Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WSCad
 
Témaindító: kontroll, idő: Ápr 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) kontroll hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
A segítségeteket kérem!!!

beadandó feladat címen egy wscad-ben megtervezett palackozóüzemet kell csinálnom.

nem sok tapasztalattal rendelkezem cad ügyekben.
ha bármi anyagotok illetve hasonló projektetek van nagyon örülnék neki.

az üzem olyasmire gondoltam h van 1 futószallag rajta üvegek 1 szivattyú 1 csövön keresztül beletölti a folyadékot a tetején megfelelő érzékéelő érzékeli a szintet majd a szallag a következő üveget teszi a betöltőcső alá.

és így tovább.......


válszokat előre is köszönöm.

üdv szép napot

(#) Szebence válasza kontroll hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Szia!

Mondhatnám, hogy minden csak az időzítésén múlik


semmi tapasztalatom ezügyben, bár én úgy tudnám elképzelni, hogy nem tudom milyen motorokkal, lehet, hogy simával de lehet, hogy stepper motorral lehetne kivitelezni, hogy a futószalag x cm-ert menjen aztán álljon le y időre.
Ez az y idő az lenne amíg a palackba beletöltődik a folyadék...
Én nem szintérzékelővel oldanám meg, hanem egy szivattyúval, amire egy időzítőt tennék így Y másodpercig töltené fel a palackokat, x ideig pedig nem szivattyúzna (amíg mozog a futószalag)
(#) elektrorudi válasza kontroll hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Csak néhány gondolat :
- A WSCad csak egy rajzolóprogram, tehát tervezésre nem alkalmas (olyasmi, mint az AutoCad).
- Ha ez iskolai feladat, akkor tisztázni kellene miért is találták ezt ki ??? Egyáltalán milyen suliba jársz ? Milyen szinten kell gondolkodni ?

1. ha az automatika tervezése (szimulációja) a cél, akkor egy alkalmas progit kellene hozzá választani -akár a Cirmaker2000 is megfelelő lehet- .

2. vagy pedig a WSCad használata a cél ? (ehhez viszont tudni kell, hogy a progi szinte megszerezhetetlen (ingyen)). Hozzájutsz ehhez a progihoz ?

A feladat elvégzéséhez bőven elég lehet egy PCL szerű
programozható eszköz. Ilyen pl. a Zelio. Keress rá a neten !
Ingyen letölthető hozzá a programozásához használható tervezőszoftver. Sőt megvalósított, gyakorlati mintafeladatok is találsz, amiket a Schneider versenyére neveztek be felhasználók.
A progi használatának elsajátítása max. 1 óra.
Más a helyzet a WSCad-dal...
Az utóbbi hónapokban napi 10 órában használom, de még nem mondhatom, hogy tökéletesen értek hozzá !
Minden esetre, ha szükséged van konkrét segítségre, nyugadtan kérdezz !
(A sörgyárat viszont nem tervezem meg helyetted... !)
(#) titi válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Idézet:
„Én nem szintérzékelővel oldanám meg, hanem egy szivattyúval, amire egy időzítőt tennék így Y másodpercig töltené fel a palackokat,”


Én egy borászatban dolgozom, többek között palackozógépet kezelek.
Szóval ez a megoldás így biztos, hogy nem működne.
Tapasztalatból mondom, hogy nem egyforma idő alatt telnek meg a palackok.
Viszont megfelelő töltőfej kialakítással csak addig tellik meg a palack, amíg a töltőszár belelóg az üvegbe, függetlenül attól, hogy mennyi ideig áll a gép alatt.
Ezzel a szintérzékelő is feleslegessé vállik.
A szalagot se nagyon állítanám meg, hanem egy csigával oldanám meg, hogy az adott helyen, adott ideig megáljon a palack a töltőfej alatt.
Kontroll! Rajzolásban nem tudok segíteni, de ha érdekell, tudok felrakni fényképet, videót.

Üdv!
(#) Szebence válasza titi hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Ha őt nem is, engem érdekelnek a képek és a videók
Igen, mondtam, hogy ebben nincs tapasztalatom, csak egy ötlet volt
(#) titi válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Akkor holnap dobok föl, majd adom a linket.
(#) Szebence válasza titi hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Oké, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan működnek ilyen nagy gépek...
Mindig lenyűg az ilyen gépet precizitása, sokszínűsége, és hogy szinte már mindent meg lehet ilyen "robotokkal" oldani...
(#) Szirty válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Hali K1ll3rghost!

Idézet:
„Mondhatnám, hogy minden csak az időzítésén múlik”


Én viszont azt mondanám, hogy iparban egy berendezés akkor működik a legmegbízhatóbban, ha a lehető legkevesebb időtagot használjuk fel a vezérlésében arra, hogy idő eltelése után feltételezzük dolgok megtörténését.
(#) Szirty válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Hali!

Idézet:
„Ha őt nem is, engem érdekelnek a képek és a videók”


Youtube-nak próbáltátok már beírni, azt hogy:
"bottle filling machine"?

Ha nem, akkor javalom
(#) Szirty válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Helló elektrorudi!

Idézet:
„Csak néhány gondolat : - A WSCad csak egy rajzolóprogram, tehát tervezésre nem alkalmas (olyasmi, mint az AutoCad)”


Nos szerintem a WSCAD kifejezetten tervező program. A nevében is benne van CAD=Computer Aided Design, tehát ugye számítógéppel támogatott tervezés.
Jó, persze, nem a program tervez, hanem az ember, a program csak lehetővé teszi, hogy az ember kényelmesen tervezhessen.
Amit tervezés alatt értesz, azt én inkább szimulációnak nevezném.
(#) elektrorudi válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Hát... ha a nevében is benne van...


Nálam a tervezés szó ez esetben azt jelentené, hogy kiszámolja a kábelkeresztmetszetet, a feszültség esést, a zárlati áramot, az átütési szilárdságot, a kábelek hosszát, stb. stb.
Ez az áramkör szimulációtól ugye igen-igen messze van...
Ha legalább kiszámolná a szekrényben kialakuló hőviszonyokat, légáramlást, vagy a feszültség/áram torzítását... akkor talán beszélhetnénk kezdetleges szimulációról...
.... de ezt nem teszi ! Legalábbis az én példányom nem...

De lényeg, hogy mi jól elbeszélgetünk a dologról, kontroll-nak meg nyomát sem látom !
(#) elektrocad válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Tudsz ilyen programról? Engem is érdekelne.
(#) elektrorudi válasza elektrocad hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Sajnos nem tudok olyan progiról, amely mindezt tudná.
Pedig nagyot akaszthatna, aki csinál valami hasonlót.
Kábel keresztmetszet, feszültségesés számítására a Quick Cable Sizing progit használom. Zárlati áram számítóról nem tudok, pedig nem lenne túl bonyolult.
A kábel hosszát elvileg számítaná a WSCad 3D-s funkciója, de nekem nem sikerült működésre bírnom. Jótanácsot, segítséget elfogadok. :yes:
A szekrényben uralkodó hőviszonyok, légáramlás szimulálására pl. az Ansys programjai közül is lehet választani. Én még leragadtam az 5.7-es verziónál, de nagyon belehúztak a fiúk, már valahol a 7.x; 8.x verzióknál tarthatnak.
Az a baj, hogy ezek a tervező szoftverek igen drágák, vagy talán nincsenek is a köztudatban. Sajnos a tervezés még mindíg "ráérzésre", tapasztalat, készülékgyártói ajánlások alapján történik. Aztán amikor kész a produktum, akkor gyakran hőfotóval kell ellenőrizni a melegedést, terhelés alatt...
Ez drága is, meg "eső után köpönyeg" jellegű is.
Ugyan ez a helyzet a torzítás méréssel is. Utólag, napokig tartó mérés-adatgyűjtéssel, elemzéssel tudunk csak képet kapni róla. Mennyire hasznos lenne, ha tudnánk előre számítani ! A 20-30%-os pontosság már nagyságrendileg elég lenne...
Ezzel szemben most mindent túlméretezünk, hogy nehogy megszívjuk. Mindez azért, mert nem áll rendelkezésünkre megfelelő tervező szoftver...

De.... térjünk vissza inkább a sör palackozásához !
Az érdekesebb...
(#) elektrocad válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Idézet:
„De.... térjünk vissza inkább a sör palackozásához !”
Én a sör palackból való kinyerését jobban bírom.
Nem megírni probléma ilyen programot, hanem sok adattal feltölteni az adatbázist.
Idézet:
„Sajnos a tervezés még mindíg "ráérzésre", tapasztalat, készülékgyártói ajánlások alapján történik.”
Szerintem nem sajnos, mivel főleg az utóbbi szerint (készülékgyártói ajánlások) ad garanciát a gyártó. Így elvileg jól is kellene működnie a berendezéseknek.
(#) titi válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Hali!
Bővebben: Link
Majd rakok fel cimkézésről is.
(#) elektrorudi válasza elektrocad hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Én a sör palackból való kinyerését jobban bírom.

Jó, jó, de mégiscsak egy komoly elektronikai fórumon vagyunk...

Az adatbázis feltöltése nem lehet probléma...
Gondolj bele : még egy komolyabb gyengeáramú szimulációs programba is csak egy pár gyártó alkatrészeit teszik be, mégis 10 ezres nagyságrendű elem spice paraméterét kellett bepötyögniük.
Ha összeadom a világ összes jelentős villamos készülékgyártójának, az összes gyártmányát, akkor sincs 10 ezer féleség!

Hát igen... sajnos a gyártói garanciára támaszkodás az egyetlen lehetőség a minőség megőrzésére. De azért lehet ám így is súlyosan bukni ! Melyik gyártó ajánlásában szerepel, hogy mekkora torzításra számolj az adott hálózaton ? Vagy hol van a szükséges kényszerhűtésre ajánlás ?

Marad az eszetlen túlméretezés...

(#) Szirty válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Helló elektrorudi!

Idézet:
„Nálam a tervezés szó ez esetben azt jelentené, hogy kiszámolja a kábelkeresztmetszetet, a feszültség esést, a zárlati áramot, az átütési szilárdságot, a kábelek hosszát, stb. stb.”


Nem a trevezés szó jelentéséreők van szó. Nálam a tervezőprogram az, ami támogatást nyújt ahhoz, hogy te megtervezd a segítségével a megtervezni valót. A CAD szoftverek pedig ezt teszik.

Idézet:
„Ha legalább kiszámolná a szekrényben kialakuló hőviszonyokat, légáramlást, vagy a feszültség/áram torzítását...


Ezzel meg az szokott lenni a probléma, hogy igen nagy szellemi befektetést igényel, és sokszor nincsenek meg a számítások elvégzéséhez szükséges adatok. Ezeket sokszor megszerezni sem lehetséges. Mérni kell (ha van mit és van mivel)... vagy blöffölni (megbecsülni).
A sokk blöff azonban azt eredményez(het)i, hogy a munka olyan lesz, mint amikor megméred mikrométerrel aztán a méretet bejelölöd krétával (gyakori mérnöki probléma).
Ilyen precizitásra ritkán van szükség (szerintem). Persze nem a nemzetközi űrállomáson van rá ritkán szükség, hanem az átlagos gyakorlatban.
A WSCAD pl. arra is képes, hogy minden, a tervbe berakott elem fizikai méretét is tartalmazza, amit kapcsolószekrény terven a szekrényen belüli elhelyezési rajzon lehet használni. Segítségével kideríthető pl. hogy mekkora szekrényben fog elférni és támogatatást nyújt a szekrény elkészítéséhez.
Minden elem árát be lehet írni, költségvetést készít, összegzi. Minden egyes vezeték keresztmetszetét egyenként megadhatod neki, stb, stb.
Lehet hogy van amikor ez követelmény, de nem mindig van rá szükség (a legetőség megléte persze nem probléma).
(#) Szirty válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Hi elektrorudi!

Idézet:
„Gondolj bele :
...
Ha összeadom a világ összes jelentős villamos készülékgyártójának, az összes gyártmányát, akkor sincs 10 ezer féleség!”


Szerintem egy gyártónál is összejöhet. Meg aztán egyes készülékeknek több paramétere van mint pl. egy ellenállásnak.
(#) elektrocad válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Ebben egyetértek, a világ összes készülékgyártójának termékeinek összege több millióra rúghat. Persze senki sem használ ennyit, de a program fejlesztői sem tudnak mindenkihez igazodni, ezért csak a leghasználtabbakat teszik bele a programokba. Az előző hsz-ban említettem a nagy méretű adatbázist, ami nem csak azért lenne nagy, mert sok alkatrészt tartalmazna, hanem a már leírt igények, zárlatiáram, hőterhelés és még sok más tulajdonság megadásával egy adatbázis óriásira nőhet. Mivel a program fejlesztők csak a leghasználtabb alkatrészeket teszik bele a programba, egy-egy speciális igény esetében az adatbázis bővítés gond lehetne, mivel a részletesebb adatokat (fentebb már említve) a gyártók nem teszik közzé, vagy csak nehezen hozzáférhetők.
(#) elektrorudi válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Hát... akkor kitárgyaltuk a CAD jelentését...


" A WSCAD pl. arra is képes, hogy minden, a tervbe berakott elem fizikai méretét is tartalmazza, amit kapcsolószekrény terven a szekrényen belüli elhelyezési rajzon lehet használni. Segítségével kideríthető pl. hogy mekkora szekrényben fog elférni és támogatatást nyújt a szekrény elkészítéséhez."

Na ez az, amitől először kivert a víz !!!
Prisma G szekrény egy sorába 25 db egysarkú kismagszakítót tudtam elhelyezni !

De, ha már ilyen jól összejöttünk, áruld el légyszves, hogy hogyan lehet 3D-ben tervezni vele ?
Mert nekem nem sikerült.
Köszi.

(#) Szirty válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Hali elektrorudi!

Idézet:
„Na ez az, amitől először kivert a víz !!! Prisma G szekrény egy sorába 25 db egysarkú kismagszakítót tudtam elhelyezni !”


Engem sokadszorra is kiver
Az elhelyezési vázlatot openoffice-ban csinálom meg.

Idézet:
„De, ha már ilyen jól összejöttünk, áruld el légyszves, hogy hogyan lehet 3D-ben tervezni vele ? Mert nekem nem sikerült.”


3D-ben? Viccelsz? WSCAD 4.4-et használok
Semmi 3D. Kapcsolási rajzokat csinálok.
(#) elektrorudi válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Hi Szirty!
Első nekikeseredésemben Excel-el csináltam. (nem is rossz). Legalábbis a WSCad-nél sokkal jobban ment, csak persze kevésbé látványos.

E percekben ismét a SISpro-val szenvedek...
Hát... én nem tudom. Vagy nagyon béna vagyok, vagy ezzel is valami gáz van...
Ha már egyszer moduláris szekrényt csinálunk, akkor mi a túróért nem teszi normálisan raszterbe az alkatrészeket ???
Illetve "auto mód"-ban leteszi ugye..., de én kézzel akarom elhelyezni! Egy kín az egész.

Erősen gondolkodom, hogy AutoCad-be megcsinálom az egészet egy hét alatt! Biztos hogy nem lesznek olyan kidolgozottak az alkatrészek, de tutti, hogy 100x használhatóbb lesz !


Mostanáig a v5.2 használtam, de a múlt héten elküldték a v5.3-at.
Eddig nem láttam gyökeres változást benne.
Jó, jó, hogy kapcs. rajzokat ki lehet vele szenvedni, de a Help-je szerint, fantasztikus 3D-s installációs rajzokat lehet vele gyártani !!! Ez azért nem lenne piskóta !
Amikor a forgalmazónál érdeklődtem a hogyanról, egy érdekes választ kaptam :
"Kérem szépen, minden szoftver csak egy Ígéret."
(#) Slope hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 

még jó, hogy wscad a topik címe

(#) Szirty válasza Slope hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Hali Slope!

Idézet:
„még jó, hogy wscad a topik címe”


Mivel a WSCAD-ről (és tervezésről) van szó.
(#) Szirty válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Hali elektrorudi!

Idézet:
„Erősen gondolkodom, hogy AutoCad-be megcsinálom az egészet egy hét alatt!”


Az is egy jó megoldás lehet, bár kicsit ágyúval verébre jellegű. Legalábbis csak ezért nem érdemes acad-ot venni

Idézet:
„v5.3-at. Eddig nem láttam gyökeres változást benne. Jó, jó, hogy kapcs. rajzokat ki lehet vele szenvedni, de a Help-je szerint, fantasztikus 3D-s installációs rajzokat lehet vele gyártani !!!”


Arra mi szükség van egyébként? Olyan mint a látvány pékség...
Én minden elemnek egy méretarányos téglalapot rakok, beleírom mi az és annyi. Ezeket helyezem el.
A dolog célja: látható lesz a szerelőlap kihasználtsága és az, hogy egyáltalán belefér-e minden.
(#) elektrorudi válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Az ACAD2008 adott.
Már nem plusz költség.


Arra mi szükség van egyébként? Olyan mint a látvány pékség...
:worship:
Mindent a vevőért, kérem szépen...
Ha így adhatnám át a megrendelőnek a családi háza terveit, csinálna egy hátast... !
Bár eddig sosem rajzoltam családi házat..., most lesz az első. Szerintem nagyon látványos lenne, ha a doksiban 3D-ben látszana mind a négy szint kábelezése ! Tudom, hogy értékelné a dolgot !

De... most látom :
Te az hitted, hogy a készülékeket akarom 3D-ben ábrázolni !? Pedig én az installációról írtam... !
A készülékgyártáshoz természetesen elég a 2D ... és ... az ACAD (a SISpro helyett).


Ajánlom a lehetőséget kontroll figyelmébe is, aki WSCAD-dal sörgyárat tervez, és akit azóta sem láttam itt, a "saját" topic-ján.

Slope-nek meg köszönöm, hogy figyel ! :eek2:

(#) hegman válasza Szirty hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Én úgy tervezek elosztókat ACAD-ban, hogy a pdf katalógusból képként kivágom a készülék rajzát, mérethelyesen ctrl+v az ACAD-ba egymás mellé. Szép is gyors is.
(#) elektrorudi válasza hegman hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Szia hegman !

Whau...
Úgy látom, nem én találtam fel a spanyol viaszt...
Pont ilyesmire gondoltam. Csak darabonként akartam lefényképezni _szemből_ az alkatrészeket, és jpg-be vagy ilyesmibe elmenteni.
De a kész *.PDF kép a telitalálat !
Esetleg tudnál egy "minta berendezés tervet" felrakni fájlmellékletként ? Kíváncsi lennék hogy néz ki ?
Köszi.

(#) Szirty válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Hali!

Idézet:
„Mindent a vevőért, kérem szépen... Ha így adhatnám át a megrendelőnek a családi háza terveit, csinálna egy hátast... !”


Nos az én privát, senkiével össze nem tévesztendő véleményem szerint a lényeg mindig a részletekben van. Az ilyen prezentáció viszont épp attól távolodik el.
(Én sosem bízom olyasmiben aminél arra megy ki a játék hogy jól nézzen ki)
(#) judasp hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Sziasztok

Nekem is a wscad nevű programmal van problémám. A suliba be kell adni egy étellift tervezést, amit wscaddel kell megcsinálni. Elvileg nem annyira nehéz annak ez a feladat, aki ismeri a programot, de én sajna teljesen analfabéta vagyok hozzá. Ezért is írok, hogy hátha ti tudtok segíteni rajtam. Nagyon-nagyon megköszönném.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem