Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1434 / 1670
(#) Wezuv válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
A kerékpár belső is vezeti az áramot, igaz nem olyan mértékben. Egyszer egy indító kondi érintkezőit próbáltam leszigetelni vele, szépen megrázott, igaz csak jelzés értékű volt. Egy műanyag kupak jobb választás lett. Lehet, neked is inkább valami műanyag lapot kellene keresni...
(#) JosKa válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Hasonlóképpen jártam én is egy gumi-szerű anyaggal - 2 összeszorított fémtömb közé kellett egy szigetelő réteg. Mint utólag kiderült a szigetelő(nek hitt) anyag nyomás hatására elkezd vezetni. 2 napnyi mérgelődés után derült ki, hogy a gumin keresztül folydogálnak a milliamperek
(#) Gránátalma válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szia.
Egyik ismerősöm az alaplapját javította ESD védett munkaasztalon. Az se volt túl sikere mutatvány.
(#) sonajkniz válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Ne is mond.
Én írom le a sztorit, hogy más okuljon belőle, erre megint be megyek a csőbe.
Mint írtam, a munkaasztalom ezzel a gumival van borítva. Persze rátettem egy panelt tesztelni.
De most viszonylag hamar rájöttem, miért nem működik normálisan.
(#) mohinger hozzászólása Máj 22, 2017 / 27
 
18 éve építettem egy akkutöltőt, a klasszikus, fázishasítós, tirisztorosat (régi, talán 88-89 RT ÉK). Pár hete átalakítottam szulfátoldó töltőre. Egy kidobott, 5V kapocsfeszültségű 55Ah-s akksit kezeltem vele 19 órán át, másfél hete az van a kocsimban, hibátlanul üzemel.
(#) BarnaPili válasza mohinger hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Szép munka.(És magyar a feliratozás)
(#) kalmi.kalmi válasza mohinger hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Kaptál egy like-ot !
(#) szikorapéter válasza mohinger hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Tőlem is ment a mancs! Időtálló konstrukciónak tűnik,masszív,és magyar,több nem is kell.
(#) mohinger válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 23, 2017 / 1
 
Köszönöm szépen a dicséreteket.
Annak idején az volt a célkitűzés, hogy lehetőleg minden darabját én készítsem. A trafót is én tekertem (ezt az egy trafót tekertem összesen életemben), a műszerdobozhoz is minden építőelemét én vettem, egyedül a tetőlemez hajlításában kértem segítséget. A leggyengébb pontnak a banánaljzatok bizonyultak: a nyúzópróbán, amikor órákig 10A-rel terheltem, megolvadtak, így fixre beforrasztásra kerültek a vezetékek. A tetején a fogantyú a Vasedényből származik, valamilyen bútorfogantyú. Az eredeti vezérlőpanel helyére pont befért az egyszerű alap szulfátoldó panel, a tirisztor helyére pedig a FET került a hűtőbordára, a greatz mellé. Az időtállóságban nagy segítség volt, hogy soha nem adtam kölcsön senkinek, így nem tették tönkre
(#) Abukodonozo válasza mohinger hozzászólására (») Máj 23, 2017 / 2
 
Szép munka! Mindjárt jön valaki aki meg fogja kérdezni, hogy a fuse helyett miért nem azt írja,
hogy biztosíték
(#) dk1 hozzászólása Máj 23, 2017 / 6
 
Beüzemeltem. Szépen dolgozik. Most még csak hab anyagon, de úgy tűnik nemsokára tovább léphetünk.
Öröm a marás ilyen segítséggel - Videó
(#) borvendeg válasza dk1 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ez az ebay-es marómotor?
üdv.
(#) attika válasza dk1 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Teljesen saját építésű a gép, vagy így vetted egyben?
Rég óta szeretnék építeni egy ilyen kis gépet csak azt nem tudtam, hogy honnan is fogjak neki.
(#) dk1 válasza attika hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
A vázat vettem egyben, a rajta lévő sallangok és a vezérlés saját. Pontosabban a tengely vezérlések és a párhuzamos port illesztő szintén kínai, a tápok általam átalakított PC tápok. Pár oldallal visszább tettem fel képeket a belsejéről is.

Igen, a marómotor is ebay-es, a kisebbik, a léghűtéses. Nem ezt akartam, de adták a vázhoz. Ha elkopik, teszek fel valami komolyabbat. Habár szerintem nem ez a leggyengébb pontja.

üdv,
d
(#) balog válasza dk1 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Nagyon jó lett! A vázról nem tudsz egy linket adni esetleg?
(#) hg6dab válasza mohinger hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Külön tetszik, a behalt banán aljzatok újrahasznosítása. Ez már megéri a like-ot.
(#) don_peter hozzászólása Máj 26, 2017 / 13
 
Már rég tervben volt az SD kártya használatának lehetősége, most végre eljött ez is, ugyanis elkészültem a DPTP SMFD 64/128Mbit-es fejlesztői kártyám (elvileg) végleges változatával, amely már rendelkezik SD kártya olvasó résszel is, hogy közvetlenebb módon történhessen az adatfeltöltés.
Az SD kártya teljes programját én írtam, semmilyen külső programot nem használtam fel. (a FAT16 fájlrendszer működésének megértésében nyújtott segítséget köszönöm ndavid87-nek)
FAT16-os kártyákat tud kezelni, egyelőre csak listáz és olvas, írásra nincs felkészítve.
A program még egy nyers változata látható majd egy kis videóban amit alant közlök is..
Bővebben: Link
Pár kép is készült azokból néhányat szintén osztok.

Aki nem lenne képben az eszköz funkciójával annak ismétlem:
Az eszköz SEGA Mega Drive (Genesis) játékkonzol kazettáit váltja ki, le lehet az ingyenes játék ROM-okat tölteni a netről és ezen ROM tartalmakat lehet rátölteni a kártyára, melyet aztán a gépbe helyezve játszhatunk felhőtlen. (SD módban a gépben azonnal kiválasztott ROM tartalom közvetlen feltöltése megoldott) Értelme a ritkább és nagyon drága játékok kipróbálása vásárlás előtt, vagy saját demó programjaink fejlesztése közbeni próbálgatás.
A kazettán egy fikció gomb található, amely ügyes használatával lehet kiválasztani, majd feltölteni a kívánt adatot.
Gomb funkciói:
1 lenyomás = lefelé lép egyet
2 rövid lenyomás = vissza lép egyet
1 lenyomva tartás ~1mp-ig = belép a mappába, ha mappa vagy feltölti a kiválasztott fájlt

Termesztésen, ha az SD kártya nincs a slotba helyezve, akkor a megszokott korábbi módon, PC és USB kábel segítségével lehet a ROM tartalmakat feltölteni..
Aki egy kicsit tovább gondolná, annak említeném meg, hogy az eszköz simán lehetne egy bármilyen másik rendszer mondjuk feltöltő egysége, vagy logger egysége, vagy bármilyen memória modulja.
Lehetőség a csillagos ég..
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) snapscan válasza don_peter hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Az milyen páka a háttérben (gyártó, típus)?
(#) csatti2 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Az a hosszúkás memória IC a kijelző alatt NOR-Flash?
(#) don_peter válasza snapscan hozzászólására (») Máj 26, 2017 / 1
 
MiniDSO TS100
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Igen az NOR Flash.. A képen egy 29LV640-es 64Mbit-es NOR Flash memória látható.
(#) ndavid87 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Szép munka, gratulálok.
(#) don_peter válasza ndavid87 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Köszi, sok munka van benne..
Most a finomítás zajlik ezerrel.. Sok extrát lehet már bele programozni, ami még jobbá teszi az eszközt...
(#) madzagos hozzászólása Máj 27, 2017 / 10
 
Üdv mindenkinek.
Elkészült az egy csöves órám,vállalható kivitelben.
(#) szikorapéter válasza madzagos hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Kicsi és szép. Már csak egy dobozolás vár.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Máj 28, 2017 / 23
 
Sziasztok!
723-ason alapuló kettős, vagy inkább hármas labortáp. Két szabályozható, illetve egy fix 5, vagy 12V-os kimenettel.
(#) BarnaPili válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Szép munka,és jó elrendezésű a belseje.Gratulálok hozzá!
István
(#) Firefighter1 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nagyon pofás!
Nekem kifejezetten tetszik! És ízléses a belseje is! Esetleg lehet rola tudni többet a topikjába?
(#) kalmi.kalmi válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nagyon jó lett ! Ebay-es műszer. Szép kivitel.
(#) Keresztes Vitéz válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Valamivel több infó itt.
Következő: »»   1434 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem