Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   96 / 115
(#) usane válasza seat hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Több hibalehetőség van.
1. Motor bekötés.
Az "1" és "2" számú kapcsok a motor melyik kapcsára csatlakoznak?
A tekercsnek van eleje és vége. Nem mindegy hová kapcsol a vezérlő negatívot vagy pozitívot.
lásd
Milyen a stepper motor? Annak ismered a bekötését?
2. A forgó kapcsolón beállítottad a motorhoz tartozó megfelelő áramot?
3. A táp elég erős a motorhoz? A 30V az a motorfeszültség alsó határán van(27V). Nem lehet, hogy amikor elindul a motor lehúzza a tápot 27V alá?

Ezeket ellenőrizd.

Ezen kívül a BOOST-ot is GND-re kötheted a teljes áram eléréséhez, anélkül csak 75%-át adja a beállítottnak, ami persze terhelés nélkül elég kell legyen.
A Resetet meg állítsd magasra az ábra szerint(4k7 ellenállás). Bár az lenne logikus ha ez a vezérlőn belül lenne megoldva, de ez ha jól látom open kollektoros.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) seat válasza usane hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Koszonom a segitseget. Mellekelem a kepet a motorrol,azt hogyan tudom eldonteni ,hogy melyik a tekercsnek az eleje es a vege? Van egy altalam epitett vezerlo es azzal mindegy,hogy a tekercs melyik veget hova kotom,mukodik.A napokban megprobalom megszerezni az eredeti trafot es a racket amivel gyarilag mukodik ez a vezerlo.
(#) bbb hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Talán jól jön ez valakinek, aki nem olvassa a hackaday oldalt...
USB-párhuzamos
(#) usane válasza seat hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ha jól látom a képről a színeket akkor párhuzamosan vannak kötve a motor tekercsei.
Bővebben: Link
Ugye ohm törvénye alapján párhuzamos kapcsolásnál csökken az ellenállás, nagyjából a fele lesz, a motor 40-50%-al több áramot fog felvenni. Ha a pólusokat jól kapcsoltad a vezérlőre, lásd a képen akkor ez is okozhatja a hibát ha kicsire van beállítva a motor árama a vezérlőn.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) GPeti1977 hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Abban kérném a segítséget hogy hogyan lehet hogy megrajzolok egy .bmp képet és azt szeretném hogy a marógép végigmenjen rajta azaz a bmp vagy más képfájlból kellene kellene g kód, a gravírozás már megy a DotG segítségével de a kontúrmaráshoz nem tudom milyen programot használjak.
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Inkscape-el például. A Youtube-on találsz példákat. A G-Code tools részét kell használnod.
A legújabbat töltsd le, lehetőleg portable formátumban.
Egy példa.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) GPeti1977 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Köszi még lehet kérdezek ha valami nem megy.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) varttina válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
A G-Code tools vektoros, ez pedig pixeles. Bővebben: Link Az ezzel készült G kód soronként végig megy az egész képen, miközben színárnyalat szerint mozog Z-ben.
(#) GPeti1977 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Megnéztem a videót meg letöltöttem a legújabb verziót de a save as menüben nincs .gcode kiterjesztésű fájl létrehozására lehetőség.
(#) guliver83 válasza bbb hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szerintem manapság már fölösleges ilyenekkel szórakozni!
Max azért ha neked az építés a lényeg, nem a működése.
(#) GPeti1977 válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Mivel a bolti usb - paralel átalakítók nem kompatibilisek a cnc vezérlőkkel ezért kell megépíteni.
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Nem értem miért a SAVE menüben keresed. Ez jóval bonyolultabb. Az Extensions menüben találod a Gcodetools eszközt. Néhány órát rá kell szánni az alapjaira, de szerencsére a Youtube-on sok oktatóanyag van.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Ja, látom már. A videóban a "Makerboat" eszközzel és nem a G-Code toolssal generálja a kódot. A kép átalakítás folyamata megegyezik.
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
(#) BESENYII hozzászólása Máj 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy kis gépem amit léptetőmotorok hajtanak, ezt a PC irányomként Step Dir jelekkel vezérli Mach3-al. Most építettem ezt a SMC szervomotor vezérlőt. Itt viszont már RX, TX és hibajel is van. Ezeket nem tudom hogy hova kell kötni. Ha a három irányt szervóra cserélem hogy kell ezeket összekötni. Most párhuzamos portot használok, talán kell még valami illesztő közéjük.
(#) Massawa válasza BESENYII hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Valaha nekem is volt ilyen. Ahhoz teljesen más program kell. Én forditva voltam az SMC-röl mentem át a Step Dir rendszerre.
(#) guliver83 válasza BESENYII hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Teljesen ugyan az mint a mostani STEP DIR vezérlés semmi RX TX nem kell.
DC szervó motorok kellenek hozzá amin van enkoder és max 500 felbontása lehet.
RX TX jel csak a hangoláshoz kell és kész a vezérlés ugyan úgy STEP, DIR ről megy!
(#) BESENYII válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Köszönöm!
Értem, gyárilag a szervón van enkoder de annak 2000 a felbontása.
Akkor ez sok a vezérlőnek. Cserélni kell vagy van rá más megoldás?
(#) guliver83 válasza BESENYII hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Inkább cserélni kellene.
Lehet valami osztót is hozzá csinálni, ha jól tudom.
(#) BESENYII válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Összekötöm az SMC vezérlőt ha majd forog - vagy nem, csak kiderül
min kell változtatnom.
Köszönöm!
(#) Massawa hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Egy alapkérdés.

Egy nagyon lassu mozgásra van szükségem és akkurol kell mennie a szerkezetnek. Még nem döntöttem, hogy energiai szempontbol mi lenne hatásosabb. A kisfogyasztásu DC motor vagy egy kicsi (15 mm átméröjü) léptetö motor.
A berendezésnek legalább 2 orát kell egy 8Wh akkurol mennie. A DC motor 5 V PWM-t kap, a léptetö motor szintén 5 V-rol egy AT procirol kap vezérlést. Mérni eléggé zürös, mert mindkét hajtás impulzusokon alapszik igy az ampermérö is össze vissza mutat.
Most töltöm az akkut s meglátom mennyit bir ki.
(#) zmol válasza Massawa hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Kéne tudni, hogy mennyire lassú az a mozgás.
A DC motorhoz szükséges lehet egy bazi nagy arányú lassító áttétel, mert a PWM-től még nem lesz végtelenül lassú. (De legalább kb. szabályozhatatlan, és gyenge nyomatékú a végeredmény a kis fordulatszám-tartományokban, hacsak nincs méregdrága PID szabályozód... )
Ha viszont egy 1,8 fokos lépésű léptető motort meghajtasz mondjuk egy 500 forintos ebay-es vezérlővel tizenhatodos vagy harminckettedes beállítással, akkor akár óramutató sebességet is tudsz csinálni olyan nyomatékkal, hogy kihúzza az ujjadat a karodból.
A teljesítményigényed is a szükséges nyomatéktól függ leginkább.
Ha nem tudsz mérni, próbáljunk saccolni:
Ha a motorod 1 Ampert vesz fel egy impulzusban, és pl. 1:10 kitöltési tényezőjű az impulzus sorozatod, akkor logikusan az kb. olyan, mintha 0,1 Ampert venne fel állandóan. (Legalábbis az aksi szempontjából.)
5V szorozva 0,1 Amperrel, az 0,5W, amit a 8Wh-s aksid ugye 16 órán át bír tolni (ideális esetben, de azért nézz szembe a való világgal).
Számold ezt ki úgy, hogy a nyomatékodhoz szükséges áramból és kitöltési tényezőből indulsz ki.
Egy 1 Amperes fázisáramú léptetőmotor amúgy bikaerős is lehet, a meghajtója pedig eleve áramgenerátoros, tehát tényleg 1 Amper az impulzus teteje.
A DC motor viszont nagyjából annyi áramot vesz fel, amennyit akar, így csak Ohm bácsira hagyatkozhatsz, vagy oda is áramgenerátort építesz, de akkor k..ra elbonyolítod az egészet a végére. (Legalábbis szerény véleményem szerint.)

Üdv.:
Zoli
(#) Massawa válasza zmol hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Mindenhol nagy áttétel van, mert olyasmire van szükség, hogy a leglassabb fordulat >4 ora.
Közben már kimértem az akkum 4 oráig ment és csak a türelmen fogyott el a léptetö motorral, ami viszont hangosabb, mint a DC motor. Azt hiszem maradok a léptetö motornál azzal lassabb mozgást és nagyobb forgási tartományt tudtam elérni. Tul nagy eröre nincs szükség igy elég kevesebb mint 0,5 A a motorlépesre.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 13, 2017 / 1
 
Sziasztok!

A Mach3 tud plotter üzemmodba dolgozni?
Értem ezt ha pl egy xy plottert épitek akkor tudja e a tollat emelni amikor nem kell rajzolni? Vagy csak ugy megy ha van z tengely is és emeli mint ha a merófejet emelné fel?
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Illetve egy másik kérdés!
Ismeri valaki ezt a kiegészítést MACH3 hoz?
(#) GPeti1977 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Azt meg lehet csinálni hogy az M3 S utasitás megfelelő beállitásával egy modell szervót tudsz mozgatni, ezek a szervóknak 50Hz és 1 - 2 ms közötti jel kell. Vagy 2.5D módban munkahengert vagy elektromágnest kapcsolgatsz.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Próbálok ismerkedni az Inkscape - vel. Letöltöttem hozzá egy plugin-t: Laser Plugin
Ha beállítom hogy a megrajzolt tárgy 50x50 mm legyen akkor a generált g kód csak 15,5x15,5 mm lesz független a pixel vagy a DPI számtól.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Nagyon pontosan 0,282222 kisebb a generált kód a rajzoltnál.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Lassan össze rakom a vezérlést a gépekhez. Vettem azt a kínai leválasztó kártyát ami párhuzamos portos és mellette van egy usb csatlakozó is. Szeretném az usb-t kiváltani egy stabil 5V-os táppal. Szerintetek az működik hogy kiforrasztom a csatlakozót és csak a 2db kábelt fodrásztól a megfelelő helyre?
(#) tiggersoft válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Igen, működni fog, mert az USB-ről csak az 5V-ot használja.
Következő: »»   96 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem