Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   341 / 839
(#) RoliNyh válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Lehet nem értek valamit, de ehez minek potméter?
Nem egyszerűbb egy sima végálláskapcsolót használni?
Sőőőőt ha később beteszed az áramérzékelőt, akár a végálláskapcsoló is elhagyható, elég az áramot figyelni, és ha bezáródik a kapu, a motor terhelése megnő emiatt az áramfelvétele is. Ha rendesen kiméred, hogy milyen áramnövekedés van mikor bezárt a kapu, egy bizonyos szint fölött leállítod a motort...
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) juhasz10 válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nem kontakthibás a potmétered? Nem ugrálhatna az, ha jó és jól van bekötve.
(#) djusee válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Szia. Mekkora az ellenállása a potinak amit használsz? Javitsd át (0, 1023, 0, 100) ra.
(#) zosza18 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
A potméterek a motor futási idejét állítaná, hogy most függetlenül mindentől nyitja zárja a kaput a beállított idejét.
Az áramérzékelők azért vannak benne, amit írtál... de jelenleg ez se megyen, nem hogy az árammérő.
Az is mutat mindenféle értéket, szóval amiatt is kellene valami megoldás.
(#) zosza18 válasza juhasz10 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Nem kontaktos és jól is van bekötve. Mérve is volt és tökéletes mind ellenállás érték, mind feszültség érték szempontjából.
Ami kiakasztott és okot adott a segítség kérésére, hogy ha fix értéket adok egy osztón keresztül akár, akkor is nagyon nagy a szórása.
(#) zosza18 válasza djusee hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
10K-s poti van betéve.
A map-os rész nincs benne, csak natúrba olvasom.
Majd persze úgy lesz írva, ahogy Te is mondod, csak példálóztam.
(#) juhasz10 válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Akkor próbáld ki, hogy többször méred és átlagolod.
  1. sont2=0;
  2.  for (int x = 0; x < 16; x++) { int sont1=analogRead(4);sont2=sont1+sont2;}
  3.  sont=sont2/16;

Például így.
(#) zosza18 válasza juhasz10 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Megoldódott a problémám, egy az interneten található és
Idézet:
„ResponsiveAnalogRead”
névre hallgató könyvtár segítségével.
Ezzel olyannyira tökéletes, hogy szinte már el sem hiszem. Pár tesztet már írtam hozzá próbaképp, de majd ha otthon leszek akkor a rendes progit is feltöltöm és letesztelem a komplett kapunyitót is.
Köszönöm azért Mindenkinek a rám szánt idejét!
(#) djusee válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
10k jó kellene hogy legyen, esetleg hosszú vezetéken lóg a poti? Zajos környezetben van az Arduino esetleg zajos a tápod?Átlagolás, én pl. millis() t használom hogy csak bizonyos idöközönként mérjen az ADC.
(#) djusee válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ok.Örülök ha sikerült megoldanod.
(#) zosza18 válasza djusee hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Semmi zaj nincs, se zavar... átlagoltam is, bár egyszerűen csak de akkor is.
Ezzel a könyvtárral meg tökéletes.
(#) djusee válasza djusee hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Rajzoltam majd kinyomtattam egy konzolt a HC-SR04 nek, rászereltem a 3d nyomtatómra hogy tudjam precizen változtatni a távolságot az asztal és a szenzor között.Hát mit mondjak, igazatok volt, preciz mérésre (mm) nem igazán jó, 5-6 mm -t ugrált a mért távolság.Jött a fólia( szendvics csomagoló, nemtudom a pontos magyar megnevezését). Beállt 505-510 mm közé és mozgathattam, nem változott.Valószinü nem megy át rajta a hang. Nemtudom a hozzászóló milyen fóliát használhatott?
(#) djusee hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Még egy ötlet vizmennyiség mérésre habár nemtudom hogy jó e. E modullal és pl kinai mérleg felhasználásával , példa a felgyülemlett viz sulyát mérni?
(#) Bobber76 hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Teljesen kezdőként tudom, hogy kissé túlzás, amit szeretnék, de elhatározásom szilárd és megrendíthetetlen, legfeljebb irtózatosan sokat fogok kínlódni vele.

Szeretnék készíteni egy saját riasztó rendszert (mozgásérzékelő 2-4db, nyitásérzékelő 2db). A terv további része, hogy WiFi hálózaton, vagy GSM (sms alapon) vezérelhető kimeneteket is szeretnék (pl távoli reflektor felkapcsolások (2-4db), illetve a riasztásokat is szeretném telefonra kapni. Ezt megspékelném egy érintőkijelzővel, amivel élesíthető, kikapcsolható illetve konfigurálható lenne a cucc.

Az a kérdésem, hogy milyen modulokat javasoltok ehhez a projekthez?

Azt tudom, hogy nagyon nagyon sok tanulás és szívás lesz, mire működőképesre meg tudom csinálni, de legalább látni szeretném, hogy mit kell megvennem ahhoz, hogy ezt megvalósíthassam.

Köszönöm a tanácsokat előre is!
(#) Kovidivi válasza Bobber76 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Egy tanácsom van csak: mindenki, aki abban a házban/lakásban lakik, tudnia kell, hogy melyik adaptert kell kihúznia ahhoz, hogy megszűnjön a sziréna visítása!
Vegyél hozzá egy Arduino-t, amelyik szimpatikus, Nano, Uno, mindegy, hozzá mozgásérzékelőket, kijelzőt, és relés panelt. Ezután jöhet a gsm rendszer. Kezdd el, és meg fogod látni, hogy mi kell még hozzá! A 60 napos tanfolyamot végezd el előtte!
(#) Bobber76 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Köszönöm! Megfogadom a tanácsot! Merre lelem ezt a tanfolyamot?
Amúgy a sziréna bömbölhet. Kietlen területen lévő garázsomba lesz a holmi.
(#) Kovidivi válasza Bobber76 hozzászólására (») Máj 9, 2017 / 1
 
Persze: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) KoblogPerGyok válasza djusee hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Szia!

Érdekes amit írsz! Nekem sajna nincs 3D nyomtatóm, ezért ennyire precízen nem tudnám megmérni.

Mennyi mintából számoltál átlagot a mérésekkor? A szórás függ a távolságtól? Mennyivel korrigáltad a terjedési sebességet? (340m/s és annyi?)

A kiszemelt ultrahangos szenzor alapból is max 3mm felbontású, az alá nem lehet menni, de gondolom az nem elég.
(#) jeges válasza Bobber76 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
van ugy 40....45$ ilyen gsm...glcd..toch keypad..rf (433 99db szenzor) feltanitható és vezetékes (2 zona bemenet) központi megoldás teljesen megbizható persze ez jó szenzor illesztésen mulik inkább!
Ezt kihozható keveseböl is amire bevásárolsz hozzá ha megépited+ amit bele öltesz a porgram megirásal?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2017
(#) jeges válasza djusee hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Használható távolságmérésre vagy objektum figyelésre lézeres távolságmérést javasolnék ez iparban elöszeretetel használják olcson beszerezhetö kész megoldásként ilyen szenzorok pl hobbycnc..vatera.... jofogas!
Nem rossz az ultrahangos megoldás csak kényes inkább fekvencia függö a dolog milyen környezetbe kel nem minden hová jó a 40..50Khz sonar!
(#) gerleimarci hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni a SoftPWM Library attiny24-re való portolásában? Szerintem csak a Timert kéne átállítani, de lehet, hogy rossz irányban kapiskálok.
(#) FDAssasin hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Lehetséges lenne Arduino UNO-n összehozni egy NES emulátort a játékok újraírása nélkül? Úgy értem, hardver elég lehet hozzá? Vagy veszett ügy? Esetleg egy Arduino MEGA2560 áll még rendelkezésemre, az kicsit izmosabb tudtommal.
(#) kapu48 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Hali Robert!

Mi történ az forum.tavir.hu oldallal?
Már 1 napja nem tudok rácsatlakozni!


A webhely nem érhető el

A(z) forum.tavir.hu túl hosszú ideje nem válaszol.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) nzozz válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Vagy most jött helyre vagy nálad van a gond, de nálam hibátlan.
(#) molnarp válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Nálam is megy.
(#) wbt válasza molnarp hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Működik, most véstem oda. Sok buta szövegem meg kép is. Elméletileg ott van.
(#) kapu48 válasza wbt hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Én tegnap este, elszúrtam 1 fájl feltöltést és javítani próbáltam.

Az óta nem érem el!

Kár, hogy fogalmam sincs, hol keressem a hibát!
(#) Gelez hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Mosógép vezérlését akarom egy nano klónnal megépíteni. Bekapcsolom a motort egyik irányba 5mp-re, delayyal várok 5mp-et majd másik irányba ugyanez. Néha a delay beragad, az egyik irányba folyamatos marad a forgás. Mi okozhatja ezt?
Zoli
(#) molnarp válasza Gelez hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
PWM-el vagy relével vezérled a mocit?
Szerintem próbáld meg millissel a késleltetést.
(#) Gelez válasza molnarp hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
relével kapcsolom a 220-as motort
ha relé helyett csak egy ledet teszek akkor nincs ilyen gond
a 220 kapcsolásából adódó elektromágneses zavar okozhat ilyet?
Következő: »»   341 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem