Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   749 / 962
(#) Petyaa válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Kíváncsi lennék mi lenne, ha pl megszűnne csak a mobilnet
Vagy ha pl a mobilok csak max néhány km-es körzeten belül tudnának egymással kommunikálni.
(#) elektroncso válasza Petyaa hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Egy érdekes forgatókönyv aminek szintén van valóság alapja.
A rendszerünk amúgy nagyon sérülékeny, kb. két hete volt egy kisebb vihar itt Gúta környékén. Semmi komoly, voltak ennél nagyobbak is. Egy villámcsapás volt semmi több, ami viszont telibe találta a 22kV-os energiaelosztó rendszer egyik távvezetékét. A város 3/4-ben nem volt villany, órákon keresztül nem volt víz, internet, tévé. A villám két 22kV/0,4kV transzformátor égetett le, szerencse volt, hogy nem robbantak fel. Persze a magyar ember nem a tévé miatt aggódott, kiolvad a kaja a hűtőben.
Egy éve, derült égből minden előjel nélkül becsapott egy villám, tönkretéve a városi internet elosztót. Osztálytársam mind a két alkalommal úgy mesélte, mintha apokalipszis lett volna. És akkor osztotta az észt, hogy hogyan lehet, hogy a XXI. században egy kis vihar miatt órákon keresztül nincs villany...
(#) Orbán József válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
A South Park egyik epizódja erről szólt, mit okozott a net hiánya, kimaradása...Überelhetetlen.
Lásd
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ez például nagyon édes volt benne
Idézet:
„de a modern, cirkulátorral működő fűtési rendszerek”

Hívhatná akár "girátornak" is

Az mondjuk kevésbé közismert (meg lehet hogy nem is igaz, és nem is értek hozzá), hogy a hosszú távvezetékek (mivel mindkét végük földelve van valahogyan) rövidrezárt menetként viselkednek a nagyon nagy hullámhosszon, és a két végükön, a transzformátorok vasmagja telítődhet napkitöréskor. Melynek a hatása rövidzárlathoz hasonló...
(#) Johnycorp válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
A kedvenc epizódjaim egyike.
Nagyon jól látja ez a rész a valóságot...
(#) gkari hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Tegnap egy hölgyismerős megkért, hogy segítsek a nem induló autójában az akkut újra cserélni, mert nem indul. Nosza vettünk új akkut (32e.), de nem nyílik a gépháztető. Mára rájött, hogy a "Pajzs" rendszer nem engedi nyitni, valamint kell egy "bikakábel" is az akkucseréhez. Bikakábel vásárlás, újra megyünk a "beteghez". Nyílik a tető, két akku összekábelez, kezdem (szerencsére) először a +-t lazítani, picit hozzáért a kulcs valami testhez, bika nagy szikra. Mondom: ebbe bizony jócskán van szufla, próbáljunk indítózni! Mondja: nem megy, mert a kulcs el sem fordul. Megmozdítom a kormánykereket, kiakad a kormányzár, pöccre indult!
(#) antikzsolt válasza gkari hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Sebaj legalább van egy új aksi a kocsihoz
A bikakábel minek kell? :O
Amúgy jól sejtem hogy a kulcsnál volt a probléma?
(#) rolie válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Idézet:
„Megmozdítom a kormánykereket, kiakad a kormányzár, pöccre indult!”

Végülis a kulcsnál volt probléma
A bikakábel gondolom azért kell, hogy akkucsere közben kapjon tápot máshonnan a rendszer.
(#) gkari válasza rolie hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Így van, tehát végül is azért ez sem kellett.
(#) BarnaPili válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Egy részlet az általad linkelt írásból:
Idézet:
„Menet közben általában halvány fogalmunk sincs róla, hogy hol vagyunk; talán még azt sem vennénk észre, ha körbe-körbe vezetne minket virtuális segítőnk a városban, vagy időnként átlépnénk az álllamhatárt, csak mert 300 méterrel rövidebb úgy a "gazdaságos" útvonal.”

Egyszer konkrétan így vezetett a Garminom.Budapestet északról kellett megkerülnöm,és átvitt
Szlovákiába is.De nem bántam,legalább láttam azt a házat ahol korábban éltem.
(#) elektroncso hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Nagyon meleg van és ebben a meleg időben hűteni kell a számítógépet is.
Szegény északi híd annyira felforrósodott tegnap, hogy teljesen kiakadt a számítógép. Múltkor újrapasztáztam és felszereltem egy hűtőventilátort.
(#) antikzsolt válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ez neked venti? Nekem volt hogy a por sem volt a gépemben a venti miatt
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Egyből két billentyűzettel tudod nyomatni az internetet, ha rendben van a hűtés
(#) zsoltee0001 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Azzal a rögzítéssel eléggé zörgött volna működés közbe.
Nem versz át minket
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ami nincs a képen volt egy másik gép is a jobb oldalon. Csak azt nem értettem miért forrósodott túl amikor telepítettem a xp Proci mellett balra fent :O
Játék közben meg semmi baja sosem még 40 fokban is üzemelt telepíteni 15 fok felett lehetetten volt
(#) elektroncso válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 10, 2017 / 1
 
Pedig működik hidd el, most is itt zörög a lábam mellett. Na nem a rögzítés miatt, a súlya miatt (1,3kg) esélye sincs mozdulni, hanem egy kicsit csapágyas már szegény. Valamilyen ipari tápból szereltem ki, 25 év forgás biztos a háta mögött van.
De csak most, csak a te kedvedért bemásztam az asztal alá és lefényképeztem, hogy tényleg forog.

forog.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Idézet:
„25 év forgás biztos a háta mögött van”

És még előtte is. Nekem is van ilyen 220-as ventim beépítve egy kis kompresszorba, eszméletlen jól dolgozik.
Üdv
(#) Gafly hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
(#) icserny válasza Gafly hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Idézet:
„Egyből két billentyűzettel tudod nyomatni az internetet...”

Na, ja! Egyiken bal kézzel, a másikon jobb kézzel gépel, szimultán. Garantáltan nem akadnak össze az ujjai.
(#) lelkes amatőr válasza icserny hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Magányos játékos vagyok, az egyik online játéknál szoktam két géppel játszani, az egyik karakteremmel segítek a másiknak quest teljesítésben ha valamelyik elakad. (két gép, két billentyű, két egér)
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Jó is az de most már csak egy van elég az is. túlságosan lefárasztott
(#) szamóca hozzászólása Júl 20, 2017 / 1
 
(#) tothbela válasza rolie hozzászólására (») Júl 20, 2017 / 2
 
Bocs hogy idepofátlankodok. Van mini bikaborjúkábel is, én azzal cserélek aksit. Két kis krokicsipesz, meg egy 12V/7 Ah-s ólomaksi. Csere idejére bőven elég.

Hölgyismerős a szomszédba jött az anyukájához. Megkért, hogy segítsek beindítani a kocsiját, mert égve felejtette a fényszórót, ami miatt elfogyott a szufla az akkuban. A bikakábel nem ért el, így az én kocsim elé legurítottuk keresztbe az övét (enyhén lejt a parkoló). Szépen elsoroltam, mi legyen a sorrend. Beindítom a kocsimat, ráteszem a kábelt, ha intek neki, indítózzon. Ha beindult, maradjon a kocsiban, én lezárom a motorház fedeleket, aztán menjen egy kis kört. Megkérdezte hova menjen. Mondom akár itt is maradhat, csak hagy járjon vagy 10 percet a motor, mert fel kell tölteni az aksit.

Kocsim indul, kábel rá, gázt adok, majd intek. Hölgyike indítózik. Indul. Én kiszállok, kábelt elrakom, motorház fedeleket lezárom, majd leállítom a kocsimat. Hölgyike visszatolat a parkolóba, és ő is leállítja a motort. Megkérdem mi a fenét csinál? Miért állította le a motort? Miért nem megy vele egy kört? Hát már be van bikázva (mondja). Menni meg azért nem megy egy kört, mert még itt marad az anyukájánál egy órát, aztán majd amikor indul haza, hamarabb megy 10 perccel, hogy az a kör is benne legyen amit mondtam.

-De akkor hogy lesz feltöltve az aksi? (kérdezem)
-Hát az a bikázáskor feltöltődött nem?...........
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) zsoltee0001 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Te csináltad rosszul, nem mondtad neki, hogy egybefüggő 10 percig kell járnia, tehát úgy is lehet a 10 perc hogy 80x indítózás van benne
(#) nagym6 hozzászólása Júl 21, 2017 / 1
 
Így van.

Aludni.jpg
    
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Köszi! (Azt azért jó lenne tudni, hogy mit lehet abban a kézben bányászni...)
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
A "bónya"-t 5 féleképp lehet lefordítani magyarra: 1. bánja, 2. bántja, 3. bónja (kedvezménye, java), 4. bánya, az más; 5. bonya (konya, hibás).
(#) tothbela válasza granpa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Legjobban az egy betűs mondat tetszik benne. Nagybetűvel kezdődik, pont van a végén. Akkor az mondat.

Az egy darab "A" betűt tartalmazó mondat jelentései:
A. : Válasz minden olyan kérdésre, ahol igennel, vagy beleegyezéssel kell válaszolni. Nem keverendő össze az "Á." mondattal, mert az pont az ellentéte az előzőnek. Tagadást jelent.

A! : Ez lehet egy melléknév fokozására használatos önálló mondat is.
Alapfok: nagy
Középfok: nagyobb
Felsőfok: legnagyobb
Legfelsőbb fok: A! (Ezt akkor használjuk, amikor a melléknév egyszerűen "mell" rövidülést szenved, s ezzel egy időben a méretre vonatkozó nagy, nagyobb, legnagyobb fokozó nem elégséges, mivel nem tölti be a megfelelő szerepét. Alternatívái: Űberkirály, huba...eg, Öcsém! szavak lehetnek.

"Á!" : Ezt a mondatot többször hallottam akció-, vagy bűnügyi filmekben. Sajnos aki ilyet mondott, azt még egyszer sem sikerült megkérdezni, mit is akart kifejezni vele.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) nedudgi hozzászólása Júl 25, 2017 / 3
 
(#) szucsistvan123 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Következő: »»   749 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem