Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   796 / 1152
(#) kadarist válasza ColT hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
A Vestel gyártja az összetevőit, nem átnevezés.
(#) ColT válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Köszi... Hol lehet ehhez cikkszámokat találni? Nem merem megvenni, amíg nem tudom, meg tudom-e javítani
(#) kadarist válasza ColT hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
A számok a nyákon vannak, onnan leolvashatók.
(#) ColT válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Nincs még nálam a TV. Ha itt lenne nem kérdeznék ilyet.
(#) kadarist válasza ColT hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Akkor pedig meg kell várnod az odaérkezését, mert csak a leolvasás ad biztos eredményt.
(#) ColT hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
OK,akkor ha esetleg valaki tud Orion LCD T22-DVDC televízióhoz scaler és táp cikkszámot, annak megköszönném, ha megosztaná velem...
(#) lefituta hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Ha valaki tudná, mi ez a műszer és mire lehet használni, megköszönném. Nem nagyon tudta senki, hogy mi lehet?
(#) Cinema válasza lefituta hozzászólására (») Máj 12, 2017 / 1
 
Ez egy elválasztó, vagy szigetelő-erősítő, amit időnként oszcilloszkópokhoz alkalmaznak, ha túl nagy feszültséget akarnak megnézni, hogy ott milyen a jel alakja, vagy csak a hálózattól való elválasztás a cél a mérésben.
Az elektronikai műszerek nagy részében a hálózati védőföldeléssel össze van kötve a bemenet hideg pontja. Ezt leválasztva, lehet olyan méréseket végezni, amik függetlenek a hálózati védőföldeléstől.
Például lebegő potenciálú tápegység, vagy kapcsolóüzemű tápegység, nagyfeszültségű táp zajának a közvetlen, tehát nem leosztott jelű mérése, meg hasonlók. (Csöves erősítőben nem a testponthoz mért feszültségek megjelenítése, mérése, például a cső anódja és katódja közötti jel mérése, az ellenütemű kimenőtranszformátoron a két anódtekercs közötti mérés, meg sok egyéb.)

Üdv!
(#) Sebi válasza lefituta hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Régebben orvosi műszerekhez volt használatos, ahol az életvédelmi előírások szigorúbbak.
(#) krisztian1020 hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Ennek a csatlakozónak mi a neve es lehetne beszerezni? A réz gyűrűs része érdekelne! Szétszedni sajnos nem lehet. Kicsúszott belőle egy kabel.
Koszonom
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017

IMG_5018.JPG
    
(#) Bakman válasza krisztian1020 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Slip ring connector néven keresd. Kb. annyi féle típus van, ahányat találsz, nincs egységes szabvány. Általában a cél határozza meg az eszközt. Ott, ahol ilyen kell, meg is tervezik maguknak a gyártól, le is gyártatják. A készülék gyártójánál/forgalmazójánál nagyobb szerencséd lehet.
(#) (Felhasználó 116521) hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Jó reggelt!
Érdeklődöm, ismeri-e valaki ennek a csatlakozónak a bekötését?
Leginkább a tápcsatlakozó pont (ok) érdekelne.
Siemens 5300/42 VDO autós GPS kijelzője és monitor is egyben, hátfalon kis hangszóróval, oldalán 3,5 mm jack dugó a külső videojel fogadására
Köszi az infókért, minden érdekel, bármi segíthet kideríteni.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 116521) hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Multiméterrel nézd meg, hogy melyik csatlakozópont közös mondjuk annak a nagyobb elkónak a negatívjával, meg ha szerencséd van, akkor a pozitívjával is találsz egyet... Vagy ha még jobban szét tudod szedni, akkor keresd meg a táp részét, és annak a beazonosítható pontjaihoz képest "sípold ki", hogy a csatlakozóban melyik pont melyik...
(#) Jonas hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy a képen látható áramköri alkatrész mi lehet, és mire jó?
5 lába van, és az egész alkatrészt egy 5 menetes tekercs veszi körül, ami már az 5 lábból 2-őt elfoglal. Maga az alkatrész nem nagy, mindössze 1,5cm magas!
(#) elektroncso válasza Jonas hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Meg fogsz lepődni, ez egy tekercs. Pont arra jó mint bármelyik másik tekercs. Ez egy műanyag testre van tekerve, a képen nem látszik, hogy van e benne hangolómag. Ha van akkor azzal lehet állítani az induktivitását.
(#) proli007 válasza Jonas hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Hello! Ez egy mezei tekercs, vélhetően egy URH rádió modulátor tekercse. A tekercs kivezetése a két láb, a többi csak rögzítés célját szolgálja a nyákon. A használhatósága ugyan erre korlátozódik, vagy amibe pont ilyen tekercs kellene.
(#) Jonas hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Azt hiszem, hogy egy régi távirányítós kisautóból lett kiszerelve. Tehát jólértem, hogy ez tulajdonképpen a rádióantennának a tekercse, és ebben/ezen indukálódik a feszültség?
(#) proli007 válasza Jonas hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ha egy tekercsben áram folyik, akkor abban feszültség indukálódik. Eddig ez oké, de a téma ennél itt azért cseppet bővebb. Ha érdekel, akkor tanulmányozd a rádióvétel technikát.
(#) jdani hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Üdv. Egy neonos világítás tápjában elment a biztosíték. Érték nincs írva. Milyen értékűt tegyek bele?
(#) dolargaan válasza jdani hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Üdv. Előbb az elkókat cseréld ki, és mérd ki, ment-e tönkre más is.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2017
(#) jdani válasza dolargaan hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Köszi, ezt én is tudom, de én a biztosíték értékére vagyok kíváncsi.
(#) Jonas válasza proli007 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Oké, köszönöm a választ!
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Hány wattos az előtét?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Mit értesz előtét alatt?
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
A fényképen nem látok biztosítékot. Még a helyét sem.
A szerkezeten nincs egy adatlap, vagy legalább valamilyen utalás a teljesítményre?
A primer oldali áramot a 230V és a teljesítmény arányából lehet megsaccolni. A szekunder körben már nehezebb, de 80-100V-ra minimum kell számítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2017
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ez az egész kütyü az előtét. Így is szokták hívni a fénycső gyújtó és árambeállító egységét.
(#) rascal válasza jdani hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
A biztosíték külön van azért nem látszik? Néha kb 1-22 ohm közötti értékű kis teljesítményű ellenállás a biztosíték. Közvetlenül a két pufferkondi felett, és a sárga alatt nincs még egy ellenállás méretű alkatrész?
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza jdani hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Én úgy látom , hogy a két pufferkondi fől van dagadva , de az egyik biztos. ez komoly ok lehet a cserére.
(#) (Felhasználó 116521) válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
köszi4 szétszedem és kimérem a csatlakozókatttttttttt
(#) (Felhasználó 116521) hozzászólása Máj 19, 2017 /
 
a fotókon a töltő, egy bazi drága legújabb csavarozógép akkujának a töltője. semmi nem mérhető a kimenetén. szétszedtem,hogy hozzáférjek a panelhez, van egy zsugorcsöves kis bigyó, lehetséges,hogy ez egy biztosíték?? a panelen 4,7 Ohm szerepel.
első fotó, bal felső sarok forrasztás és a jobbra mellette lévé diódát köti össze
Következő: »»   796 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem