Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   78 / 130
(#) proli007 válasza Fogarasy Istvan hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Hello! Ez leginkább úgy elképzelhető, ha a fűtőszál zárlatos, a hőfokszabályzó pedig nem a fázis, hanem a nulla oldalon van. Ekkor hiába kapcsol ki, a fázisról és a védőföld felé folyik az áram.
Lehúzod a sarukat a fűtésről, és megméred ellenállásméréssel a fűtés és a készülékház közötti ellenállást. Szakadásnak kellene mutatkozni. (Pozitív a hírben az, hogy a védőföld kapcsolat jó.) De el is lehet kötve a bojler, vagy máshol van a zárlat. de ennek kicsi az esélye, ha előtte működött és úgy hibásodott meg.
(#) diamik hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Korábban már kérdeztem ebben a témában. De a dolog még mindig fenn áll.
Szóval. Adott egy új (120l-es) bojler. Minden príma, de a melegítés során néha periodikusan rezeg. Gondolom én a visszacsapó szelep. Fűtéskor egy csepp víz nem jön ki a túlfolyón.
A bojler alján van egy ilyen szöveg ("Beszereléskor ne érjen hozzá a csővég a visszacsapó szelep rugótartó lapjához"). Ez birizgálja a fantáziám...

Namármost én kértem egy tök új olasz szelepet, mert amit a Hajdúhoz kaptam, nem volt kielégítő. A szelep közvetelen a bojler hidegvizes kivezetésén van (úgy meghúzva természetesen, hogy jó legyen, ne csöpögjön a víz, szilikon tömítéssel), arra pedig megy a hidegvizes flexibilis cső.

Gond az, ha nem jön ki víz a túlfolyón? Fel tudtam tenni rosszul a szelepet (túl meghúztam, és ezért hozzáér valamihez, így nem tud nyitni/zárni)?

Sajnos ebben a részben nincs tapasztalatom
(#) Bakman válasza diamik hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Az mindenképpen gond, ha felfűtéskor nem csöpög belőle a víz. Kézzel tudsz vizet fakasztani belőle (eltekerve a gombot)?
(#) diamik válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Igen. Minden további nélkül!

De ez nem gombos, hanem kis kar van rajta. De gondolom ez igazából mindegy.

Mit kellene tennem vele?
(#) gyuszo válasza diamik hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Elhajítod jó messzire és beteszel egy magyar megbízhatót, ezt a típust és tegyél be egy csőtoldatot is, néha a bojlernek a kiálló csővég kialakítása olyan, hogy beleér a visszacsapó szelephez és ez is okozhat ilyen gondot. Lehet, hogy ez az eset van nálad.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) diamik válasza gyuszo hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Köszönöm a jótanácsot!

Nemsokára neki is esek. Még egy gyors kérdés. Ha leveszem a hidegvizes csövet a bojlerről nem folyik vissza a víz (nyilván a hidegvizes csövet elzárom a falon)? Csak azért kérdezem, mert nem emlékszem rá.

A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Bakman válasza diamik hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Valószínűleg vissza fog folyni, ha nem is gyorsan. Siettetni lehet, ha kinyitod valamelyik melegvizes csapot illetve megállítani is lehet, ha egy dugót teszel rá. Igaz, utóbbi esetben kicsit nehezebb lesz felszerelni a biztonsági szelepet...
(#) diamik válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Értem, azt hiszem dereng valami

Köszönöm a jótanácsokat!
(#) Ge Lee válasza diamik hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Idézet:
„Mit kellene tennem vele?”
Nagy valószínűséggel az égvilágon semmit. Ha nincs túl melegre állítva a hőfok, akkor nem fog csöpögni, mert miért csöpögne. Nekem egy Bosch bojlerem volt, sosem jött ott belőle egy csepp víz sem, és mégis kifogástalanul működött, hozzáteszem 56 fokra volt állítva a víz.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Nálunk is 55-60oC a víz a bojlerben és bizony csöpög a túlnyomásszelep. 60oC-os víz bizony képes az ú.n. ötrétegű csövet széthasítani. Sajnos tapasztaltuk. Nem volt a víznek hova tágulni így csinált magának helyet.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Tylla1 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Nálam 40 fokra van állítva a hőfok (mert nem kell több) és nem csepeg a biztonsági szelepnél. 60 foknál rendesen csepegett.
(#) diamik válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Tettem bele egy csőtoldót. Félcolosat. Illetve az olasz szelep helyett ment vissza a hajdú, amit adtak a bojlerhez. Ennél többet nem is tehetek érte.

Köszönöm azért az infót! Több szem többet lát!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Krisz005 hozzászólása Júl 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Új 120L bojlert kötöttem be, új vezetékkel
Az a problémám amikor bekapcsolom abba a pillanatba lecsapja a fi-relét.
Ha csak 10A kismegszakítóra kötöm, müködik rendessen
Esetleg lehet olyan problémája hogy a fütőszál hibás?
(#) granpa válasza Krisz005 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Mérj ellenállást, szivárgóáramot; bár szerintem az elosztónál lesz a hiba.
(#) Krisz005 válasza granpa hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Mérőműszerrel rámértem megvan a 230volt, probalámpával is teszteltem nem csapta le a fi-relét
(#) proli007 válasza Krisz005 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Hello! Húzd le a fűtőtest két pontját, és megtudod az-e a hibás, vagy valahol máshol megy az áram a földelés felé. Remélhetőleg nem cserélted össze a védőföldet a nullával a bekötésénél. Azt is érdemes megnézni, hogy a FI relé tartalmaz-e áramvédelmet, vagy csak a hibaáram relét. Mert lehet ha van benne "kisautomata", az nem bírja a terhelést.
(#) albinolynx hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Helló!

Hajdú Z300T típusú bojler javításának állnék neki. A hibajelenség, hogy a fűtés nem kapcsol ki. Ha jól értelmezem, 1 fázisról üzemel. Nem tudom ki és mikor javíthatta utoljára. A tervem az, hogy vásárolnék 2db új fűtőbetétet tömítésekkel, új anódot tömítéssel. A biztonsági- és szabályzó termosztát már megvan. Mindezeket egy szétszerelés alkalmával cserélném. A kérdésem, hogy ehhez a típushoz, űrtartalomhoz mekkora hosszúságú anódot rendeljek? Mekkora teljesítményű fűtőbetéteket? A szereléshez tömítésnek megfelel-e a fekete hőálló tömítő paszta (olaj- és benzinálló)? A hajdualkatresz.hu-ról szeretném egyben megrendelni a szükséges alkatrészeket. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) goreny válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
A rajza szerint 3db fütőbetét van benne, elvileg 1600W/db. (4800W/3db). A lehető leghosszabb anódot vedd bele, elfér benne. A tömítéssel ne mókolj, használj gyárit, filléres tétel a többi alkatrészhez képest.
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Mivel 3 db fűtőbetétet tartalmaz, ezt inkább 3 fázisra célszerű bekötni. ( A szabályzó és a hőkorlátozó is 3 pólusú, elsősorban 3 fázisra tervezett. )
Nagymértékben a vízfelhasználás mennyiségétől is függ a megválasztott fűtőbetétek teljesítménye és a rendelkezésre álló mérőhely teljesítményétől. Nem mindegy, hogy 1 x 16 A vezérelt, vagy állandó 3 x 16 A.
Mert ez egy fontos kérdés és ez nem lett leírva.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) albinolynx hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
A tömítést nem is néztem. Valaki aki javította, valamivel kikente - ebből következtettem arra, hogy talán nincs hozzá tömítés. Így tárgytalan valóban. A szabályzó, hőkorlátozó amit vásároltam 1F-hoz valók. 3F esetén kellene egy mágneskapcsoló még? A hálózat 3 x 25A. Nem tudom célszerű lenne-e változtatni a mostani bekötésen.
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Ami most benne van, az is 3 pólusú ( fázisú) az a piros, csak 2 van bekötve, mint a rajzon is.
Elképzelhető, hogy az egyik be van csak égve, ezért nem kapcsol ki. Ha a hibásat kiméred, a jelenleg nem használtra ( a piroson a középső ) átkötöd, elvileg működne. De cserélni érdemesebb.
Amit 1 fázisút vettél, azok ide nem jók.
Ha van 3 fázis, arra kell bekötni. Mágneskapcsoló nem szükséges, 3 fázisnál kisebb lesz az áramterhelés a 3 pólusú kapcsolón , mivel megoszlik a 3 fázison. ( 3 x 7 A )
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) albinolynx válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Ami nekem kell 3F bekötéshez, az is kapható a hajdualkatresz.hu-nal? Nem szeretnék több helyről rendelni alkatrészeket.
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Szerintem erre ez a legjobb lehetőség , ha csak ehhez ragaszkodsz :
Kapcsolat
Cím:
www.hajdualkatresz.hu
4034 Debrecen, Létai út 5-7
Telefon:
+36309553720
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) albinolynx válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Nem ragaszkodom kimondottan ehhez a bolthoz, csak egy helyről szeretnék mindent megrendelni. Tudsz jobb beszerzési forrást ajánlani?
(#) erbe válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Hány éves a bojlered? Nem érdemes működő betéteket cserélni. Ha 3 betétből csak kettő üzemel, van tartalékod. Találkoztam 30 éves bojlerrel, amiben soha nem cseréltek betétet. Végül "kiment a divatból".
(#) albinolynx válasza erbe hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
1989-es gyártmány. Gyuszo azt javasolta, üzemeltessem 3F-ról. Ha jó minőségűek a most kapható fűtőbetétek, nem sajnálom kiadni érte a 3 x 2.500,- HUF-ot. Tudom, hogy újak és ezentúl rendszeresen karbantartott a berendezés.
(#) Bakman válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Idézet:
„Ha jó minőségűek a most kapható fűtőbetétek”
Inkább zsákbamacska minőségűeknek mondanám. Volt, amelyik egy hetet sem bírt...
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 / 1
 
Én magyar fűtőbetétet javaslok, nem után gyártott bizonytalant, sajnos már láttam én is , vékony volt a falvastagsága 1 hét után kidurrant.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) albinolynx hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Rendben, akkor a fűtőbetétet megkérdezem mit lehet vásárolni cserealkatrészként. A szabályzót, hőkorlátozót 3F-ra honnan? Megrendelném mielőbb a szükséges alkatrészeket.
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Az összes alkatrészt itt megkapod :Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
Következő: »»   78 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem