Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   717 / 1121
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Nem lehetne enélkül megoldani? Ugyanis nem találom az XP telepítőjét...
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ha már átszerelted az új gépbe, akkor is van megoldás - de ehhez is kell a telepítőlemez (méghozzá eredeti, vagy az arról készült buherálatlan másolat)

Bootolsz róla, és a licence elfogadása után (F8) - amikor a meglévő Windows telepítést megtalálta, akkor „J”-t nyomsz (javítás).

A telepítő lefutása után a rendszer működni fog, és a telepített munkakörnyezet is változatlanul megmarad.
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A linked jó, de az onnan linkelt letöltés már nem érhető el!
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Valószínűleg azért, mert az SP1, SP2, SP3 -as XP telepítőiben már a rendszer része a Sysprep - csak az alapverzióból hagyták ki. Tehát nem kell letölteni, a telepítőlemezen megtalálod.
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Egyenlőre nem látszik a SATA HDD! Mit állítsak a BIOSban?
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Állítsd a SATA vezérlőt Compatibile módba.
Ha így sem jó, akkor driver kell hozzá...

Illetve bocsánat, a bios mindenképpen kell lássa. Ha nem detektálja, akkor SATA kábel csere, vagy másik tápcsatlakozóval próbáld meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Olyat találtam, hogy "Onboard SATA/IDE RAID controller" ami csak "Enabled/Disabled" lehet. Továbbá olyan is van, hogy "Onboard ATA device First" ami csak "Yes/No" lehet. Vagy én nem találom, ami kell, vagy nincs!
(Pár hozzászólással visszább csatoltam a gép adatait, az írja a BIOS-t is, ha kell...)
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A biosban Bővebben: Link 74. oldaltól - úgy tűnik, hogy csak az IDE-s vinyók vannak felsorolva... a sata valószínű valamikor boot előtt megjelenő menüben állítható, ha állítható... láttál eddig ilyet? Egy olyan képernyőt, ahol felrosolja a talált sata eszközöket? (a vinyód típusát, méretét stb...)
mod: vagy valami feliratot, hogy mit nyomj meg, hogy belépj a SATA vezérlő konfigurációs menüjébe?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) gyuszo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
ASUS P4PE 2002. év Ezen hol van sata csatlakozó ?
Mert lehet csak én lem látom ?
(#) Udvari Zsombor válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Tessék: a LED-től jobbra fönt ez az egy!

IMG_2180.JPG
    
(#) vargaf válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Itt van a lap.

p4pe.pdf
    
(#) gyuszo válasza vargaf hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Igen, a gépkönyvben már én is megtaláltam, de létezett több verzió is ebből a lapból.
2002. alaplap, DDR 400 MHz, Socket 478 P4 processzor, AGP videokártya, az ilyen már használatra felejtős.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Nézd meg a 90. oldalon a képernyőképet! Hozzá tartozó leírás a 91. oldalon középtájt.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Pontosan ilyen lap van a gépben, és azt kellene elérni, hogy BOOT-ként használja a SATA portot! (Vagy legalábbis előbb találja meg rajta a HDD-t.)
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Idézet:
„és azt kellene elérni, hogy BOOT-ként használja a SATA portot! (Vagy legalábbis előbb találja meg rajta a HDD-t.)”
-Eddig miről bootolt a gép? Nem ez az, aminél működik a windows és kékhalálozik?

Idézet:
„Nézd meg a 90. oldalon a képernyőképet! Hozzá tartozó leírás a 91. oldalon középtájt.”

Ott van nálad a gép(ott van?), meg mostmár a leírás is, meg még meg is kerested benne a szerinted oda vonatkozó részt, mi a kérdés?

És mi a válasz?
Idézet:
„a sata valószínű valamikor boot előtt megjelenő menüben állítható, ha állítható... láttál eddig ilyet? Egy olyan képernyőt, ahol felrosolja a talált sata eszközöket? (a vinyód típusát, méretét stb...)
mod: vagy valami feliratot, hogy mit nyomj meg, hogy belépj a SATA vezérlő konfigurációs menüjébe?”


A biosban ne keress semmit, mert nincs... amit ott lehet állítani az valószínű jó, mert bootol a gép, a vezérlő engedélyezve van... vagy elállítottad és nem tudod mit állíts vissza? Vagy mi a kérdés? Így nehéz válaszolni, ha nem kérdezel... Meg a kérdésekre nem válaszolsz, azt se, hogy esetleg nem érted, mert........
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Idézet:
„-Eddig miről bootolt a gép? Nem ez az, aminél működik a windows és kékhalálozik?”
Ez az, amit be akarok költöztetni, amiről eddig indult és kékhalálozott az egy 40GB IDE HDD. Amit be akarok költöztetni, az SATA HDD...
Közben egy unity-vel (vagy hogy írják) kezeltem (a gép ajánlotta fel) a SATA HDD-t és ott megjelent. Az IDE HDD-t egyenlőre lehúztam, hogy ne zavarjon be...

Kicsivel később...
Meguntam a dolgot, inkább majd másodlagos meghajtóként teszem majd elérhetővé, úgyhogy bekötöttem egy másik 40GB IDE HDD-t (nem azt, ami benne volt), és a telepítő CD helyett elindult egy kínai Millennium!
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Persze ha mindent lehet telepíteni... :/
Eredetileg XP-t akartam, és most itt állok egy soron kívüli kínai Millenniummal! Legfeljebb valahogyan összelapátolom ezzel, mert most már kezd elegem lenni az egészből!!!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Most komolyan, kéred itt a segítséget, az infókat, már kb mindent megmondanak, de közben semmid nincs hozzá. Utána meg hisztizel, hogy eleged van az egészből! Ami nem megy, azaz kb minden, bevágod a szekrénybe, duzzogsz 1 hétig, kapsz vagy szerzel egy újabb roncsot, és kezdődik minden előről.
Kicsit gondolkozz már el az egészen!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Az elmúlt két évben írt több mint 700 hozzászólásod mindig ilyen eredményre vezetett. Arab és kínai Millenium program, nem működő készülékek sora. A kapott segítségek ellenére sem jutsz semmire, nekem ( de talán írhatom azt is, hogy nekünk ) is kezd elegem lenni az egészből.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Melyik gombot nyomjam indításnál, hogy CD-ről indítson?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Bármelyiket. Hisz írja, nyomjon meg egy gombot
(#) FAZ1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Haha - az nélkül viszont mindez valójában nem igazán megy!
Ez nem egy mezei lúdtalpbetét, hogy "csak simán" áttesszük az éppen aktuális cipőnkbe!

És ha már a saját véleményem a fontos -
az XP még mindig SOKKAL jobb (hiába újabban nem kap gyártói frissítést), mint az utána következők - W7, W10, avagy akármelyik még újabb.
Például a paint program, a számológép, vagy csak simán a jegyzetfüzet - egyszerűen sehol sem található benne!
Ám ha mégis - valamelyik titkos bugyorban netán valahol benne van - nos - azt bizony nagyon eldugták!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Minden bántani akarás nélkül...
Windows gomb megnyom, majd elkezded begépelni: paint, vagy jegyzettömb, számológép, ...
Mindegyik, amit felsoroltál megvan az újabbakban is és még csak el sem dugták, ugyan ott vannak, mint előtte (kellékek alatt, de egyébként a windows és a system32 mappában vannak).
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Jó, áttelepítettem XP-vel, utána feltettem a RAID drivert, hogy leglább lássam a SATA HDD-t, és most még a tuner is működik! Holnap a helyére teszem a gépet, azután PONT! (Már elegem lett az egészből...)

Idézet:
„Például a paint program, a számológép, vagy csak simán a jegyzetfüzet - egyszerűen sehol sem található benne!”
Szerintem az új Paint sokkal jobb, mint volt! Például a "körbevágás" (angolul "corp") opció, amitől a kijelölt terület lesz maga a lap, a szöveg formázhatóságán is javítottak (majdnem mint Wordpad), valamint az új formák és kitöltési effektek! De ez személyes vélemény...
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Köszi, de ezt valójában becsszóra NEM TUDTAM!
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ezzel csak az a baj, hogy nem azt írtad "nem tudom" hol van benne, hanem azt, hogy "sehol sem található benne".
(#) kowi hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok! Miért írja ki mindig hogy "egy weboldal lassítja böngészőjét" és olyankor be is lassul szépen...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Miért indul újra a ma megcsinált gép, ha ~5-10 percig üresjáratban hagyom? Az 5 percre beállított képernyőkímélőt is megelőzte! Esetleg a BIOS-ban nézzek körül?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A teendőd:
Idézet:
„Holnap a helyére teszem a gépet, azután PONT!”

Mindannyian jobban járunk.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Gonoszkodós verzió: Talán mert nem lett megcsinálva, csak egy új windows lett rátéve? Ha nem akarod megjavítani akkor a bios-ban is körülnézhetsz, de kimehetsz a frisslevegőre is, körülnézni, vagy ülni a padon, ugyanúgy nem javul meg tőle....

Vagy végig lehet nézni a hardver részeit, kezdve ott, hogy az összes venti forog-e, a hűtőbordák tiszták/portalanok-e, a procihűtő alatt van-e paszta, vagy csak valami száraz maradvány? Aztán ha ezek jók, akkor lehet továbbmenni....
Következő: »»   717 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem