Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   80 / 82
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Töltsd fel ide a hex -et.
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Sziasztok.PIC16F88 programoznák,de a pic kit2 vagy vpp,vdd hibát ír ki,vagy nem talál semmit.Van a 88-as nak valami különleges programozási módja?Van itthon vagy nyolc féle picem,8-28 láb ig azokat mind fel ismeri.Ma reggel beforrasztottam a harmadikat de ugyan azt írja ki az égető.Mit csesztem el?
(#) mrbini hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Sziasztok!
PIC16C54-et nem tudom kiolvasni PICkit 2-vel ha jó a sejtésem?
(#) KBal76 válasza mrbini hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nem sajnos, azt párhuzamosan lehet programozni, azaz sok lábon.
(#) mrbini válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Köszönöm. Akkor jól sejtettem.
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Üdv!
Lenne valaki, lehetőleg Újpesten vagy Dunakeszin (de kb egész BP jó lehet) aki meg tudna nekem nézni egy picet, hogy jól van-e felprogramozva, és ha nincs akkor újra tudja írni nekem?
16F84A-ról van szó, és a Vicsys féle frekimérőről. Az a gyanúm, hogy rosszul van beégetve a program, mert ugyan elindul a kapcsolás, de nem jelenik meg a mért frekvencia értéke, csak az üdvözlő szöveg és az initializing felirat.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Az megoldás, ha kölcsönadok egy PICkit2-t?
(#) gernerakos válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Sosem használtam, de ha nem nagy művészet, akkor elfogadom. Hamarosan írok privátot.
(#) otvenkilenc hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
A PICkit3 programozóm nem ismeri a PIC18LF27j13-t, a PIC16F509-t 609-nek látja és egy érdekesség a PIC16F629-t sem. Pedig előtte ott van a listában a 628 utána meg a 630. Honnan lehet letölteni, hozzá leírófájlt? Vagy mi a módja, hogy többet vagy ezeket is ismerje?
(#) Hp41C válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
Idézet:
„Honnan lehet letölteni, hozzá leírófájlt? Vagy mi a módja, hogy többet vagy ezeket is ismerje?”

A lépések:
Vegyél egy új gépet és operációs rendszert, ha véletlenül még XP -t használnál.
Támogatnia kell a Java 8.xx -et.
Töltsd le a Microchip oldaláról az aktuális (4.20) MpLabX -et és telepítsd fel az MpLab IPE -t is.
Tölts le valahonnan egy nagy zsák türelmet.
Indítds el az IPE -t, válaszd ki a programozót, a programozni kívánt PIC családot (Midrange standard).
Kapcsolódj a programozóhoz.
Firmware, PICkit3 rendszer, típuscsalád frissítés alatt igyál meg egy kávét.... Ha ismételni kell, ne igyál azért sokat a kávéból.
A frissítés után már kellene, hogy kezelnie kellene ezeket a típusokat.
Az IPE alapesetben nem ad ki tápot a programozandó kontrollernek, ha mégis kell, jön egy kis kanosszajárás: Setup, jelszó, Power beállítani 4.75V -ot (ha 5.00 -t állítasz, hibát kapsz, mert a beépített dióda miatt nem lesz meg az 5V). kilépés a beállításból.
Ezt minden ilyen esetben el kell játszani.

A 16F509 -ben nincs azonosító és a Baseline családban található. (Firmware frissítés újból és újból)...
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Idézet:
„igyál meg egy kávét.”

Azért nem tart az olyan sokáig. Csak akkor tudja meginni ha már ki van főzve

Viszont a folytonos firmware csere tényleg idegesítő egy több családból álló projectnél.
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Nekem legutóbb két napom ment rá a firmware frissítésre. Vissza kellett mennem egészen a PICkit3 programig, azzal átállítani a firmware -t és vissza MpLab módba, majd MpLab8 -cal frissíteni, aztán már az MpLab 4.15 is felismerte.... Ebbe belefért még a főzés ideje is.
(#) cs_gabor hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Sziasztok!

PIC32MX470F512H típust szeretnék programozni, de sajnálattal tapasztaltam, hogy a PICkit2 programozóban nem tudom kiválasztani, vagy néhány PIC32 típus, de ez sajnos hiányzik.
Keresgéltem PICkit3-hoz táblázatot a támogatott MCU-kkal kapcsolatban, de nem találtam, így szeretném megkérdezni, mivel illetve hogyan tudnám programozni ebben az esetben?
Köszönöm
(#) Hp41C válasza cs_gabor hozzászólására (») Jún 29, 2018 / 1
 
PICkit 3.1 alkalmazás csak egy PICkit2 -t csinál a programozóból és (mivel a DeviceFile elég öreg benne) nem kezeli a PIC32MX470F512H -t.
Az MpLab 8.xx fejlesztését abbahagyták, nem kezeli PIC32MX470F512H -t.
Marad az MpLabX -ból az IDE vagy az IPE. Ezek kezelik a PIC32MX470F512H.
Jó sok türelmet hozzá.
(#) cs_gabor válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod, akkor ezek szerint vásárolnom kell egy 3-ast mindenképpen. PIC24FJ256GB106-ról szeretnék, vagyis kell váltanom a nagyobb órajel (29.4912MHz -> 117.9648MHz) és SRAM miatt.
(#) Hp41C válasza cs_gabor hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
A helyzet a Microchip -nél:
A PICkit3 tudja programozni és nyomon követni, de már nem ajánlott az újabb típusokhoz (Atmel...)
A PICkit4 a támogatott programozó és nyomkövető, de a régebbi típusok kezelése valahogy elsikkadt....
(#) tbeni hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Sziasztok! PIC16F505-öt nem ismeri fel a pickit 2-es. Pedig elvileg azzal lehetséges programozni. Vagy csak mással tudok bele égetni?
(#) superuser válasza tbeni hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Most mi a kérdés?
- megnézed, hogy milyen MCU-t támogat a PK2
- ha nem támogatja, akkor megválaszoltad a kérdésedet (de támogatja)
- ha támogatja, akkor az alábbi okok közül válogathatsz
1) rosszul van bekötve, nem kap megfelelő tápot, nem érintkezik, ellenállás vagy kondi van a reset lábon, vagy valahol ahol nem kéne, stb.
2) le van tiltva az LVP, te pedig LVP-vel akarod programozni
3) rossz az MCU
(#) proba válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Vagy csak a későbbi programváltozat támogatja.
(#) Hp41C válasza proba hozzászólására (») Márc 5, 2020 / 2
 
Már 2012.11.6 -n feltöltöttem erre a fórumra egy kibővített Pk2Devicefile.dat állományt (V1.62.14_mod6), amiben benne van...
(#) Kovabe hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van itthon egy PicKit2 clone, a 12F683-at felismeri, írja, olvassa, viszont a 18F14K50-et nem ismeri fel.
Van valami trükk vagy csak én vagyok a suta?
PicKit2-vel írnám.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) superuser válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Device Support szerint PK2 / 18F14K50 részleges/beta támogatottság.
Egy klón esetében gondolom ez a helyzet nem jobb.
Szóval ne csodálkozz ha nem megy.
file:///C:/Program%20Files%20(x86)/Microchip/MPLAB%20IDE/Readmes/Device%20Support.htm
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) Kovabe válasza superuser hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Csak az a furcsa, hogy korábban tudtam programozni.
De ha jól emlékszem, akkor valamit a pickit2 programban kellett módosítani.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Előtted Hp41C hozzászólása, módosított Pk2Devicefile.dat. E fájl módosításával lehet több eszközt hozzáadni a PK2-höz. Azt, hogy a 18FxxK50 család benne van-e a linkelt fájlban, nem tudom megmondani.
(#) Hp41C válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 23, 2020 / 1
 
Röviden: benne van.
Hosszabban: Ahogy azt már régebben írtam, innen letölthető egy Pk2DeviceFile Editor, amivel megnézhető milyen típusok is vannak benne. Egyébként segítségével újabb típusok is adhatók hozzá.
Vigyázat, egy típus lemásolása után ki kell menteni és újból be kell olvasni a leírót, egyébként a forrás típus tömbös adatait (configmask, configblank) együtt szerkesztjük az újéval.
18F13K50, 18F14K50 - Vigyázni, a PGC és PGD vonalak au USB adatvonalai, maximum csak 3.3V kerülhet rájuk. A típus viszont 5V -os tápról is működtethető.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020

18F14K50.JPG
    
(#) Kovabe válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Szia

Ez megvan és benne is van a kezelendők listájában, de nem akarja felismerni. Lehet hogy feszültség problémája van?
(#) Kovabe válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Most próbálgattam a régi eszközeimet, a 16F1939 sem megy illetve a 18F47J13 pedig benne sincs. Ezeket korábban simán tudtam írni olvasni.
Most megpróbáltam MPlab IDE-vel és a következő hibát dobja:
Idézet:
„PICkit 2 was unable to establish a valid Vdd on the target (Attempted 3.30V - Read 4.06V)

Csak a porgramozón lóg, semmi extra táp nincs.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) Kovabe hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Siker, teljesen letöröltem, újra raktam és most megy.
(#) ujvari98 hozzászólása Okt 17, 2020 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni Winpic800-al kapcsolatban.
Hogyan lehet benyitni külön egy eeprom adat fájlt?
(#) cs_gabor hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok, szeretném megkérdezni PIC24FJ256GB206 típust mivel lehet programozni? PicKit2 van itthon a "support list" szerint nem támogatja... Vettem Pickit3-ast de azzal sem jutottam előbbre.
Csak a 4-es lehet a megoldás?
A válaszokat megköszönöm előre is.
Következő: »»   80 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem