Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1959 / 2208
(#) Orbán József válasza TL54 hozzászólására (») Aug 9, 2017
Idézet:
„Igazából a kérdésemre érdemi választ nem kaptam.”

Előtte:
Idézet:
„Az ellenállás lehet a trafó szekunder ellenállása is, vagy kiegészítendő az ajánlott soros értékre..
Egyébként az ajánlott szűrőelkó töltőárama károsítja a csövet.”

Azt próbáltam érzékeltetni, hogy nem a 70mA-el van baj, hanem a kondi töltőáramával.
Nem azt jelenti, hogy terhelőáram = töltőárammal.
Ezt hivatott korlátozni az a bizonyos ellenállás.
(#) pcmaster90 hozzászólása Aug 9, 2017
Ez valóban így van ,mivel a hallásunk különböző tehát mindenki más hangzást fog jónak elkönyvelni, és ez így rendben is van.De nem ezen van ha hangsúly ,hanem sokkal inkább azon hogy megosztjuk a tapasztalatainkat egymással.Hogy mindenki minél több féle alkatrészt és megoldást kipróbálhasson hogy megtalálja a rengeteg között a számára megfelelőt.
(#) Orbán József hozzászólása Aug 9, 2017
Idézet:
„Okoz valami galibát,ha elhagyom ezt az ellenállást?

Megjegyzem, TL54 kérdésére adtam konkrét választ.
(#) bta válasza TL54 hozzászólására (») Aug 9, 2017
Pedig kaptál:>
(#) Orbán József válasza TL54 hozzászólására (») Válasz • Kedd, 17:15

Annyit tennék hozzá, hogy -hifis megfontolásból- akkor sem ajánlanék oda ellenállást, ha a trafó belső ellenállása kisebb 125 ohmnál, és emiatt számottevően lerövidülne az egyenirányító élettartama. De nem rövidül le számottevően... amennyiben a belső ellenállás mondjuk 90 ohm, és a Cn kondival nem mész el a katalógusban szereplő maximumig, hanem kb. arányosan kisebbet használsz, akkor egyáltalán nem.

Egyébként nagyon jó ötlet a egyenirányítót 50 vagy akár 100%-kal túlméretezni. Tehát ha esetleg a tegnap felsorolt EZ-kből választanál, akkor egyértelműen EZ81.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) bta válasza Cinema hozzászólására (») Aug 9, 2017
Idézet:
„Mindenki azt csinál, épít magának, amit akar”

Ahogy mondod! Pl. beépíti a kínlódó (éppen hogy csak alkalmas), viszonylag magas belső ellenállású egyenirányítócsövet, aztán általánosságban véve kifejti az egykori "hififalva" fórumára illő véleményét a megoldásról. Pedig csak jól kellett volna megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) Orbán József hozzászólása Aug 10, 2017
@ TL54
Egy szimulátoros magyarázat:
Miközben a terhelésen ca. 70mA folyik, a töltőáram ca. 0.6A-es folyamatos csúcsokkal történik, aminek a 0.45A terhelhetőségű cső sem örül, a harmad ekkora teljesítményűt meg teljesen elkeseríti.
C1 túl kicsi nem lehet, nagyjából 8µF-tól felfelé teszi a dolgát.

csöves.JPG
    
(#) jani1987 hozzászólása Aug 11, 2017
A kábel halmazt hogy lehet eltüntetni? A zöld a fűtés és zajlik az esztétikai javítás. A kezdetekbe rondább volt.
(#) CHZ hozzászólása Aug 12, 2017
EL84 PP már hallgatható állapotban. Készítettem néhány felvételt beállításakor.
(Mérések 6dB visszacsatolással és 8W kimeneti szintnél.)
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) jani1987 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2017
Kicsit profi a cucc szóval jól néz ki.
(#) CHZ válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 12, 2017
Köszönöm!
Kiszuperált Sony erősítő dobozába építettem, doboz adottságaihoz próbáltam igazodni.
Hátlapot cseréltem csak, előlap módosítása még következik.
Távvezérelhető minden funkcióban, már kipróbált ATMEGA 8515 procival működik.
Négy bemenet, hangerő, mute, standby, on/off is kapcsolható távvezérlővel és előlapról is.
Nem is ez a lényeg, meghallgatva is jól teljesít...
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017

EL84PPH.jpg
    
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2017
Szép, a mérőjelek is.
Hogyan szól, milyen a hangja?
A feliratozást hogyan készítetted?

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 12, 2017
Nézz bele egy régi rádióba, ugyanezt látod. Úgyhogy: pihenj!
Épp ilyen forrléceket leltem neked.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Aug 12, 2017
Lennének egyéni elrendezési ötleteim.
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Aug 12, 2017
Nagyon részletező, basszusa rendkívül jó, magas, középtartománya csövesre jellemző. Jól sikerült kimenőnek köszönhetően, nem volt szükség kompenzálásra sem.. Feliratok vasalással készültek.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 12, 2017
Idézet:
„Nem is ez a lényeg, meghallgatva is jól teljesít...”

Mint az EL84 általában. Profi munka, gratulálok!
(#) FordPrefect válasza Cinema hozzászólására (») Aug 12, 2017
Idézet:
„Nekem a "lágy, elfolyó, puha, kerek" (csöves) egyenirányításból kialakuló hangzás nem felel meg.
Ha már cső akkor legyen kemény, férfias, nem pedig egy "puhány, buzoid, latymatag, kóválygó" hangzás, ami a hasonszőrű kapcsolásokra jellemző.”


Esetleg valami magyarázat ennyi baromságra??
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Aug 13, 2017
Elképesztően jók az oszcillogrammok. Itt a terhelés komplex volt, vagy csak 8 ohm rezisztív? Esetleg kimenőtrafórol némi részletek (vasanyag, keresztmetszet, felépítés..☺).
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Aug 13, 2017
Látom 9 k-s a kimenő, mekkora a tápfesz ehhez? Végcsövek katódjában pontosan mi van?
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Aug 13, 2017
Köszönöm.
A feliratozás nekem mindig gondot okoz, mert többnyire rücskös felülettel van dolgom, meg már nagyon fogyóban vannak az Alfaset-betűim.
Lassan Én is megépítem a nagy csövesemet, de ebben a melegben, még nem volt kedvem hozzá.

Üdv!
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Aug 13, 2017
Csak rezisztív terhelésen mértem. Ut 330V, automatikus bias.
Kimenő vázlatos rajzát csatoltam, próbatekerés során kicsit változott a menetszám, így 9k-ra adódott. Teljes sorok valós alakulása miatt. Sorok között sütőpapír, rétegek között pénztárgépszalag a szigetelés. Hiperszil mag, gyártmánya számomra ismeretlen, orvosi műszerből bontva.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Aug 13, 2017
Rücskös felületre nehéz szép feliratot készíteni. Alura könnyű, trisóban kifőzve jól tapad rá a vasalt ábra. Vékony lakkréteg időtállóvá teszi, egyszerű és gyorsan megcsinálható.
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Aug 13, 2017
Köszönöm.

Üdv!
(#) TL54 hozzászólása Aug 13, 2017
Rendben,köszönöm a válaszokat. Így már világos a téma.
A hétvégén rászántam az időt és előkerestem a régi könyveimet.Az egyikben meg is találtam ennek a védőellenállásnak a leírását és számítását is.
Ezt lefényképeztem,felrakom ide,ha esetleg még valakit érdekel.
A DIY-es csöves erősítő építőknek egy kisebb csoportjához sorolom magam, akik nem azokkal a csövekkel építik erősítőjüket, amikkel ”szoktak építeni”,hanem azokkal a csövekkel,amik nekik tetszenek,vagy valami okból közel állnak a szívükhöz( és persze valamilyen szinten alkalmasak erre a feladatra).
Itt nem annyira az audiofil tökéletes hangátvitel a cél. Nem cserélem ki a fehér színű hálózati vezetéke feketére hogy jobb legyen a hangzás. Itt inkább a barkácsolás,időtöltés a cél és hogy,a szobánkba varázsoljuk egy letűnt kor hangulatát eme varázslatos alkatrészekkel.

kicsi.jpg
    
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Aug 13, 2017
Szia. Szép lett. Szerintem azok az elkók nem örülnek mellettük lévő csöveknek.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Aug 13, 2017
Még élvezik is, nem meleg ott annyira a környezet, 5 órát járattam ma, kb 50 fokra melegedhettek fel.
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Aug 13, 2017
Az nem vészes.
(#) Kingston hozzászólása Aug 16, 2017
5 részes csöves erősítő építő workshop (sajnos németül):
Workshop Audio Röhrenverstärker verstehen und entwerfen
(#) CHZ hozzászólása Aug 19, 2017
Módosítottam a végcsövek munkapont beállítását, fix előfeszt alkalmaztam próbára, nyáktervben benne volt ez a lehetőség is. Mérve 10V eff szint felett jelentkezik a szimmetrikus vágás, növekedett a kivehető teljesítmény. Dinamikusabb, ütősebb hangzást tapasztaltam. Végcsövek csatolókondijait is cserélgethetem, fenéklemez eltávolítható, így könnyen megvalósítható. Jelenleg 1u/300V orosz olajpapír van benne.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 19, 2017
Nagyon szép lett a végeredmény. Mint mindig

A fenéklemez szabadon hagyása nagyon ötletes.

Csatolónak Jantzen Superior Z Cap-et ajánlanám, nálam hibridben bizonyított.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 19, 2017
Szép munka, mint mindig! Milyen előfok csöveket használtál?
Tehát akkor a fix előfesz, a nyerő! Jó tudni! Akkor az ember már eleve így készíti!
Köszönjük!
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
Következő: »»   1959 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem