Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   341 / 398
(#) Tiggey válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jún 2, 2017 / 2
 
Trafó 1000VA. Híd 50A. Puffer 2*33000uF. hűtés:aktív. Vége: eredeti MJ... Épült kb. 10 éve. Bulit látott? Nem keveset. Javítva? Volt... Ventillátor csere. Pontosan 32kg. a pöttöm. Én nem minimál építek.
(#) krysz12 hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Quadomban aR31-es 22Ohmos ellenállás, ami a T10-es TIP35-ös végtranzisztor bázis emitterével párhuzamosan van kötve, az füstöl valamiért. Mi lehet a hiba oka?
(#) krysz12 hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Meg egy másikban a kimenetnél lévő 47Ohm füstölt.Ott mi lehet a gond?
(#) reloop válasza krysz12 hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Szia! Mindkettőt tipikusan a végtranzisztorok hibája váltja ki. A hiba a tranzisztorban és annak érintkezésében egyaránt lehet.
(#) krysz12 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Szia! A 47ohmos panelt úgy nézegettem át, hogy van egy ugyanilyen működő panelom és ott megmértem az adatokat és összehasonlitottam a hibás panelen mért adatokkal. Kevesebbet irt, kiforrasztgattam a végtranzisztorokat és úgy mértem ellenállást és rövidzárat, ott jót mértem. Az R22-es 22Ohmos ellenálláson lévő 15kOhmos ellenálláson a jó panelen 9kOhmot mértem, a rossznál pedig megindul 0.9kOhmtól és folyton megy felfelé.
(#) reloop válasza krysz12 hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Ez a vizsgálat nekem nem mutat behatárolható hibás alkatrészt. A kimeneti egyenfeszültséged mennyi?
(#) didyman válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Ezt nem értem. Mi melegszik a tápban a "lüktetés" miatt? A trafó aligha. A diódákat az átlagos áramerősség fogja melegíteni, az meg a belengéssel együtt nem fog tudni növekedni, hiszen alacsonyabb tápfeszültségen a végfok kivezérelhetősége is csökken. A diódának meg ettől nem lesz semmi baja, az másodpercenként 50 alkalommal látja az átlagos terhelés annyiszorosát (és azon belül egy főleg a trafótól függő, pillanatnyi, nagy csúcsot), ahányad ideig a pufferfeszültséget meghaladó a félhullám pillanatnyi értéke. Ez, minél nagyobb a puffer, annál rövidebb idő és annál nagyobb áram lesz (ezutóbbit a trafó fogja inkább korlátozni, mint a kondik ESR értéke). De a melegedést ez sem érinti, hiszen az átlagérték marad ugyanakkora. A csúcsokkal meg egészen szélsőséges értékekig nem kell törődni, ökölszabályként a minél nagyobb trafó (mint áramerősség csúcsát korlátozó forrásimpedancia) mellé illik arányosan nagyobb hidat is választani.
(#) frissadam hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Az alábbi képen a végfok áramkorlátját vélem felfedezni?
(#) frissadam hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok.

Milyen végtranzisztort ajánlotok Quad405-hoz +/-61v tápfeszültséges.
(#) janika002 válasza frissadam hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia!
Nézd meg az urbánelektronikás 200w-ost!
Az erre a tápfeszre van méretezve!
(#) frissadam válasza janika002 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Köszi a tippet.
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Milyen célból lenne nagyobb a feszültség. Reloop itt elmondja miért nincs értelme növelni a feszültséget.
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Az oka, hogy ekkora feszültségű a tápegységem.
(#) Cinema válasza frissadam hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
2N3442, 2SC5200, MJL21194, stb.
De, a meghajtóknak is bírni kell ezt a tápfeszültséget! Ide MJ 15031, vagy hasonló kell!

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) djhans válasza Cinema hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
2N3442 szerintem ide gyenge, csak 10A-es. 2N3773 már inkább.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Meg hamisítják is. Hoztak egyszer hozzám javításra olyan végfokot, amiben előtte nap cserélte egy szaki a 2N-eket. A 2N-t és a 2SC-t én messzire elkerülném.
(#) frissadam válasza Cinema hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) krysz12 válasza djhans hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
LM1036 valóban nem jó dolog. TDA1524el megvagyok elégedve. De mindig szeretnék jobb minőségűt. Tudsz ajánlani kapcsolásokat?!
(#) Ge Lee válasza krysz12 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
A TDA1524 még olyan sincs mint az LM1036. Valamirevalót műveleti erősítővel vagy tranyókkal tudsz építeni.
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
TDA1074 szerinted milyen?
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Azt nem ismerem, de az adatlapja alapján sokkal jobb paraméterekkel rendelkezik. És annak sem sok köze van a téma címéhez...
(#) soos csaba hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Ezt figyeljétek már a Kínaiak is gyártsák a Quad 405-öst, és az eredeti dobozát is le utánozták.
Gondoltam meg osztom veletek ezt az oldalt.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2017
(#) Johnny0004 válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szia! Ó már régóta kapható.
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szebb mint az eredeti. Láttam ilyet, és tényleg nagyon rendben van a doboza.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Üdv!
2N3442-es tranzisztorokhoz milyen kapcsolást ajánlanátok? 4db om van belőle ebből szeretnék egy stereo erősítőt összehozni. Egy 2x32V AC trafóm van.

Előre is köszönöm!
(#) frissadam hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Miért szól így a Quadom? **** *****
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2017
(#) szendi001 válasza frissadam hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Azért az látni kellene mivel hajtod meg és milyen terhelésen nézed. Hangfal vagy rezisztív?
(#) frissadam válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Behringer uca 202 hangkártya +laptop amin fut egy jelgenerátor program és phonic keverőm van. Ennél a mérésnél nem volt rajt terhelés "nyersen" mértem a kimenetet.
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ismételd meg terhelve is a mérést. Nem kell feltétlenül a névleges értékkel terhelni, lehet attól nagyobb is az ellenállás (pl. 100R). A 8R-os terhelésnek az lenne az előnye, hogy mérhető lenne a maximális kimeneti feszültség, amiből számolható a teljesítmény, illetve így ellenőrizhető a hűtés hatékonysága is.
(#) Dióda hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Hmmmmmm.

Gyanítom erőteljesen hogy ez hamis!

Szerintetek?
Következő: »»   341 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem