Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   363 / 839
(#) icserny válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Nem ártana bekapcsolt állapotban ellenőrizni a tápfeszültségeket! Ha a hiányzó alkatrész a gyártó feledékenységéből maradt le, akkor esetleg pótolni kellene (a mellette levő kondenzátorokkal együtt)!
(#) roland9 válasza icserny hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
igaziból nincs beültetési helye sem, legalábbis a stab ic-nek. Először külső táp nélkül próbáltam, így az 5V helyet 4V-volt a kijelző lábán, majd egy külső tápról meghajtva 5V lett belőle, de így sem történt változás. A lábkiosztások is jók, már többször is ellenőriztem.
Kijelzőből rendeltem még egy darabot, hátha rossz lesz az egyik, de azzal is ugyan azt csinálja.
(#) KoblogPerGyok válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!

Nem írtad, hogy melyik libet használod. Ehhez a ILI9341 kell a honlap szerint.

https://github.com/adafruit/Adafruit_ILI9341
(#) roland9 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!
De írtam amikor feltettem a kérdést
Idézet:
„Ebay-ről rendeltem egy ilyen kijelzőt az Arduino MEGA2560-hoz, de akármilyen könyvtárat (ILI/ST) egyikkel sem hajlandó működni, csak fehéren világít a háttérvilágítás.”

Ezzel a libbel kezdtem én is gondoltam hátha, de már ezeken is túl vagyok:
ILI
ILI9341
ILI9341-S6D0154X
SPFD5408
ST7735
ST7781
UTFT
de egyikkel sem akar menni
(#) Panhard válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ezzel szerintem menni fog: Bővebben: Link
Csak mert nekem is van egy ilyen kijelzőm, de az UTFT-vel nekem sem megy. Csak ezzel. Nem is rendeltem többet ilyet.

  1. tft.begin(0x9327);
(#) roland9 válasza Panhard hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Sajna így sem megy
Lehet hogy selejteket kaptam
(#) KoblogPerGyok válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ok! Az akármilyen nem jött át elsőre!

Elfelejtettem írni, hogy a linkelt könyvtárhoz kell még egy másik is (Adafruit_GFX), de a lényeg, hogy a

Adafruit_ILI9341/examples/graphicstest/graphicstest.ino

elején van némi teszt, ami lekérdez pár dolgot. Az lefut?

Ezeknél a kijelzőknél még az sem mindegy, hogy Blue, vagy Red.
(#) roland9 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
te melyik Adafruit_GFX-et használod? mert nekem van már vagy 3-om belőle
(#) roland9 válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Erre gondoltál?

TFT LCD test
Using Adafruit 2.8" TFT Breakout Board Pinout
TFT size is 240x320
Found ILI9341 LCD driver
Benchmark Time (microseconds)
Screen fill 1119832
Text 399636
Lines 4019948
Horiz/Vert Lines 112004
Rectangles (outline) 85704
Rectangles (filled) 2368196
Circles (filled) 1226340
Circles (outline) 1754168
Triangles (outline) 1275144
Triangles (filled) 1501108
Rounded rects (outline) 574656
Rounded rects (filled) 2861112
Done!
(#) icserny válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ezt az oldalt nem neked írták véletlenül? How To Use 2.4 inch mcufriend TFT LCD
(#) KoblogPerGyok válasza roland9 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!

Még gyártás alatt áll... Azért keresgélek, hogy mikor meglesz könnyebben menjen minden.

Ebben a linkben van egy LCD_ID_Reader Version 1.2 ino amivel ESETLEG lekérheted az ID-t, aminek segítségével talán le tudod tölteni a megfelelő libet a táblázatból.

http://misc.ws/2015/01/24/lcd-touch-screen-information/

Ha nem megy a táblázatban megadott link, akkor talán könnyebben tudsz hozzá keresni libet, ha legalább az id megvan. Valójában mindegyik jó lenne, csak tudni kellene átírni azokat, de ki vállalná azt?
(#) roland9 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!
A reader feltöltése után szépen lassan elpirosodott a kijelző (van rá esély h működik )
A kiolvasott ID:0x1505
(#) berkesandor válasza tbarath hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
  1. void setup()
  2. {
  3.   Serial.begin(9600);
  4.  
  5.   float floatVal= -123.3436767;    
  6.   String stringVal = "";    
  7.  
  8.   stringVal+=String(int(floatVal))+ "."+String(getDecimal(floatVal)); //combining both whole and decimal part in string with a fullstop between them
  9.   Serial.print("stringVal: ");Serial.println(stringVal);              //display string value
  10.  
  11.   char charVal[stringVal.length()+1];                      //initialise character array to store the values
  12.   stringVal.toCharArray(charVal,stringVal.length()+1);     //passing the value of the string to the character array
  13.  
  14.   Serial.print("charVal: ");  
  15.   for(uint8_t i=0; i<sizeof(charVal);i++) Serial.print(charVal[i]); //display character array
  16.  
  17. }
  18. void loop()
  19. {
  20. }
  21. //function to extract decimal part of float
  22. long getDecimal(float val)
  23. {
  24.   int intPart = int(val);
  25.   long decPart = 1000*(val-intPart); //I am multiplying by 1000 assuming that the foat values will have a maximum of 3 decimal places.
  26.                                     //Change to match the number of decimal places you need
  27.   if(decPart>0)return(decPart);           //return the decimal part of float number if it is available
  28.   else if(decPart<0)return((-1)*decPart); //if negative, multiply by -1
  29.   else if(decPart=0)return(00);           //return 0 if decimal part of float number is not available
  30. }


Ez a példa működik.
Csak arra nem jövök rá, hogy az enyém miért nem.
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem így regel, mégpedig olyan procit keresnék, amivel meg tudnám oldani, egy Li-Ion cella felügyeletét, tehát a feszültség mérését (túl és alúlfeszültség), hőmérséklet mérését, valamint balanszálását, és ezeket az adatokat valamilyen vonalon közvetíteni tudná egy ArduinoUNO felé.

Tehát kellene legalább két analóg bemenet (feszültség érzékelés, és hőérzékelés),
egy digitális kimenet (amivel bekapcsolható a balanszálási funkció),
és emellett még marad két szabad láb amin el lehet küldeni soros kommunikációval az adatokat, lehetőleg földfüggetlen, vagy optikailag leválasztott vonalon, mert az egyes cellák testje nem lehet közös.
Ami még fontos, hogy 2.8-4.2V ig működjön, tehát a feszültség elég alacsony.

Ennek az áramkörnek a továbbfejlesztésére gondoltam, de ez elég nagy, igazából valami 8 lábú tokra gondoltam.
Homemade Arduino BMS...

Az egyes cellák adatait átküldve a soros vonalon, a feszültségeket és a hőmérsékleteket pedig az UNO-val szándékozom kiíratni egy kijelzőre.

Vagy ha van bármilyen tudomásotok ilyen projektről, az is jól jönne. Köszi...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ja és lehetőleg minnél olcsóbb kellene, mert 17 darabra lenne szükségem...
(#) berkesandor válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Vannak "kész" töltök azoknak a kapcsolását kellene megnézni.
IMAX B6 és klónairól elég sok adat van. Én azzal kezdenék.
Van egy hibásan is itthon, ha az segít.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Attiny szériában nézz szét. Még Arduinoval is lehet programozni, ha ez előnyt jelent neked. A programot rendesen megírva (alvás amikor csak lehet), rajta is lehetne hagyni a cellán. Nem is kellene oda vissza kommunikáció, elég lenne annyi is, hogy a fő Arduino lehúz egy lábat (kapcsol a sok opto), az Attiny-k pedig a megfelelő várakozási idő után elküldik az adatokat. Elég lenne egy tranzisztoros szintillesztő is, az kevesebb helyet foglal, mint egy opto, de majd látod melyik a jobb. Az Arduini adhatna akár egy ritmust is, és minde Attiny tudná, hogy mikor kell adnia. Ezt mondjuk ki kell logikázni...
Esetleg vannak ezek a sot23-6 tokozású IC-k, azok kapcsolhatnak optot is, csak akkor nem tudod hogy mennyi a feszültség, csak hogy a határokon túl van. Ez viszont kevés helyet foglalna.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) gerleimarci válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Szerintem 2-3 ilyet kéne átalakítani, nem is drága, 1db 8 cella feszültségét tudja kiolvasni.
(#) Kovidivi válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Írhatod újra az egész programját. Szép munka lenne... Viszont erről beugrott, hogy van olyan IC, ami tényleg sok cellát tud menedzselni és van rajta valamilyen kommunikációs interfész. Csak nem.tudom, hogy kapható-e, és mennyiért. Adatlapból már könnyebb dolgozni szerintem.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) RoliNyh válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nekem egy jó is van itthon, de nem is a kapcsolással van problémám amúgy, hanem a procik közti kommunikációval...
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Közben szétnéztem egy kicsit, és az Attiny13 -at találtam elfogadható árban, de jól látom, hogy ennek nincs soros portja?
(#) gerleimarci válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
(#) RoliNyh válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nem használtam még szoftveres serialt, de utánnajárok...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nem néztem adatlapot, de ezekben általában USI szokott lenni. Universal Serial Interface. Lehet konfigurálni több dologra (soros, SPI, ...). Software Serial is tökéletes megoldás. Az opto miatt úgy is kicsi lesz a sebesség. 9600bps-nél többel nem biztos, hogy adnék.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) world-s válasza world-s hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
A kérdésem még az lenne, hogy a két ellenállás elegendő e valami kis SMD (gondolom itt nincs nagy terhelés), ami elfér a két láb között, mert akkor elég piciben meg tudnám csinálni, hogy el is férjen.

Előre is köszi.
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Persze.
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Kipróbáltam egy Attiny13 -ba az alap blink programot "betölteni"

  1. /*
  2.   Blink
  3.   Turns on an LED on for one second, then off for one second, repeatedly.
  4.  
  5.   Most Arduinos have an on-board LED you can control. On the UNO, MEGA and ZERO
  6.   it is attached to digital pin 13, on MKR1000 on pin 6. LED_BUILTIN takes care
  7.   of use the correct LED pin whatever is the board used.
  8.   If you want to know what pin the on-board LED is connected to on your Arduino model, check
  9.   the Technical Specs of your board  at https://www.arduino.cc/en/Main/Products
  10.  
  11.   This example code is in the public domain.
  12.  
  13.   modified 8 May 2014
  14.   by Scott Fitzgerald
  15.  
  16.   modified 2 Sep 2016
  17.   by Arturo Guadalupi
  18. */
  19.  
  20.  
  21. // the setup function runs once when you press reset or power the board
  22. void setup() {
  23.   // initialize digital pin LED_BUILTIN as an output.
  24.   pinMode(LED_BUILTIN, OUTPUT);
  25. }
  26.  
  27. // the loop function runs over and over again forever
  28. void loop() {
  29.   digitalWrite(LED_BUILTIN, HIGH);   // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
  30.   delay(1000);                       // wait for a second
  31.   digitalWrite(LED_BUILTIN, LOW);    // turn the LED off by making the voltage LOW
  32.   delay(1000);                       // wait for a second
  33. }



és hát az jött a végére, hogy:
Idézet:

Sketch uses 218 bytes (21%) of program storage space. Maximum is 1 024 bytes.
Global variables use 4 bytes (6%) of dynamic memory, leaving 60 bytes for local variables. Maximum is 64 bytes.”


Most szerintetek, ha egy árva LED villogtatás ennyi FLASH-t elfoglal, szerintetek beleférne két analóg érték beolvasás, elküldés szoftver serial -on, és egy láb digitális ki/be kapcsolgatása a beolvasott feszültségtől függően?

Nem vagyok valami nagy ász, de szerintem nem...
(#) gerleimarci válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Én mindig is ebbe a problémába futok az Attiny24-el
(#) RoliNyh válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Igen az szar ügy.
Attól tartok, előbb akkor nekem is programot kell megírnom, aztán választhatok majd valami tokot...
(#) world-s válasza kissi hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Köszi szépen!
SMD-ben 120-as és 150-es van. Az eredeti 130 ohmot inkább lefele (120), vagy inkább felfele (150) méretezzem ekkor?
Következő: »»   363 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem