Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   6 / 29
(#) desertfox válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Szuper! Köszönöm szépen!
(#) dehogyisnem válasza desertfox hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Szia! 2 db gond nélkül, 3 már nagyon esetleges, a gyártó nem is ajánlja.
Igaz ki kellene már egyszer próbálni
Üdv:
Tibor
(#) dehogyisnem hozzászólása Nov 8, 2016 /
 
Szevasztok!
Sajnos csak egy roncsolt példányt tudtam megnézni, belemérni nem sikerült.
A háttér ledek meghajtása mezei soros inkább, mint a led szalagoknál. Feliratot nem látok rajtuk, multiméter szerint 1,8 v a nyitójuk. Ha még érdekes a téma akkor belemérek egy élő példányba is.
A zöld led valóban ahogy a kolléga írja túlhajtás esetén vált sárgá(s)ba. Láttam már ilyet párat. Valszeg rosszul lettek válogatva, vagy csak belenyúltak egy rossz olcsó szériába.

Üdv:
Tibor
(#) desertfox válasza dehogyisnem hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) bgergo hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Üdv.!

Digitális rendszerhez szeretnék olyan lehetőséget, hogy becsengetés nélkül is lehessen a lakáskészülékről nyitni a kaput.
Sajnos kábelezni pluszban nem lehet, tehát a meglévő két vezetéken kellene valahogy megoldani a nyitást.
(#) Tend válasza user1914 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget!
"A konkrét előlapon nem todom hogyan világít a LED." Zölden világít a billentyűzet.
Üdv. Tend
(#) diggeee hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Kedves Fórumozók!

Aki már használt ilyen "fogorvosi panelt" azok figyeljenek.

A codefon fogorvosi panellel kapcsolatban lenne kérdésem, mert ez a módosított panel ugye eleve a csengetésre történő automatikus nyitás opciót hivatott megvalósítani. Viszont nem értem hogy miért kell akkor még a külső tranzisztoros kis kapcsolás hozzá, hogy ténylegesen is tudja ezt a funkciót, miért nem tartalmazza már a panel is alapból.
A különféle weboldalakon pedig már úgy árulják hogy ennek a módosított panelnek változtatható az automatikus ill. kézi beengedési mód kiválasztása. De nem világos ezt miképp tudná, mert egy bővebb leírást róla már nem tesznek közzé.
(#) recortebordes hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok!

A következő problémám lenne. A társasházunkban van egy külső bejárati kapu (a telekre), és kb 50 méterrel és 66 lépcsőfokkal lejjebb a társasház bejárati ajtaja. A jelenlegi kiépítésben a külső ajtónál van egy Codefon központ, nyitás esetén a külső és belső ajtót is kinyitja. Továbbá van egy kapcsoló a kerítés belső oldalán, amivel a kifele jövők a kapcsoló megnyomásával egyszerűen ki tudnak menni (a társasházi ajtó belső oldalán van kilincs, ott nincs szükség kapcsolóra).

Namost a problémám az lenne, hogy a kapcsoló megnyomásával a központ ugyanúgy kinyitja a társasházi ajtót is, és számunkra az lenne ideális, ha ebben az esetben csak a külső kapu nyitna.

Beszéltem a codefonnal telefonon, ahol azt mondták, hogy erre nekik nincs megoldásuk, de egy ügyes szakember egyszerűen megoldja egy relés szakaszolással.

Van esetleg erre valakinek már egy meglévő kapcsolása?

Köszi
(#) Moderátor hozzászólása akeebaby hozzászólására (») Máj 3, 2017
 
Ezt intézzétek magánban, ne a felületen!
(#) akeebaby hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Kedves Moderátor !!

sokkal többet töröltél mint kellene !!!! dehogyisnem válaszolt recortebordes-nek... és volt itt a codefonnal kapcsolatos hibajavítási infó is !!!!

részben OFF volt a dolog ezt elfogadom !
(#) proba válasza recortebordes hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Ha tárolós a mágneszár, a kapcsolóval direkt a mágneszárat vezéreld, a codefon paneljének megfelelő átkötésével. A mágneszár egyik vége közös a bejövő táppal, a másikat talán egy jelfogó köti rá belül . Ha a mágneszárra egy váltó kapcsolón keresztül viszed a rendes szálat, ( közös megy a zár felé) a váltó másik érintőjére meg a fix 12V-ot kötöd, akkor szerintem tárolós zárral működik relé nélkül. Ha nem tárolós, akkor kettős kapcsoló kell. egyik a panelt vezérli, a másik meg egy jelfogót működtet, ami a fenti zárat leválasztja.

codefon.jpg
    
(#) bdani hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Üdv Szakik,

Lehet kicsit amatőr a kérdésem és rosszak az emlékeim, de én úgy rémlik, hogy minden Codefon kaputelefonban van proxity olvasó...
Ilyen típusban:
http://webaruhaz.codefon.hu/codefon-digitalis/18%7CCODEfonTM-113-HF

Tévedek és van anélküli verzió?

Üdv
bdani
(#) akeebaby válasza bdani hozzászólására (») Máj 11, 2017 / 1
 
Szia bdani,

tévedsz még most is kapni "kártyás" és kártya nélküli központot!

Annyi változott, hogy árban nincs nagy különbség és ha kérik ha nem én akkor is kártyásat teszek nem is ajánlok nélküle központot!
(#) bdani válasza akeebaby hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Ohh, akkor tényleg rosszul emlékszem.

Köszönöm szépen akeebaby!
(#) dehogyisnem hozzászólása Máj 30, 2017 / 2
 
Szevasztok!
Lefüleltem a kommunikációt.
Sikerült egy játékszkóppal belemérni.
Ha van érdeklődés megosztom.
(#) akeebaby válasza dehogyisnem hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Van érdeklődés !!!

Én is ezt tervezem, rendeltem is egy logikai analizátort és én azzal fogom megnézni !!
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
(#) dehogyisnem hozzászólása Máj 30, 2017 /
 
Na kérem!
Először is, elnézést mindenkitől, eddig én is rosszul tudtam!

A kommunikáció lényege egy nyolc bites jelsorozat. A meghatározó bit a keskeny, az éppen hívott készülék a kettes. Kép mellékelve. 64-32-16-8-4-2-1 stb....visszafelé nézve.
A jelsorozatot a proci fogadja, összehasonlítja a jumper sorral beállított értékkel.
Ha a szám stimmel, csengetést küld a hallgatóbetétre. A központ nyugtázza a készülék meglétét(ezt még nem tudom hogyan), vár a beemelésre. Ha a beemelés megtörténik a készülék nullás kódot küld a kp felé, ekkor mindkettő átvált beszélgetés módba.

A beemelés és a bontás szintén egy nullás jelsorozat. (ezért nem lehet nullára Jumperelni készüléket, miközben a táblázatban még kód is tartozik hozzá) A kp felőli bontási parancs(del gomb) szintén nullás kód. Ekkor a kp és a készülék is alaphelyzetbe áll, függetlenül a bontó gomb állásától.

A nyitásra és a készülék beazonosítására használt jeleket még nem sikerült megtalálni...
A proc és a mux együttműködése még elemzésre vár, na ehhez már logikai analizátor kell.
Azt gondolom egy "buspirate" jó lenne erre a célra.

Beszéltem
Tibor
UI:
A nagy méregetésben elfáradt a KP, de megjavítottam.
A képért elnézést, ez a játék szkóp kifogott rajtam, szőrös a jelalak,a keretbe nem lehet belehúzni pontosan a történéseket.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017

8bit.PNG
    
(#) akeebaby válasza dehogyisnem hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Hmm szuper, hamarosan megjön az analizátorom és én is megnézem ezeket.

Ugyanilyen játék szkópom van, de én ennyire sem jutottam vele
(#) akeebaby válasza dehogyisnem hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
PÜ ment
(#) help hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Sziasztok,

tönkrement a Codefon kaputelefonom, és a házgazda által megadott számon felhívott szaki által elmondottak alapján vettem egy újat. Épp szerelném fel, de látom hogy az újban nincs olyan panel, amin lehetne a jumperekkel beállítani a lakáshívó számot. Ezek szerint ezen nem tudom beállítani, rosszat vettem? Csatolt két képen látszik a régi, elromlott készülék belseje, illetve az újé.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

Köszi.
(#) uniman válasza help hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Hello!
Hívd fel a "szakit"újra és vond felelőségre ! ...vagy valamit félreértettél?...de jobb lett volna a régi telefont is magaddal vinni a vásárláshoz...
Bizonyára valamilyen típusazonosítók is lehetnek mindkét készüléken...gondolod, hogy azokat majd mi kitaláljuk!?
Vissza kell vinni, és venni egy megfelelőt...valószínűleg ehhez a rendszerhez jó a vásárolt készülék.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2017
(#) dehogyisnem válasza help hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Szervusz!
Gondolom nem nagy megfejtés, de sikerült rosszat venned. Ha még nem csavaroztad fel, és sértetlen, vidd vissza és cseréltesd ki. Minden fajta Codefon készüléken a "digital system" látszik. Ez félreérthető.
Van diódás, mkt, és digit paneles ezekből. Te pont egy mkt-t fogtál ki.
Ja és miből gondolod, h rossz a régi? Mit mértél rajta, megy-e az ajtócsengő funkció, nem csak leejtetted a beszélőt, felcsengeted mit ír a kijelző?

Csere...
Tibor
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2017
(#) help válasza uniman hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Hát köszi, de de sokra nem megyek ha felhívom. Nem tudtam magammal vinni a régit, mivel Pesten voltam, ott is vettem meg miután otthonról rám telefonáltak hogy tönkrement. Vissza sem tudom vinni, több lenne az útiköltség mint a készülék ára. Megszívtam, ez van.
(#) help válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Hát, köszi
Visszavinni nem tudom, mert mint előbb írtam a másik hozzászólónak, Pesten vettem meg, most itthon vagyok, több lenne az útiköltség visszavinni mint a teló ára.

Azért vettem MKT-st, mert kétféle volt a boltban, normál és MKT-s, és akkor felhívtam másodjára is a szakit hogy melyik kell a kettő közül, és ő mondta hogy az MKT-s, meg is vettem.

A régi nem működik, sem felcsengetni, sem ajtót nyitni nem lehet vele. Beütöm a számunkat, erre nem csenget viszont kiírja hogy err. Kampec. A közvetlen ajtócsengő sem megy, ami itt van a lakásajtónál.

Gondolom akkor megint vennem kell egy újat, ezúttal milyet vegyek? Digit panelest, vagy a diódást?
(#) SzAndras00 válasza help hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Tudsz csak belsejét venni. A régiben cseréld ki.
(#) help válasza SzAndras00 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Ó, köszi, ez jó ötlet.
És hogy ne hibázzam el megint, pontosan milyen panelt keressek?
(#) Tomi111 válasza help hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Szia! Digitálist!
(#) dehogyisnem hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Na így már minden tiszta, őszintén sajnálom az esetet!

A szerelő meg vagy rosszul emlékezett, vagy csak megszívatott.
Ha engem kérdeznek ügyfelek, hogy milyen készüléket vegyenek akkor szívem szerint én is kajánul valami fals infót adnék! DE nem tesztem természetesen

Mindettől függetlenül, ha már itt vagy fórumtag csak van egy multimétered.....vagy valami.
Lehet h semmi baja a régi készüléknek, mi meg rugózunk rajta...
Tibor
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2017
(#) uniman válasza help hozzászólására (») Jún 17, 2017 / 1
 
Az, hogy mennyire jó ez az ötlet, csak akkor derül ki, ha megmutatja valaki, hogy hány száz Ft-tal veheted meg olcsóbban a csupasz panelt, mint egy komplett készüléket...
(#) enestis hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Tisztelt Urak!
Segítséget kérek.
Társasházunk lecseréltre régi Mkt-s Tesla kaputelefonrendszerét egy új, Codefon, proxys táblára.
Kitanul, áramtalanít, emeletenként mindent leválaszt,újraköt, kódprogramoz, proxytársít, jumperel, vés, gipszel, beszerel, betáp felkapcs...örül.
17 lakásból eggyel gyűlt meg a bajom. A 10-es lakás csak egyetlen proxyt fogad el. Nosza, korábbi proxy töröl, kerítettem másik kettőt, de azt sem kedveli. Az első proxyt elfogadja, a második és többedik esetében beolvasáskor a nullát lefelejti és mint egyes akarna működni, amire – érthetően – off a válasz, mert azt a lakást még nem kötöttem be.
Kínomban már-már azt találom ki, hogy a lakót megkérem, fogadjon el egy másik lakásszámot, választhat még 238-ból.
De azért mégiscsak érdekel, mi csinál ilyet? érdemes-e birkózni vele, vagy mondjuk azt, a 10-es nem a szerencseszáma? Meg nekünk sem.
Köszönettel
e
Következő: »»   6 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem