Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercselés
Lapozás: OK   2 / 4
(#) kila válasza eryk hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szia!
Sikerülni fog, nekem is sikerült kb. 20-éve egy 500W-os kisflex tekercselése, nagyon nomád körülmények között.
Igaz hogy figyelmetlen voltam, -és bár összejött, a motor fordítva forgott, mert csak elkötöttem valahogy...-Úgyhogy kuka lett a vége.
Tanulópénz, -tudod, jó lecke volt.
Buktatót, az impregnáláson túl, én a kiegyensúlyozásban is látok, elég komoly célgépen csinálják, nem tudom hogy ilyen kis átmérőt sikerülhet-e hagyományos módszerekkel megoldani.
(#) granpa válasza eryk hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
No, legalább tudod milyen "szakember"! Ne hagyd magad, tekerd meg figyelmesen, és jó lesz. Nem nagy ördöngösség a kiegyensúlyozás: két párhuzamos, vízszintes élre ráteszed (a csapágy helyeknél), és mindig a nehéz oldalon áll meg. Kréta, jelölés, ellen-oldal súlyozás, vagy nehéz oldal könnyítés. Így csináltuk anno, és nem rázott szét egy csapágyat sem. Nem kell komoly súlyokra gondolni: egy csepp lakk is elég akár.Mi került 6 rugóba?
(#) eryk válasza granpa hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
127m 0,75 duplán zománcozott réz huzal ez 3000 volt a kommutátor 2000 + mind kettőre külön a posta,mert a kommutátort a vaterán vettem mert nem találtam sehol 42 szegmenesset .A huzalt se volt egyszerű beszerezni mert ahol volt ott csak egész tekercsben adnak,ahol meg adtak volna kilónként ott meg nem volt ez a fajta.
A kommutátorral így is van egy kis baj mert 1mm nagyobb mint a tengely,de nem nagy gond mert nemrég sikerült vennem egy 1000 esztergát csak annyi hogy most rakom össze mert nem fért be a műhely ajtón és szét szedtem a műhelybe meg folyik az összerakása de ezen is van néhány javítás amit közbe meg kell csinálni.
(#) generaloszi válasza eryk hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
hello.eryk ha valami kerdesed lenne a tekercselessel csak irj .tekercselo mester vagyok
(#) Reedly hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Érdemes áttekercselt fúrógépet venni, vagy az nem olyan jó, mintha gyári lenne? Konkrétan 110 voltról lett 220-ra átalakítva.
(#) granpa válasza Reedly hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Az csak üzem közben derül ki, hogy jól tekercselték-e át. Ha garanciával (vagy megbízható helyről van), akkor igen.
(#) entorio hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Láttam egy tekercselési videót, ahol lépésszámláló számolta a menetet. Milyen lépésszámláót lehet erre használni, hol lehet venni? Tud valaki valamit? Kösz.
(#) molnarf válasza entorio hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Nemrég találtam ezt a kapcsolást, tekercselőgépek automata lepésszámolását oldja meg Bővebben: Link ...többet nem tudok róla mert a későbbiekben kerül megépítésre.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) makrai attila válasza generaloszi hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
helló generaloszi.
van jó pár régi mosógép motorom,forgótárcsás mosógépből, leégve és nincs két egyforma.
az egyik 24 hornyos és 100 menet van egy horonyban,0.5-ös huzalból.
szét bontáskor nem tudtam megfigyelni,hogy hol voltak kötve mert művészet volt szétszedni.
hat tekercspár volt benne ,egy nagyobb és egy kisebb.
ezeknek a pároknak mindnek volt kivezetése vagy mind a három pár egybe volt tekerve és a másik három pár is egybe ami igy kettőkülön tekercs és egy pontban közösítve mint csillagpont ahova a kondi ment ,a másik két kivezetés a fázis és nulla.
vagy rosszul gondolom?remélem elég jól elmondtam.tudsz segíteni? ha igen megköszönném.
Üdv.:Attis
(#) makrai attila válasza generaloszi hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Helló.
Nem tudom létezel még,vagy csak már nem látogatod ezt a fórumot?
(#) Digerist hozzászólása Júl 8, 2016 /
 
Hello
Nem tudom igazán hogy hová irjak vagy hová tartozik.
Zománcozott 1 mm vastag tekercs ami 0,25 kg nehéz milyen hosszú lehet

szimplán zománcozott
(#) granpa válasza Digerist hozzászólására (») Júl 8, 2016 / 1
 
Amit linkeltél, kb. igaz. (36m)
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2016
(#) Digerist válasza granpa hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
a pdf ben 56 m van a Tekercstest a-56mm b-38mm akkor csak 280 menet jön ki belőle?
(#) Gafly válasza Digerist hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Ha egy rétegben tekered, de akkor jó hosszú tekercs lesz belőle
(#) Digerist válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Ugy gondoltam hogy a tekercs test szélessége 38mm hossza 56mm mivel 4 oldala van abból kettő 36 mm a másik kettő 56 mm az 188mm hosszú 56m/0,188 311menet - a vastagodás tekercselés közben.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2016
(#) Gafly válasza Digerist hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Értem (vagy ezt képzelem) én hogy mire gondolsz, meg utána is számoltam (és nekem is hasonló eredmény jött ki az általad (vélhetően használt módszerrel)).
Csakhogy én arra is gondolok, hogy egy sorban nem fér ki (ámbár a "C" méretet titkolod).
Idézet:
„Tekercstest a-56mm b-38mm akkor csak 280 menet jön ki belőle”

Te írtad: "1mm huzalból" akkor belső mérete akkor legalább 30 cm. Vicces egy kinézetű vasmag lehet
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2016
(#) Digerist válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Szerintem mi egyre gondolunk de én nem a vasmagra gondoltam hanem a csévetestre "mire tekerjük a drótót"
(#) Gafly válasza Digerist hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Én pedig arra gondolok, hogy (szerintem) több sorban kell (majd) tekerni és még soronként szigetelés is kell(het) akkor...
(#) Digerist válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Igen tudom csak egy menetre gondoltam hogy kell 188mm hossz.
(#) Digerist válasza Digerist hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Most nem tudom eldönteni hogy 0.6 vagy 0.8 mm kell elég lesz nekem a 3Amper 32 volt +2*12volt 1A vagy 5amper 32 voltal plusz 2x12volt ami 1 amper labortápra kellene az eddigi nyákom ami lenne hozzá csak 32V és 3A de akarnám továb fejleszteni.
(#) Digerist hozzászólása Júl 8, 2016 /
 
Transzformátor? Csináljuk meg otthon!Transzformátor? Csináljuk meg otthon!

s zerint számoltam amit nem értek hogy jön Szekunder -nál a 46 és a Primér -nél a 36
megvan adva de csak kiszámolt valaki egyszer.
(#) erbe válasza Digerist hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Mi lenne, ha megtanulnád helyesen megfogalmazni a kérdéseidet, helyesen írni? Ja, számolni sem ártana!
(#) Bakancsok hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sziasztok!

Sikerült szert tennem egy régi EVIG fúrógépre, aminek a forgótengelye tropa. Szeretném újratekerni, de ha már csinálom akkor úgy csinálnám hogy az számomra megfelelőbb legyen. Kisebb fordulatot szeretnék nagyobb nyomatékkal.

Az első rajzon a normál tekercselés van, a másodikon a változtatás, így a kívánt eredmény hozná? Nem vagyok járatos a tekercselésben és elnézést a móricka-rajzért.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2017
(#) Pafi válasza Bakancsok hozzászólására (») Júl 31, 2017 / 3
 
Szia!

Tök jó a rajzod, csak pont ellentétes az átalakítás hatása azzal amit szeretnél. És az a ciki hogy a másik irányba változtatva sem sokkal jobb a helyzet, csak nagyon kis mértékben növelhető ilyen módon a nyomaték.

Mondjuk az is kérdés, hogy pontosan mit is szeretnél elérni. Ha a maximálisan elérhető nyomatékot szeretnéd növelni, az nem nagyon jön össze, geometriai korlátai vannak. Viszont ha azt szeretnéd hogy stabilabb (de kisebb) maradjon a fordulatszám a terhelő nyomaték ellenében, akkor lehet esélyed, csak nem ilyen módon, hanem soros-párhuzamos ("kompaund") gerjesztő tekercsekkel, vagy elektronikus szabályzással, vagy nagyobb menetszámra áttekercseléssel (az állórészt is!).
(#) Bakancsok válasza Pafi hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Kútfúrónak szeretném használni, de akkor megcsinálom az eredeti tekercselés szerint és teszek még rá egy áttételt.
(#) erbe válasza Bakancsok hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Tegyél még két áttételt! 30-50 fordulat és nagyon nagy nyomaték kell hozzá. 0,7-1,5 kW-os motor legalább. Az Evig fúrógép túl gyenge hozzá és nem fogja bírni a tartós igénybevételt. Nálam van egy nagyobbacska változat, 16-os tokmánnyal. Piszok erős, odavágja az embert. Még ezt se tenném rá fúrószárra.
(#) Bakancsok válasza Pafi hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Kicsit jobban utánanézem, csak változtatok a tekercselésen.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) Bakancsok válasza erbe hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Homokba kell fúrni lyukat, nem földbe. szerintem bírni fogja.

https://nextapro.hu/mobile/hirdetes/kutfurogep-uj-pvc-csoves-furash...207702


De ha mégsem, max marad egy nagyon erős fúrógépem.
(#) Pafi válasza Bakancsok hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Nem hiszem hogy távoztunk volna.

Miért nem rögtön nullára csökkented a tekercsek szélességét? Túl erős lenne?
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem