Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   170 / 193
(#) BI-AMP válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Kicsit bővebben
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Szia! Így használd a keresőt!
Íme az egyik rajzhoz tartozó hozzászólás.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Esetleg ha nem lenne probléma megkaphatnám a nyák tervet. Terveztem már pár egyszerű nyákot, de ez nekem még sok.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Lesz független 9 VAC a Kopp_3-hoz, vagy a Kopp_4-et alakítsam az aktuális tápfeszültségedhez?
(#) Alkotó válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ha az SMD alkatrészek is szóba jöhetnek, akkor ez is az érintett rajzhoz készült.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A Kopp_3 megfelel. Mert kell a 12V ventilátor hoz is.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Rendben, megnézem hol lehet elmentve.

Kopp_3.JPG
    
(#) Toth Attila válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Szia! Az előző erősítő építésemhez én is a Reloop által tervezett hangszóró védelmet használtam. Mellékelem az általam elkészített paneltervet.
(#) BI-AMP válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) BI-AMP válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
A 4db. BC182-őt ki lehet váltani BC546, illetve a 2db. BC212-őt BC556-ra? Sajna a BC182/212-őt nem tudom beszerezni.
(#) proli007 válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Hello! Igen, itt ki lehet váltani velük.
(#) (Felhasználó 109689) hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Kedves fórumtársak

Van egy EVENT TRIA nevű amerikai hand-made hangszóró szettem, mely áll egy aktív mélynyomóból (ebben az erősítő), és két passzív hangfalból (ezekben a magas és a középsugárzó).

Be ÉS ki kapcsoláskor is durran. Nincs benne védőáramkör gyárilag, pedig high-end készülék, kisszériában gyártják, voltaképp manufaktúrában.

A mélynyomóban az áramköröket megnézve ez nem valami kínai akármi - hatalmas trafó, óriási kondik, jól átlátható panel, analóg alkatrészekkel.

Amit kérdeznék: ezek az áramkörök amikről ebben a topicban vannak: a bekapcsoláskor még értem, hogy késleltetnek (hisz mondjuk a relé eleve lekapcsolt állapotban van a táp ráadásakor, aztán behúz mondjuk 2 másodperc mulva) - ámde azt nem értem, hogy kikapcsoláskor mindez hogyan történik?

Van bárki itt, aki az én készülékembe meg és beépítene egy ilyen áramkört? Pest, Heves megyében vagy Budapesten...
(#) latyakosa válasza (Felhasználó 109689) hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
A hangszóró védő relé tápellátása azonnal megszűnik miután a kikapcsoló gombbal megszakítod az erősítő hálózati betáplását. A végfok(ok) a hálózati puffer kondikon keresztül még pár tized másodpercig a kikapcsolt betáplálás ellenére is működnek, azonban mire elfogy a pufferekben tárolt energia a relé már leoldott, ezért nincs pattanó hang.
Küldj képet a belsejéről kérlek, sajnos a neten sem találni belső bontott képet a készülékről.
(#) Dr Endugu hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Ezt a tápegységet készítettem el. Van itthon egy relé, aminek a belső ellenállása kisebb, mint a razon lévő reléé. Ennek a Honeywell relének a belső ellenállása 350 ohm. Kell változtatnom valamit a rajzon lévő értékeken? Például a T7 helyére egy nagyobb teljesítményű tranzisztort tegyek? Esetleg kell-e mást változtatnom a relécsere miatt?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2017

IMG_7033.PNG
    
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Szia! Több mint 70 mA folyik majd a T1-en, a tápfeszültségedtől függően számíts majd a melegedésére. T7 helyére tehetsz BC337-est, hogy ne legyen kicentizve a terhelhetőség.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2017
(#) BI-AMP hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Meg építettem a KOPP_3 as kapcsolást, már csak a tranzisztorokra várok.
A kérdésem az lenne, hogy a táp feszel mennyit tudok játszani? Mivel csak 24 Voltos relém van itthon ami jó bele, de az előbb próbáltam már 13 Voltnál behúz. Vagy esetleg át lehet alakítani új nyák maratása nélkül 24 Voltosra?
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
A 24V-os reléhez a Kopp_4 illik Bővebben: Link.
A Kopp_3 tápfeszültségét addig növelheted, míg a FET UGS megengedi. Felette kell a Zener dióda a gate-re.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Kb. mennyi a max tápfesz amit rá engedhetek?
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Esetleg BD139 jó lehet T7-nek? Ez van itthon.
(#) zotya1983 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok! Ez a védelem megfelelő egy hidalt erősítőhöz is?A hidalt és stereo mód közt mechanikusan egy kapcsoló van beépítve.
Tápfeszültség +- 110v. Ha esetleg módosítanom kell valamelyik alkatrész értékét akkor szívesen várom a javaslatokat.Üdv.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia! Az uPC1237 mindössze 60 V-os.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Köszönöm másként írnám, rosszul fogalmaztam az erősítő tápfeszültsége +-110v a upc ugye AC t és + t is figyeli lehetséges ezt úgy hajtani hogy ne a főtápról kapja a feszültséget? És így figyelje a kimenetet?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 28, 2017 / 1
 
Természetesen lehet. A méretezéshez a NEC adatlapot ajánlom Bővebben: Link
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A 8 as lábra +60V ig mehet csupán a főtáp figyelése? 35k ohmot számoltam kb ez alapján előtét ellenállásnak +110v ra ha releváns ilyen módon a dolog?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017

Prot_sch.pdf
    
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
A 6-os láb egy nyitott kollektor kimenet, ezen tranzisztor feszültségtűrésére számít.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Tehát mpsa92 őt tegyek be? Pl? Úgy képzeltem el segédfesz V-AC 25V gnd VCC+ láb meg a puffer pozitívra.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 29, 2017 / 1
 
A tápfeszültség és a relé feszültsége közti jelentős különbség több problémát is felvet.
Szerintem sokkal racionálisabb eredményt lehet elérni ha egy külön tekercsről/trafóról járatod a védelmet, mert így nincs semmilyen korlátozás az erősítő tápfeszültségének irányából.
Erre egy példa lehet Reloop gondolata, ahol éppen ezt oldja meg, és a "segédtáp" természetesen jól felhasználható a ventilátorokhoz is.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Eleve a segédtekercs lenne a V-AC láb a + meg a pufferokról... A gnd meg lehet a segédtekercsé is akár...
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
A pufferről jövő + okozza a gondot, azt kell kikerülni.
Az AC alig számít, az csak a kikapcsoláshoz kell, és van ott általában egy soros ellenállás meg egy dióda is.
A GND-nek közösnek kell lennie a végfokozatéval, mert csak így jön létre a kimeneti egyenfeszültség figyelés. Tehát a segédtáp GND-jét a végfokozatéval össze kell kötni -akár a csillagpontban-.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Tehát egyszerűbb a segédtekercsekről létrehozni egy egyenirányítást pufferelést külön elszeparálva. Akár egyutas egyenirányítással a +V t.
Következő: »»   170 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem