Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   109 / 167
(#) fastaction hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Sziasztok, Szeretném kérdezni , hogy egy 5Mhz-es szkóppal mennyire lehet 10-48khz-es négyszögjeleket vizsgálni . Egy c1-49 szkópot vennék (működik és 5.000.- ) .köszönöm!
(#) kadarist válasza fastaction hozzászólására (») Máj 15, 2017 / 1
 
Szia!
Öt megahertznek megfelelő fel és lefutási időket (impulzusokat) még közel alakhűen lehet lekövetni, tehát annyira nem rossz a helyzet.
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2017 / 1
 
Szerintem kb. fél MHz-es impulzusokat lehet közel alakhűen lekövetni egy 5 MHz-es szkóppal, de 50 kHz-re biztosan jó lesz.
(#) fastaction válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Köszönöm! Kezdésnek jó lesz az szerintem is. Elég nélkülezhetetlen egy műszer ahogy rájöttem.
(#) kissi hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy iskolába szeretnénk venni néhány darabot, hasonló árfekvésben ( kb. max. 100 eFt/db van rá !), melyiket javasolnátok vagy tudok-e esetleg jobbat ( főleg, ha valaki konkrétan ismeri is esetleg valamelyiket !)?
Alapméréseket végeznénk vele ( kondenzátor töltés, kisütés, RC, RL, RLC, erősítők jellemzően max. 100 kHz-ig, esetleg kisfrekvenciás digitális áramkörök ( számlálók, léptetőregiszterek!) ).

1. http://www.muszerhaz.hu/oszcilloszkop/pc-soszcilloszkopok/pico2204a

2. https://www.conrad.hu/hu/usb-s-2-csatornas-oszcilloszkop-elotet-sav...5.html

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Csak USB-s oszcilloszkóp jöhet számításba vagy asztali, önálló darabok is lehetnek?
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Elsősorban USB-s re gondoltunk, de esetleg felvethetem, ha van valami jó alternatívád... !?
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Analog Discovery (esetleg 2) a ChipCad -tól oktatási kedvezménnyel (for academic users).
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem tudom, ha nekem annó egy USB-s szkóppal kellett volna kezdenem, lehet hagyom a fenébe az egészet. A 100 000 Ft nettó bagy bruttó? Egyébként van pár alternatíva pl.:

Ageta, Folder Trade. Gondolom több vásárlása esetén van kedvezmény, bár ilyen "problémám" nem volt hasonló műszerek vásárlása esetén.

Amire nektek kell, arra tökéletesen elég a legolcsóbb digitális is.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Köszi a tippet, de a linken "csak" RealIce, ICD3, PK3 látható !
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Köszi, iskoláknál természetesen bruttó !

Vannak jobb szkópjaink is, de a költségvetés nem engedi mindenhol a drágább kivitelt, az alapokat, az egyszerű mérési módszereket meg lehet vele tanulni ( nem 10 ns-os glitch-eket kell elkapnunk ! ) !
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Értem, de inkább kevesebb önálló, mint több USB-s. Szerintem.
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Mi a gond az USB-ssel ( hangsúlyozom, nem túl nagy követelmények mellett ) ?!
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Elsősorban a kezelése, más a tapintása. Valamikor próbáltam, nekem nem jött be. Viszont, ez az én egyéni véleményem, remélhetőleg más is megszólal a témában.
(#) nagym6 válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Analog Discovery Ez rengeteg mást is tud, oktatáshoz szerintem ideális.
Gyári Van 2-es vátozat is.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Hp41C amit linkelt oktatási kedvezményest, jelenleg készlethiány, azért nem látni.
(#) kendre256 válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Az USB-ssel szerintem az a legnagyobb gond, hogy csak számítógéppel együtt használható. Ebből adódnak a további problémák. Eltelik pár év, a mostani operációs rendszert, gépet le kell cserélni, a következő operációs rendszer vagy kezeli a szkópot vagy nem. A gyártó vagy frissíti a drivert, programot, vagy nem. Nekem van egy párhuzamos portos oszcilloszkópom, valószínűleg működne még, csak éppen honnan vegyek egy párhuzamos portos, DOS-os gépet? Ez nyilván ma már múzeumi darab, de már a megvásárlása után 4-5 évvel sem tudtam használni...
A számítógép is pénzbe kerül, némi helyet is foglal, nem feltétlenül ott van, ahol mérnél a szkóppal, és az egyéb műszerek, tápegység stb. van. Ha a tanuló valami hibát csinál (márpedig tudnak, a legnagyobb odafigyelés mellett is, tapasztaltam...), akár a gépet is tönkre teheti, mivel galvanikus kapcsolatban vannak.
A másik a kezelés... Ebben nyilván mindenkinek más az ízlése, de nekem a fizikailag megfogható gombokkal, kapcsolókkal történő kezelés sokkal barátságosabb.
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Keresd fel őket, rendelésre (pláne több darab esetén) behozhatják. Esetleg máshol kedvezőbb feltételekkel...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
OK, köszönöm az eddigieket Mindenkinek, több fontos szempontot és lehetőséget felhoztatok. Megbeszélem a Kollégákkal és igyekszünk a lehetőségekhez képest optimálisan dönteni !

Ha valakinek még van esetleg új szempontja, ajánlata, esetleg konkrét használati előny/hátrány szempont, akkor köszönettel fogadjuk azt is !

szerk.:
Még néhány gondolat az oktatással kapcsolatban:
Tizenéve voltam egy kiállításon, ahol a kiállítók büszkén mutatták a diákok részére készült analóg műszert: 10 g gyorsulást viselt el !

Ez fontos szempont, mert az ilyen 5V, 3V3 bemenetű műszerek tanítási célokra veszélyesek, mert egy műveleti erősítős áramkörnél pl. +/- 15V-al simán találkozhat ( ez a védelemtől függően "halálos " is lehet a műszer számára!) ! Ezt a kollégákkal együtt nem biztos, hogy meg tudjuk akadályozni ( nem csak erősen motivált srácok vannak, valamint a figyelmetlenség is jobban előfordul, mint a többéves gyakorlattal rendelkező szakiknál )!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) nagym6 válasza kissi hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
A Pico 2204A bemenete adatai szerint +- 100V maximumig védett. A Voltcraft DSO2020 csak +-5V -ig.
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Hajdanán nekem is voltak hasonló problémáim. Digitális technika gyakorlati oktatásánál buszra való illesztésnél. Egy nem jól működő "tesztelendő" áramkör tönkretehette volna a buszon levő többi eszközt is. Egy előtétet tettünk a busz és a "tesztelendő" áramkör közé, ami megvédte a többi egységet. A védelemre ebben az esetben is egy közbenső fokozatot ajánlanék (bemeneti feszültség korlátozása és átviteli karakterisztikájának kompenzálása) beszerezhető, egyszerűen cserélhető alkatrészekkel. A fő szempont a javíthatóság legyen.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Igen, ez jó ötlet, csak akkor az egészet dobozolni kell újra ( ne legyen hozzáférhető a sebezhető pont!)!

De adott esetben valószínűleg ez lesz a megoldás!

Köszi !
(#) kissi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Igen, azt én is nézegettem alternatívaként, köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
(#) eadx hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Üdv!
Beruháznék egy scopra és adódott egy ilyen kártya. Érdemes-e adnom érte valamennyit is vagy inkább egy "csájna" usb-s vegyek. Szükségem van-e otthoni barkács verzióban 100 MHz tartományra. Ha igen, mennyi amit érhet ez a kártya max.?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2017

NI5112.jpg
    
(#) tbarath válasza eadx hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Elég-e a 42V?
Illetve van-e PCI buszod, és meddig lesz? Mert az újabb gépeken már évek óta nincsenek.
Van-e driver, sw, egyéb hóbelevanc hozzá az általad használt OS-hez? Lesz-e X év múlva?

Nem lebeszélni akarlak róla, de ezeket át kell gondolnod, és ezek függvénye az, hogy mennyit érdemes érte adni
(#) pepe65 hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Tiszteletem mindenkinek.

Nem vagyok hozzáértő, de van egy működő Philips GM 5656 oszcilloszkópom kábelek nélkül.
Érdekel esetleg valakit?

Üdv: Péter
(#) Cinema válasza eadx hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Én meg lebeszélnélek egy ilyenről.
Nemrég vettem magamnak egy 100MHz-es DSO-készüléket, ez önállóan használható, mérni lehet vele, olyan sokat tud, hogy még ma is tanulgatom, mi micsoda. Nem dicskedésképpen írom, hanem ez műszer, ezzel lehet bármit mérni, hibát keresni, dolgozni, (pénzt keresni!) a méréseket elmenteni, dokumentálni, stb.
Szóval gondold meg.

Üdv!
(#) Ge Lee válasza pepe65 hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Add oda valakinek néhány sörért, kb. annyit ér, gyűjtők esetleg többet is adnak érte.
(#) eadx válasza tbarath hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Komplett géppel op.rendszerrel, leírással tokkal-vonóval (hegedű az nincs hozzá).
(#) tbarath válasza eadx hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Tehát akkor nem kártya, hanem gép. Az érdekes lehet.
Következő: »»   109 / 167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem