Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 85
(#) zotya1983 válasza rihekopo42 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Parancsolj.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Megmértem mind a két TA2030-at,teljesen eltérő értékeket mértem.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Ez természetes dolog, hiszen csak az egyik csatorna a hibás.
(#) kristikoma hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Sziasztok! Van nálam egy Tesla AZS-101 típusú erősítő. Működik, de egy dolog zavar. A balanszot nem lehet szabályozni. Rajza neten megtalálható, ott úgy tűnik, hogy a hangerő szabályzóval sorba van kötve(nekem szokatlan). Jelenleg olyan, hogy hangerő durva és finom szabályzás van. Kérdésem: jó ez így, a potméter kontaktos, vagy más a baj?
(#) Gafly válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Elsőre azt mondanám, hogy nem érintkezik a balansz potenciométer GND pontja.
Akkor pontosan ez a hibajelenség...
Valóban szokatlan a megoldás, de nem lehetetlen
(#) Hp41C válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 10, 2017 / 1
 
Az AMP+ és az AMP- csatlakozópont az elhelyezkedése miatt a legnagyobb hullámosságú ponton levő feszültséget viszi az erősítőbe. Át kellene helyezni a 4 nagy kondenzátortól jobbra a panel szélére.
(#) kristikoma válasza Gafly hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Nem az a baj. Valaki "javította" már, de az igazi okot nem kereste meg. Még keresem tovább. Szakadás, rövidzár, kondenzátor vagy tranyó lesz a hibás.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Az egyiknél 71V max feszültséget mértem, a másiknál pedig 56V maximálist.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Nagyszerű, írd meg mindkét IC valamennyi lábfeszültségét! Vigyázz, a mérő csúccsal nehogy összezárd a szomszédos lábakat!
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Megmértem mind a két ic összes lábat multiméter piros, ic 1 láb, fekete sorban a többi láb:
IC1:-50,9V,0,03V,0,01V,-39V,-30V,-141V,-70V,-141V,-141V,-110V,-102V,-141V,-141V,-131V,-140V
IC2: 0V,0,1V,70V,29,3V,39V,0,04V,0,05V,0,04V,0,05V,-40V,-31V,-71V,0V,-0,1V,-0,1V
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia! Az IC1 1-16 és 3-14 lábak potenciálkülönbsége csak pár tizedvolt lehetne. Már biztonsággal merem állítani, hogy a TA2020 (mely közé ékelődik a vizsgált TA2030) hibás.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
TA2020?
TA2030-ra én is gyanakodtam, de vajon a TA2040 is hibás lehet?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A TA2020 elírás, TA2040 helyesen.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Olvastam egy pár helyen róla de nem nagyon találtam semmit hogy esetleg mivel lehetne helyettesíteni. (stk)
(#) Zityu hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Van egy JVC AX R5BK2 sztereó erősítőm. Elég öreg már minden gyári még benne és olyat csinál hogy elmegy a hang úgy egy - két másodpercre és vele együtt villog a source váltón a kis "led". Ma meg már nagyon kis hangerőn is és elég gyakran egymás után. Mi lehet a baja?
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Részben sikerült megoldani az erősítő problémát.
Kiforrasztottam az egyik általam hibásnak vélt TA2040-et és kiderült hogy csak az a kiforrasztott ic volt hibás a másik működik rendesen. Kis hazánkban nem igazán találtam ilyen ic-t viszont külföldi oldalon elég olcsón beszerezhető.
(#) dannnzzz hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Metz Mecasound AX4970-es erősítőm+ 2 Richard Allan hangfal. A pc egy kisjack-RCA kábellel vezet az erősítőig, ahol egy RCA-DIM átalakítóval csatlakozik. Ez így szépen szol, de random időtartam után (vagy ha sokáig nem megy zene) valamiért csak az egyik hangfal szol esetleg még halkabban is. Ha a kábeleket újra széthúzom és összedugom (a DIM - RCA átalakítón piros/fehér/fekete/sárga anya van, ezekbe random dugom össze, mikor-melyik kombinációnál kezd el szólni), akkor újra rendesen működik.

A kérdésem az lenne, hogy ez alapvetően PC, erősítő vagy esetleg inkább kábelhibára utaló jel lehet?

Amatőr vagyok, ezért elnézést ha nem sikerült precízen fogalmaznom. Köszi a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) djcaveman hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Sziasztok. Cambridge Audio azur 351R erösitövel küszködök.
Hibajelenség: coax, és optikai bemeneteken nem szól, minden más bemenet (analóg, hdmi) az erősítő müködik. Már próbáltam resetelni, de nem hozott eredményt. Viszont.. ha az oszcilloszkóppal rámérek az optikai bemenet jel kimenetére, akkor elindul, és müködik. Per pill egy 51ohmos ellenállás van bent, a jel ki, és a testelés között, és igy működik. Viszont ez nem megoldás..
Várok ötleteket mit nézzek meg ilyenkor? Tápfeszek megvannak. Elözmény, hogy volt egyszer egy ilyen gond, de akkor néhány ki-be kapcsolás után elindult. Az utobbi hetekben már egyre többször, egyre hosszabb idő után állt helyre .. míg mostanra ez a kétféle digitális bemenet egyálralán nem müködik. Most, hogy müködik az optikai bemenet, nem zudom a coax elindul e, minvel nincs ilyen jelforrásom.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv Reloop.
CROWN csl 1400 végfokomat éleszteném de hibába ütköztem,segítségre lenne szükségem.
Megvan hozzá komplett kapcsolási rajz leírás,beállítások stb.
A gond az hogy a kimeneten -15,9 volt van jelen,de ha lekapcsolom a meghajtó panelt akkor ez megszünik. 2 darab 220 ohm-os ellenálláson sorba kötve adtam a 140 volt-os tápfesz a végfokra próbára hogy ne szálljon el hiba esetén.
Hamarosan feltöltöm a rajzokat is.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Kapcsolási rajz csl 1400
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Szervíz könyv 1400csl
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv! Bizonyára van még benne hibás alkatrész, mert ahogy nézem, hibára elveszi a nyugalmi áramot. Testhez képest mekkorák most a ± tápok?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Itt csak simán 140 volt van egy-egy gréc híd meg egy-egy kondi.
Nincs közép kivezetés a trafóról.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az világos, táputánhúzós a kapcsolás.
A testhez képest azért tudsz érni.
Keressük, hogy az erősítőben, vagy a táphúzóban van-e a hiba.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
A pozitív oldalon 15,2 volt van,a negativ oldalon -2,7 volt testöl mérve.
Meghajtó panel nélkül.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Ez így nem adja ki a 140 V-ot.
Az üzemi feszültséget a meghajtóval együtt kéne vizsgálni.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
De ha rákapcsolom akkor a 2 ellenállás amin keresztül feszültséget adok nagyon elkezdenek melegedni gondolom valami gubanc van. Megpróbálok rájönni mi az.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Egy rövid méréssel állapítsad meg, hogy mekkora feszültség esik a tápágba helyezett ellenállásokon!
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Megvolt a mérés.
Bekapcsoláskor 2,3v 220ohm-on pozitív negatív oldalon egyforma.
Kb 2mp elteltével hirtelen fölugranak 69-70v ra!
Ha nincs bekötve a +-15v segéd táp akkor nincs feszültség esés és nem melegszik semmi.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Testhez képest pedig bekapcsoláskor a negatív oldalon -137v a pozitív oldalon 0v!
Amikor elkezd melegedni az ellenállások akkor lemegy -1,05v ra, a pozitív oldalon továbbra is 0!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
Következő: »»   68 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem