Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips monitor probléma
 
Témaindító: Tomy666, idő: Ápr 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tomy666 hozzászólása Ápr 24, 2006 /
 
Szevasztok!

Van nekem egy jó nagy (21"-os) Philips monitorom nem valami új de eddig tökéletesen működött, de mostanába nagyon homályos rajta a kép. Leszedtem a hátúlját és találtam rajta fókusz állító gombot, de azzol is csak kis mértékben sikerült élesíteni a képet. Azt szertném megtudni mi lehet a baja és vajon meg lehet-e házilag javítani?
(#) Mate78 válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Hello!


Szerintem érdemes megpróbálni a képcső nyakán a foglalatot megnézni,ott ahol a fókuszfeszt megkapja,hátha nincs megfelelő érintkezés,oxidálódott,esetleg áthúz.
Ha homályos a kép azt általában a fókuszfesz elégtelensége okozza.
(#) puskas87 válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
hello
probalj egyet ujitani a csovonn ....szerintem barmelyik szervizbe bemensz megkered szepen felujitjak ingyen.Nemertem telyesen mi a gond de arra saccolok hogy sotet a kep es amikor felkellett huzzad a fenyerot elhomalyosodott.Megesetleg nezd meg a magasfeszmellett hogy a kondik neme szaradtak ki!Altalaba nagyfeszultsegu kondik vannak ott.
350-400v-ra kell legyen ott 100-220u-ig egy kondi azt csereld ki mert nemmindig igaz amit mond a muszer ara.Vagyis az inkabb atutodik es attol megmarad a kapacitasa.kb ugy kapod meg azt hogy visszakoveted a bu C-at(kozepso)(magasfeszultseg -sor bu-janak)
Mutan megnezted ezeket ird meg pontosan a modellszamot rajzbol lassuk tudunke virtualisan javitani
tehat 1-szer kondicsere aztan ujitas.
(#) Sebi válasza puskas87 hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Bár azt rajz nélkül nehéz eldönteni, hogy a képcsövet honnan fűtik, de le lehet követni a nyákon. A tápnál a fűtőfesz kondi kiszáradása aláfűtést eredményez!
Megemelheted a G2 feszt is kismértékben, hátha ahhoz hozzáálítva a fókusz még kielégítő lesz.
Ha folyamatosan rohadt le, akkor képcsőgyanús...
Esetleg a képcső magasabb (7..8V körüli) fűtőfeszültsége is segíthet, bár nemigazán teremthető elő készüléken belül, de külön tápról meg lehet próbálni a döntés érdekében.
(#) puskas87 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
na hello!!
enyire fontos csak a monitorod???
tunetek vannak?csinaltal valamit vele?? udv P.L.
(#) Tomy666 válasza puskas87 hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Bocs hogy csak most írok de eddig nem voltam gép gözelbe A monitor moledszáma: C2082DAS / TC
(#) Tomy666 válasza puskas87 hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Ja és még annyi hogy kb másodpercenként váltogatja homályosról élesre a képet. Egyéb tünet nincs.
(#) eSDi válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Hello! Itt a monitorod Servíz könyve!
Sok sikert a javításhoz.

u.i.: Djvu formátumban van.
(#) Balu válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 28, 2006 / 4
 
Nekem az a bajom, hogy időnként kiírja fekete alapon, szürke pici ablakon fehér betűvel hogy állíjam át 1280x1024@60 hertzre, kikapcsolom a billentyűzetről a gépet, bekapcsolom(má rég ebben a beállításban van,) , oszt akkor jó, néhány bekapcsolást követően megint....
(#) cubehead hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips 170S4 típusó lcd monitorom ami a napokban megadta magát. A problémám a következő vele:

Bekapcsolás után sűrű függőleges csíkok jelennek meg a képen és a megjelenített kép villog is. A tápegysége rendben van, a tápfeszültségek helyesek, megtaláltam a gyári kapcsolási rajzot, minden tökéletesnek tűnik. Érintkezési hibát nem tapasztaltam, a tápban a kondik nem púposak, nem felrobbantak. A proci elég meleg, de sztem ez működésből következik.

Valakinek hasonló tapasztalata esetleg javítási ötlete?
(#) vladcepes hozzászólása Júl 26, 2021 /
 
Sziasztok! Ez nem probléma csak megoldást próbálnék találni. Van egy philips 243v5l monitor, és az a kérdés hogy lehetne ehhez valamilyen módon távirányítót használni? Próbálkoztam egy csomó android app - al de egyikkel sem megy. Igazából a hang erejét szeretném állítgatni hogy ne keljen manuálisan a monitoron nyomkodni. Van egy Apple tv box hozzá kötve (abban nem lehet állítani hangerőt), ezért jött az ötlet hogy akkor hátha a monitort lehetne. Válaszokat köszönöm!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem