Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   53 / 197
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Az nem gond ha nem 90°-ot zár be az X tengely az Y-hoz képest max nem párhuzamosan nyomtatja az hotbed széléhes képest de a négyszög attol még derékszögü lessz!
(#) remiasa válasza boydani hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Hordos azért lett az alya mert vagy felváltak a sarkai nyomtatáskor vagy túl hamar vetted le és ilyenkor felhajlanak a sarkok.

UI: A felválást nem mindig lehet észrevenni mert olyan minimális de ez pont elég hogy hordós legyen!!!
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Ne hari de ebben tévedsz!
csak próbáld ki papíron vonalzóval, ceruzával.
Húzol egy egyenes vonalat, majd a papírt , hogy jól látható legyen az eredmény mondjuk a megtrajzolt vonalhoz képest 90 fok helyett 75 fokkal húzod. itt már látható lesz, hogy a két vonal nem csak a lap széléhez van szögben de nem is merőleges egymásra.
Nyílván itt a 75 fok csak túlzás, hogy szemmel jól lázható legyen.
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Igazad van, megkavart egy kicsit mert nekem csak a hotbed van elfordulva a 90°-hoz képest, lusta vagyok megigazitani.

De akkor viszont szorulnia kellene valameik tengelynek nem, föleg ha az Y tengely ferde ott erősen rágná a csapágy a tengelyt.
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Az is lehet, hogy az egész felépítmény valahogy ferdén van rögzítve. Nem láttunk fotót a nyomtatóról.
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Vagy el van vetemedve, nem csodálkoznék rajta X irányba semmi merevítés nincs a Z tengely és a trapéz orsó tart mindent.
Az a két 8mm-es plexi vagy műanyag Z irányba semmit nem ér
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017

HTB15ZT1P.jpg
    
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Jún 29, 2017 / 1
 
Na hát a képet megnézve már van is ötletem. Bár nem biztos, hogy jól láttam a képen.
ha jól látom az alsó fűtött lapot a teljes mindenséggel egy állítható menetes szár rögzíti.( ha jól látom). Ezeknek a beállításával lehetne elvileg az X irányú és az Y irányú mozgás közötti szöget is beállítani.
A konstrukciót elnézve ez nem egy egyszerű feladat. A pontos beállításhoz nem elég egy 10x10 mm -es kocka. Inkább a a modelltér négy sarkába kéne nyomtatni valamit, mert így a nagyobb távolságon pontosabban lehet mérni. És ez még csak a XY sík! Be kéne állítani az XZ illetve az YZ síkot is. De ide ugye nem tudunk nyomtatni a 4 sarokba. Bár ahogy a képet nézem a leg kritikusabb az XY sík .
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Egy elcseszet kialakítása van, ettöl jobban el se ronthatták volna.
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
A kényszeredett árcsökkentés utáni vágy érdekes eredményeket hozhat.
Én is neki lendültem, hogy otthonra építek magamnak egy okosabbatt, de simán 300 000 Ft felé szaladtak a kinézett alkatrész árak, és még kellett volna gyártatnom CNC vel olyat amit nem lehet készen kapni.
Ezért egyenlőre jegeltem a dolgot.
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 29, 2017 / 1
 
Én a helyében még ráköltenék még egy 20 ezer ft-ot és vennék alu profilt, a műanyag vázra meg rákötnék egy öt forintost és jó messzire elhajintanám.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) remiasa hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Anno én is bele estem abba a hibába hogy 30% kitöltéssel nyomtattam ki a az új alkatrészeit a nyomtatómnak mos kezdhetem előröl mert mind elvetemedett, mostmár tudom az ilyen dolgokat 100% kitöltéssel kell nyomtatni.
(#) boydani hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Na helló,

remisa, folyamatban vannak a cuccok rendelése, beérkezése, de ezzel szeretném nyomtatni a következő cuccait, nem szívesen "szedném szét"

Motorok épp ma jöttek meg, szíjat várom még, ramps+1.4 + arduino mega is megjött, kijelző úton, evo3dv6 szintén zenész. Itthonról veszem meg az aluprofilt + pálcákat, de addig is kínlódom, csinálgatom a mostanit
(#) remiasa válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Addig is merevisd ki hogy X irány-ba ne mozogjon a váz, az alsó és felső részt + ahátsó derékszögü részt kösd össze 8mm vastag 50mm széles plexivel vagy réteges lemezzel.

Igy ahogy berajzoltam a képen 8db M4-se csavarral.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
A piros és kék elemekkel kell kiegészítened, és 16db M4 csavarral, az elöbb elírtam.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2017
(#) Zaustuv hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok egyelőre nagy tapasztalattal bíró nyomtatós, úgyhogy a buta kérdésekért előre elnézést kérek.
Nemrég beruháztam egy olyan 3d nyomtató építőkészletbe, aminek alumíniumból készített váza van (csak az extrúder és az LCD tartó, meg még 1-2 apróbb alkatrésze van, ami műanyag). Ha a p3steel mond nektek valamit, ez gyakorlatilag ennek alapján tervezett, annál kicsit nagyobb nyomtató szándékozik lenni. Ehhez kaptam egy szintén alumínium, egy részen - ahová a termisztor került, meg gondolom a fűtőbetét - vászonnal leragasztott fűtőlapot. Nem tudom, hogy okkal lett-e úrrá rajtam a félelem, amikor megláttam, hogy ez egy váltakozó áramú fűtőlap. A használati útmutatóban lévő leírás nem teljesen egyértelmű, de egy szilárdtest relére kellene csatlakoztatni a fűtőlap egyik vezetékét a leírás szerint, a másikat pedig a nullavezetékre (a relé másik váltakozó áramú kivezetését pedig a fázisra). Még nem volt dolgom szilárdtest relékkel, de valahogy nem érzem a legjobb ötletnek egy alumínium vázas nyomtatóra, aminek a fűtőlapja is tiszta alumínium (és a csavarok segítségével mindenképpen össze lesz kötve galvanikusan a nyomtató vázával) 1 az 1-ben bekötni a fázist (leválasztó trafót nem kaptam a KIT-ben). Másnak volt már esetleg dolga ilyen megoldással? Biztonságos ez a fajta megoldás (kiegészítésekkel esetleg)? Mire figyeljek oda nagyon?
Képeket, ha kell, este tudok csak feltölteni.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Temela válasza Zaustuv hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Szia!

Kávéfőző, teafőző, vízforraló, melegszendvicskészítő, pirítós gyártő tőlük nem félsz? Nos, mind 230-as feszkóval megy és sokszor elég gagyi az elektromos szerelése, no problem...
Amennyiben ügyelsz a vezetékek szigetelésére, érintésvédelemre stb. úgy ez is biztonságos.
(#) remiasa hozzászólása Júl 6, 2017 / 1
 
Üdv fórumtársak,

Ma volt szerencsém egy CraftBot nyomtatót tesztelni, hát nem voltam tőle elájulva, puritán külső/belső tárgy hűtés két db 40mm-es ventillátor semmi légterelő kb 1 vagy 1,5mm vastagságu vaslemezből van tengelyvég rögzi nulla siklócsapágy mindenhol ez pozitívum nyomtatási sebesség 60% erősen ajánlott, szörnyü 100% sebességnél lépést veszit, nem gyengén!! 350000ft ért ez gyenge minőség.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok. Van itthon egy 3D nyomtatóhoz való extruder egységem kompletten ventilátorral,termisztorra,fejjel és léptetőmotorral együtt. Elterveztem hogy tollat készítek belőle, és az volna a kérdésem hogy az extruder hőmérséklet figyeléséhez érdemes arduino-t használni vagy használjak inkább opa-t? A léptetést 555+ 40xx ic-vel oldanám meg, de az arduino-val ezt is könnyű lenne megoldani,hátrány hogy mivel még nem építettem ilyet nem tudom miként kéne belefognom.Először is ellenőriznem kell az extruder fej hőmérsékletét, be-ki kapcsolgatni a fűtést hogy hőn tartsam, aztán a ventilátort működtetni kell rajta hogy ne forrósodjon át nagyon az egész, és a legvégén még a léptetőt is vezérelni kell rajta hogy pontosan mennyi műanyag jusson az extruder egységbe. Esetleg ha valaki készített már ilyet várnám a tanácsokat nagyon. Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Az extruder egység egy E3D v6 -os és ennek a vezérlését kéne valahogy megoldani.
(#) otvenkilenc hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Érdemes ezt a vezérlőt megvenni? Vagy milyet ajánlanátok ami, jó és elfogadható áron van.

www.aliexpress.com/item/CNC-Kit-for-Arduino-Mega-2560-R3-RAMPS-1-4-Controller-LCD-12864-6-Limit-Switch/32656554254.html?spm=2114.10010108.1000014.4.A4iH2J&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80878.000000000000000&pvid=e6e7c875-b1ba-4dea-83dd-80097df118e7&tpp=1
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
(#) remiasa válasza otvenkilenc hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Üdv,
Nekem is ilyen van semmi gondom vele, tökéletesen működik, megveheted nyugottan.
(#) remiasa hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Verbatim filament elméletben ugyan az az árnyalat tipus "királykék", szeretem mikor szinazonos valami!!
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Jó de most melyik melyik?
(#) remiasa válasza HERC hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Hát ez az, mind a kettő Verbatim Királykék és a szin kodja is ugyan az, csak a világosabbat egy honapal ezelőtt rendeltem.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) Temela válasza remiasa hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Sajnos későn szüretelték és már beérett!
(az alsó a királykék ismereteim szerint...)
(#) remiasa válasza Temela hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
. Ez azér durva hogy nem tudják ugyan azt a színt kikeverni, főleg hogy ezt gépekkel teszik.
(#) borvendeg hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy CTC dual fejes nyomtatóm. Ki milyen programot gasznál a g kód generálására? ReplicatorG-vel szívok de nem szimpatikus a program nagyon sok paramétert nem enged beállítani, ráadásul gyakran fagy le.

Szóval ajánljatok valami jót, lehetőleg ingyeneset.

üdv.
u.i.:Simplify3d-t használtam már az tetszik de fizetős.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) atiotezer válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
A CURA ingyenes.

Ultimaker: CURA
(#) borvendeg válasza atiotezer hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia!
Köszi a segítséget. Feltettem a programot, de a nyomtatóval nem tudom összehozni, nem csatlakozik. Van valami trükk? Eddig csak olyan programmal találkoztam ahol meg kell adni a Com portot. Itt ilyet sem találok.

üdv.
(#) Elektro.on válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Én a Cura -t javasolnám.
Következő: »»   53 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem