Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   348 / 838
(#) nzozz válasza jeges hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Egy egész éves használatban lévő autó hűtőfolyadékának (etilén-glikol, inhibitorok, szerves savak) hőmérsékletét és szintetikus motorolajának hőmérsékletét (+nyomását) kellene mérni. A mérési környezet télen -30°C, nyáron a motortérben a fene tudja hány fok, szakadó eső, hó, útszóró só, 130 km/h menetszél, sár stb. Ami egy autónál előfordulhat.
(#) jeges válasza nzozz hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
max6675 jó választás lene....
Analog szenzor külsö dac ilesztésel zürös amire össze hozod zavar mentesre legyen a pontos mérésed...
(#) Electricboy válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Köszi mindenkinek.
(#) orifab hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Ez a hibaüzenet mit jelent?

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src\IRremoteTools.cpp:5:16: error: 'TKD2' was not declared in this scope

int RECV_PIN = TKD2; // the pin the IR receiver is connected to

^

exit status 1
Hiba a(z) Arduino Nano alaplapra fordításra.

Köszi
(#) zsolt58 válasza orifab hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
A TKD2-öt nem declalártad.
Pl. int TKD2 = 0;
(#) orifab válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Jedlesnek van egy oktató vidój, amitben az IR vevőt próbálom ki, de ezt a hibát írja ki... próbáltam beírni amit irtál, de semmi...

Ezt írtam

#include<IRremote.h>

IRrecv tsop4838(12);
decode_results result;

void setup() {
// put your setup code here, to run once:
pinMode(2,OUTPUT);
pinMode(3,OUTPUT);
pinMode(4,OUTPUT);
pinMode(5,OUTPUT);
pinMode(6,OUTPUT);
pinMode(7,OUTPUT);
pinMode(8,OUTPUT);
pinMode(9,OUTPUT);
pinMode(10,INPUT);
pinMode(11,OUTPUT);
tsop4838.enableIRIn();
Serial.begin(9600);
Serial.println("betolte kesz");

}

void loop() {
// put your main code here, to run repeatedly:

if(tsop4838.decode(&result))
{
Serial.println(result.value);
tsop4838.resume();
}

Lehet az a baj, hogy a 12-es nem tud ilyet fogadni? vagy a kínai eBay-es ezt nem tudja lekezelni?

Köszi
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) zsolt58 válasza orifab hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ezt: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src\IRremoteTools.cpp
Cseréld ki azzal amit a mellékletbe feltöltöttem.
És úgy müködnie kéne.
Én igy lefutattam és müxik.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) orifab válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
sajna vmi nem tetszik neki... ugyanaz a hiba...

Majd holnap ha lesz időm úra.. fáradt vok..


THX
(#) andyka válasza orifab hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Probald meg EZZEL.
(#) Kera_Will válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 

Idézet:
„ide nem kell még automobil vagy military class minősítés, nem múlnak rajta emberi életek.”

Akkor milyen minősítés kell egy személyautóba beépítendő elektromos eszköznek ?!?!
Ha azt akarod , "hogy ne egy nyári , hanem évelő eszköz legyen" !
(#) atus1981 válasza nzozz hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Milyen autó?
OBD2-n kérdezgetni egyszerűbb
(#) nzozz válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Csak nincs "kitől" kérdezni. Csak a hűtővíz hőmérsékletét méri az ECU. Az olajhőmérsékletet semmi, az olajnyomást pedig egy nyomáskapcsoló "mérni", ami 0,55 bar alatt kapcsol (ami elég érdekes, azt tekintve, hogy üzemmeleg motorra alapjáraton (730 rpm) 1,3 bar a gyári érték, ami majd a háromszorosa...). Illetve lehet nem annyira ideális gondolatmenet, de szeretnék nem belenyúlni az gyári elektromos rendszerbe. Amúgy Astra G, Z14XEP, 2007.
(#) atus1981 válasza nzozz hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Opelt nem vágom, de ha konszern egyik tagja lenne, akkor tudok rá kódot, hardwaret...
Amúgy biztosan tud mindent, csak jól kell kérdezni
(#) nzozz válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ha nincs benne olyan hardver, ami mérné ezeket a paramétereket, akkor elég nehezen tudom elképzelni, hogy ki lehetne olvasni. A becsült, számított és hasonló értékek pedig nem egyenlőek a valós méréssel.
De ha szerinted van erre megoldás, akkor oszd meg velem.
(#) orifab válasza andyka hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Helló! Kipróbáltam, de rengeteg a hibaütenet.... Még olyan helyre is mutat, ahová lementettem, pedig arról az arduinónak nem biztos hogy tudnia kéne...

Csak az első 10%-ot másolom be:

In file included from D:\FireFOX-4\Arduino\IR_olvas_s\IR_olvas_s.ino:1:0:

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:23:3: error: stray '\302' in program

<title>Arduino-IRremote-Due/IRremote2.h at master · enternoescape/Arduino-IRremote-Due · GitHub</title>

^

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:23:3: error: stray '\267' in program

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:23:3: error: stray '\302' in program

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:23:3: error: stray '\267' in program

In file included from D:\FireFOX-4\Arduino\IR_olvas_s\IR_olvas_s.ino:1:0:

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:132:8: warning: missing terminating ' character

<!-- '"` --><!-- </textarea></xmp> --></option></form><form accept-charset="UTF-8" action="/enternoescape/Arduino-IRremote-Due/search" class="js-site-search-form" data-scoped-search-url="/enternoescape/Arduino-IRremote-Due/search" data-unscoped-search-url="/search" method="get"><div style="margin:0;padding:0;display:inline"><input name="utf8" type="hidden" value="✓" /></div>

^

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:132:3: error: missing terminating ' character

<!-- '"` --><!-- </textarea></xmp> --></option></form><form accept-charset="UTF-8" action="/enternoescape/Arduino-IRremote-Due/search" class="js-site-search-form" data-scoped-search-url="/enternoescape/Arduino-IRremote-Due/search" data-unscoped-search-url="/search" method="get"><div style="margin:0;padding:0;display:inline"><input name="utf8" type="hidden" value="✓" /></div>

^

In file included from D:\FireFOX-4\Arduino\IR_olvas_s\IR_olvas_s.ino:1:0:

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src/IRremote.h:389:11: error: exponent has no digits

7ed84dd

^
(#) orifab hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Visszamásoltam a régi fájlokat, és visszajöttek a régi hibaüzenetek:

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src\IRremoteTools.cpp:5:16: error: 'TKD2' was not declared in this scope

int RECV_PIN = TKD2; // the pin the IR receiver is connected to

^

exit status 1
Hiba a(z) Arduino Nano alaplapra fordításra.
(#) KoblogPerGyok válasza orifab hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Elküldenéd, vagy megadnád, hogy honnan szerezted be ezt a IRemoteTools.cpp-t, és .h-t?
(#) orifab válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Helló!

Az Arduino gyári fájlokat használom:

#include "IRremote.h"
#include "IRremoteTools.h"
#include <Arduino.h>

int RECV_PIN = TKD2; // the pin the IR receiver is connected to
IRrecv irrecv(RECV_PIN); // an instance of the IR receiver object
decode_results results; // container for received IR codes

void beginIRremote(){
irrecv.enableIRIn(); // Start the receiver
}

bool IRrecived(){
return irrecv.decode(&results);
}

void resumeIRremote(){
irrecv.resume(); // resume receiver
}

unsigned long getIRresult(){
return results.value;
}

Illetve:

#ifndef IRREMOTETOOLS_H
#define IRREMOTETOOLS_H

extern void beginIRremote();

extern bool IRrecived();

extern void resumeIRremote();

extern unsigned long getIRresult();

#endif
(#) KoblogPerGyok válasza orifab hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Most nem látom át miért nem kapja meg, de ha direktben megadod itt neki a 12-t akkor mennie kell.

Ezt cseréld ki:
int RECV_PIN = TKD2; // the pin the IR receiver is connected to

Erre, ha a IR vevőd a 12-es lábon van, amit használhatsz erre a célra:
(Mentsd is el!)

int RECV_PIN = 12; // the pin the IR receiver is connected to
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
A másik pedig az, hogy az Arduino IDE-t rendszergazdai jogosultságokkal indítsad!
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok, egy fényképező külső elsütőjét szeretném leutánozni arduinoval. Rendkívül összetett szerkezet, 3db fém lemez van benne, az első lemez a föld, ahogy félig benyomom a gombot ez hozzáér a második lemezhez, ha teljesen benyomom akkor pedig a harmadikhoz is hozzáér (fókuszálás/exponálás). Földre húzni nem nagy móka, OUTPUT-nak állítom a lábat és LOW-ra teszem, viszont hogyan utánozzam le a nem érnek össze a lemezek állapotot? Az jó ha a lábat inputnak állítom? Vagy használjak inkább relét és az tuti szétválasztja a vezetékeket? Feleslegesen nem tennék bele plusz alkatrészeket. Esetleg relé helyett fet-re is gondoltam még.
(#) Bakman válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Két pici N csatornás FET megoldja bőven a feladatot.
(#) k3gy3tl3n válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szóval az inputnak állítom a lábat nem járható út?
(#) mateatek válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ha inputnak állítod a lábat, és azon egy FET gate-je lebeg, akkor az nem egészséges.
(#) orifab válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ha direktbe beírom a 12-t működik... Köszönöm. De mi lehet a baja? valahogyan mégis csak deklarálni kellett volna? vagy nem jó a formátuma a deklarálásnak?
(#) k3gy3tl3n válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Elnézést, az inputnak állítom a lábat az a fet nélküli, direktben arduinoról hajtott felvetésemre vonatkozik. Egyszóval elhagyható e a fet?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) Bakman válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Kimenetre kell állítanod a lábat. Viszont, ha a kimenet magas, akkor ott a kontroller tápfeszültsége jelenik meg, ami lehet hogy több, mint az a feszültség, ami a fényképező érintkezőjén van. Még a fényképezőt is elronthatod.
(#) RoliNyh válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ennek az a legjobb megoldása szerintem, hogy az érintkezőket két egyszerű optocsatolóval zárod össze...
(#) andyka válasza orifab hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Nincs gozom mi az oka a sok error-nak, nalam tokeletesen mukodik, kiveve amikor 20MHz futtattam a CPU-t. Biztos annak is van megoldasa (CPU frekvencia atirasa a lib-be), probaltam is de nem jott be nekem, egyelore lemondtam rola.
Link
(#) KoblogPerGyok válasza orifab hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia!

Meg tudnád adni, honnan töltötted le? Szerintem egy egyszerű kis bug, vagy az sem kizárt, hogy a fejlesztő nem a véglegest tette közzé véletlenül.
Következő: »»   348 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem