Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   169 / 579
(#) hegman hozzászólása Ápr 5, 2017 / 2
 

Bővebben: Link
Eddig csak hasonlót láttam de ez integált áramkör nélküli?!
(#) Frankye válasza hegman hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Vannak elvetemült emberek, avagy máshol sem mindenki teljesen normális...
(#) Hp41C válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Csak végleg át akart térni az FPGA -k alkalmazására. Fióksöprés volt a project célja...
(#) nedudgi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
A NAND kapukból fellépített frekvenciamérő sem piskóta. Innen már csak egy lépés tranzisztorokból felépíteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) Frankye válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Uhh! Több, mint 250 (!) IC... Ennek a beforrasztása
(#) sonajkniz válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Nem biztos, hogy tranzisztorokkal bonyolultabb lenne.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Ez igen! A NAND kapu mindenre jó.
(#) _BiG_ hozzászólása Ápr 8, 2017 / 2
 
(#) nagym6 válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Gőzeke
Ez pedig gőzeke. A föld két szélén volt egy-egy gőztraktor, drótkötélen húzták oda-vissza az ekét egymás között.
Érdekes lenne a gőzteherautót közelről megnézni, gondolom itt sebességváltó sincs.
(#) _BiG_ hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
(#) Bakman válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Az utolsónak van némi félelmet keltő mozgása.
(#) _BiG_ válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Megfelelő céleszköz-kiegészítéssel a csajok élveznék
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Azért ritkán adatott meg, hogy két gőzgép húzogasson egy ekét. Általánosabb volt az a megoldás, hogy a szántóföld másik oldalán csak egy rögzített keréken megfordították a kötelet, így két kötél futott, mint a sífelvonónál. Csak az ekét kapcsolták rá az egyik, visszafelé a másik, ellentétesen futó kötélre. (gyerekkoromban még láttam ilyet)
(#) Hp41C hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Meg szerettem volna tudni, hogy ma reggel miért vártak annyian a 3-as Metro -ra.
Hmmm .... Biztos felszállt a legutolsó járatra...

bkk_info.JPG
    
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 17, 2017 / 1
 
Kínai barátaink nem veszik félvállról a tojásfestést Tojásfestő robot.
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Ebből a tollra lennék nagyon kíváncsi
(#) david10 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Ugyanezt kb. 5 évvel ezelőtt láttam a SparkFun-nál EggBot néven, kb. 300 dolcsi volt. Végre a kínaiaik lekoppintották.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) szamóca hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Bővebben: Link +1.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
A második eszköz (láda) leghasznosabb funkciója 3:35-nél látható. (1. link)
Ui.: Érdekes, ez a funkció szinte mindegyik eszközön ott van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Kíváncsi lennék a második videóban szereplő "okos" megoldás mennyire válna bosszantóvá, mire a századik ajtót kell kinyitni. Az ilyesfajta okoskodás nem igazán tetszik, mert csak azt mutatja meg, mennyire nem átgondolt ötletről van szó. Nekem nagyon nehezen kezelhetőnek és életszerűtlennek tűnik. Nem beszélve a tetemes mennyiségű biztonsági résről. Ha elhagyja a telefont a delikvens, vagy ellopják - pont olyan buta eszköz lesz mint egy kulcs, csak jóval drágább. Nincs egyedi azonosítás és még nehézkes is.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sanghaji autószalon, avagy autótrendek kínai módra.
(#) sonajkniz hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Az egyik James Bond filmben feltűnt párszor már : A világ nem elég.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Mondjuk ebből a cikkből, csak az derül ki, hogy van drága vacak és olcsóbb jobb porszívó. De hogy melyik milyen, az nem. Ezért tesztnek nem is nevezném.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2017
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 / 1
 
Egy csak egy hitelreklám volt. Töröltethetnéd a hozzászólást.
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
A reklámokat eleve blokkolom. Nem is olvastam el. Az viszont tényleg érdekes, hogy mennyire nem szívnak az új porszívók. Tudja valaki miért lett 1600W-ban limitálva a teljesítményük? Csak ez volt a lényeges része nyilván a cikknek.
(#) peti333 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 1 / 2
 
Egy EU-s rendelet miatt, mert valami okos ember kiszámolta, hogy ha minden háztartás heti 30 percet használ porszívót, és nem pl. 2100 wattosat, hanem max 1600 W teljesítményűt, akkor az éves szinten nagy megtakarítás.
Azt már nem vették figyelembe, hogy kétszer annyi ideig fogják használni, az alacsonyabb szívóteljesítmény miatt...
(#) zolika60 válasza peti333 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 / 1
 
Persze ez nem teljesen igaz, Mert nekem van még az átkosból egy ETA porszívóm, amit a garázsban használok. 600W és szerintem szívóteljesítményben veri a mostani1500-2000W-os gépek nagy részét. Ha ól emlékszem a Rakéta meg csak 300W volt és az is szuperül működött.
(#) sonajkniz válasza peti333 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Hú!

Láttál te már közelről porszívót?
Nincs az a 2500W-os veknikenyér méretű porszívó, ami akár fele szívóteljesítménnyel rendelkezne, mint egy 1000W-os takarítógép.
Ezeknek a kisméretű zajgenerátoroknak az optimális teljesítménye nem lehetne több 500W-nál. Ez csupán reklámfogás a mai technokrata társadalomban. Ugyanolyan baromság, mint a 300-500W-os hangtechnika egy személyautóban.
Egy becsületes porszívóban nem egylépcsős turbina van, hanem kétlépcsős. Hiába tolsz egy 15cm-es vézna lapát forgatására 2000W-ot. Többet szívni akkor sem tud, mint amit a fizikai adottságai lehetővé tesznek. Ezért a motor leginkább hővé és zajjá alakítja a bevitt elektromos teljesítményt, semmint szívóerővé. Ráadásul a reklámokban oly sokszor kiemelt vákum sem ér semmit, ha nem párosul levegőmennyiséggel.
Próbáld ki egyszer, hogy kiszórsz a földre egy marék 4mm-es csapágygolyót, és melyik porszívó képes felszívni. Amelyik nem, az fogd kézen, és vezesd el a kukáig!
Következő: »»   169 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem