Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2727 / 3551
(#) Petyaa válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Köszi a tippet, jövő héten kap egy gyári új rugót, addig meg ebben az időben úgy sem lesz használva
(#) madzagos válasza Petyaa hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Ha van szervizes ismerősöd érdemes a fordulatot beállíttatni vele.
(#) Petyaa válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Talán lézeres fordulatszémmérőt tudok szerezni. De ha új rugók lesznek benne, akkor csak a gyári értéken fog majd forogni, vagy legalábbis a közelében 20 év után
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) Petyaa válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szerintem ebben a fűnyíróban ugyanaz a motor van mint a kapában, úgy saccra szerintem 5-6 ezer között foroghat. De ki tudja meddig?
(#) Petyaa válasza Petyaa hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
A videó kimaradt.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
A keresztfiam most készül hazajönni Oxfordból. Programozó. Nem kispályás. Az egyetemen is tartott előadásokat.Azt mondja a célját elérte. 50 milla. Megvan. Többé nem dolgozik.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Ne engedd hazajönni. Nem éri meg.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Azt mondja elege van. Befektette a pénzét. A hozadékból meg tud élni.
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 / 2
 
Ember! A keresztfiáról beszél! Nem egy hülye, döntésképtelen emberről. Ne engedje hazajönni?!
Jézusom!
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Mi az amiből elege van?
(#) gkari válasza Skori hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Pedig, úgy gondolom, hogy Nálad már "csak" a nyelvtudás hiányzik. Próbáld elhinni egy vén csatalónak (is), hogy ez is kell, de bőven megéri. Nem igaz, hogy legalább társalkodó szintet aránylag hamar ne lehetne elérni.
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Semmi gond, kameleon2 az ügyeletes pesszimista.
(#) zenetom válasza Skori hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Az angol nekem se megy, csak a műszaki szöveg, de néha még ahhoz is kell a google translate. Én 2013-ban elkezdtem az egyetemet, de úgy elhúztam, mint a rétestésztát, és időben kb. még legalább ugyanennyi hátra van (ha minden jól megy..).
Visszatérve az angolra. Én anno az angol érettségire úgy mentem be, hogy egyetlen szabályt, tételt, ..stb semmit sem tudtam, kiejtésem is nevetséges, 0 a nyelvérzékem (leszámítva az assemblyt ). Magam sem értem, hogy lett 3-as, tényleg nem tanultam rá semmit.. Na azóta ez nem sokat változott.
De csinálgatom, kitartok, muszáj. Sajnos a mi szakmánkhoz "kell" legjobban a papír (na meg az orvosoknak, véleményem szerint ez a 2 legfontosabb szakma a világon, de ez már csak szubjektív vélemény).
1-2 éve próbáltam a Duolingo nevű oldalt, rendkívül jól lehet vele az angolt tanulni. Sose hittem az ilyenekben, de az az oldal valami csoda! Nem tudom mennyire működik még, sajnos lustaságom miatt abbahagytam, de amíg oldottam meg feladatokat, abszolút éreztem, hogy javul az angol tudásom! Csak ajánlani tudom!
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 16, 2017 / 1
 
A kutyák távolsági kommunikációja ugatással történik. A kapcsolat kezdeményezése kettő, a lezárásé pedig mindig egy elemű. A kezdeményezés és a lezárás között szimplex átvitel történik, amely 1...5 ugatásból áll. Az alábbi példa egy nemrégiben rögzített beszélgetést, és annak átiratát tartalmazza:
  1. Vau, vau:
  2.         Szia Bundás!
  3. Vau:
  4.         Szia!
  5. Vau, vau:
  6.         Vacsoráztál már?
  7. Vau:
  8.         Igen.
  9. Vau:
  10.         Mit?
  11. Vau:
  12.         Kenyeret.
  13. Vau, vau, vau, vau:
  14.         Lecsókolbásszal, amiről annyit meséltél?
  15. Vau, vau:
  16.         Fenéket, lével.
  17. Vau:
  18.         Lével???
  19. Vau, vau, vau:
  20.         Amibe megfőzték maguknak.
  21. Vau:
  22.         Pfff...
(#) BarnaPili válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 16, 2017 / 1
 
Most sonkalével aktuális a kenyér a blökiknek.
(#) Bakman hozzászólása Ápr 16, 2017 / 4
 
Boldog Húsvétot!

Husvet.jpeg
    
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ez nagyon állat
(#) jdani hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Üdv. Műanyag nyilászáróhoz lehet később hozzáépíteni elektronikus nyitás mechanizmust?
Vagy eleve olyan ablakot kell venni?
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Igen lehet. Utólagosan beépíthető láncos motor. A Mingardi is gyárt ilyet.
(#) jdani válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ahogy elnézem, az a rész nincs rajta ami elcsavarná az ablak fogantyúját. Ugyebár ha az ablakot bezárjuk, és elforditjuk a kilincset, azzal szorosan odaszorítja az ablakot a kerethez, ezzel jól szigetelve. Ennél hogy van megoldva? Csak erősen behuzza az ablakot, és annyi?
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia! Igen, jól látod. A lánc zárt állapotban reteszel. Nem tudod kinyitni, mert befeszül. Nem a gyári kallantyút használja. De ha ez kevés lenne neked, lehet egy síktapadó elektromágnest is rátenni, azt meg felfeszíteni sem lehet. Vagy lehet esetleg lineáris ablaknyitó is a megoldás. A lényeg, hogy ezek alapvetően ablak távműködtetésre vannak kitalálva. Azaz a mozgatásra, de nem a zárásra, reteszelésre. Ha azonban egy láncos motort jól állítasz be, akkor az ablak a helyére feszül és szigetel is. Ráadásul áramszünetkor is megtartja a befeszült, reteszelt állapotát. Szereltünk pár ilyet, teljesen jól teszi a dolgát. Ha házilag akarod megoldani, akkor a menetes száras megoldás is jó lehet, végállás érzékeléssel. Ha megállt a motor, a menetes száron az anya ugyanúgy jól fogja a szárnyat.
(#) kala1982a válasza Petyaa hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Minimum kétszer szaladtam bele az ilyen hibába, gondoltam segítek. MTD gyártmányú rotációs kapa: leállt, a benzincsövet levettem a tankról, cuppanás, benzin semmi. ?? Tanksapkát letekertem benzin ömlik Az a néhány lyuk a kupakon akkor ér valamit , ha nincs rászorítva teljesen.
(#) Petyaa válasza kala1982a hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Köszi a tippet Csak attól félek hogy ha nem húzom rá jól, akkor lerázkódik ott magának.
(#) jdani hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Üdv. Meg tudná nekem valaki saccolni, hogy pl egy kézifék felhúzásakor kb hány N erővel húzzuk fel?
Tudom hogy ez nagyon más mindenkinél, de nekem halvány lila gőzöm sincs hogy ez az erő, 10, 100, 1000, 10000?..
Vagy ha így is lehet írni, akkor pl egy 1 kilós dolgot a földről?
Vagy másik megközelítés :
Ablaknyitó motort vennék. Azt írja hogy nyitó-záró erő, 300N.
Nem tudom hogy ez sok vagy kevés..
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Stewe válasza jdani hozzászólására (») Ápr 19, 2017 / 1
 
Ez vízszintes tolóablak, függőleges tolóablak (emelve záró/süllyesztve záró) vagy szárnyas nyíló ablak? Autó oldalablaknál a 300N erőről akkor lesz fogalmad, ha egy 5mm vastag lekerekített élű lemezt lemezdarabot élével ráteszel az ujjadra, és rápakolsz ~30 kilogrammot. Nagyon fog fájni, de ez még nem jelent sokat.!
A 300N erőnek kell elégnek lennie arra, hogy például egy oldalablak súlyát + vezetőléceinek a súrlódását legyőzze.
Oldalra nyíló ablak esetén bonyolultabb a helyzet, mert ha huzat van, vagy olyan szél mint itt most, akkor nagyon kevés lehet.
Tovább bonyolítja a dolgot, hogy nem feltétlenül a szárny külső élénél van a mozgatás bekötve, itt a szükséges erőt az ablakra ható összes erő forgatónyomatékból tudod kiszámolni a mozgató bekötési sugarával elosztva. A bekötési pontot sem mindig te választod meg, mert a szerkezetnek van egy maximális úthossza is.... ha nagy sugarat használsz erős lesz de lassú, és esetleg csak résnyire nyílik.

1 kg felfelé elmozdításához a mi szélességi körünkön kb 9,81N kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) jdani válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ilyen ablak. 140cm széles, 60cm magas. Természetesen oldal irányba nyitni nem lehet, csak befelé buktatni. A kilincs elcsavarásán kívül, tehát ami már csak a kibuktatást, vagy a visazanyomást (kinyit - bezár) illeti, ott a kisujjammal is megcsinálom könnyedén, tehát a 300N még hírből se éri el.
Nem?
(#) Stewe válasza jdani hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Egész biztosan elég lesz.
A kilincses szerkezetet akár le is szerelheted, a záróerő minden emberi körülményt számba véve zárva fogja tartani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Tegnap fejtettem egy rejtvényt -nálam ez ritkaság-, aminek egy nekem nagyon tetsző poénja volt:
Idézet:
„10 féle ember létezik, aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.”
(#) Ivan93 hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Április 19. 5cm hó. Valami nagyon nincs rendben.
(#) szikorapéter válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Merre van ilyen hó?
Következő: »»   2727 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem