Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   168 / 584
(#) AMD válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Pontosítok. Írtunk, nem volt se hang se videóhívás.
(#) pucuka válasza AMD hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Nem vagyok nagy spiller az okostelefonok használatában, de az biztos, hogy a saját mikrofonod, kamerád használatát csak Te tudod irányítani. Lehetséges az is, hogy nem megfelelő nézet kiválasztásával nem látod, hogy mi van még bekapcsolva.
Egy közönséges üzletben kapható, sorozatban gyártott telefon nem lehet kém eszköz, az ilyesmire külön törvények vonatkoznak.
A hivatalos lehallgatásokra megfelelő jogi szabályozással az illetékeseknek sokkal egyszerűbb lehetőségük van, nincs szükségük bonyolult törvénytelen eszközök használatára.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Bővebben: Link Törött induktivitással fotózzák a töltőt...
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Így van beállítva a megfelelő érték.
(#) GPeti1977 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
(#) Ge Lee válasza AMD hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Hinni nem is kell benne. Az majdnem biztos hogy nem figyeltek meg, mert arra valami okot kellett volna adnod, bár ma már ez sem feltétel (az arcbúkot is erre használják, a felhasználók tudtán kívül).
A másik dolog meg az, hogy ha valóban megfigyelnek azt egyrészt észre sem fogod venni, másrészt a telefonodra sincs szükségük hozzá, az más kérdés hogy azon keresztül jóval egyszerűbb.
Ez a "technika" mára már olyan szinten van, hogy el sem hinnéd.
Az ide vonatkozó törvényeket pedig mezei állampolgár nem is ismerheti, így eldönteni sem tudja hogy az adott dolog most törvénytelen-e vagy sem.
(#) AMD válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Nem hivatalos megfigyelésről van szó. Olyanra nem adtam még okot. Ha mégis megfigyelnek akkor egészségükre. Jelen esetben csak egy kíváncsi magánszemély. Hülyeség vagy sem, de már annyi kacat van az embernél... Én a mai világban már mindent lehetségesnek tartok. Mondjuk némileg megnyugtat amit mondtok.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Nekem ez a megfigyelés homály. Kik figyelnek kiket. Kié a megfigyelő eszköz, vagy rendszer.
Engem nem zavar a telefonos figyelés sem, kutyát sem érdekli, hogy veszek a boltban kiflit, bablevest ebédelek, köszönök a szomszédnak, stb.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Még jó, hogy nem diszkrét tranzisztorokból építkezett. Vihetne magával egy hátizsákot.
(#) GPeti1977 hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Ez a hálózati transzformátor a zárt vasmagú transzformátorok megcsúfolása de mégis működik. Középen van egy lemezelt I mag, amire kétoldalt tekercselt szalagmag van rárakva, a szorító szerelvényeket levettem a kép miatt. tulajdonképpen zárt de az erővonalaknak kanyart kell tenni.
(#) pucuka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Az erővonalak úgyis arra mennek, amerre vas van. Csak légrés ne legyen. Nem tudom, hogy oldották meg az I lemez, és a köré tekert vas légrésmentes csatlakozását, nem látszik. Ha van légrés, akkor szóró trafó lesz belőle, akkutöltéshez, hegesztéshez jó.
(#) Gafly hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Kár, hogy egy szó sincs arról a 80-as évekbeli tűzesetről, amikor hosszasan nem sikerült kinyitni a kaput és feszültségteleníteni az épületet pedig már nagy lángokkal égett. (Saját szememmel láttam az épület mellől. Fel kellett öltöznöm és átmenni oda az akkori Dimitrov tér másik oldaláról...) Végül a Csapel tűzoltóauto bizonyult erősebbnek és kirángatta a kaput a helyéről...
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 29, 2017 / 1
 
A cikkíróval, (és az építész társadalommal szemben) nem dícsérném az épület tervezőjét, mert bár funkcionálísan, kinézetre is jó, csak épp nem a belvárosba való, századforduló táján épült díszeszes(ebb) homlokzatú épületek közé. Tudom, a rajzasztalon nem voltak környező épületek.
Nekem nagyon nem tetszenek az önmagukban szép, vagy szépnek mondható csoda üveg paloták, ha rettenetesen elütnek a környezetüktől. Lásd Kálvin tér.
(#) Bakman hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Munka 330 kV-os távvezetéktartó oszlopon: YouTube videó.
(#) zenetom hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Új értelmezést nyer a Watchdog funkció: Bővebben: Link.
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Vagy inkább az emberi hülyeség... Mert ugye lakótelepi lakásokban kutyát tartani a szomszédok számára sem egy élmény, de a szerencsétlen ebnek még annyira sem lehet az.
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Csak írható memória 1972-ből. Ez tetszett: WOM
(#) kadarist válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Holnap kellett volna megmutatnod, akkor lesz április elseje.
(#) Medve válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Alkalmazás:
FINO aszinkron buffer: First In, Never Out!
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ha ilyet alkalmaznának titkosítókban, semmi gond nem lenne, ha illetéktelenek kezébe kerülnének.
(#) sonajkniz válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Márpedig ezt magyarországon előszeretettel használják.
Ilyenekbe töltik politikusaink a választási igéreteiket, meg hogy mire költik az adófizetők pénzét.
(#) NGY válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
”... 220 millió tonnányi kutyaürüléket, amelyet nem megfelelően kezelnek (azaz dobnak kukába) Hollandiában.”

Ez vajon milyen időtartamra vonatkozik??? Mert ha egy évre, akkor valaki valamit elszámolt.

A 220 millió tonna, az 2,2 * 10E11 kilogramm kutyakaki. Mondjuk, hogy a kutyák átlagban 22dkg-ot ürítenek (kis kutya kevesebbet, nagyobb többet, szóval átlag), és vegyük ezt naponta kétszer. Ha a fenti mennyiség egy évi végtermék lenne, akkor az előállításához ~1,37 * 10E9 azaz kb. 1,37 milliárd kutya kellene.

De ha ez egy száz évnyi adag, akkor is kell hozzá 13,7 millió kutya...

Benéztem-e valamit, vagy tényleg ökörséget ír az újságíró?

Évi 220 ezer tonna vagy 220 millió kilogramm már hihetőbb lenne. 1,37 millió kutya csak van Hollandiában?

Valaki kiszámolná, hány drón kell ennyi sz@r eltakarításához, ha mondjuk egy drón elbír mondjuk nettó egy kiló anyagot a saját technikáján felül, és a lerakó legyen átlag húsz perc repülés távolságra? (Nekem valami 16-17 ezer db jött ki, a 220 ezer tonnára.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) Hp41C válasza NGY hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Azzal valaki foglalkozott már, mennyi energiát igényel az annyi drón? Mekkora lesz a C02 kibocsátás? Mennyi akkumulátor kell hozza?...
(#) zolika60 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Nem te nézted el, hanem marhaság az egész iromány úgy ahogy van. Ilyen a NET nagyobb része mára sajnos.
(#) elektroncso válasza NGY hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Nekem tudod mi jutott az eszembe? Az hogy Hollandiában van valami engedélyezve, ami nálunk nincs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Senkinek sem tűnt fel!?: "1 aprilgrap" : Bővebben: Link
Videó film...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) NGY válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Márminthogy ott a kutyák szabadon sz@rhatnak, ahová akarnak?
(#) mineral hozzászólása Ápr 3, 2017 /
 
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Nagyon tudományos. Csak vannak problémái, üzemi (kórházi) körülmények között (tapasztalatom szerint) eléggé megbízhatatlan. Volt, hogy két egymásutáni mérésnél jó nagy eltérést mutatott. Aztán előkerült a "jó öreg" higanyos U csöves, annál nem volt ilyen probléma.
Következő: »»   168 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem