Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1171 / 1268
(#) eyess válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Akkor a panelon van szakadás valahol .
(#) Fantasy válasza eyess hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Meglett a hiba, a TDA4556 13-as lábára nem érkezett meg a tápfesz. Sorosan volt vele egy 27 ohm-os ellenállás ami szakadt volt, az ellenállás és az ic között még egy 2200µF elko is volt, ami zárlatos volt, lényegében ez okozta a hibát. Az összes elkot megmértem, csak ezt az egyet nem, mert a műszerem csak 200µF-ig mér. Emellett még voltak repedt forrasztások is. A rajz jól jött hozzá, segítség volt, köszönöm.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
És a TXT színei is rosszak? Az is átmegy a dekóderen.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
A TXT színei rendben voltak, a tv adás vételekor volt a színprobléma.
(#) sneci1977 válasza sneci1977 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Közben kiderült, hogy hardwareileg működőképes minden, de a flashrom IC elfelejtette a tartalmát.
Valaki tud abban segíteni, hogy hol találok hozzá megfelelő flashtartalmat?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy vihar közepedte erős villámcsapás történt a közelben, ezzel egyidőben a TV pukkant egy szépet.
Szétszedtem, és a táp panelen talált égésnyomból arra következtetek, hogy túlfeszültség látogathatta meg? Itt van néhány kép a panelről, más külsérelmi nyom nincs is. A kék cseppalakú (azt hiszem, túlfeszültséglevezetők) mind szakadást mutat, egyik sem vezet át. A biztosíték viszont szakadt, szóval mit gondoltok, egy bizticsere után próbáljam megkínálni a 230 -al csak így magában?
(#) zolika60 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Veszteni valód nincs. Új biztivel próbáld ki.
(#) devergo74 hozzászólása Júl 28, 2017 /
 
Sziasztok.
A samsung tv-t nem sikerült megjavítani, a szerelő azt mondta hogy az egész panelnek annyi lett, és drága lenne, nem éri meg a javíttatása.
Viszont volt egy Daewoo-tv Model:21Q1T, kb 1 éve nem volt használva. A mai napon üzembe helyeztem, a bekapcsolás után bejött szépen a kép-hang, majd 2-3 perc elteltével, pattogást lehetett hallani, utána egy csattanást, és se kép, se hang.
A bekapcsolást jelző piros led viszont továbbra is világított, igaz gyorsan kikapcsoltam az egész készüléket. Szerintetek, mi lehet a gond, mi szállhatott el?
(#) RoliNyh válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Bizti csere után működik, úgy látszik, megúszta a dolgot...
(#) devergo74 hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok.
Odáig eljutottam a Daewoo-tv vizsgálatával, bejövő fesz.van, bekapcsolást jelző led világít, viszont a sorkimenőnél a 16, 25, 45V-t nincs meg.
Mi lehet a problémás alkatrész, hogy nincsen megfelelő feszültség a sorkimenőnél?
(#) vargaf válasza fuvopeter hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Apróhirdetés téma!
(#) sneci1977 válasza sneci1977 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
...Hogy pontosan mi az eredeti hiba az még sajnos nem derült ki, mert a TV szerelő szerint hardwares hibája nincs, hanem a memória chip-ben sérülhetett a firmware, de azóta be lett forrasztva egy másik chip a gyári firmware-el, de ugyanúgy produkálja a hibajelenséget, csak annyi a különbség hogy nem az a kék kijelzés jelenik meg mint előtte. Én már majdnem túladtam a dolgon, de eyess írt az SMD forrasztás profin topikba, hátha valaki mégis tud segíteni, és nem kell kidobni a TV-t...
(#) eyess válasza sneci1977 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Jó jó de még mindig nem írtad le hogy mi maga a hiba jelenség.Nem lehet bekapcsolni , vagy nincs kép , vagy mi ?
(#) sneci1977 válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Leírtam az első hozzászólásomban itt:

"Sziasztok!

Adott egy BP b50a148tc led tv, és az a hibajelenség, hogy bekapcsolás után 1-2 másodpercig látható a kék kijelzés, ami a HDMI1 bemenetet mutatja, és utána közvetlenül kikapcsol. Mi lehet a hiba oka? Előre is köszönöm a segítséget!"
(#) eyess válasza sneci1977 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
A háttér világítást , és vezérlését nézd át.
(#) mzsx hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy LG 32lf5800-as LED tv, ami:

1. Kikapcsolás után nem lehet visszakapcsolni, csak úgy, ha kihúzom a konektorból és megvárom még kimegy belőle az áram, majd visszadugom és már be lehet kapcsolni.



2. Kiégett a háttérvilágításban 5db LED (a 18-ból). Kicseréltem, de nem sokára újra kiégett pár LED. A 3PCR00632D táppanelen a LED+ és LED- lábakon 144v feszűltséget mértem a felírt 117v helyett. Ezek 6v-os ledek. De a 144v / 18 LED = 8,5v ledenként. Tehát ezért ég ki. Kérdésem a következő lenne

Hol keressem a túlfeszűltség okát?
A segítséget előre is köszönöm.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2017
(#) sany válasza mzsx hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Szia!
Én először a tápegységnél keresnék rossz kondenzátort.
(#) mzsx válasza sany hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Ok. Azt hiszem megvannak a hibás kondik. Az egyik 220 nf helyett 128 nf, a másik 470 nf helyett 179 nf.

Már csak a túlfeszűltség okát kell megtalálnom.
(#) probert69 hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok egy AKAI LED tv (LET19HR1980) bekapcsoláskor semmi életjelet nem mutat, a led sem világít rajta stby állapotban. Tápra gyanakszom, van esetleg valakinek ötlete, vagy emléke hasonló javításról? mellékelek pár fotót. Előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2017
(#) vargaf válasza probert69 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Idézet:
„Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.”
(#) probert69 válasza probert69 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Probléma megoldva, a hálózati feszültség már az graetz diódákig se jutott el. A trafo le volt szakadva, a hálózati csatlakozás mellett. Kis műtét után visszaforrasztva, ismét életre kelt a készülék. Moderátornak köszönöm a kioktatást, es a torlest..
(#) Factis hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung UE55ES6300-as TV-m, ami valószínűleg T-CON hibás. Szereztem egy T-CON panelt egy UE46ES6300-ból. Tehát gyakorlatilag ugyanez a TV, csak 46"-ban. A panel típusszám szerint ugyanaz, még sem működik vele. Létezhet, hogy a T-CON-on az EEPROM-ba írt program nem ugyanaz?

A válaszotokat előre is köszönöm!
(#) eyess válasza Factis hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Azért egy két hibajelenség nem ártana , mert így bármit mondhatunk , hogy ez se jó meg az se jó , aztán csere után sem lesz jó , és sehogyan sem lesz az jó Na szóval valamiből nekünk is el kellene tudni indulni.Semmiből mi sem tudunk.
(#) Factis válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Na. A dolog úgy kezdődött, hogy megkaptam a TV-t. Azt mondták, hogy a háttérvilágítás megy, hang van, de kép nincs, aztán már azt sem csinálta, csak villogott a piros led. Megszereztem a 46"-os verziót, ami panel szinten szinte ugyanaz. Átraktam az alaplapot és a T-CON-t. Most a hibajelenség ugyanaz mint az előzőekben, hogy hang van, hallani ahogy lépkedek, hangosítok-halkítok, háttérvilágítás van, de kép nincs.
(#) eyess válasza Factis hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Akkor átraktál egy mainboardot meg egy T cont egy másik tévéből ? Mert előzőleg csak egy T con ról volt szó.A tápegységét nem ártana ellenőrizni .És lehetőleg nem itt kellene folytatni , mert ez nem az a hely ahol ezen tévék hibáival foglalkozunk.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Factis válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
MB-t is, igen. Bocsánat, az kimarad. T CON nélkül el kellene indulnia a lapnak, de mivel úgy sem indult el a régi, ezért gondoltam az is feladhatta. Vagy az is lehetett a kiváltó. A tápegység rendben van. Régi T CON-nal is ugyanezt csinálja. Melyik az a hely ahol ezekkel foglalkoznak?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) eyess válasza Factis hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Az LCD tévé probléma fórum az amelyik ezzel a témával foglalkozik. Akkor ott valami nem kerek , ha egy másik tévé belsővel sem m0ködik. Illetve biztos e , hogy a másik tévéből kivett dolgok jók e .
(#) Factis hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Azon volt kép, csak törött volt a kijelző. Ezért sejtem azt, hogy lehet, hogy a T CON-on más az EEPROM progija. Mert a paneleket az Ebay-en is specifikusan adott colra árulják, és írják is, hogy csak arra jó, pedig a panel típusa megegyezik.
(#) eyess válasza Factis hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Is meg a kijelző is számit.De ha van egy törött kijelzős tévé, mert van azt irtad , akkor abban ki tudod próbálni a kivett modulokat , hogy az mit mutat .Egyébként sanditom , hogy azoknak semmi bajuk nincs.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Factis hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Szerinted a kijelző lehet a ludas? :/. Holnap kipróbálom a másikba ezeket. Köszönöm!
Következő: »»   1171 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem