hatását (a hőmérséklet negyedik hatványával arányosan, ha jól rémlik).
(#) szendi001 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A régi időkben nehéz volt beszerezni anyagot. Adott tranzisztort rengeteg gyártó gyártotta, és a csipek alakja, jellege változott. Nem a fórum témája, de ha beírod a "fake 2n3055" látni fogod mi a lényeg csip méret ügyében. Másik paraméter a félvezető sebessége. Ilyen kapcsolásokban a túl gyors félvezető okozhat gerjedést. Mai világba értelmes tranzisztorral érdemes kezdeni, ugyanis a 2n3055 feszültség tűrése csak a +-30 Volt körüli tápot engedné a teljesítmény rovására. Jó munka egy Quad építés, ha limitált vagy időben, vegyél kit-et.
(#) Ollika12 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Egy jól működő Quad erősítőt adtam kölcsön a hétvégére.Amikor visszahozták az egyik oldala nem szólt.A tápbiztik rendben vannak,egyenáram nincs a kimeneten,a védelem rákapcsolja a hangszórót de nem szól.A panelt megvizsgálva négy ellánállás szét van égve.Mellékeltem a fényképet.Az ellenállások:R20=270ohm,R22=330ohm,R23=82ohm és R24=22ohm.Ezeket kiforrasztottam mind szakadt,ezeket cserélem.A kérdésem az lenne melyik alkatrészeket forrasszam ki ellenőrzés céljából mielőtt újra tápfeszültséget kapcsolok rá.Szerintetek mi okozhatta az alkatrészek halálát?(túl nagy bemenő jel?)Előre is köszönöm a segítséget.
(#) pinyó39 válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A ráakasztott hangdobozban lehet hogy volt egy porráégett piezos magas, egyik kuncsaftomnak egy ilyen kinyírt pár gyári véget.
(#) hapro válasza NGY hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
A kérdésedre pontos választ adni nem tudok, csak egy szubjektív véleményt. Már 10 fölött van a megépített példányszámom ebből a végfokból. Amire emlékszem, hogy MJ15003tranzisztorral nekem annyira nem tetszett a hangja mint 2N3055-el és ha emlékeim nem csalnak akkor hasonló hangképe volt számomra 2N3773-al is mint 3055-el. A 15003-al számomra rideg-hideg-kemény hang jött elő és ez akkor nekem nem tetszett.
És volt még egy amikor ugyan összehasonlítás nem volt csak emlékekkel, ami ugye objektivitásban = nullával (persze hol beszélünk itt objektívitásról....?) szóval készült MJL21194-el is és csak az maradt meg, hogy nem voltam hasra esve a hangjától, és persze ez azt is jelenti, hogy rossz azért nem volt.
Hátha ez a sok szubjektum valami segítség...
(#) Ollika12 válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A két topláda is a sajátom volt ami rá volt kötve.Azokat is leellenőriztem amikor visszahozták azok rendben voltak,nem piezo magas van benne.
(#) NGY hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha még vannak hasonlók, érdekelne. És még az is, hogy kinek van élmnye, tapasztalata a "legendával" kapcsolatban.
(#) reloop válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia! Lesz pár hibás félvezetőd is, a tranyókat méregesd ki zárlat szempontjából! A T7 kollektor-bázis zárlat égethette meg az ellenállásokat.
Tégy izzót a hálózati ágba áramkorlátozónak és egy alkalmas rajzra írd rá a feszültségeket ezen szisztéma alapján!
(#) elektrikszerviz hozzászólása Ápr 18, 2017 / 1
 
Hé FIÚK! Nem történt semmi gond: mindenki leírta a véleményét és tanácsait. Én minden kritikát és tanácsot jó szívvel fogadok mert ebből lehet tanulni. Szakszám szerint a végzettségem Vill.szer. mester meg egy rakás egyéb szakvizsga. Ezt a dolgot hobbiból művelem. Egyébként a DCD fűnyírás közben kitettem az udvarra legalább 50W-al kettő órát szólt. A bordák 45C fokra melegedtek. Oldalanként elég nagy a hőleadás . A kondikat is megmértem 28,5C fok. Nem eladásra készültek saját lakás és műhely használatra. Ha esetleg kiszáradnak kicserélem őket. elektrik
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) Ollika12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia!Köszönöm szépen a segítségedet.Valóban a T7-es tranzisztor kollektor-bázis zárlatos.Leellenőriztem a többi félvezetőt is .A T5-ös tranzisztor is zárlatos volt,a többi félvezető úgy néz ki rendben van.Az ellenállásokat és a T5-ös tranzisztort(BC557B)pótoltam viszont a T7-es tranzisztort(BD244C)nem tudtam pótolni mert nem volt a boltban.Péntekre igértek szállítmányt.A méréseket így csak a hétvégén tudom elvégezni.Ha megvannak az eredmények közlöm veled.Előre is köszönöm.
(#) gepesz13 hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Valamikor olvastam valahol, hogy egy hangdoboznál a teljesítmény megoszlik. Pl: a mélyre kb 55% a középre 35% a magasra csak 10% jut. Szerintetek ez igaz, vagy valami sületlenség?
Üdv: gepesz13
(#) Alkotó válasza gepesz13 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ez a zenei anyag sajátossága, amihez csak igazodik a hangboboz. De zene sokféle van.
(#) elektrikszerviz válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
Hát az én fülemnek a DCD verziónak a közép tartományban sokkal lágyabb a hangja nem olyan ( feszes vagy érces) de hát a prímás mindenkinek másképpen muzsikál. De azért megtartom mind a kettőt. Most már megvan az összes Quad verzióm. Most egy A osztályút bütykölök és van már mihez hasonlítani egyiket a másikhoz. És köszönöm mindenkinek a tanácsait és persze a kritikát is. elektrik
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) Tiggey válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Teljesen tökéletes! Sokan nem láttak még gyári véget. 3-4 órás üzem után nem a borda 45C fok, hanem bent a levegő a dobozban. És láss csodát, bírják. Jobb nem is fölrakni kész képet, mert hogy egyszer megemlítik, az egy dolog. Így tanul az ember. De mind ezen kattog, meg fölrobban!!! VICC!!!
(#) Ollika12 hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Kétféle gyártmányú BD244C kaphato a boltban.Az egyik Fairchild a másik valami CDI.Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
Hamis tranyók léteznek ebből a tipusból?
(#) janika002 válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 / 1
 
Szia!
Nem értem miért kell még küzdeni ezekkel a régi elavult kétes eredetű BD-kel, ahány bolt annyi gyártó!Sokkal jobb tranyók léteznek a piacon és eredetiek!
ONSemi MJE15031 a BD244C helyett!A vége:MJ21194/MJ15003!Tönkreretehetetlen a Quad 405 vele!
(#) janika002 válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Most nézem a te paneljaid is Korcz József/Giantsound gyártmány!Én is építettem belőle!

SA400225.JPG
    
(#) Ollika12 válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Igen van belőle 4db csak ez védelemmel együtt van egy panelon.Àltalad emlitett MJE15031 tranyo bekötése,tokozàsa megegyezik a BD-vel?
Ha igen cserélem őket ,akkor inkább azt rendelek.
(#) granpa válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Tekintsd meg az oldal alján lévő adatlapokat
(#) Tiggey válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Vagy 2SC5200 a végére ha már kész dologról van szó.
(#) Ollika12 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Megnéztem ,köszönöm.
(#) didyman válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Fairchildot vegyél. Hamis előfordul bőven az MJ-k, MJE-k között, sőt, azokat még inkább hamisítják, előszeretettel. A BD244, ha eredeti, teljesen alkalmas az A-osztályú részben, figyelembe véve a tápfeszültséget.
(#) latyakosa hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Elnézést mindenkitől, nem olvastam minden előzményt.
Arra keresem a választ +-45V DC ről járatva a 405-t 2n3773 vég tranzisztorokkal pl 8 ohmon mennyi lehet a Vpp maximuma ? Illetve megfordítva is érdekel a válasz, mi a kivezérelhetőségi korlát a 405-nél ? Köszönöm.
(#) Johnny0004 hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Üdv! Adott egy Quad 405 végfok LM1036 előerősítővel. Eddig +-30V-ról ment, most tettek bele 50V-os tápot. A probléma a hangerő majd nem max állásánál kattogni kezd. Kicsit visszább tekerve elmúlik, mind ez zene nélkül. Zene alatt is hallható valami furcsa zaj. 30V tápfesznél tökéletes volt. Ez végfok gerjedés vagy az LM1036 produkálhat ilyet?
(#) latyakosa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
A táp növelése során a végfok panelben néhány ellenállás értékének változtatása szükséges lehet, illetve a nem tudom milyen félvezető készlet lehet benne, de általában az A osztályú meghajtó fokozat és a vég tranzisztorok cseréje is szükséges lehet. Melyik változatú panelről van szó ?
Következő: »»   336 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem