Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2729 / 3550
(#) Firefighter1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Igen... mostmár tudom... de ez kb 4-6 éve volt!
Esetleg találtál olyat is amit irtam?
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Nehéz kihámozni melyik része érdekel téged éppen. Én csak tippet tudok adni. Mivel nekem gyenge az angolom. Kigondolom mit is keresek, majd google fordítóba beírom és az angol kulcsszavak alapján eddig mindent megtaláltam, amit kerestem.
(#) elektroncso hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Sziasztok.
Holnap megyek Budapestre az Országos Konstrukciós Versenyre. Ha valaki esetleg lesz innen és szeretne pár szót váltani velem könnyen megtalál, fiatal 18 éves enyhén hosszabb hajú fiú bakancsban. A szombati napot negyedikként fogok előadni, ami azt jelenti, hogy 9-től 9:20-ig, utána a másik teremben nagy eséllyel meg lehet találni.
Egy széles sávú analóg vobbulátorral neveztem.
Esetleg van aki jön?
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Akkor nem jössz a börzére.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Sajnos nem. Én szombaton Újpesten leszek, az Ipari úton.
U.i.: Mindjárt indulunk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) KissAttila válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Sok sikert.
(#) SALáta válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Épp 300N os légrugópárt építettem be tegnap a gépembe(600N). Sajnos nagy az erő, kicsit könnyebb kell. 70+15+kb10-12 kg amit tartania kell egyensúlyban. Picit kevesebb kell, majd 250 es pár megtartja(rövidebb is a kelleténél a 300 as). Én nem bírtam csak picit összenyomni, inkább kibakoltam a gépet és úgy cseréltem a még W germany feliratút a cseredarabokra. Szóval 300N elég erős, nem értem miért indult el igen nehezen a rugó, de felhúzni nem akarom, balesetveszélyes.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Hogyan rögzíthetek egy ilyen meg egy ilyen LED "tükröt" egy műanyag dobozba?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Úgy érted, hogy csináljak megfelelő méretű kerek lukat, amiben szorosan megáll és ragasszam be?
(#) Panhard válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Lyukat nem muszáj, be tudod ragasztani anélkül is.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Mivel kb semmi konkrétat nem írtál, csak, hogy be akarod ragasztani.... De igen kb úgy ahogy leírtad
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 / 13
 
Sziasztok.
Megérkeztem tegnap este a versenyről, mégpedig nagyon boldogan. Én lettem az első! Sőt két különdíjat is sikerült nyernem, mind a kettő a versenyen elért eredményemtől függetlenül került hozzám. Az egyik egy táska szakkönyv, aminek nagyon örülök, a "magyar nyelt ápolásáért", mind olyan témakörben ami érdekel. A másik különdíj pedig egy RIGOL USB-s kétcsatornás digitális oszcilloszkóp.
Az első díj pedig egy KEYSIGHT U1253B többfunkciós multiméter volt, egy ARDUINO UNO alapú fejlesztőkészlet a HEStore/HE felajánlásából (köszönöm Topi!), pont egy fél éve gondoltam rá, hogy jó volna nekiállni a digitális dolgoknak is, többek között az ARDUINO-nak illetve a PIC-eknek is, amihez szintén egy nagyon jó könyvet kaptam. Illetve két darab vásárlási utalványt egyet a LOMEX-től egyet pedig a HQ ELEKTRONIKÁtól. Végül de nem utolsó sorban még pár apróságot kaptam a ROHDE & SCHWARZ-tól (USB kulcs, tollak, zseblámpa, kisbicska stb.), pár apróságot szintén a HQ-tól és a TME-től. Boldogságom jelenleg határtalan. És nem csak nekem, ugyanis sikerült a sulimnak nyerni egy ROHDE & SCHWARZ négycsatornás digitális oszcilloszkópot is!
De mégis a legnagyobb öröm, hogy a zsűri jónak értékelte a pályaművemet (szélessávú vobbulátor), illetve hogy sikerült az első napot az építési és mérési feladatot tökéletesen megoldani (egy 4049 alapú frekvencia szintézert kellet összeszerelni, majd méréseket végezni rajta), nincs egy másfél hónapja, hogy a Meteorológiai műholdvevő témában olvasgatva jó cikkekre bukkantam a PLL-ekkel kapcsolatban, így áttanulmányoztam működésüket. Plusz a versenyen idult 10 csapatból bekerültem abba az ötbe, akik októberben Pesten egy ipari kiállításon rész vehetnek, mint kiállítók.
(#) Sztanki válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Gratulálok!

Örülök a sikerednek!
(#) SALáta válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Gratulálok , 18 évesen ez szép eredmény. Használd a díjakat kopásig és még tovább is.


Az MEE pályázatán is indulhatnátok! De mással, anno utolsó "túlkorosként" nyertem pár éve.
Azóta -amit ott nyertem azon alapokon- már épül a műhelyem. Sok kapcsolatra is szert tettem, bár sajnos 2 indulóból elsőnek lenni nem nagy öröm , voltak különdíjas diákok is érdekes témával. De hogy édesapám megélte, hogy sok kedves embert ismertem meg, hogy a rettenet hajtást kibírtam (10 óra munka +2 óra utazás mellett 100% kiállíthatóvá tenni) sokkal többet jelentett mint bármilyen díj.
Cikk lesz a vobbulátorból? Érdekel, érdekes téma .
(#) elektroncso válasza Sztanki hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) elektroncso válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 23, 2017 / 3
 
Neked is köszönöm.
Én is nagyon örülök. Elég nagy volt a hajtás nekem is, ráadásul én Budapesttől 120km-re lakok Felvidéken, vonatoztunk, tömegközlekedtünk egy elég nagy készülékkel (egy fekvő számítógép házba lett beépítve).
A cikkről: Két fajta fog készülni, mivel felkértek, hogy írjak a RTÉK idei számába is, amivel május közepéig el kell készülnöm. Utána írok egy másik fajtát ide a fórumra is.
A hét második felében pedig megyünk Nyitrára a Mlady tvorca kiállításra is, de ott nem számítunk semmi jóra az elmúlt évek tapasztalatai alapján (meg van bundázva az egész, biztos megvan már most, hogy melyik szlovák iskola fog nyerni ).
Kb. két hét múlva pedig Pécsre megyünk a Simonyi Károly Nemzetközi Elektrotechnikai Versenyre, ahol kb. a középmezőnyre számítunk a szokott módon. Én eddig mind a két alkalommal benne voltam az első 20-ban, de nem iszok előre a medve bőére, mert akkor rossz lesz.
Plusz megyünk a BMV-re is, de oda "csak" körülnézni.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Gratulálok, ez nagy eredmény. A nyeremények is komoly dolgok, ezeknek sok hasznát veszed.
(#) Stewe válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Korrektebb megoldás, ha melegragasztót használsz... akkor satabilan rögzül nagyobb hézag esetén is, de kiemelhető marad a ház roncsolása nélkül.
A ciánakrilát túl jó.
(#) Petyaa hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Tud valaki olyan webáruházat ahol pl lehet kapni teleszkópos mobilhoz való fényképező állványt (az sem baj ha minél magasabbra ki lehet húzni), és ami fontos hogy pár nap alatt meg is érkezne postán?
Tartozékplázától rendeltem már lassan egy hónapja és semmi eddig Valahogy allergiások rám a webáruházak
(#) zolika60 válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Gratulálok a sikeredhez.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) Stewe válasza Petyaa hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Egy típus sokat segítene....
(#) Petyaa válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ezt rendeltem meg. Típusa nem nagyon van ahogy látom.
(#) erdgab válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia!
Őszintén,tiszta szívből gratulálok!
(#) reloop válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Fogadd elismerésem!
(#) zolika60 hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Szerintem sunyi dolog, hogy úgy tűnnek el hozzászólásaim, hogy értesítést sem kapok róluk.
(#) BarnaPili válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Gratulálok a sikeres szerepléshez. Használd egészséggel a nyereményeket!
István
(#) Frankye válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szívből gratulálok! Használd egészséggel a nyereményeket, és további sok sikert kívánok a többi megjelenésedhez.
(#) elektroncso válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek!
(#) jdani hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Üdv. Reklamálok az aliexpresen, levideóztam a cucc hibáját, feltöltöttem a jutubra, elküldtem a fickónak a videót, azt írta vissza, hogy nem tudja kinyitni a jutub videót Kínába.....
Hogy is van ez?
Kínába nem lehet jutubozni, vagy mi?
Következő: »»   2729 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem