Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   52 / 59
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Ne bontással kezdj! Oszd meg velünk a nyáktervet és a megépített panel fotóját, nézzük át együtt a beültetést!
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Megpróbálom felrakni valami nézhető módon a pcb erről lett vasalva.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Sajnos a fényképeket nem tudom elküldeni mert túl nagy a MB nem tudom, hogy lehet visszavenni rajta. A telefonomat egy hete nem akarja felismerni a számítógép. elektrik
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Ez egy tükör-szimmetrikus rajzolat. Úgy látom a darlingtonok ki lettek igazítva, a többi tranyó lábainak pedig úgy kéne állni mintha a forrasztási oldalról lennének beültetve. Követted ezen szabályt?
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Igen szépen hajtottam bázis lábakat hogy pozícióba legyenek. elektrik Megpróbálom valahogy zsugorítani.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Ezt a tranyó forgatós csatornát érinti a hiba?
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Remélem sikerült!

DSCF0246.gif
    
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
A PCB rajzon is jelölve volt a lábkiosztás és adta magát, hogy a bázist áthajtom, és akkor jó a kiosztás. De ha jól nézem a tranyók is ( már mint a lapos oldal) pont tükörképe a másiknak.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
A beültetés helyes lábkiosztású. Határoljuk be a hibát méréssel! Mekkora a T3, T4 és a T6 bázis, valamint emitter feszültsége testhez képest?
A bázis és az emitter közötti különbség jó tranzisztornál 0,6-0,7V. Alkotó kolléga ráírta a rajzra a T3-nál mért értékeket.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Szia Reloop! Megmértem amiket kértél de elszomorító adatok vannak. A tranyókat kiszedtem mindegyik mérés alapján jó, de újakat raktam be azokat is megmértem beültetés előtt.
TR 3 C: 0V B:25V E:15V
TR 4 C: 66V B: 0V E: 0V
TR 6 C: 66V B: 66V E: 66V
TR 7: C: 0V B:65V E: 65V
Az ellenállásokat a működő oldalhoz viszonyítva összemértem jónak tűnik. A nyákot lemostam még egyszer átvilágítottam de nem látok zárlatot. Segítségedet előre is köszönöm. elektrik
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
A kimenet és a T3 emitter között van az R23, 10 k ellenállás. Az a mérésed alapján, mintha ott sem lenne.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Már csak holnap tudom jobban megnézni, amikor a tranyókat visszatettem én is erre gondoltam az egyik lábát kifordítottam az R23 és R24 nek mérés szerint jók az ellenállások. Még a nyákot meg kell néznem. Addig is köszönöm. elektrik
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szia Reloop! Hazaértem a melóból de nem mertem neki állni mert lehet, hogy több kárt csinálok mint hasznot. De azért 23,30-kor nekiálltam nézelődni a HT oldalon és találtam egy megjegyzést, hogy a gyári rajzon a trimmer-nél van egy átkötés. Ami a nyákon nincs. De délelőtt nekiálltam 10K rendben, de mégsem mert a jó oldalon rögtön 10K mérek itt meg 2,7k és mintha valami kondit töltenék fel ballag felfelé. Átnéztem a pcb t renben , és akkor eszembe jutott mit olvastam. Veszteni valóm nincs átkötés és LŐN CSODA !!! van minden tudom állítani a nyugalmit is .
Tápfesz: 67V
Kicsatoló + 31V - 25V
T3 E: 25,8V
B:24,8V
C: 0,6V
A nyugalmi 10,8V Átkötöttem a működő oldalon is trimmert egy kicsit utána kellet állítani. A kimeneti fesszel a kicsatolón az a 25V nem gond? Mi lesz vele ? Köszönöm a segítséget, azért rávezettél a hibakeresésre. Ha még valami gondom van, azért még kereslek. Még egyszer köszönöm! elektrik
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
A kimeneti csatoló kondi és a test közül hiányzik egy ellenállás, ami az eredeti rajzon szerepel és a témában megosztott nyáktervek közül egynél találkoztam vele. Általános értéke 1 k. Ez tölti fel a kondit, ha nincs hangszóró a kimeneten.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Találtam egy gyári rajzot, ahol a kicsatoló kondi negatív pontja-és a testközé sorba kötöttek egy 82 ohm/1W és 68 ohmos ellenállást. A kettő közötti pontról ágaztatják le a felyhalgató kimenetet. Ez is jó megoldás lenne? Mert szeretnék egy felyhalgató kimenetet. elektrik
(#) elektrikszerviz hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Sziasztok! Már majdnem minden jó, nyugalmi belőve rövidre zárt bemenettel áramkorlát nélkül, jelbemenet egy kis Dire Straits gyönyörűen szól ( Ja és tetszik a hangja ). Következő a cső behelyez bekapcsol fűtés izzik a cső bemenet és nagy csönd. semmire sem reagál. Kézzel érintve a bemenetet még egy kattanó hang sincs. Ebben a kapcsolási részben igazán "" nem lehet elcseszni a dolgokat " ( bár én profi vagyok ) A PCB adja magát. Potit Nem kötöttem a bemenetre.. Nehéz szülés ez !! elektrik
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Szia! Mekkora a feszültség az anódokon?
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Hát a csövekhez nem értek, de a 2k2 ellenálláson olyan 60 v körül van, mértem de pontosan nem emlékszem. A fűtésem 6,1v a 100 ohmos ellenállásoia be vannak forrasztva. A cső tipusa ECC88 zsír új, a Conrádnál vettem.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Egyszerűsítem akkor a kérdést. Mennyi a feszültség testhez képest a cső 1, 3, 6 és 8-as lábain?
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Szia Reloop! Most tudok csak adatokat küldeni.
Fűtési fesz: 6,1V
1- 63V
6- 62,5V
3- 17V
8- 19V
Az egyik oldal olyan hangot ad mint lebegő bemenetes erősítő suhog. Nem tudom mi lehet vele,a cső ECC 88 yugoszlávia ez a felirat van rajta.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
A cső nagyon szépen beállt az elvárt munkapontba, minden bizonnyal működik is.
Jó helyen kötötted rá a bemenő jelet? Nincs szakadás a jel útjában?
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Hát szegény Cipő megénekelte aki hülye az is marad! Mivel nem akartam a két ellenállást alulról forrasztania nyákra ami fűtésen van a testre eltoltam a pcb-n a potit, hogy ráférjen.De a nagyeszű nem figyelte, hogy a beneti kondi után lévő ellenállással letettem testre a bemenetet. Utólagosan kérek elnézést , hogy a drága idődet pazaroltam . Gyönyörűen szól-és szól. Még egyszer köszönöm az önzetlen segítségedet. elektrik
(#) balint76 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Ha esetleg van valakinek Blue Alps hangerő potis nyákterve HTA-30 csöveshez és meg is osztaná, nagyon megköszönném!
(#) bady70 hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Kellemes ünnepeket mindenkinek!Gondoltam meglepem magam egy HTA-30 karácsonyra ,de meg akadtam. a védelem körébe van valami . az egyik oldal T7 folyamatosan elfüstöl hozzá a R27 barnul és a másik oldal 100 ohm-jai is melegszenek piszkosul . a csöves változaton dolgozok (dolgoznék).
(#) reloop válasza bady70 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Szia! Az R27-en nem folyhat nagyobb áram mint ami T6 áramgenerátorból kijön, az pedig nem több 4-5 mA-nél, tehát valami alapvető hibád van.
Linkeld melyik terv alapján készült a panel és fotózd le hogyan ültetted be!
(#) bady70 hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
az ünnep kicsit bekavar . átnézem mihelyst tudom , biztos valamit elnéztem
(#) Moszkvai válasza bady70 hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Nézd át tüzetesen, a nyáktervvel. Előfordul, hogy két forrpont között nem marta ki rendesen a maratóanyag. Meg a tranzisztorok lábkiosztását ellenőrizd le, mert gyártók között is van eltérés.
Élesztés, a tápba egy 10ohm/0,5W ellenállás sorba kötésével. Jel bemenetet rövidre kell zárni.
Így be lehet állítani a munkapontot is.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) bady70 hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Azért, hogy ha valaki más is ezt az elrendezést választja akkor ne dolgozzon hiába mint én. TÜKRÖZNI kell a fóliás oldalt vasalás előtt .Egy pár napi meló meg egy kis alkatrész ment a kukába.
(#) Alkotó válasza bady70 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Hé!!!! Óvatosabban a tanácsokkal, főleg ha azok megalapozatlanok.
A linkeden egyértelműen a beültetési oldal felőli nézetben látszik a komplett terv. A rézoldali film valószínűleg szintén ebben a nézetben van (nem tudjuk melyiket készíted, mert időnként felkerül más nézet is), mert akár vasalással, akár fotózással készül, így érhető el, hogy a rézréteggel találkozó oldal a jó nézetben legyen. Tehát maga a gyártástechnológia fordítja vissza.

De!! Ha bármikor bármilyen bizonytalanság lenne a helyes nézetet illetően, akkor a rézoldali felirat egyértelmű támpontot adhat, hiszen annak olvashatónak kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) bady70 hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
egy pár oldallal előréb töltöttem le 4.5 verziót. ha kinyomtatod a rézfólia oldali pdf akkor látni fogod.
a cső fűtése se ment többek között .
Következő: »»   52 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem