Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   726 / 1123
(#) rihekopo42 válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Még is csak Win7.
(#) RoliNyh válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Ezt én azért nem jelenteném ki ilyen biztosan, attól hogy az IE 11 meg az edge nem megy rajta az egy dolog, van helyette más alternatíva, opera, mozilla, firefox, chrome, csak hogy a legnagyobbakat említsem. Vírusirtóknál is hasonló a helyzet. Persze az is csak egy dolog, hogy a támogatása már megszűnt, és frissítések nincsenek rá...
(#) vladcepes hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Sziasztok! Asztali pc-t indítanék be de nem akar, 5 rövid csipogás. Jol sejtem hogy valami nem jó a processzornál? Kivettem kitisztítottam,újra pasztáztam,ugyan az a hiba,kipróbáltam egy belevaló más procival is, ugyan az a hiba. Szerintetek?
(#) rihekopo42 hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Mégis csak Win7 lesz.
(#) belfi2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 1
 
Nemrég akartam feltenni XP Firefoxot. Azt írta ki hogy nem támogatott operációs rendszer minim WIN7 vagy nagyobb.A Crom eleve nem támogatja futni fut de bűn rossz. A többi is leáll 2018-tól, mint a hogy a vírusírtók is
(#) rihekopo42 válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Akkor tényleg jól döntöttem.
(#) rihekopo42 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Hány rövid és hány hosszú?
Lehetőleg sorrendben kérném.
(#) Ge Lee válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Nekem a chrome gond nélkül működik az xp alatt. Kiírja hogy nem fog további frissítéseket kapni, és ennyi. És a víruskeresővel sincs semmi gond, naponta frissíti magát.
(#) belfi2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Most még. Nem akarok melyik vírusirtó a legjobb vitát nyitni, de ma már annyi minden benne van egy víruskeresőben hogy szegény XP percekig el van foglalva.A víruskeresőkről ITT olvastam. A Chromot nem szeretem nem is igazán használtam , csak tesztre és nekem a fenti véleményem alakult ki. A Firefox az 52. kiadás után megszüntette a támogatás.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) Ge Lee válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Hehe, ezek szerint már szinte az összes támogatása meg kellett volna hogy szűnjön. Nekem a mai napig frissít, naponta többször is. Percekig nem az xp van elfoglalva hanem a vacak hardver. Amikor frissít akkor van egy kb. fél perc amíg fogja a gépet, aztán egyébként meg észre sem veszem hogy ott van, csak ha éppen nem enged megnyitni egy oldalt. A féregfox-szal már évek óta csak a szívás van, azóta a chrome-ot használom oprendszertől függetlenül, és ezzel semmi gondom nincs, sőt egyetlen beépülő modult sem kell telepíteni hozzá, a foxhoz meg egy csomót, mert ez sem megy meg az sem megy, meg most ez lejárt, most meg amaz járt le...
(#) vladcepes válasza rihekopo42 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Szia! Nincs benne hosszú. Csak 5 rövid.
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
5 rövid sípszó: processzorhiba - A processzor esetleg az alaplap okozza.
(#) vladcepes válasza Gabó hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Igen én is erre a következtetésre jutottam,csak nem voltam benne biztos. Kipróbáltam egy másik processzorral, ugyan ez volt. Akkor gondolom alaplap?
(#) Gabó válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Esetleg egy bios resetet próbálj meg. Gép kihúz a konnektorból, és elem kivesz az alaplapból. Hagyd úgy egy darabig, elem vissza, táp vissza és nézd meg.
Csere proci jó?
(#) abcdabcd válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Elemcserét is megpróbálhatsz az alaplapban... vagy másik táppal, itt nemrég volt valaki akinek úgy tűnt, hogy a tápcsere oldotta meg a hasonló gondját (se kép semmi bekapcsoláskor)... vagy kontakthiba, ő még meg is pucolt valamilyen érintkezőket, de az is lehet pl a tápcsatikat elég kihúzgálni meg visszadugni, megnézni nem-e laza valamelyik szál végén az érintkező, és azt pl csavarhúzóval kicsit megmozgatni óvatosan megfeszegetni, hogy szorosabb legyen...
(#) vladcepes hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! Ezeket megpróbálom,később írok. A csere proci is jó volt valamikor amikor bedobozoltam
(#) golem hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Kolega rám gondolt a memória kártya és a videó kártya réz érintkezőit pucoltam meg de csak nagyon ovatosan kapot a gép egy 500w noname tápot azóta jó a gép.
(#) coyote55 válasza golem hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Az a "réz" érintkező az aranyozott... Csak a pontosság kedvéért.
(#) vladcepes hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! Azokat én is megpucoltam óvatosan,de ugyan az. A tápot még nem próbáltam.,szerzek egyet aztán kiderül.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
VirtualBox alatt telepítek és segítség kellene, hogy Windows Millennium rendszeren telepíteni tudjam a VGA-t!
Idézet:
„Standard PCI Graphics Adapter (VGA)”
A CPU-Z program csak ennyi infót talál, emiatt nem találok drivert, a "VirtualBox integrációs szolgáltatások" pedig nem támogatja a Millenniumot, emiatt nem települ!
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Nem esküdnék meg rá, de nekem úgy rémlik, virtuális gépen nincs külön 3D gyorsítás, csak egy sima alap VGA drivert kapsz. Tehát ahogy a virtualbox felismeri, úgy megy és kész. Bár én már elég rég foglalkoztam ilyennel, lehet azóta változott a helyzet...
(#) xitibi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Én azért még megnézném hogy: 1, videokártya jó e? 2, ram rendben van e? (1 modullal kezdeném)
Ugyanis az én fejecskémben még úgy van hogy 1 síp szó i-o műveletek
2 csipp: bios
3: proci
4: ram
5: videó
6: hdd
Bár már értek csodák
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Ez azért már nem teljesen úgy van.
2D gyorsítás van, viszont a virtuális gépen is telepíteni kell a VGA-t akár csak egy igazin, mert nélküle csak 1db alap kicsi felbontás van 16 színnel!
Ráadásul sajnos csak annyi infó áll rendelkezésre, amit írtam... :/
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ha ebnyire jol tudod, minek segitseg?? Amugy NEM kell vga drivert telepiteni, mert ahogy RoliNyh mondja, egy alapot kapsz... Ja... es mielott jonne az okoskodas, hogy ez meg az miert nem megy virtualis gepen, nem grafikai igenybevetelhez van. Foleg eg a virtual vacak. Na meg az alap vas sem art, ha erosebb...
De latom, megint nem jartal utana a dolgoknak, hanem rogton azonnal a kozepebe...
(#) Maszi65 válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szia! Próbálj offline installer módú telepítőt letölteni és futtatni, ami még támogatta az xp-t. Telepítés elött ne legyen internet kapcsolat, így nem nézi közben, hogy van-e újabb verzió.
Firefox Setup 51.0.1_win32.exe
Firefox Setup 51.0.1_win64.exe
Firefox Setup 52.0.1_win32.exe
Firefox Setup 52.0.1_win64.exe
Firefox Setup 52.0_win32.exe
Firefox Setup 52.0_win64.exe
Kb. 45MB-os méret kell legyen egy ilyen telepítő. Remélem tudtam segíteni.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Pedig van nekem VirtualBoxban XP és ott rendes felbontás van teljes VGA színekkel!
Jó, az igaz, hogy ott telepíthető az "integrációs szolgáltatások", de jelen esetben egy fizikailag létező gépet szeretnék szoftveresen reprodukálni, amihez kellene a VGA telepítése is!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Real PC-t nem fogsz tudni leszimuláni, ezt előre mondom...
Nem fognak neked millió és egy hardvert beírni a progiba, hogy mivan ha...
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Közben megtaláltam, és nem is olyan lehetetlen!
Tehát itt a video mindent megmutat, hogy mit kell csinálni és a leírásban ott van minden szükséges link!
Ez Win98 és Millennium rendszereken egyaránt működik és teljes 32bit VGA-t eredményez!
Mintául megmutatom a frissen telepített (VirtualBox) arab(!) Windows Millennium rendszert rendes 32bit 800×600 felbontással!
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
32bites vga-t eredményezett volna, ha a sima program által felkínált illesztőt teszed fel (amit amúgy elvileg írtál is, de neked tök más kell elvileg a leírásod alapján)(vagy te se tudod, mit akarsz) , de nekem tök8, hogy mit bűvölsz...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Látom az arab Windows Millenium a kedvenced!
Következő: »»   726 / 1123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem