Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1436 / 1672
(#) pont hozzászólása Jún 9, 2017 / 6
 
Sziasztok!

Egy GPS vevőből származó adatok megjelenítéséhez egy fejlesztőpanel. Itt éppen egy óra és sebesség (az utolsó három digit lenne a sebesség.) Csak egy táprész és a kontroller programozása múlt rajtam, a többi a Kínai modulok dolga. Rengetegféle adat nyerhető ki a NMEA adatokból pofonegyszerűen...
(#) KBal76 válasza pont hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Ügyes! Milyen kontrollert használtál a dekódoláshoz? Nem tartasz attól, hogy az aktív(?) patch antenna lefittyen a kis kiálló panelen, nagyobb erôbehatásra? Milyen berendezésben fog sebességet mérni? (Gondolom ez az elsôdleges funkció.)
szerk: Ja, most olvasom hogy fejlesztôpanel, tehát nem fog terepen teljesíteni
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) pont válasza KBal76 hozzászólására (») Jún 10, 2017 / 1
 
Szia, köszi! Attiny85-öt, de 45-től felfelé jó minden, mert mivel ezekben az olcsó M8N modulokban már nem működik a beállítások megjegyzése, a gyárilag beállított 9600 bitráta megfelel a szoftveres UART-nak is. Elsősorban a program fejlesztéshez kellett, de ugye a GPS az mozog (mozoghat is), terepen is ki kell próbálni, de az a kis kiálló rész az egy 3mm-es acélrudacska . De ha valakinek 3000Ft-ért atomóra pontosságú időmérője van, azért lehet a lakásban is megéri. Személy szerint én, egy olyan alkalmazást fejlesztek, hogy az előre megadott koordináta és a pillanatnyilag mért helyzet közti távolságot írja ki, erre nem igazán van másnak szüksége, de azért tettem mellé a pdf.-et, hogy abban benne vannak milyen adatokat állít elő a vevő a méréseiből( a pdf az NMEA formátumhoz, de a vevő ezenkívül ugye még másféle adatokat is tud pl. ami az RTK-hoz kell ), lehet közülük válogatni...
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) Ge Lee hozzászólása Jún 10, 2017 / 13
 
Elkészült a Co hegesztőm, csináltam vele 1-2 próbavarratot egy darab csőre.
(#) fastaction válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Helló !
Gratulálok ! Majd megosztod velünk , hogy , hogyan sikerült a megfelelő eredményt elérni ? Tudom , már régóta építetted .
Üdv/ Fastaction
(#) zolek hozzászólása Jún 12, 2017 / 1
 
Üdv. Rod Eliott p3a készül a p3b
(#) Ge Lee válasza fastaction hozzászólására (») Jún 13, 2017 / 1
 
A topikjába majd leírom.
(#) Karesz 50 hozzászólása Jún 15, 2017 / 12
 
Elkészültek a nyákjaim... (Gyártattam.)
(#) Alkotó válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
A panel később készült mint a készülék?
A beépített panelokon sem festék sem felirat nem látszik.
(#) furko válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
A képek sorszámozásából ez következtethető
(#) Karesz 50 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
A kész végfok, az a "deszkamodell". A meghallgatások azt igazolták, hogy érdemes megépíteni "rendesen".

(Inkább ezt építettem meg a HTA30 helyett.)
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) pjg válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
S ez melyik?
(#) Ge Lee válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Saját fejlesztése.
(#) Karesz 50 válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Ez a legújabb. Ezt már meg lehet majd hallgatni, mert a sajátom marad (csak most éppen kölcsönbe van adva).
(Az előző a Sense Audio tulajdona volt, oszt rám szóltak, hogy ne mutogassam ha nem az enyém.).
(#) Attila86 hozzászólása Jún 16, 2017 / 21
 
Elkészült az immobilizer/nyomkövető elektronikám második (igazából harmadik) prototípusa. (Előző verzió: Bővebben: Link) Az előzőnek volt pár hardveres hibája és hiányossága amik itt javítva lettek, illetve csökkentettem az elektronika áramfelvételét 34%-kal ami egy akkumulátorról működő eszköznél nem elhanyagolható. Kapott a PIC egy 1MB-os külső SRAM-ot is, így gyakorlatilag több hónapnyi pozícióadatot tud pufferelni ha épp nincs mobilnet, mondjuk mert külföldre megy az ember az autóval. Mondjuk ennek tegnap óta nem sok jelentősége van, mert a tegnapi nappal eltörölték az EU-ban a roamingdíjakat.

A szoftver hemzsegett a kisebb bugoktól és pár rendkívül nehezen megfogható is volt köztük. Volt például olyan hiba ami naponta egyszer vagy kétszer jött elő, de olyan is ami csak a hónap utolsó napján éjfélkor. Ráadásul nem olyan egyszerű ezt debuggolni hogy csak rádugom a PICkit3-at az asztalomon, mert az elektronika egy autóba van beépítve. Ráadásul nem is feltétlen az enyémbe... Na meg vannak olyan programrészek ahová a PIC csak bizonyos helyzetekben jut el, például 100km/h sebesség felett. Vagy ha átmegyek az országhatáron. Na ezeket leszimulálni nem egyszerű...
Nagy nehezen sikerült minden bugot kigyomlálni és most már másfél-két hete teljesen hibamentesen működik három autóban folyamatosan, éjjel-nappal.

A loggolási metodikája is immár kiforrott, nagyon részletesen rajzolja ki az útvonalat de közben a mobilnettel is spórol.

A WIFI modul hogy miért van benne azt még egyenlőre továbbra sem árulnám el, de annyit elmondhatok hogy a mikrovezérlő egy webszervert futtat WIFI-n. Na ez nem volt egyszerű mutatvány az én kb zéró html/javascript/css tudásommal, de sikerült megcsinálni ezt is.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 16, 2017 / 13
 
Még pár kép:
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Ez brutálisan komoly project.
Gratula
Az a két relé az immobilizer miatt van? Hülye kérdés, de nem érdemelt volna meg egy omron relét?
Üdv
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
A két relé a központizár-motort működtetni amire a motortérzár (Bővebben: Link) épül. 15A-t tudnak kapcsolni, ami ide sokszorosan elegendő. A három DIL tokos REED relével pedig a központi zárat tudja az elektronika nyitni és zárni, illetve az indexeket villogtatni.
(#) elektrorudi válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Klassz a "beültetőgéped".
(#) baloka válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
B.sszus! Ez már művészet! Lenyűgöző!!!
(#) cross51 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Egy kérdés:
A dsPIC logó feletti (vagy melletti) nyák antenna kézzel vagy meander-el készült?

És gratula mint mindig ez is "tökéletes".
(#) Attila86 válasza cross51 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Kézzel rajzoltam az antennát. Semmi komoly, csak arra figyeltem hogy 86mm legyen a hossza.
(#) kalmi.kalmi válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
A munkáidból fellelhető valamilyen gyűjtemény a neten ?
(#) attika válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Itt van neki a saját oldala, vannak jó dolgok ott de sajnos sok a titok is.
(#) Bender hozzászólása Jún 17, 2017 / 1
 
RTK-GPS. Egyelőre Bluetoothon keresztül androiddal, de folyamatban van az RTKlib STM32-re írása.

1.jpg

2.jpg
   
(#) szücsien válasza Bender hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Szép munka, nagyon profi a nyák! Miért van rajta akkumulátor mellett még elem is? Melyik STM32-t használod, mi célt szolgál mellette az a QFN tokos IC? Jól látom, hogy a segéd panelen egy szines grafikus kijelző van?
(#) Bender válasza szücsien hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Stm32f405. A qfn egy ft232. Az elem az órák eleme. Nem tudja tölteni az akksikat. Terepen nehéz is lenne tölteni, ezért csere közben kell a táp. Az egy sima fehér 128*64-es oled kijelző.
(#) david10 válasza Bender hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Szép munka!
Az ST32F405-ötben van bootloader, hogy USB-n tudd programozni?
A nyák házikészítésü?
(#) vargham válasza david10 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
> Az ST32F405-ötben van bootloader
Gyárilag van a ROM-ban, ahogy majd mindegyik STM32-ben.

Embedded bootloader
The embedded bootloader mode is used to reprogram the Flash memory using one of the
following serial interfaces:
• USART1 (PA9/PA10)
• USART3 (PB10/11 and PC10/11)
• CAN2 (PB5/13)
• USB OTG FS (PA11/12) in Device mode (DFU: device firmware upgrade).

Forrás:
Reference manual 70. oldal
(#) david10 válasza vargham hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
USB-n és CAN buszon frissitsük a firmware-t. Nem semmi.
Következő: »»   1436 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem