Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kormány távvezérlés autórádióhoz
Lapozás: OK   5 / 7
(#) bbb válasza szabadh hozzászólására (») Máj 23, 2016 1 /
 
Szia!

Úgy lenne esélyünk segíteni, ha megmondanád, hogy milyen az új egység, sőt! Ha esetleg az új egységen van bekötési rajz (vagy a hozzá kapott kézikönyvben), akkor az is kellene...
Előfordulhat, hogy pl. az új nem is támogatja ezt a funkciót.
(#) szabadh válasza bbb hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Szia.
Bocsi, máris pótlom.
Az új fejegység Blaupunkt toronto 410 BT.

A használati utasítás 34 oldal hátsó csatlakozó. ami megegyezik a gyári rádió csatival. Az is blaupunkt volt. Így néz ki bekötésileg

(Esetleg még annyi, hogy az autó szervízkönyvéből ki tudom venni, hogy melyik kormányról jövő szállon mi jön. Milyen feszültség stb.)

http://www.manualslib.com/manual/705233/Blaupunkt-Madrid-210.html?p...manual
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) lecter142957 hozzászólása Aug 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni,hogy van e itt köztetek valaki aki tudna segíteni nekem kormány távvezérlő bekötésében. Nem régiben vásároltam egy 2 dines fejegységet amihez szeretném bekötni a kormány vezérlőt. A régi rádiómba 1 db csatlakozó ment be csupán, amit ugye át kellet alakítanom iso-ra, de ügye abba sokkal kevesebb szál megy be. A kormány vezérlőben elvileg 3 szál fut, az új rádióm hátuljából viszont( ha jól értelmezem) 2 db (wheel key 1-2). A kérdésem az lenne,hogy milyen kábelekhez kössem hozzá az új rádió "kimaradt" vezetékeit,hogy működjön. Az új rádió támogatja a kormánytávvezérlését. Az autóm mazda 323f 2001-es hátha ez segít. A kapcsolót a googléról szereztem, az enyém a helyén van

Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2016
(#) Kovács Tibor válasza zoltanfazakas hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Szia! Megoldódott már a kormányvezérlésed?
Nekem is Lagunám van, és most akarom beapplikálni az új fejegységet!
(#) Inhouse válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Ez még így kevés. Van egy köztes konverter, ami autótípus függő. Átalakítja az autó jelét az autórádiók mostanság erre a célra talán szabványosított bemenetéhez. 9-10eFt-ért megvehető.
(#) Kovács Tibor válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
El tudod küldeni a fejegység linkjét?
Ma is gyártanak még hagyományos ellenállás vezérlésű fejeket, de ez a ritkább!
A modernebbek már Canbuson kommunikálnak. Ha ez utóbbi akkor kell a konverter.
(#) lecter142957 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
szia!
Az autómhoz elvileg nem szükséges cam buszos átalakító, mert ehhez nem is gyártottak. Az új fejegység tanítható, csak az a kérdés,hogy a 3 szálat kell hová bekötni és vajon milyen színnel jelölték a gyári csatlakozón.

http://www.ebay.com/itm/232037012392?_trksid=p2057872.m2749.l2649&a...X%3AIT
(#) gery25 válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szia!
Érdekes, pedig a gyári fejegység CAN buszt is eszik, de mégis megtalálható a (nagyobb) csatlakozóban a kormánytávvezérlő 2 jelvezetéke (1N, 1P). Tehát elvileg: barna-sárga és kék-fehér. Ellenőrizd azért a kiosztásról, csak a fotód alapján néztem a színeket.
/A bajuszkapcsolóban a piros-fekete testnek tűnik a másik képről, a gombokhoz elég 2 vezeték mert egy ellenálláslétra van mögöttük/ Ki is tudod mérni az ellenállás változását a rádió csatlakozóján, ha nyomkodod a gombokat a kormánytávvezérlőn. Üdv!
(#) Kovács Tibor válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Nekem az a véleményem hogy a te 2001-es kocsid kormánytávja vagy sima kontaktod ad vagy ellenálláslétrát működtet. Az új fejed meg CANbuszos jelet vár.
Hány funkciót tud a kormánykapcsolód (hangerő +/-, forrás választó?)
(#) lecter142957 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szia!

4 jelet tudd a kapcsoló. A gyári fejegységnél a hang fel,le; forrás választó és a vissza(vagy léptető) funkció. Az új rádió hátuljába nincs vagy legalábbis én nem láttam más fajta bemenetet, csak a 2 wheel kábelt.

Köszi szépen,hogy foglalkoztok a problémámmal!
(#) Kovács Tibor válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Keress olyan ismerőst akinek canbusos kocsija van és tedd bele próbára, akkor minden kiderül.
Egyébként két jel vezeték szokott lenni és egy közös test.
(#) Inhouse válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Azért autóspecifikus a konverter, mert amit az autó ad jelet, azt alakítja át a fejnek, szerintem. Nem feltétlenül kell CAN buszosnak lennie.
(#) gery25 válasza lecter142957 hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Biztosan kaptál leírást a fejegységhez, amiben specifikálva van mit vár a bemeneteken, stb. Kis keresgélés után, úgy nézem ezek az androidos fejegységek mind hasonlóak, univerzálisak. A kormánytávvezérlő bemeneteken bármilyen ellenálláslétrás kapcsolót tudnak kezelni, mivel taníthatóak. Mellékelek egy leírást az egyikről.
(#) Kovács Tibor válasza gery25 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Igen ami ellenállásjelet fogad az univerzálisan alkalmazkodik a különféle ellenállásokhoz, minden funkció hozzá rendelhető szinte bármilyen ellenálláshoz. De ami nem ellenállásjelet vár ott ez a módszer nem eredményes!
Tudja valaki mekkora ellenállás lehet max. a létrában? Nekem a tapasztalat szerint kb 80kohm-ig ismeri föl.
(#) suszitibi hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok
Vettem egy Kenwood kmm102 autorádiót. Van rajta kormánytáv bemenet, egy szál. Próbáltam, egy potival és nyomógombbal, az ellenállásos módszert. Sem a testhez, sem a pluszhoz csatolva, nem reagál az ellenállás értékekre. Nincs valakinek valami dokumentáció, milyen jelekkel kommunikál?
(#) S.Roland válasza suszitibi hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Üdv,
Bővebben: Link
Kikeresed az autódat , és megmondja milyen adapter kell hozzá.
(#) HA5AWS hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!
A Suzuki Swift 2 kormány ellenállás lérájáról nincs valakinek egy rajza?
Üdv: Gábor
(#) suszitibi válasza S.Roland hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Szia
Köszönöm. Sajnos, az autóban, nincs kormányvezérlő, mivel azt magam építeném. Régen már készítettem a SONY rádiómhoz, ott egyszerű ellenállásokkal ment a dolog.
Most is ilyen megoldást szeretnék. Ha nem lesz más megoldás, akkor veszek a TME-től adaptert. Nettó 10 ezer körül van. Ennyit viszont, most erre, nem szeretnék költeni. Ezért kérdeztem, nem lehet-e tudni, milyen rendszer szerint működik a vezérlés.
Ha nagyon nem jön össze, akkor inkább lehet lecserélem egy Sonyra, az közvetlen ismeri az ellenállás verziós vezérlést.
(#) suszitibi válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
(#) HA5AWS válasza suszitibi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm, most már csak az értékeket kell lemérni. Gondolom a Swiftel mutat hasonlóságot.
Üdv: Gábor
(#) suszitibi válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szerintem használj egy potit sorba nyomógombbal. Mérd meg a tól-ig értéket, ahol egy funkciót visz és állítsd a két szélső érték átlagára. Akkor nem fog meglepetés érni, túl hideg, vagy meleg időben.
Persze nem árt 1%-os tűrésű ellenállásokat használni.
Gondolom, megegyezik a márkán belül a rendszer.
(#) suszitibi hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Sziasztok
Kis keresgélés után, sem kapcsolási rajzot, sem a kormányvezérléssel kapcsolatban nem találtam semmit. Annyit sikerült kivenni, hogy elvileg a Kenwood és JVC egyforma vezérlést használ és talán a Pioneer is.
Ha lenne valakinek gyári távvezérlő adaptere ezen típusokhoz, egy oszcilloszkópon jó lenne megnézni, milyen jelekkel kommunikál. Szerintem sokan tudnánk használni.
(#) Csabu82 hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Sziasztok

van egy blaupunkt new orleans 220 és nincs rajta gyárilag kormány távvezérlés, viszont a kocsimban van egy multikormány ami a neten utána olvasva ellenálláslétrás.
segítséget szeretnék kérni hogy hogy hozható össze a kettő?
a válaszokat előre is köszönöm
(#) gyula166 válasza suszitibi hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Üdv! Sony autórádió távvezérlőben tudsz segíteni? Ez az ellenállásos dolog ez hogy működik?
(#) suszitibi válasza gyula166 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia
Elvileg ez majdnem mindhez jó. Esetleg az értékeken kell változtatni.

rm-x2s.gif
    
(#) gyula166 válasza suszitibi hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Csabu82 válasza lecter142957 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
lecter142957 megold dodót már a rádió vezérlésed
Esetleg megoldotta már valaki, hogy az ellenállás létrás vezérlést can-bus-s jelre alakította át?
(#) zandriis5 hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Üdv!

Érdeklődnék, hogy a JVC KD-X50BT fejegység steering whel remote kormánytávvezérlő kábele, ami kék/sárga színű, ellenállásléces vezérlésű? 1KOhmos ellenállást tettem e vezeték és test közé, de nem csinált semmit. Neten nem találtam semmi infót erről a fejegységről multikormány vezérléssel kapcsolatosan.
(#) cupika97 válasza zandriis5 hozzászólására (») Dec 6, 2018 / 1
 
Próbálj meg nagyobbat, mondjuk 2K, 6K, 10K ellenálást. Hátha csinál valamit.
(#) bbb válasza zandriis5 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
JVC - youtube. Egy magyar srác csinálta, nézd meg a leírást is és a kommenteket is!
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem