Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   63 / 85
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Csak nyugodtan írj. Ha tudok, segítek.
(#) hbal válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Jajaja, elnéztem. Bocsánat!
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Melyik szoftvert használod? BabyWare vagy WinLoad vagy más?
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Én inkább a WinLoad felé húzok, bár használtam már a másikat is.
De mivel a gagyi SP4000-et nem használom, így jó a WinLoad is.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Köszönöm! Akkor a winload-ot keresem.
(#) nagyfesz153 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia!
Ezidáig a fórumon látogató voltam, csak most regisztráltam, példaértékű a segítőkészséged, nekem hasonló a problémám azzal, hogy dsc1832-es központom van. Szintén problémám van a központ programozásával. Amennyiben jártas vagy dsc központban, megköszönném, ha a dsc1832-es kommunikátor beállítás menetét leírnád (szekciók beállítása, egyáltalán dsc központnál a két eszköz összilleszthető-e).
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Johnycorp válasza nagyfesz153 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia.

Köszönöm, igyekszem segíteni.
Válaszoltam neked a DSC-s topikban.
(#) pic_nagyistvan hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy olyan általános dolgot kérdeznék, amit nagyon sokan félreérthetnek, vagy értenek is.
Szerintetek a központba beérkező riasztó kábelek árnyékolását (test pontját) a központba hova kell kötni? A 230V-os föld pontra vagy a központi panel AUX- pontjára?
Szerintem ezt jobb tisztázni! Láttam így is, meg úgy is! Most akkor melyik helyes? Kim hova köti?
(#) Barni87 válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Szia! Az aux- pont nem áll kapcsolatban a valós földelés(védőnulla) ponttal, igy árnyékolásra használni nem sok éstelmét látom. A 230v-os hálózat PE pontját használva valós föld potenciálra lehet hozni az árnyékolásokat.
(#) hbal hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Paradox risztóközpontoknál PCS250 GSM modul használata esetén csak úgy van lehetőség bejövő SMS-ek továbbítására, ha előre meghatározom a telefonszámot ahonnan az SMS-ek fognak érkezni. Sajnos nagyon sokan használnak a risztórendszereikhez feltöltős SIM-et, a szolgáltatók pedig különböző számokról küldik az érvényességre, egyenlegre vonatkozó információkat, nem beszélve mostanság sokat emlegetett adategyeztetéshez szükséges kód-ról.
Van esetleg valakinek összesítve, hogy melyik szolgáltató milyen számokkal "dolgozik"?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) kisninja válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Hát a mai iskola azt mondja, hogy az aux- ra kell kötni.
(#) pic_nagyistvan válasza kisninja hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Akkor most hogy is van ez a bekötés? Hova is kell hivatalosan kötni a riasztó kábelek árnyékolását? Kinek mi a tapasztalata?
(#) Johnycorp válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1
 
Paradox központok esetében van erre kiképzett pont a panelen.
Ezt kell földelni, a fémdobozzal és a riasztókábelek árnyékolásával együtt.

A kötés egy pontban, célszerűen a fémdobozon van, nem hurkolunk egyik pontról a másikra, hanem csillagpontos a kialakítás így.
Nekem a hosszú évek alatt ez bevált.

Ha van konkrét központod, akkor annak a dokumentációját kell megnézni.
(#) Alen66 hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Kérnék segítséget az alábbi problémával kapcsolatban.
Van egy régi riasztó rendszerem (Paradox központtal, talán 728+), több mint 10 éves, de eddig tökéletesen működött. Múlt héten a szobafestés miatt leszereltem az egyik mozgás érzékelőt (2-es zóna), előtte baypas-ra tettem azt a zónát. Ma visszaszereltem mindent, de a taszt-on (függőleges, szerintem Esprit) világít TRBL és 2-es gomb, valamint az 1-es gomb villog. Ha megnyomom a TRBL, akkor világít a 9-es (ez elvileg: "Tamper or zone wiring failure"). Nem lehet elhárítani a hibát és bekapcsolni a riasztót. A 2-es mozgás érzékelő belső led lámpája bekapcsolódik mozgás esetén. A taszt-on folyamatosan villágít a 2-es gomb.
(#) Barni87 válasza Alen66 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia!
Meg vannak-e a megfelelő helyen az ellenállások az érzékelőben?
Vissza van-e rakva rendesen a helyére az érzékelő előlapja?
(#) Alen66 válasza Barni87 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia!
Igen, mindent vissza raktam ahogy korábban volt, azaz amikor működött.
(#) levaitamas hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Paradox RTX3-hoz gyárilag létezik, hogy 1 antennát adnak? A kollégám állítja nem volt a dobozában csak 1.
MG központok kettő antennásak. Ilyeneket már telepítettem, de RTX3-at még nem kellett. Ha kettő kell lehet kapni? Gondolom egy kb olyan hosszú tömör rézvezeték nem jó.
(#) Barni87 válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 17, 2017 / 1
 
Szia! Igen, 1db hajtott antennát adnak hozzá gyárilag. Ezzel is teljesen jó az adás/vétel. Ha szeretnél csinálhatsz hozzá, az antenna teljes hossza a fontos, ezzel van hangolva. Vagy rakhatsz hozzá külső antennát ami már gyárilag erre a fekire van hangolva. Itt pedig be kell kötni az árnyékolást is.
(#) levaitamas válasza Barni87 hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Szia!
Köszi a választ. Mennyire befolyásolja a helyes működést az antenna kiegyenesítése?
(#) Barni87 válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 17, 2017 / 1
 
Elvileg nem befolyásolja, mert a teljes hossz adja a hangolást, de ha kiegyenesíted, akkor a burkolaton kívülre kerül és így borul a szabotázs védelem...
(#) dB_Thunder válasza Barni87 hozzászólására (») Júl 17, 2017 / 1
 
Idézet:
„antenna teljes hossza a fontos, ezzel van hangolva”

Ez eléggé hiányos igazság!
Kb még egy tucat dolog beleszól a képletbe, de a Ti szinteken ezzel nem kell, és nem is tudtok foglalkozni! Én mondjuk egy gyári antennát javasolnék...
(#) Barni87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Én nem azt állítottam, hogy "csak" az antenna hossza adja a megfelelő frekvencia adását/vételét. A panelon van még jópár alkatrész, ami ezt biztosítja. Csak azt írtam, hogy a hossza fontos. Volt már egy olyan esetem, hogy a tulaj költözött és vitte magával a rendszert. Azonban a pakolás alatt pár dolog eltűnt a rendszerből, köztük az RTX3 modul antennája. Rugóacélból hajtottam egyet minta alapján és azóta is teszi a dolgát. Azt sem állítottam, hogy jobb a "home made" a gyári tartozékoknál.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) zoknidodi hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
Sziasztok! Következő furcsa problémával küzdök már egy ideje, segítsetek ötletekkel légyszíves, mi lehet a gond, találkoztatok már ilyennel?! Adott egy paradox SP6000 központ, K32LX kezelő, 2 dg55 infra és 4pár Interstellar kültéri infra sorompó a rendszeren. Telek 4 sarkánál 4 oszlop, ezekhez megy 230V kamerának és refinek 2,5es kábelen + 4x0,22 bizt. tech kábel + 1,5.es kábelen a táp az infráknak. Egy 48-as gégecsőbe mennek ezek a földben, max távolság 80m.

Jelenség a következő Babyware-ben log file alapján: össze vissza jönnek téves jelzések, majd egy olyan sor, hogy teljes rendszerleállás. Ez minden élesítés után többször előfordul.

Amiket próbáltam:
-230V-ot lekötöttem, hogy ne menjen ki az oszlopokhoz, hátha sérült valamelyik kábel a gégecsőben és összeszed valami zavart. Ez nem segített.
-alapból egy pulsar tápon küldtem ki 24V-ot az infráknak a 1,5-es kábelen, de aztán rákötöttem őket a központ aux tápjára, hátha a két különböző táp okoz problémát (nem kéne neki)
-2 partíció volt a rendszerben. Egy kültéri az infrasorompókkal és egy beltéri. Babyware-ben mindíg csak az infrasorompók jeleztek be és onnan jött a "teljes rendszerleállás" üzenet arról a partcióról.
-Cseréltem központot, transzformátort, kültéri hang fényjelzőt már
-Tápfeszültségek rendben vannak a legtávolabbi ponton is méréseim alapján.
-árnyék nem volt lekötve a központnál először, most levan,(bár sikerült 100m olyan rossz minőségű kábelt vennem, hogy lehehetlen volt az árnyékot épen hagyni, ugyhogy 1-nél nem sikerült)
-Most lezártam a zónabemeneteket 1K-s ellenállással és kikötöttem a jelkábeleket. Betáppal lehet valami, én arra gyanakszom, így ha most is fog bejönni jelzés, akkor nem a jelzővonalakkal van a baj. Fogok csinálni egy 1-2 napos tesztet akkumulátorról is, ugy, hogy kikötöm a betápot, megnézem úgy is csinálja e.

Van valami ötletetek mi lehet ez? Mit csinálok rosszul? Jó pár rendszert csináltam már, de ilyenbe még nem futottam bele... :/
(#) deakgabi válasza zoknidodi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Miután kültéren vagy, 230V mellett, sajat leírásod alapján nem is volt árnyékolás bekötve, gyanithatóan zavart szed össze a rendszer. A másik még ami lehet, hogy föld hurok alakult ki, 24v táp és a riasztó központ földjei között.
+ lehet újra kell húzd a kábelt....
(#) zoknidodi válasza deakgabi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Én is gyanakodtam a 230-ra, ami a jelkábel mellett megy, de próbáltam 3-4 napig a rendszert úgy, hogy lekötöttem, az sem oldotta meg a helyzetet.
A 24V-os tápot is próbáltam kiiktatni, most mint írtam az aux kimenetről vannak megtáplálva, ez sem segít. Biztos, hogy valami zavar, földhurok, betáp hiba okozza a gondot szerintem, csak már kifogytam az ötletből.

Még amit sikerült kibogoznom az esemény memóriából, hogy, ha külön, ha egy partícióra teszem az infrákat és a beltéri eszközöket akkor is csak az infrasorompókról jön téves jelzés.
(#) deakgabi válasza zoknidodi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
De mint irtad gyenge minőségű a riasztó kábel + meg van szakadva az árnyék 1 helyen.....
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) zoknidodi válasza deakgabi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Szerencsére csak 1 jelzővonal lett ilyen sz*r kábellel behúzva, többi erősített 6 eres rendes árnyékkal.

Szerinted ez okozhatja a többi zóna téves jelzését, illetve teljes rendszerleállás üzenetet?

Ha más nem lesz, akkor újrahúzom ezt az 1 jelzővonalat... :/
(#) Syn7h37ic válasza zoknidodi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A teljes rendszer leállás akkor jön, ha túlterhelés miatt a riasztó lekapcsolja magát. Az ellenállásos lezárás a központban jó eséllyel azt fogja mutatni, hogy nem a központ lesz hibás, hanem az eszköz és a központ között valami. Riasztókábel mellett nem szerencsés hosszan 230-at vinni, mert könnyen összeszed zavarokat, az árnyékolás ilyenkor nagyon sokat tud segíteni. A leállás akkor fordul elő, ha valamilyen oknál fogva a táp kap egy zárlatot az eszközök felől. Ezt már nehezebb kideríteni, hogy mi okozza, találkoztam már olyan sérült kábellel, ami a túlerőltetés miatt "megcsupaszolhatta" magát, és néha összezárt pár ér. Kívülről nem is látszott. Esetleg segít még egy árammérés is, egyesével megnézni, hogy az eszközök mekkora áramot vesznek fel. Ha valamelyik kiugróan magas, az is okozhat hibát. De az összes eszközt megmérném, a kezelőtől a beltéri infrákon át, a szirénát is, és a kültéri eszközöket is. Az ereken pedig külön-külön ellenőrizném, hogy nincs-e zárlat. Nem egyszerűen csipogón, hanem ellenállás mérővel, 20k Ohm méréshatáron. Ha pedig a kültéri sorompók külső tápon vannak, azt is ellenőrizném, hogy nem kerülhet-e az a táp véletlenül a riasztó bemeneteire vissza.
Ezért is szoktam kizárólag egy eszköz, egy kábel elv alapján kiépíteni a riasztókat. Még a kültéri eszközöket is, legfeljebb az infra adók vannak párban közös kábelen, ha két adó egymás mellé kerül. Ezzel nagyon sok hiba kiszűrve már a kiépítéskor. A kábel pedig nem olyan drága, hogy azon spóroljak, inkább kétszer annyi kábel, mint több kötés és a kötéshibák lehetősége.

Azt nem írtad, hogy az össze-vissza téves jelzések egy, vagy több eszközről jönnek. Ha többről, akkor nagy valószínűséggel tápellátási gond lesz. Tudom triviális kérdés, de ugye semmi sem lóg az infrasorompók elé, (nagyobb gaz, bokor széle stb...) és a szél sem tudja az oszlopot mozgatni? Illetve reméljük reflekció sincs, tehát az egyik infra adó nem tud rávilágítani a másikra, akár tükröződéssel sem. Ha mégis, akkor lehet-e az eszközöket különféle csatornára állítani?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) zoknidodi válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Össze vissza jönnek jelzések egyszer egyik, egyszer másik infráról. Nem lóg be semmi, oszlop nem mozog, csatornát nem lehet állítani. Azért zárnám ki az infrák egymást zavarását, mert akkor csak téves jelzés lenne, teljes rendszerleállás nem. (legalábbis így gondolom). Minden infra vevőnek külön kábelen húztam a jelvonalat. Annyi, hogy a tápját nem a 0,5-ös ereken vittem, hanem 1,5es kábelt húztam neki.

Már tanultam az esetből, még ha nem is ez a probléma, nem fogok egy csőben húzni erős + gyenge áramot.

Jelenleg ugye nem külső tápon vannak a sorompók, hanem az aux kimeneten, de ugyan ezt produkálta külső tápról is.

Köszönöm a tanácsokat mind kettőtöktől, próbálkozom!
(#) Syn7h37ic válasza zoknidodi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Ha van elég ér, és még külön táp is, akkor még megpróbálnék erősített ereket tehát több eret összefogni, hogy nagyobb átmérőn menjen a zóna jel is. Sajna vannak olyan kábele, amik még rezet is csak messziről láttak, ráadásul a 0.22 is inkább 0.16 körüli. Ez és a nagy kábel ellenállás együttesen több zavart képes összeszedni, ezért érdemes próbálkozni a vastagítással is.
Következő: »»   63 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem