Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   134 / 250
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Senkit, ha a szállitmány nem volt ajánlva ( registered parcel) feladva, akkor a sohivatal a jo cim és a felado ( ill az ebay segithet, mert ök vállalják a felelöséget). A magyar postának van ehhez a legkevesebb köze.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
köszi, ennek holnap nekilátok.
(#) uniman válasza tbarath hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Hello! A "Yanwen" azonosítót itt ellenőrizheted...
Pont ezt említettem...érdekes, hogy ott még csak a jún 13-i "Transit out from HKG" áll...
(#) tbarath válasza uniman hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Jaja, ott is néztem, bár ott érdekes módon egy május 14.-ei bejegyzés az utolsó: "Handled by airline,flight No.."
Ebay-en nézve a tracking-et van egy május 17.-ei is: "Arrive at Hungary airport."

Na mindegy, írtam már délután az eladónak, meglátom mit válaszol.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) pipi válasza tbarath hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Hali!
A várható száll. -tól-ig idő lejárta előtt nem illik reklamálni, Tudtommal, a várható idő vége után 30 napig tudsz reklamálni.
máj->júni közepe nagyon kis idő...., két hónap simán lehet mire ideér
(#) tbarath válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
A szállítási idő vége június 15, ami rég elmúlt. Ráadásul a tracking szerint a május 10.-ei rendelést az eladó feladta 14.-én és magyar reptérre ért 17.-én.
És nem is igazán reklamáltam, csak leírtam a helyzetet és rákérdeztem, hogy tud-e tenni valamit.
(#) kzozo válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Bocs hogy beleszólok, de pl. én a lejárat előtt pár nappal szoktam írni az eladónak, hogy még nem ért ide. Legutóbb pont így derült ki, hogy azért nem kaptam még meg, mert még Kínán belül a szállító visszaküldte nekik, csak nekem elfelejtettek szólni. Mivel kell nekem a cucc, kértem hogy adják fel mégegyszer.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Mi van most Kínában? Két megrendelésemet is rosszul teljesítették. Teljesen más terméket küldtek, mint amit rendeltem... Most utoljára 3.7$ értékű helyett 6.2$ értékűt, de azzal meg semmit sem tudok kezdeni, nem is kell...
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Nem Kínában. A "petya" elözönlötte a hajózási társaságokat. Akkora a káosz, hogy csoda, ha a konténerek jó helyre kerülnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) tbarath válasza tbarath hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Na tegnap meghozta a posta.
Közben beszéltem az eladóval, ő resell-t vagy refund-ot ajánlott, végül resell-ben egyeztünk meg. Remélem még nem küldte el...
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 7, 2017 /
 
Van egy rendelt árum ami már "Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents" állapotban van, 2017.06.24. | 11:31 kezdettel, mivel ez a z első ilyen hogy megfogták így azt sem tudom hogy amit elküldtem az elégséges-e, vagy már szóltak volna, meddig ülnek még rajta?
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2017
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Mostanában sok csomagot megfognak, ebből pedig egyenesen következik a lassabb ügyintézés.
(#) GPeti1977 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Hány napig ülhetnek rajta?
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Ahogy én láttam, akár két-három hét is lehet. Ráadásként: Kiszámítható kalandok a NemPosKicseKö rendszerében.
(#) Doky586 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Tudtommal a közszférában az ügyintézési határidők 30 naposak szoktak lenni, amibe nem számít bele ha közben tőled kérnek valamit.
A vám-ot különbenis a külső kereskedelem megnehezítésére találták fel (hogy a belsőt támogassák vele), úgyhogy ez ilyen..
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Az ilyen 30 napos határidőknél sokszor van olyan, hogy kb. indoklás nélkül hozzátehetnek meghosszabbíthatják még 30 nappal. (Persze csak ha az államnak kellene valamit X napon belül elintézni.)
Nem tudom vámnál hogy van, nekem tracking szerint május 17-én ért az országba a csomagom és július 6.-án sikerült is kiszállítaniuk. De ez nem vámos volt, legalábbis felbontva nem volt és meszse vámhatár alatti tétel.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) attika hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Sziasztok.
Egyesült Királyságból rendelt csomagokról kinek mi a tapasztalata?
Hamarabb ide ér vagy ugyan úgy hetekig kell rá várni?
(#) steelbird válasza attika hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1
 
Szia
Nekem max 1 hét volt általában.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1
 
Általában gyors (értsd: pár nap), de a magyar posta képes erre is ráülni...
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2017
(#) MikulaSan hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
Sziasztok ez megéri?Szettecske
(#) uniman válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 2
 
Ehhez regisztrálnunk kéne...
(#) bbb válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 1
 
Nem kell regisztrálni, és szerintem nem éri meg Ha egyenként megrendeled a darabjait a szettnek, akkor kb. a 2/3-ából, vagy feléből kijössz a végére.
(#) MikulaSan válasza bbb hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Köszike! Csak érdeklődés egyenlőre.
(#) sector99 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok !
Ebay-ról rendelt árú nem érkezett meg a megadott ideig. Írtam az eladónak a szokásos eljárás - javaslat - szerint és ezt a választ kaptam:
Idézet:
„Seller's message:
"hi the informaiton showed it sent abroad,and i am sorry for late i will ask for our shipping agency to find it thanks a lot"

Nem vagyok egy nagy angol tudós, akkor ez konkrétan mit is jelent. A tracking number persze nem ad semmiféle konkrét infót.
(#) teglascs válasza sector99 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Szia, csak annyit ír, hogy a bejelentésedet megküldik a szállítmányozónak, hogy megtalálják a csomagot.
(#) sector99 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Köszi ! Valami hasonlót értelmeztem én is csak nem voltam benne biztos...Akkor egyenlőre várok még a refeund-dal, vagy egyéb lépéssel.
(#) newen hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Ebay-ről rendeltem árut de törötten érkezett küldtem képeket hogy bizonyítsam és cserét kértem erre azt írták ,hogy egyenlőre nem tudják kicserélni De a mondat közepén lévő CAD 10.00 nem tudom mit jelent. Sem a szállítólevélben sem az eredeti hirdetésben nem utal semmi ,hogy mi lehet ez.
Valaki tudja esetleg?
But there is no replacement to sent to you now.How about we make the refund CAD 10.00 to you first.
(#) kadarist válasza newen hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Szia!
Kanadai dollárt jelet, jelen esetben tízet.
(#) tbarath válasza newen hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Gondolom CAD pénznemű a hirdetés (eredetileg), és 10+ CAD értékű. Szerintem most alkudozik az eladó, hogy nem adna "full" refund-ot, csak részlegest.
(#) RoliNyh válasza newen hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Én azért a postán is futnék egy kört kártérítési ügyben...
Következő: »»   134 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem