Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   35 / 137
(#) nedudgi válasza pont hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Kifelé nincs is gond, a befelé menő kapcsolat a nehézség.
(#) Panhard válasza pont hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
De kell forwardolni azokat a portokat, amik a belső hálózatban vannak, és kintről akarod elérni. Az ESP-t is kell, a 80-as portját, amin a webszervere van. De ha rendszeresen kintről el akarod érni, akkor tényleg kell egy DNS szolgáltatónál regisztrálnod, különben ha változik az IP címed, nem fogod tudni mi lett az új. (persze meg tudod nézni a roluteben minden nap, de az úgy macerás.)
(#) pont válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit így nehezebb olyan eszközt készíteni ami, bárhol/bárki által a világon csatlakoztatható. És arra van lehetőség ennél/ezzel a modullal, ha csak olyan router van amin nincs wifi, kábellel csatlakozni?
(#) Panhard válasza pont hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ez WiFi modul, nincs kábeles csatlakozásra lehetőség. Ha kábellel akarsz csatlakozni, egy Arduino Uno vagy Mega, és hozzá egy Ethernet shield kell.
Egyébként nem nehéz beállítani ezt az "internet felől belső hálózat elérése" dolgot. Kb: pont annyi, ahogy korábban leírtuk.
(#) pipi válasza pont hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Hali!
az esp ua. wifin mint a mobilteló, a telót sem éred el kinntről ha nem forwaldolsz rá...
Az esp is láthatja wifis routeren át az internetet és töltögethet le/fel bármit forward nélkül
(#) pipi válasza pont hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Lehet dróton is ha mellé teszel egy ethernet modult, enc28j60-ra is van hozzá ethernet library, de ha belenézel a "gyári" esp arduino libraryjába ott is van ethernet modul, nézd meg milyen chiphez van
Hátránya hogy az spi-n elviszi a fele gpio-t
(#) brumbrus hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Üdv!
Nodemcu-n lehet e használni a GPIO1, GPIO3, GPIO9, GPIO10 pineket, digitális IO pinként?
(#) andyka válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Ugy emlekszem hogy mar raprobaltam es igen, csak programozaskor ne legyen rajta fogyaszto
(#) icserny válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
GPIO9 és GPIO10 esetén ügyeljünk rá, hogy ne QIO vagy QOUT módba legyen beállítva a memória kezelés a bootloadernek, mert akkor gabalyodás lesz belőle!
(#) brumbrus hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Idézet:
„If using DIO/DOUT mode, GPIOs 9 & 10 are available for other uses. However note that if they are wired to the SPI flash chip (as they are in WROOM, for example) then the SPI flash chip may use them for other pin functions. Consult the SPI flash chip data sheet to be sure.”


És mindezt megtehetem Arduino ide-n keresztül? Hogyan? Az ebay-es modulok is támogatják?
Köszönöm!
(#) andyka válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
A lenyegebe mit ? QIO vagy QOUT allitast nem, ahhoz egy ilyesmi menne.
(#) icserny válasza brumbrus hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Idézet:
„És mindezt megtehetem Arduino ide-n keresztül? Hogyan?”

"Generic ESP8266 Module" választása esetén van Flash mód választási lehetőség a Tools menüben.
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Tényleg van a Generic-nel. Azt még nem használtam.
(#) andyka hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Ilyennel foglalkozott már valaki ? Van véleményeteket róla ?
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Mire gondolsz? kb 8 féle dolog választható ki
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Altalanosan az ESP32-re, szpecial mint az alabbi kep (bocsi de azt gondoltam hogy a link telyes lessz).

ESP32.jpg
    
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Hali!
Ilyen züld panelem van, meg esp32 wroom, csak összeforrasztottam, kipróbáltam, használatban nincs.
Az arduino esp32core szerintem nagyon gyerekcipőben jár, a gyári library mintáit nézegettem,
aztán gondoltam portolok egy esp8266 progit, de más néven kell az include-okat berakni,
meg nincs meg mindegyik alaplib ami a 8266-nál helyből megvan.
(#) david10 hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sziasztok,
Van-e ennek az ESP32-es modulnak bármiféle hátránya az ESP8266-hoz képest? (Én nem találtam.)
Kinek mi a véleménye róla?
A választ előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza david10 hozzászólására (») Máj 16, 2017 / 1
 
Ha piszkos anyagiak nem zavarnak, akkor valóban. Nem jártam még körbe a témát, de ha a fogyasztása, mérete, az elérhető platformok száma Neked megfelelő, akkor miért ne? Én szívesebben használnék külön BT modult.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) sanyisay válasza david10 hozzászólására (») Máj 16, 2017 / 1
 
Épp egy ilyent kínzok, mondjuk én nem a 8266-al hasonlítanám össze hanem a többi 32-es modullal a lábkiosztás miatt.
Arduinoval programozva. Pont mint az ESP8266 2-3 éve.
Alig van hozzá valami ahogy ezt már előttem is írták, viszont már el vagyunk kényeztetve így hátránynak érezzük, pedig annak idején ennek már örültünk. Ledet lehet villogtatni weboldalról.
AT Paracsok is vannak, elvileg.
Egy szóval szerintem egy megszállott ESP fannak kötelező darab az asztal sarkán egy 32-es.
Ha csak játszani kell szuper. Ha használni szeretnéd akkor szokásos mintakód keresés, aztán vagy fog működni vagy kis hibával, mert még béta teszt alatt van.

AP módban olyan lassan lehet hozzá kapcsolódni hogy pld telefon nem kapcsolódik nekem, mert lejár az ideje. PC az igen. Erre még a szakik sem találtak megoldást. legalább is legutóbb mikor olvastam.

WiFi.setAutoReconnect() a WIFISTA.h ban megvan, de megírva hozzá semmi nincs, így nem használható. Jelezték is, majd egyszer lesz az is.
Szóval alakulgat.

Amit teszteltem sikerrel, WS2812B; DS18B20, a google SMTP és API szerverekhez SSL kapcsolódás. Ezek 8266-ra íródtak nálam, de kis változtatással simán futottak.
Szerverből csak a legalapabb van egyenlőre.
Ami 8266-nál a <ESP8266WiFi.h>-ban van.
Én konkrét céllal vettem a sok ADC miatt, szenzorok adatfeldolgozására és adatok továbbítására, de mivel süsü módon 1db ot vettem így inkább vacakolok néha vele. Leginkább olvasgatom a GIT oldalát, mivel szenvednek épp a többiek. Éjszakába nyúló tesztelések, és nagy tervek nincsenek mint a 8266 nál, az még odébb van.
(#) david10 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Köszönöm a válaszodat!
A piszkos anyagiakkal ugy állok, hogy mult héten bevásároltam 10 darab PCF7947-et és amikor megjött, akkor jöttem rá, hogy olyan tokut küldött a sárgafejü, amelyik csak a kínai Renault kártyákba talál. 40 dolcsi bukás.
Az ESP32-őn a portok száma megfelel, csak játszani kellene, mert már unalmas a HC-05-ös BT modul.
Gondoltam, hogy ha már veszek, akkor egyből valami komolyabbat veszek, de amint sanyisay is írta, vannak még rajta buggok + az ESP8266 elterjedtebb.
(#) nedudgi válasza david10 hozzászólására (») Máj 16, 2017 / 1
 
Ha csak játszani kell, akkor arra tökéletes. Végre lesz valaki, aki utat tör.
(#) david10 válasza sanyisay hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Köszönöm a Te válaszodat is!
Az ESP32-őn kivül még milyen 32-es modulok léteznek?
Az AP mód fontos volna, mert telefonnal is szeretném használni.
A WS2812B, DS18B20, google SMTP, SSL, ezek az ESP32-vel tesztelted?
Ugy látom, hogy az volna a legjobb, ha vásárolnék mindkettőből.
Erről mi a véleményetek?
(#) sanyisay válasza david10 hozzászólására (») Máj 16, 2017 / 1
 
Igen ESP32 Arduinon futottak szépen az említett tesztek.

Ahogy én látom(hobbi szinten).
Alapvetően nincs különbség a modulok között. ami mégis az a kivezetett lábak száma, flash memória mérete, egyéb alkatrészek, antenna. Tanulni, meg tesztelni szerintem érdemes feljlesztői modult venni, ahol minden (minél több) láb ki van vezetve, és USB is van rajta. Az összes többi modul meg speciális feladatokra. Amit utoljára belinkeltél is egy ilyen. Akkor hasznos ha megveszed azokat az egységeket hozzá amik pont bele illenek, amúgy szerintem feleslegesen nagy.
De ezt már mindenki maga dönti el mit szeret. Én Wemos D1 mini párti vagyok.

Amit linkeltél ESP32 Doit modul. Azon pld nincs GPIO 0 láb. Mondjuk ami nekem feltűnt eddig.
ESP-WROOM-32 az SMT modul rajta.
Amiben ESP32-D0WDQ6 esp32 es chip csücsül.

mindez bővebben
Bővebben: Link

De ebből a sok mindenből szerintem csak a GPIO 0 láb hiánya ami fontos infó, ha esetleg számol vele az ember. Aztán mire kiforrja magát a dolog addigra gyártanak ezer féle modult mint 8266-ból, de addigra már tudni fogod melyiket miért válaszd.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) sanyisay válasza david10 hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 1
 
Még egy pár 32es modulról leírás.
Bővebben: Link
(#) david10 válasza sanyisay hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Maradnék az ESP32 mellett, mert azt lehet USB-n is programozni és nem kell összekötni USB-soros átalakítóval.
Remélem, hogy kerül megoldás az AP lassú csatlakozásra.
Köszönöm szépen mindenki válaszát!
(#) sanyisay válasza david10 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
8266 ot is lehet. ebben nincs különbség. wemost nézd meg pld.
(#) sanyisay válasza david10 hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 2
 
Ahogy nézem kicsit félreértettelek.
Ha most kezdesz ESP modulokkal foglalkozni akkor nagyon nem jó a 32-es.
Semmi sikerélményed nem lesz és még kérdezni sem tudsz senkitől. Még külföldi fórumokon sem nagyon.

Vegyél egy esp8266 fejlesztői modult, amin van usb. Erre pld jó az is amit belinkeltél, Wemos D1.
Ami szerintem nagy, de egyébként teljesen jó.
Aztán kezdj el tanulni, és amikor már kicsit tisztában vagy hogy mit várhatsz az esp-től és magadtól is, akkor érdemes jobban belemélyedni hogy mit vásároljon még az ember.

Mert hát ezek csak szaporodnak a lakásban jó esetben. Aztán ha már jó sok mindent megoldottál, és úgy érzed hogy megint hiányzik a kezdeti szenvedés, akkor érdemes 32-es felé kacsingatni addigra talán már használható is lesz.

Egy esp modullal és leddel (ami általában van a modulokon), ha nulláról kezdi az ember hetekig ha nem hónapokig lehet meg talán kell is kísérletezni.
Szerintem.
(#) PepeLopez válasza david10 hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 1
 
Én innen szoktam rendelni ESP32-őt http://www.electrodragon.com/product/wroom-32/,
és Mongoose OS használok rajta, teljesen jó https://mongoose-os.com/
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2017
(#) david10 válasza sanyisay hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
A panel méretéből nem csinálok gondot és ha nagyon kell, akkor letudom forrasztani a modult.
Alapismereteim vannak a modulokról, előtte már dolgoztam Arduinoval és Raspberry Pi-vel,
egyedül még a hálózat újdonság nekem.

A PepeLopez által ajánlott Mongoose OS nagyon megtetszett és az müködik az ESP32-vel is.
Következő: »»   35 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem