Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   34 / 137
(#) nedudgi válasza somtibi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Az AT parancsokat másik firmware használja. A mostani Lua parancsoket vár.
(#) TavIR-AVR válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Firmware frissítést csinálj, ami ismeri az AT parancsokat.
(#) somtibi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Az eredeti firmware-el sem működtek az AT parancsok, és ha jól olvastam, a parancsok értelmezése alapból benne van.

Esetleg egy megfelelő firmware-t tudsz ajánlani?

(TAVIR-os NodeMCU baseboard + NodeMCU fejlesztőkészlet (ESP-12x))
(#) nedudgi válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nem csinálok!
(#) nedudgi válasza somtibi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Hol olvastad?
(#) somtibi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
A Wi-Fi teccnológiában nem vagyok igazán jártas, ezért szereztem be az alábbi eszközt:

Bővebben: Link

Lehet, jobban utána kellett volna néznem, hogy a leírásban szeplő - "A könnyű kezelhetőséget az egyszerű AT parancsok biztosítják."- csak firmware frissítés után lehetséges.

De ez megoldható, csak a megfelelő fw kiválasztása a gond. (Gyenge angol nyelvtudás...)

Úgy gondoltam, az eszközzel való ismerkedés legegyszerűbb módja az AT parancs, ARDUINO vagy BASCOM használatával.
(#) nedudgi válasza somtibi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Itt valakinek meg kellene magyarázni a bizonyítványt...
A NodeMCU tudtommal egy Lua alapú platform, az AT parancsok itt nem működnek. Az igaz, hogy az ESP modulra lehet olyan szoftvert tenni, ami ismeri, de a leírás szemérmesen elhallgatja, mi van rátelepítve. A leggyorsabb eredményt szerintem (ha ismered a Basic nyelvet) az ESP8266Basic feltöltésével érheted el. Az Arduino környezet némi előképzettséget igényel.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) FDAssasin hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Lehetséges lenne egy ilyen esp8266-os modult rábírni arra, hogy egy giroszkóp adatait küldje folyamatosan? Ha igen, hogyan?
GY521-es giroszkóp modulról lenne szó.
Előre is köszi a válaszokat!
(#) andyka válasza FDAssasin hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Én inkább egy ILYETvalasztanam. Sokkal jobb/több mint a 01-es, vagy Wemos Mini-t és akkor nincs szükség AT parancsokra
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) FDAssasin válasza andyka hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Az addig rendben van főnök, de jelenleg amit linkeltem, abból van itthon. Jó lenne azt felhasználni. Vagy ez esélytelen?
(#) Panhard válasza FDAssasin hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
I2C buszos a giroszkóp, így megoldható. Arduinohoz beállítod az ESP8266 alaplapot az alaplapkezelőben. Ehhez előtte a beállításokban a "további alaplapkezelő URL"-nél meg kell adni ezt:
http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json
Utána letöltöd az alaplapkezelőben. Ekkor megjelenik az alaplapok között az ESP8266 is. Ott kiválasztod a Generic ESP8266 modult. Így már tudod programozni arduinoból is. Megírod a programot. Mondjuk azt nem mondtad, hogy hová akarod küldeni az adatokat, (webszerver, UDP) de nem egy bonyolult program kell hozzá. Utána a feltöltés előtt az ESP RX TX lábát rákötöd egy USB-s Uart adapterre, és a modul GPIO0 lábát testre húzod és bekapcsolod. Ha elkezdte a feltöltést, már nem kell testen tartani.
Szépen feltölti és kész is. A GPIO0 és GPIO2-es lába lesz az SDA SCL. Programtól függ, hogy melyik melyik. Rákötöd a giroszkópot, és kész. Gondolom alap dolgokkal tisztában vagy, olyanokat nem írtam le, hogy pl: RX-TX rákötése UART modulra, stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) Panhard válasza andyka hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Erre a célra mitől jobb egy ESP12E modul? Csak annyi az előnye, hogy nagyobb a flash memóriája. De erre a célra egyenesen felesleges olyat használni.
(#) FDAssasin válasza Panhard hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
USB uart helyett egy Arduino Uno lapkára gondoltam, ha az jarható út. Tudtommal csak ki kell pattintani a mikrokontrollert a helyéről és a 0, 1 láb lesz a TX, RX. Egyébként nekem holtmindegy hogy milyen formában küldi az adatokat. A terv az, hogy tudjon kommunikálni a laptopommal. Ha weblap formában, nekem úgy is jó, ha vezeték nélküli serial, az is megfelel.
Amit leírtál az világos, köszönöm, szépen!
(#) Panhard válasza FDAssasin hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Jó az arduino Uno is FTDI adapternek, de azért szerintem rendelj pár ilyet vagy hasonlót: Bővebben: Link
Jól fog jönni.
Ha mindegy milyen formában küldi az adatokat, akkor egy webszerver az ESP-be a legegyszerűbb szerintem.
(#) Lamprologus válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Hátha valakit érdekel ...
Firmware frissítés közben működés képtelenné vált modult próbáltam életre kelteni...
Sajnos bekapcsoláskor nem lehetett boot módba állítani, így többet nem lehetett PC-ről hozzáférni, hogy firmware-t lehessen frissíteni.
Volt egy másik modulom abból kiszedtem a 25Q80-at, kiolvastam a tartalmát és azt írtam bele a rossz modul flash memóriájába, persze ehhez párszor kellett forrasztgatni az IC-ket, tartottam tőle hogy a végeredmény két rossz ESP modul lesz ... de nem! Mindkettő működik!
Ezek szerint a bootloadernek is lehet valami köze a 25Q80-hoz.
(#) icserny válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Idézet:
„Ezek szerint a bootloadernek is lehet valami köze a 25Q80-hoz.”

Például meg kell neki mondani, hogy milyen sebességgel (40/80 MHz) és milyen módban (QIO, DIO, QOUT, DOUT) módban kezelje a memóriát. ESP8266Flasher.exe esetén ezek az Advanced menüben állíthatók be.
(#) Lamprologus válasza icserny hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Lehet nem fogalmaztam elég pontosan... Úgy értettem, hogy hibás flash tartalom esetén nem biztos, hogy elindul a bootloader.
(#) TavIR-AVR válasza somtibi hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Alapban a LUA parancsértelmező van _MINDEN_ NODEMCU modulon.
Az önálló ESP12F modulok tartalmazzák az AT parancsos parancsértelmezőt.
A D1 illetve WittyCloud esetén meg az Arduino alapú keretrendszerrel használja mindenki

Néhány info az ESP modulokról:
http://www.tavir.hu/iot-0

Tipp: Ha valami eszközt veszünk, érdemes a vételi helyen rákérdezni az információkra.... Általában az eladó tudja mi van benne... (és nem csak véletlenül olvas problémáról - totál másik honlapon....)
(#) TavIR-AVR válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Arduino környezet - az ESP8266 Arduino leírás követve step-by-step.
Vagy tedd rá egyből az ESPEASY firmware-t. Innentől WEB felületen át tudod a modult konfigurálni használni.
Bár ha az alapcél nem látszik - nehéz tanácsot adni.

Csak WiFi - AT parancsok
Mindenféle: microBasic, microPython, Arduino, stb...
(#) TavIR-AVR válasza Panhard hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
NEM!
Az UNO Tx-Rx közvetlen ESPre kötés hiba. Ugyanis az UNO 5V-os az ESP meg 3.3V-os....
Jelszintillesztés javasolt lenne...
(#) TavIR-AVR válasza Panhard hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Az FTDI mellé _stabil_ 3.3V adapter kell. Az FTDI 50mA 3.3V terhelhetősége kevés. Javasolt inkább a CP2102-es chipet használni.
(#) nedudgi válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Félreértettél. A leírás, amit somtibi kolléga linkelt, szerintem nem egyértelmű, sőt félreérthető, ezért át kellene fogalmazni.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) Panhard válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Ja igaz, plusz egy feszültségosztó.
(#) Panhard válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nyilván kevés, ha az egész áramkört arról akarja táplálni az ember. Én annak a VCC-jét be sem szoktam kötni sehova, csak a GND, RX, TX-eket. Mindentől függetlenül ha az ember ilyennel foglalkozik, jó ha van otthon pár darab FTDI adapter, debugra, feltöltésre. Azért ajánlottam azt.
(#) pont hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Sziasztok! Nekem is megérkeztek a nodemcu modulok. Led villogtató, stb progi megy, a wifi-s bemásolt programok is működnek, az első akadály, hogy külső ip címről, tehát ami nem ugyan arra a routerre kapcsolódik, milyen címen érhetem el, tudnátok segíteni?
(#) Panhard válasza pont hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Arra gondolsz, hogy internet felől hogy éred el? Hát a külső IP címeden, amit a routerben a wan portnál tudsz megnézni, és azon a porton, amit forwardolsz neki a routeredben. Vagy nem erre gondolsz?
(#) Firefighter1 válasza Panhard hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Na ez a fele engem is érdekelne hogy "kintről" hogy tudom elerni! Igen MyIP.. De ha a szolgáltató csak dinamikus IP-t ad?
Esetleges áramszünet vagy restart után változik...
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
No-IP ingyenes DNS. Regisztrálsz, és beállíthatsz három routert, amit mindig elérsz, ha beállítottad rajta a szolgáltatást. Ehhez persze szükséges még a router támogatása is.
Annyi kényelmetlenség van a dologban, hogy 30 naponként be kell jelentkezni, és megerősíteni a regisztrációt. Erre mindig felszólítanak emilben, tehát ne használj kamu címet.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) Panhard válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Igen. Én is a no-ip-t használom.
(#) pont válasza Panhard hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Igen arra gondolok, hogy internet felől, hogy érem el. Értem hogy ha nyitok neki portot, de én azt hittem, hogy az esp is olyan mint ha mobiltelefonnal csatlakozok a wifire, azt nem kell forwardolni, meg a wifin keresztül úgy általában semmit....
Következő: »»   34 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem