Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   473 / 580
(#) botesz válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Abba sima 3 csavaros askoll van 3500 Ft.
(#) waterbear válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Regisztrálj ide be, és olcsóbban is kapsz:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017

Askoll.JPG
    
(#) még1MbR hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Ú, ez tényleg durván olcsóbb, köszönöm szépen!
(#) tibitoth65 hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit WIDL 126 EX mosógép. Úgy tűnt, hogy a motor hibásodott meg, de a motor csere után sem bírja a dobot megforgatni vizes ruhával (üresen bírja). A panelen triakot cseréltem, de az eredmény nem változott. Az a gyanúm, hogy nem megfelelő a mosási dobsebességhez tartozó vezérlő jel. Hogy lehet a program módosítását megoldani.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Sziasztok. Egy EATON A1 D21 -es mosógép vezérlőnek keresem a bekötési rajzát eddig nem teljes sikerrel.
A panrlen vannak feliratok is, és nem mind van használva.
Köszönöm.a segítséget.
(#) botesz válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Régi felültöltős whirlpool ban laktak ilyenek.Szerintem a tanyán megtalálod.Olyan mint az AWG 650 csak 800 as centrivel.
(#) stevepapa válasza tibitoth65 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Egy képet a vezérlőről tegyél fel.
(#) tibitoth65 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Íme a kép.

DSCF2340.JPG
    
(#) tibitoth65 válasza tibitoth65 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Burkolattal együtt.
(#) tibitoth65 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Ez már sikeres küldés a burkolattal.

DSCF2338.JPG
    
(#) palko0125 válasza tibitoth65 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Szia!
A motor vezérlő triaktól jobbra-lefelé van egy kék kondenzátor. Azt hiszem 0,1uF. Azt cseréld ki, tud hasonló hibát csinálni. Nekem mindig triak zárlatos (F01) hibakódot adott emiatt a kondi miatt.
Üdv, Palkó.
(#) stevepapa válasza tibitoth65 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
A " tahó" útjában lévő alkatrészeket ellenőrizd, forraszd át. Egy régebbi ilyen modellnél a a tahó jel erősítő tranyó okozott hasonló hibát . Egyre gyengébben forgatott a mosás váge felémár csak megmozdítani volt képes a dobot.
(#) tibitoth65 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Köszönöm a jó tanácsokat! Holnap ki is fogom próbálni.
(#) Akos67 hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Szervusztok!

A Samsung WF71184 mosógépünk 3E hibával a centrifugálás előtt megáll. Van ötletetek, hogy ezt miért csinálja? Mit nézzek át?
A vezérlő panel típusa: DC92-00969A, motor típusa: DC93-00316A
Külső nyomokat nem látok, mielőtt szétturnám, kellene egy kis segítség, hogy mit keressek és hol?
Előre is köszönöm.
Ákos
(#) Tityi válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
Nézd meg a motor szénkeféit,hátha rövidek.
Üdv: Tityi
(#) palko0125 válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
A vizet kiszivattyúzza? Ha fali szifonba ürít nézd meg nincs e eldugulva, valamint a saját szűrőjét is ellenőrizd.
Üdv, Palkó.
(#) Akos67 hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a gyors kérdéseket A vizet kiszivattyúzza, vár néhány percet és kidobja a hibát. A saját szűrője tiszta, helyette bedugtunk egy másik mosógépet gyönyörően kimosott a fali szifonon keresztül, de azért most megnéztem, semmi érdekes.
A szénkeféket megnézem.

Köszönöm: Ákos
(#) c_jani hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy AEG Lavamat 72630, amelyen víz folyt az ajtóreteszre. Vitte a panelon a triakot is. Cseréltem a reteszt, a triakot és az azt meghajtó ULN2004-et is, de eredménytelen.
Próbáltam lefuttatni az öntesztet. Az elsőt le tudtam (LED villogtatás), a másik kettőt, amely a fő funkciókat, mint víz beeresztése, dob forgatása, szivattyúzás, nem. Az ajtót nyitva látja, így rögtön kiáll E40 hibával. Már a retesz PTC-re sem kapcsol feszt. Tettem rá kerülőúton, hátha tovább lép, de okosabb nálam, így E43 a hibakód. Nem engedi kitörölni a hibakódot. Meg lehetne próbálni újra-konfigurálni a vezérlőt, de azzal még várok. Tartok tőle, hogy kileheli az értelmét. Igaz, sok veszteni valóm nincs.
Akadna valami ötletetek? Esetleg egy működő vezérlő?
Jani
(#) Akos67 hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Legnagyobb meglepetésemre egy BLDC-t találtam benne, így mivel nincs szénkefe, ez a probléma megoldódott, de azért szétszedtem, a tekercsek ellenállása mindegyiknél ugyanannyi.
Kezdek aggódni a vezérlés miatt, szerintetek?
Köszönöm!
Ákos
(#) stevepapa válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Mi a motor típusa?
(#) botesz válasza c_jani hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Az ULN meg a triac között nincs még valami?Ha nincs akkor lehet hogy proc hiba lesz.
(#) botesz válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Vízszintszabályzóról húzd le s csövet és úgy próbáld.
(#) c_jani válasza botesz hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Néhány ellenállás. Természetesen mind jó.
(#) Akos67 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
DC93-00316A
(#) Akos67 válasza botesz hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Próbáltam, nem javult, visszatettem, most már annyit értem el, hogy a motor egyáltalán nem megy, a panel csatlakozón mért feszültség nulla A gépet újra indítva vízzel feltöltődik, eljátsza mintha mosna de nem történik semmi. Kiszivattyúzás működik ha ismét elindítom. A NYÁK teljesen ki van öntve, gondolom hátulról lehetne támadni.
(#) mindenes válasza c_jani hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Esélyes hogy a proci sem élte túl,nemrég volt hasonló esetem, az ULN még a sapkályát is ledobta persze a passziv alkatrészek mind túlélték.
(#) Akos67 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Sikerült bemennem a service menüjébe, hosszas önelemezgetésre kidobta, hogy 3E2, ami a Samsung szerint motor hiba. Na most elvesztettem a fonalat. Ötlet?
Köszönöm előre is!

Ákos
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) botesz válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Ha BLDC s mocija van lehet hogy megpukkadt a meghajtó Ic.
(#) stevepapa válasza Akos67 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Meghajtó ahogy írták is, valamint a motor forgásérzékelője. Azt figyeld meg, hogy megmozdul e a motor induláskor, bekapcsoláskor.
(#) Akos67 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Sajnos a motor már meg sem nyikkan, egyáltalán nem csinál semmit.

Ákos
Következő: »»   473 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem