Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   707 / 1116
(#) vladcepes hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Gondolom ez így már tiszta sor. épp hogy elindítottam már fel is dobta a 3 hibát.

6.jpg
    
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Kipróbáltam a Memtest v4.20-al ez jött ki. Gondolom ez a kártya úgy kuka ahogy van.

7.jpg

8.jpg
   
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Vedd ki belőle a memóriát, aztán egy radírozás és vissza. Ha szerencséd van, akkor ennyitől helyreugrik.
(#) didyman válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Tökre nem ezt írja. A BIOS szerint egy sikertelen boot-kísérlet történt. Aztán megkér, hogy az alapértelmezett beállításokkal próbálja újra, de úgysem ez lesz a baja. Ha van naplózás a BIOS-ban, akkor az talán adhat támpontot, amúgy akármi lehet, tápellátástól merülő CMOS elemen át kontakt hibáig.
(#) didyman válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
M2N-nél szintén lehet VGA is. Ugyanúgy sorozathibásak az akkori, asztali NV/ATI lapkák is, de még mennyire..
(#) newDesigner válasza prockó hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Hello,

Pl. a klaviatúra vezetéke meg van törve. A kisegítő lehetőségek gombra klikkelve, ki tudod választani a képernyő billentyűzetet és be tudsz lépni.
(#) vladcepes válasza bbb hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Előtte megtörölgettem(igaz nem radírral )
Hagytam kb 10 percet a Memtest-et fölment valami 74000 hibára,aztán nyomtam egy ESC-t majd ki a lemez, gép újraindul mondom elindítom még egyszer. Hagytam negyed órát semmi hiba, azt hittem felmászok a falra éjjel 1 kor Be a Win lemez és fölment szó nélkül aztán még a többi driver ami kimaradt,meg stb. Ment-megy a gép mint állat. Na erre varhatok gombot
(#) tbarath válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
A legrosszabb ha nem reprodukálható a hiba. Mert akkor vagy stabil lesz a gép, és akkor öröm-bódottá, vagy néha-néha lefagy, hülyeséget csinál, bármi. És a legrosszabb hogy csak próbálgatós cserével dolgozhatsz, mert nem tudod hogy mit kell cserélni. Jártam már úgy, hogy egy gépben a ház kivételével mindent cseréltem egyenként - apránként, és azóta se tudom hogy mi volt a hiba.

A memtest amúgy ne 10-15 percet fusson, hanem inkább órákat vagy napokat, különösen ha gyanítható a memóriahiba.
(#) vladcepes válasza tbarath hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Értem. Köszi! Ja hagytam volna csak már éjjel fél 3 kor alig vártam hogy befejezzem hogy ma reggel átadhassam ,majd ha xarakodik akkor sokáig fogom futtatni a memtes-tet. -stb.
(#) newDesigner válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ha meória hiba, akkor "x memória címen kivétel történt" hibával véletlenszerű programleállásokat fog produkálni felhasználói alkalmazásonál. Ha nem, akkor szerencsés vagy.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) pont hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem topiktéma, de érdekelne a szakik véleménye abban a kérdésben, hogy nagyon nyomják most a OneDrive-ot. Tulajdonképpen Nekem is jól jönne, pl. gyakran dolgozom ugyan azon nyákteven otthon is, cégnél is és mindig az aktuális verziót emailezem saját magamnak, hogy a másik gépeken tudjam folytatni, de több ilyen dolgom is van.....De szerintetek miért éri ez meg a Microsoftnak, mennyire vannak ott biztonságban a fáljaim, mennyire hozzáférhetetlen mások számára a tartalmuk? (A Microsoft véleményét ismerem)
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) bbb válasza pont hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ugyan az pepitában, mint a googledrive, dropbox, autodesk a360, ...
Megéri nekik, mert van fizetős szolgáltatás is, ha rákaptál volna az ízére.
A fájljaid teljesen biztonságban vannak, mentve vannak, ha pedig kifizeted, akkor verziókövetést is kapsz. Belenézni nem néznek bele, emiatt baromi nehéz nekik megoldani pl. védett tartalmak feltöltésének megakadályozását. Valahol olvastam egy cikket a dropbox módszeréről, hogyan is tudja ezt elérni, érdekes olvasmány.
(#) vladcepes válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Hát legyünk inkább szerencsések,de akkor mitől adódhatott az a rengeteg memória hiba?
(#) newDesigner válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Talán a tömeggyártású sokrétegű memóriacellatechnológia miatt. A tesztpadon még jó volt, aztán a sz@r utakon pedig leszállították a kiskereskedőnek.
(#) tbarath válasza bbb hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
"A fájljaid teljesen biztonságban vannak"
"Belenézni nem néznek bele"

Khömm...
Van mindegyiknek egy jó hosszú ÁSZF dokumentuma (Terms & Conditions) amit elfogadsz amikor regisztrálsz hozzájuk. Ami abban szerepel azt vállalják, és ami abban szerepel azt megtehetik a dokumentumaiddal. Nem vagyok egy nagy privacy huszár és a felleggel sincs sok bajom, de ez így ebben a formában nem igaz.

Az ilyen tárhelyek jobbak és megbízhatóbbak annál, amit a hozzáértő szakemberek 99,9%-a otthob össze tudna hozni, annál pedig még sokkal amit egy r=1 felhasználó képes csinálni.
(#) didyman válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ilyet egyáltalán nem csak memóriahibánál ír, sőt, a gyakoribb oka pont nem a memóriahiba. Hibás RAM esetén akármilyen hiba lehet, akár lemezre, vagy más hardvereszközre utaló is, attól függően, a címtartomány melyik része érintett. Úgyhogy ez elég sokfelé vezet.
(#) newDesigner válasza didyman hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
De hibás RAM esetén ez elő fog jönni. Ha nincs más baja egyébként, akkor nem fog ebbe belefutni.
(#) didyman válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Nem. Pont azt írom, hogy nem. Egyáltalán nem biztos, hogy kivétel történik, sem az, hogy egyáltalán a Win közölni fog bármi memóriával összefüggő hibát.
(#) prockó hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok.

A következő probléma lépett fel: asztali gép, bejelentkezésig eljut de nem lehet gépelni,jelszóval védett,num-lock led folyamatosan világít, bios-ban jó a billentyűzet, egér működik.Tudna erre mondani valaki valamit?köszönöm.
(#) blasz válasza prockó hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia USB a billentyü?
(#) prockó válasza blasz hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia, próbáltam ugyan az a hiba.
(#) tbarath válasza prockó hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
valamilyen tolókocsis beállítással elő tudsz hozni egy virtuális billentyűt, bár ezzel nem vagy sokkal előrébb.
Nem települt mostanában valamilyen frissítés vagy driver?
(#) blasz válasza prockó hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Én is jártam igy már de én usb billentyüvel, kikapcsoltam hagyományost rádugtam és ment .Miután beléptem rádugtam az usb.bill.telepitette magátol és utána probléma eltünt
(#) newDesigner válasza didyman hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Sorry. Nekem volt egy új, de kacat samsung ramom. Telepítés ment, de időnként ezzel a hibával lefagytak a programok. Csere után megszűnt. A Memtest ugyanezt az eredményt hozta, mint a korábbi képeken. Ez tény, nem pedig mese.
(#) didyman válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
19 éves rendszergazdás-szervizes tapasztalattal a hátam mögött én sem meséket gyártok.
(#) newDesigner válasza didyman hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Tele a padlás profikkal, csak ez nem megoldás és nem magyarázat.

Attól, hogy valaki nem látott még élőben északi fényt, attól az még létezik.
(#) didyman válasza newDesigner hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ellenben a te egyszemélyes tapasztalatod maga a tény. Rendben, nézzünk fényeket.
(#) newDesigner válasza didyman hozzászólására (») Máj 26, 2017 2 /
 
Nem. Majd nálad fogok befizetni egy balek kurzusra
(#) Moderátor hozzászólása newDesigner hozzászólására (») Máj 26, 2017
 
Helló helló! Álljatok már le!
(#) vladcepes hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Sziasztok! Szeretném telepiteni a Windowst ,ahogy szoktam de valami nem kóser. Valakinek valami ötlete?,Válaszokat megköszönném.
Lenovo G 500 idáig jutottam ahogy a képek mutatják. Elkezd pörögni az a karika,de még egy fél óra mulva is azt csinálja. Probáltam Windows 8 32-64 is. Aztán ugyanezt pendrivrol is. Kiszedtem a memoriát is,merevlemezt is . Valami ötlet?
Következő: »»   707 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem