Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   710 / 1121
(#) kadarist válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 6, 2017 / 1
 
Ha a rendszeren keresztül kapsz levelet, akkor mindenképpen megkapod. Ez az üzlet része.
(#) Gabó válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Én pont ez miatt váltottam gmailre. Freemailt csak ilyen másodlagos mailként használom, mert napi szinten már annyi ilyen spam jön, hogy borzalom :/
(#) nagym6 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Idézet:
„Ha a rendszeren keresztül kapsz levelet”
Mit jelent a "rendszeren"? Köszi.
(#) kadarist válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 6, 2017 / 1
 
A Freemail-Origó üzleti partnereitől jövő leveleket megkapod, akkor is, ha nem akarod.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Egy Fujitsu Esprimo gépbe próbálok telepíteni egy Leadtek WinFast TV2000 XP Expert kártyát, és be is tettem egy PCI csatlakozóba, a zöld LED világít is a kártyán, de a gép indításkor megakad az "Initializinng adapters..."-nél, és itt megáll a tudomány (olyan, mintha csontig lefagyna)! Mi nem stimmel?!
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017

IMG_1779.JPG
    
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia!
Van-e BIOS-frissítés ehhez a géphez?
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
BIOS frissítés???
1. nem tudom
2. nem merem megkockáztatni a procedúrát :/
Közben felraktam a hozzászólásomhoz egy fotót, hogy azzal az errorral állt meg!
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
A kártya érintkezőjét esetleg ha van etilalkohol (nem pálinka, hanem gyógyszertári tisztaszesz), azzal próbáld meg egy zsepivel megtisztítani...

A kártyáról lehet tudni, hogy vajon működőképes -e? Vagy esetleg teljesen ismeretlen forrásból származik?
Más gépben esetleg ki tudod próbálni?

A gépedhez ha valami leírást le tudsz tölteni abban nézd meg, hogy esetleg van -e valami olyan mániája, mint pl IBM thinkpadoknál elvileg létező dolog, hogy wifi kártyából van egy "engedélyezett" típus, és ha másmilyet raknak bele, akkor a gyári biosszal valami hibakódot ad és kb ott megáll, ahol a tied is most...


Amúgy biosfrissítés nem valószínű, hogy kéne, itt vagy csak nem tetszik neki a kártya, vagy
valami baja van, ha más nem kontakthiba, vagy esetleg valami komolyabb baja van magának a kártyának...

mod: esetleg az alaplapi foglalatot, ha van kontakttisztítód, és más nem segít, akkor azt fújd be, ott is lehet kontakthiba, vagy próbáld ki a kártyát másik slot-ban... ha tök ugyanez a hiba másik slot-ban is, akkor gyanús, hogy a slotok jók...
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
A kártyát frisen vettem használtan Vaterán, és annyira működőképes, hogy az összes gyári tartozéka megvan, valamint a kártyán van egy zöld LED, az világít...
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Esetleg egy BIOS-reset vagy alapbeállítások megadása is segíthet a kártya elfogadásához. Vagy másik PCI csatlakozó használata...
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Alapbeállítások?! Anno át kellett valamit állítani, hogy az XP felmenjen, azon kívül minden alap...
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ha a kontaktjavítás nem segít, és a másik csatlakozóba tétel sem, másik gépben próbáld ki a kártyát.

Régen ha jól emlékszem, előfordult olyan PCI kiosztás, hogy ugyan az IRQ és/vagy DMA volt két csatlakozónak. Tehát mondjuk a PCI slot1 közös volt az AGP -vel. Ha mindkettőbe tettél valamit, nem működött a rendszer, míg át nem tette az ember az egyik eszközt egy másik csatlakozóba, így megszűnt az ütközés.

Ha másik gépen megy, elképzelhető, hogy inkompatibilitás lépett fel a te géped és a TV kártya között, amit nem hiszem, hogy tudsz orvosolni. Talán az említett BIOS frisítés segít, de nem garantált.

Anno még mikor kezdtek bejönni ezek a TV kártyák, nem mindig sikerült életet lehelni beléjük bizonyos hardverkiépítésben. Ez ellen csak egy megoldás van, TV kártya csere más fajtára, vagy alaplap csere...

Amúgy nekem nem teljesen világos, ez a képernyőmentés amit betettél, ez a BOOT process akar lenni? Ha nincs benne a TV tuner, akkor indul rendesen ugye?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Meg tudjátok ezt magyarázni? A Photoshop Elements egyik régebbi verzióját szeretném telepíteni, de a telepítő nyavajog, hogy Explorer 4.0 vagy jobb kell neki, de parancssorral kiolvasva a rendszerben 9-es verzió van! Akkor most mi nem jó?
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ez az, amit maga a BIOS írt ki, csak azon a gépen így néz ki!
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ez milyen operációs rendszer?
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Természetesen 8.0!
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Itt az ideje, hogy frissíts 11-es IE verzióra.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Az pedig nem mentség, hogy kilences verzió mellett követelje a négyest vagy annál jobbat!

Amúgy a német CHIP oldaláról letöltve próbáltam az előbb frissíteni az Explorert 11-re, de az meg azt mondja, hogy csak Windows 7 vagy Server 2008 rendszereken fut, ezért itt nem települ! Ez ma nem az én napom!
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
10-es verzió?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) coyote55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 2
 
Öregkoromra megtanultam, sok-sok szívás árán: "az, hogy a zöld LED világít, csak annyi jelentősége van, hogy tudod, a zöld LED működik."
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szerinted ha a 11-es nem akar 8.0 rendszerre települni, akkor a 10-es miért tenné?
(#) didyman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Szerinted mi az összefüggés? A 10-es felmegy a 8-ra, és az az utolsó, amit fel tudsz rá rakni. Nem annyira értem, miért nem frissíted 8.1-re, arra felmenne a 11-es is. Az Elements telepítőjét ugye emelt jogokkal futtatod (jobb egér, futtatás rendszergazdaként)?
(#) didyman válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Ha van ilyen opció, BIOS-ban reset ESCD és az elég gyakran helyreteszi ezt. PNP BIOS kiterjesztés óta a hardveres megszakításokkal nagyon ritkán kell foglalkozni, általában nem PNP eszközöknél csak. A rendszer indulásakor a 16 HW IRQ helyett 256 SW IRQ fog rendelkezésre állni, amiben az OS kényelmesen el tudja helyezni eszközeit. Ettől még POSt képernyőn kéne látszódnia az eszköznek és rendesen inicializálnia.
(#) Udvari Zsombor válasza didyman hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Az igaz, hogy egy nekem címzett hozzászólásra regáltál, de most már a BIOSba se jutok be, míg a kártya bent van. mert megakad, hogy "Please wait..." és nem lép be!
(#) Udvari Zsombor válasza didyman hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Idézet:
„Az Elements telepítőjét ugye emelt jogokkal futtatod (jobb egér, futtatás rendszergazdaként)?”
Upsz! Szóval: jobbklik -> "Run as administrator"! Viszont a helyzet így is ugyanaz...
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Na akkor mostmár csak a led-en kívüli dolgok, tartozékok stb működőképességéről kell megbizonyosodnod Hajrá... csak szép sorban, ahogy írtam... Az jó kiindulópont, hogy a led világít, táp van, legalábbis a led-ig...

Ami még beugrott utólag, hogy esetleg valamilyen tuning van-e a gépen? Mert, van olyan, amikor a pci busz órajele is szándékosan el van állítva, vagy a tuning "mellékhatásaként" az is a szabványostól valamivel (akár csak pár MHz-cel) magasabban, esetleg alacsonyabban jár... szóval, ha van ilyesmi és a kártya másképp nem megy, akkor ezt is állítsd alapra...

Bios alapbeállítások: az nem azt jelenti, hogy a biosod mire van beállítva, vagy mit mutat a képernyő, hanem, valami olyasmi menüpont, hogy "reset to setup defaults/reset to bios defaults", amivel ő magát fizikálisan újra beállítja, újraírja az epromban ramban a beállításokat(és persze mindet a gyári állapot szerinti alapértékre), és ezt hajtasd végre vele, és esetleg utána állíts be mindent úgy, ahogy most is van, szóval írj fel mindent, ha az alapbeállításokkal nem működne, hogy mire állítsd vissza... (szóval ennek lehet, hogy látszatja nem lesz, ha most is minden alapon van, de hatása mégis lehet...)

Ez akkor segíthet, ha valami mégse úgy van, ahogy látszik... pl merül az alaplapi elem és azért...
Esetleg ha a gép van vagy 5-6 éves (ami ahogy láttam helytálló), és/vagy elem nem lett benne azóta cserélve, akkor valószínűleg lemerült, és a bios csinálhat furcsaságokat ilyenkor...
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Három perc alatt egy PCI slottal feljebb tettem a kártyát, és most nem hogy az XP is felállt, hanem "Új hardver - üdvözli a varázsló"! (A BIOSban pedig tulajdonképpen semmit se állítottam!)
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Korai volt az öröm, mert úgy tűnik, hogy az eladó elfelejtette pont a driver+szoftver CD-t mellékelni, mellyel tulajdonképpen a kártyát kellene telepíteni! Úgyhogy levélváltásig szünetel a dolog...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Miért nem töltöd le az internetről?
Driver
Én is innen töltöttem le, működik.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Itt már néztem én is. Te hogyan telepítetted? Mert csak a szoftverénél van Setup.exe, a driver pedig egy adag fájl, amit nem lehet futtatni, és ha kijelölöm a telepítő-varázslónak, akkor azt mondja, hogy nem tudja telepíteni.
Következő: »»   710 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem