Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   340 / 840
(#) nzozz válasza jeges hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Bár pontosan nem tudom mi ennek a menete, de kértem egy árajánlatot az MS5611-re az SOS -tól, mert én is néztem, még a hsz. -od előtt, de szerintem 5000-10000Ft körül lehet, annyit meg nem szánnék rá.
(#) djusee válasza nzozz hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Ultrahang modullal mennyire lenne pontos a vizszintmérés?
(#) nzozz válasza djusee hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Szerintem nem eléggé. A hozzászólások közt 2cm -es felbontást írnak arra a szenzorra, az meg messze nem az igazi ilyen célra.
(#) djusee válasza nzozz hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Értem, és infra mérövel, esetleg mint a mosógépeknél, viztartály aljára egy vékonyabb csö majd egy nyomásméröre csatlakoztatva? Bocs, csak ötletelek.
(#) djusee válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
De, szerintem is az a gond. Csak nemtudom kiküszöbölni.(persze ha nem nyulkálok hozzá akkor nem jelentkezik)
(#) morgo válasza jeges hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Ha egy fa vagy műanyag csipesszel összefogsz két szenzort, rögtön nem lesz nagy a szórás.
(#) jeges válasza morgo hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Igen de nem lehet hitelesiteni 18x20 fix protokoll miat mind egy analog szenzot.... ha kalibrálni szetnéd... de ez cél függö hová kell...
(#) jeges válasza djusee hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
kapacitiv érzékelö 2...3E china
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) molnarp válasza djusee hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Én már megcsináltam a vízszintmérést HC-SR04-el. 2cm-4m-ig mér 15 fokban és az adatlapja szerint 3mm a pontossága. Kicsi távon szerintem ez lejjebb van. Én százalékos kijelzésre programoztam le ahol 3cm 105% és 40cm-nél 0%. Ez alatt vagy felett két piros vonal és villogó piros duo LED jelzi hogy tartományon kívül van illetve 20% alatt is pirosan írja.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) TavIR-AVR válasza molnarp hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
A vízpára kb. 2...4 hét alatt tönkreteszi a szenzort.


A korábban linkelt cikkben is ez a probléma.
(#) Andralin válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ezt én is meg tudom erősíteni saját tapasztalatból, pár hét is dobhatod ki az ultrahang szenzort! Én vizes hordó vízszint mérését akartam megoldani vele és ugyanígy jártam, kettőt is eldobtam belőle majd más megoldás felé néztem.

Hosszab tervezgetés után nálam végül a buborékoltatós módszer jött be. Egy MPX5010DP nyomásérzékelővel mérem egy kapilláris csőben a vízoszlop által nyomott levegő nyomását. Időnként ki kell buborékoltatni, hogy pontos legyen a mérés, mert a levegő idővel lassan elszökik, ezért kicsit macerás megépíteni a rendszert, de megéri, mert nálam nagyon bevált.
Itt írtam róla fotókkal: Bővebben: Link

Mondjuk egészen kis mennyiségű víznél nem tudom mennyire lehet pontos a módszer, de a vizeshordóhoz tökéletes. Talán egy kis kísérletezést megérhet a dolog.
(#) molnarp válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Igen, gondoltam rá. Ha így járok, akkor váltok JSN-SR04T-re.

image.jpeg
    
(#) pic_nagyistvan hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Arduino programozással kapcsolatban lenne egy fennakadásom! Kérlek segítsetek, ha tudtok!
Soros porton keresztül szeretnék egy olyan megoldást megvalósítani, hogy ha a soros porton beküldöm a ver parancsot az Arduinónak, akkor írja ki a verziószámot (pl. v1.0). Tudnátok erre egy mintát küldeni? Sajnos a C-ben kicsit gyenge vagyok.

Előre is köszönöm!
(#) GPeti1977 válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szerintem nem tárolja el a flash memóriában hogy milyen verzióval lett feltöltve.
(#) kokike28 hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok, most kezdtem el az arduinoval foglalkozni, nagyon tetszik a dolog, rendeltem is 1 UNO-t és van 1 I2C kijelzöm hozzá 16,2 es. Nézelödöm sokat a neten googlizok is de egy dolgot sehogyan sem találok, és ebbe szeretném a segitségetek kérni. Egy órát szeretnék késziteni találtam is egy megfelelöt amihez nem kell RTC de a gondom az hogy nem i2c kijelzöt használ. A kérdésem pedig az hogy hogyan lehet megvalósitani ezt a programot i2c kijelzövel.
Bővebben: Link

Segitségetek elöre is köszönöm.
(#) GPeti1977 válasza kokike28 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nem lesz pontos az biztos.
(#) kokike28 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Hát nem lesz az, de én mégis szeretném megcsinálni mivel kezdö is vagyok, és sehol nem találok leirást hogy hogyan lehet át irni a programot sima kijelzöröl i2c-re.
(#) atus1981 válasza kokike28 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nincs benne semmi különös.
Programba kell ez:
  1. #include <Wire.h>
  2. #include <LiquidCrystal_I2C.h>
  3. //LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 16, 2);
  4. //LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F, 16, 2);

Nyilván kiveszed az elől a // jelet, amelyiket használod.
  1. lcd.begin();
  2.     lcd.backlight();
módosítod az lcd.begin(); sort
Hardvert bekötöd, potit oda csavaros, hogy jó legyen a kontraszt.
(#) kokike28 válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Köszi szépen müködik de még kellet az:
lcd.init(); enélkül nem akar elindulni.
(#) pic_nagyistvan válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
nem is kell. én írnám be egy konstansként, hogy mi a verziószám.
A következő lenne:
A program várja a soros porton a ver parancsot, és ha beadták neki, akkor kiírom egy konstansban tárolt értéket a Serial.println("v1.0"); paranccsal. Ott akadtam el, hogy nem tudom a ver parancsot bekérni, mivel csak karaktereket kér be, mondjuk egy V betűt.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) tbarath válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
google://arduino string input serial

Első találat, ugyan nem a leghatékonyabb megoldás, de van függvény string beolvasásra: Bővebben: Link

Aztán pedig azt kell vizsgálnod, hogy milyen szöveget olvastál be: Bővebben: Link
(#) djusee válasza kokike28 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szia. Melegen ajánlom a 60 napos tanfolyamot, egyik feladat pont az óra készités mikéntje lessz és I2C vel is meg fogsz ismerkedni. Csak jót tudok róla mondani. Egyedüli rossz az volt amikor várnom kellett a következö leckére, az idö alig múlott , király lenne egy hasonló tanfolyam pl. RPI re Python nyelv.Elismerésem Róbertnek aki megosztotta ezt velünk
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) djusee válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Szia, a linkelt oldalon a hozzászólások között valaki fóliát húzott az adóra és a vevöre. Hogy mennyire zavar be a mérésbe nemtudom. Elvileg átengedi a hangot, lehet valamennyi visszaverödik. Ki kell próbálnom.
(#) molnarp válasza djusee hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Esetleg ez is megoldás lehet.
(#) KoblogPerGyok válasza djusee hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Szerintem simán zavarja, de ezt nem lehet egy egyszerű kalibrálással megoldani? Írni kellene egy kódot, ami pl 100x mér egy adott távolságon, majd átlagot számol. Megmérni, hogy mennyi az eltérés a valóstól, majd ugyanezt más-más ismert pontokban, minimum 4x. Ha ábrázolja az eltéréseket ( pl excel), és szemmel láthatóan azok egy egyenesen vannak (jó eséllyel az x tengellyel párhuzamosan, akkor egy egyszerű +/ -al lehet korrigálni a mért értékeket.) Ha nem párhuzamos, de egyenes, akkor arra illeszt egy egyenest, majd azok paramétereivel korrigálja a mért értékeket. Szerintem ekkor azért pontosítani lehet, főleg akkor, ha a kalibráláskor ugyanazt az anyagot használja visszaverő közegnek, mint ami a valós körülmények között is lesz.

Érdemes lenne kipróbálni.
(#) kapu48 válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Szevasz pic_nagyistvan!

Éppen most próbálkozok valami hasonlóval az oldalon:
Soros parancs értelmező program készítés!
Ötleteket el tanulhatsz belőle!

Egy regisztrálást megér!
(#) jeges válasza djusee hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
autora való tolato radar adó/vevö egy tokban ip55...65 van legalább pár dolár!
igazi gyilkos a vizpára csak kitöltö anyagal kiszoritható szilikon...gyanta.
(#) zosza18 hozzászólása Máj 8, 2017 / 1
 
Üdv Mindenkinek!

Kapunyitó készítése van folyamatban... vagyis kész, csak a progi nem még.
A segítségeteket kérném a megvalósításában, mert erősen elkenődtem már. Adott 2db potméter, amivel a motorok futási idejét lehet beállítani. Azt kellene csinálnia, hogy a beállított ideig menjenek a motorok majd leállnak szépen. A poti állásával arányosan kellene, a map segítségével. (0, 1024, 0, 100) 0-100mp futási idő lenne állítható. A gond az, hogy a beolvasott analóg értékek eszméletlenül ugrálnak... konkrétan értékelhetetlenek. A teljes skálán változnak a számok, ahogy soros monitoron olvasom. Ehhez kellene nekem valami jó kis átlagolós progi, amivel beállna és nem mászkálna fel alá az érték folyamatosan, bár lehet ez sem segít rajta. A későbbiekben ACS712-vel mérném a motorokat és az alapján tudná, hogy kinyílt vagy épp bezárult. Jelen felállásban annak is örülnék ha a potikkal tudnám normálisan beállítani. Köszönöm előre is a segítséget!
(#) zsolt58 válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 8, 2017 / 1
 
Én is addig feltenném gyorsan a kérdésem.
az ACS712-vel lehet mérni DC áramot is?
Üdv.
(#) zosza18 válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 8, 2017 / 1
 
Igen lehet: Output voltage proportional to AC or DC currents Az utolsó sor a leírásban.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
Következő: »»   340 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem