Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   8 / 29
(#) dehogyisnem válasza janos46 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Szia !
Bocs csak most tudtam reagálni.
BZW06 -15 szupresszor dióda, ez van a régebbi panelokon, előfordult még PVR-7D391K varisztor is.
Az újabb panelokat P82Z2 varisztorokkal szerelték.
Tibor
(#) janos46 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Köszi!
A mostani központ nincs nálam, de a fényképén tényleg látszik valami a kimenettel párhuzamosan.
A régebbi nálam van, azt megnéztem. Tényleg van rajta egy BZW06-15 unipoláris szupresszor dióda (így, hogy írtad, utána néztem, hogy mi az)
Viszont a jelek szerint ez nem ér sokat. Van esetleg valami jobb megoldás?
(#) janos46 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Na, még egyszer kösz!
Ez egy nagyon hasznos info lett. Az előzőből kivettem a BZW06-15-öt, és azóta jó!!!!!
Ezek szerint a villám ezt nyírta ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2017
(#) Brienter válasza akeebaby hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Bocsánat a késői reakcióért.
Digitális a rendszer EVKT központtal digitális készülékekkel.
Egy ismerősömnek próbálok segíteni, elektronikai ismereteim megvannak, kaputelefonokkal viszont csak elvétve foglalkoztam.
Rosszul foglamaztam ez egy kisebb lakópark, föld alatt mennek a kábelek, krone panelokon megkötve(legalábbis amiket eddig megtaláltam.)
(#) akeebaby válasza Brienter hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia,

biztos mindegyik digitális készülék ??? Nekem ez az MKT lakáskészülékekkel szokott előfordulni ha nem jó helyen tudom a KÖZÖS szálat adni a felmenő ágon.

A vonal a központi panelből azonnal megy a lakások felé vagy van közben egy kártya is amibe be van kötve minden lakás saját vezetéke is ?
Illetve az is segít hogy összesen két vezeték megy e el a központtól a lakásokig vagy több vezeték van? Van e a két vezetékben 12 -13 volt körüli feszültség ?
(#) dehogyisnem válasza janos46 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
Szívesen. Elég olcsón megúsztad.....
Szoktak halni a tranyók is a kimeneti körben.
Nekem még csak a szupresszor cseréjével nem sikerült kp-t javítani.
Ennél jobb megoldás? Mit akarsz még? Megvédte nem?
Mint ahogy már jeleztem nem volt egy buta ember a konstruktőr....!
A villám meg villámgyors, nincs mese.
Hajrá:
Tibor
(#) dehogyisnem válasza Brienter hozzászólására (») Aug 28, 2017 / 1
 
Helló Brienter!
Most látom ez egy másik hsz volt.
Sajnos nincs minden esetre megfelelő recept, amit felvetettél elég fura, olyan hibridpanelos fantom hiba! De talán segít amit leírok...kicsit sok lesz.
Mint azt kifejtettem annó, a kábelkapacitás és/vagy át vagy levezetés furcsa hibákat produkál.
Ha nem villám volt akkor érdemes lekötve a központot a hálózatot méricskélni.
A földhöz képest lehetőleg szakadást kell mérni mindkét szálon. Direktben pár száz kiló, néhány mega elmegy még emlékeim szerint. Kapacitív terhelést is lehet nézni megfelelő eszközzel. A túl hosszú csavart érpár vagy árnyékolás bizony lefaragja jelet. A központét talán még nem, de a készülékét igen (off-t nem említetted hibaként) Nézd vissza a topikban a kommunikációról leírtakat. Ha pld a csengetés kimegy de a készülék már nem tudja lereagálni, akkor előfordulhat "ottfelejtett" mkt-s készülék, döglött digit készülék, bizonytalan kötések, eleve nem megfelelő vezetékezés pld "utp vagy riasztókábel" beázott vezetékek és kötések, stb stb...
(Jártam így egyszer, föld alatt volt a kötés, nedves időben megbolondult a rendszer)

A krone jó cucc sokat dolgoztam vele még alközpontosként, kaputelefonos felhasználásról még nem hallottam. DE! Ha "bontós" a krone az bizony lehet kontaktos!

A hibakeresést jól bevált módon azzal kezdem, hogy a hálózat felénél szétkötöm, lepróbálom.
A hibás részt megint megfelezem, lepróbálom. Így lehet viszonylag gyorsan haladni.
Ha csillagban van kötve akkor még könnyebb. A legvégére rövidzár, a központnál megsaccolható a rövidzárlati ellenállás a kábelezés függvényében. Ha stabil néhány Ohm akkor talán jó, ha mászkál akkor lehet kötéshiba. Ha a hálózat jónak néz ki akkor lehet borogatni a készülékeket egyesével...10 db nem is olyan sok.

A legfontosabb! Valójában azzal kezdem, hogy jól megkérdezem kinél van lakásfelújítás! 95 % biztonsággal behatárolható a hiba forrása. Főleg ha az egységsugarú majom összecsavarja a két szálat ügyesen. De az egy másik hibajelenség. Ha találomra felszerelnek egy akármilyen készüléket ( ez rendszeresen előfordul, akkor vágom el az ajtó fölött azonnal ) Megy a számla a társasháznak, hülyékkel nem szoktam vitatkozni.
Várom a fejleményeket.
Üdv:
Tibor
(#) Napisten hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
Sziasztok,

Kérdés:
Feleségem közös képviselő és szeretne adni kódot adni a postásnak.
Van neki több társasháza, kettőbe a kivitelező állítatott be 100-as kódot, a postásnak.
Pl.: 16 lakásos tsh-ban hogyan kell ezt beállítani?

Meg szeretne pár lakó kódot válltoztatni, azt hogyan kell?

Tudnátok segíteni?
Előre is Köszi.
Misi
(#) dehogyisnem válasza Napisten hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
Szia!
Persze hogy tudunk
Keresd vissza az ide vonatkozó hozzászólásokat, ne kelljen az alapoktól kezdeni.

http://www.codefon.hu/kepek/codefon/codefon-programozas.pdf

Ha elakadsz akkor már van miről beszélni....
Tibor
(#) batizisanya hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy codefon kódzár. Érintést nem érzékel és bekapcsolás után kb 5 perc múlva a relé elkezd folyamatosan kattogni, mintha nem kapna elég áramot. Az ajtónyitó gombra működik, szóval szerintem nem a procinak van baja. Valakinek van ötlete?

Előre is köszi a segítséget.
(#) dehogyisnem hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Szevasztok!
Nem éppen codefon, de hozzá van kötve.
Neten eddig zéró infó. felirat szerint realfon bt.
Nem találkoztatok már vele véletlenül?
Tibor

realfon.jpg
    
(#) akeebaby válasza dehogyisnem hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Van hozzá antenna ? Ott alul egy tekercs van beforrasztva ?

Esetleg egy külső kártyaolvasó??? Mondjuk a régieknél nem volt benne a központban, vagy esetleg nem 125 MHZ kártyát használnak.
(#) Zsolt 73 válasza akeebaby hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
125 kHz.
(#) dehogyisnem válasza akeebaby hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Szia!
Van persze antenna, egy prodax kapcsoló keretébe van begyógyítva. Tiszta kontakthiba az egész, nem boncoltam tovább. Valszeg egy segédolvasó.
(#) cedasy hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Szia dehogyisnem!
Ahogy olvasom, te láttál már codefon készüléket.
Nos nekünk is egy ilyen van felszerelve és a következő tüneteket tudja:
- a feljövő lakás készüléknél kb 1 voltot mérek. Lentről a központról ha felcsöngetnének akkor kiírja, hogy OFF. Lentről a lakásszám (kulcs) kóddal nyitja az elektromos zárat. Állítólag még van olyan akinek csörög a készülék lentről.
Mit lehet vele kezdeni?
Válaszodat előre is köszönöm!
(#) dehogyisnem válasza cedasy hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Szia.
Tényleg láttam olyan embert aki hallott már a codefonról.
A legfelső legtávolabbi készüléknél adj rá rövidzárat,
Lent a központnál mérned kell néhány ohm-ot. Ha ez több akkor módszeresen nézd át a kötéseket.
Hirtelen ez a leg logikusabb...
Monnyad majd mire jutottál..
Tibor
(#) cedasy válasza dehogyisnem hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Köszi, igen valami kötés gond lesz. Szereltek kábeleket ugyan abban a kábelcsatornában. A földszint és az első emelet jól megy csak valahol a másodikra vagy a másodikon van valahol bibi. Végig bogarászom.
(#) dehogyisnem válasza cedasy hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Köss be középtájra egy potit és állíts be kb 3 voltot.
Aztán köszönj mindenkinek aki kijön a folyosóra.
Hajrá
(#) cedasy válasza dehogyisnem hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Nem sikerül megtalálni a hibát. Pedig tuti kábel gond lesz. A földszint és az első teljesen jó de a 2.on senkinek nem csörök csak off van
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia! Már régebben írtam e dologban, hogy téveszt a billentyűzet. Mitől lehet, jártál már így? Pl: 5-ös helyett 4-est ír be, vagy 9--es helyett 8-ast, stb. Nagyon ritkán sikerül beírni azt, amit akarok. plexi új, de a régivel is ez volt. Még régebben lett a számlap cserélve üvegre. Attól nem csinálhatja? (igaz gondolom azért is törte be valaki az eredetit, mert már akkor is tévesztett) Az eredeti plexi számlap négy széle le volt ragasztva fekete szigetelőszalag szerűvel. Erre is tettem akkor. gondolom, hogy ott ne vezesse a fényt. Picit próbáltam hajlítani a ledeken és fotodiódákon, de nem jobb. mi gondja lehet? Másik panel megoldaná a gondot? Ha veszünk másik panelt és átrakom az epromot, akkor működik? Nem kell e belépő kódokat és a proxikat újra tanitani?
Látom te ismered ezeket e kaputelefonokat.
Előre is köszi! Szia Tomi
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) dehogyisnem válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szervusz!
Ahogy egy fiatal versenyző már említette, láttam már ilyet....
A piros plexi szokott lenni a bűnös általában. Ha új ahogy mondod akkor a foto-kapuk haldokolnak.
Próbáld meg csak magát a panelt önmagában tesztelni. Dugj be valamit a szemben lévő ledek közé. Vagy csak egyesével takarj le egyet egyet közvetlen közelről. Mobillal meg tudod nézni az IR ledeket.
Természetesen egy új panel lenne az igazi, átrakod a nyolclábút és kész is. Abban vannak a kódok és a proxyk is.
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
A plexit mikor cseréltem( néhány hónapja ), kicsit jobb lett, de nem tökéletes. Kb fele-fele arányban jó számot írt be, de most rosszabb. A függőleges kapukkal lehet gond, mert mindig egy sorban téveszt. Felette vagy alatta lévő számot sosem ír be, mindig csak valamelyik mellette lévőt. Led hiba vagy fotodióda( vagy tranzisztor van rajta) lehet?
Hétvége előtt nem lesz időm, de akkor megnézem. Asztalon már próbálgattam, csak 12v kell neki. Új panel elég drága, nem cserélném, ha javítható.
(#) akeebaby válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia,

nem tudom mennyire régi a panel de ha beviszed Lacinak a codefon hoz akkor egy méltányos javítási díjjal megúszod.

Előtte azonban próbáld meg beállítani az infra adó és vevő tagokat. Nekem mindig bevált, nem találkoztam még fáradt diódával, de az én területemen csak két 10 évnél öregebb központ van.

Ha jól olvaslak akkor azt írtad hogy összetörték a billentyűzetet... ennek folyománya az hogy meghajlik a központ fém kerete és minden elmozdul. Ezek után nem elég a piros plexi és a taszt. cseréje.

Egyengesd ki rendesen a fém keretet, nem kell milire, de azért ne legyen láthatóan homorú/domború. Aztán ha összeraktad akkor az ujjadat húzd körbe a számok körül négyzet alakban.

Ekkor semmit nem szabad beütnie, ha ez ok akkor vízszintesen majd függőlegesen is húzd végig a kisujjadat a számok között. Ha ekkor sem üt be semmit akkor nyugodtan felteheted, minden frankó lesz!!!

Tapasztalatom szerint az infra ledeket ha jól állítod be akkor ok minden, bár találkoztam olyan szétvert készülékkel ahol a fototranzisztorokat is kellet állítani, de ez nagyon meg lett ütve, ez nagyon ritka. A hangszóróját sem lehetett hallani csak halkan mert a végfok SMD tranyójára is rá kellett forrasztani hogy újra jó legyen.

Ha koszos és bogaras az is okozhatja, volt már olyan hogy egy pók tevékenykedett a központ dobozában. Finom hálót szőtt és az arra ragadó por okozta a téves billentyű leütéseket, ezt a sűrített levegő simán megoldotta.

dehogyisnem: telefonnal egyre ritkábban látni !!! A régebbiek ok ... de pl egy iPhone vagy a csúcs mobilok, azok már nem látják mert a kamerájában infraszűrő van ..... egy hétig szívattam magam egy klíma távirányítójának javításával

Erre egy tipp: az előlapi kamera mindig rosszabb minőség és az infra szűrőt is kihagyják !!! Ezzel kell nézni csak kicsit kényelmetlen !!

Mindenesetre mielőtt a telefonodra támaszkodsz a hibamegállapítást illetően. Teszteld le otthon pl. a TV távirányítóján(mert ugye arrol biztosan tudod hogy működik !!!), a hangerő le gombot nyomva tartva és a kamerába fordítva. Ekkor folyamatosan villogó/vibráló világos színben jól kivehetően látnod kell az infra led működését. Ha nem látod akkor a telefonod infraszűrős !
(#) Gafly válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Tökéletesen igazad van
Nekem is saját tapasztalat, hogy nem minden kamera lát minden távirányítót.
Ez is egyike a neten terjedő okosságoknak, mint amilyen, hogy minden kondenzátort ki kell cserélni (más hiba meg nem lehet)...
(#) Tomi111 válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia! A fém keret nem sérült, csak az eredeti plexi számlap hajlott be és repedt(ettől még működnie kéne) na meg a plexi törött, de az már azóta új. Már kétszer cseréltem. De előtte is tévesztett, gondolom ezért törte be valaki. Belül tiszta, pók, por, stb nincs. A ledeknek kb hogyan kell állni? A nyákkal párhuzamosan? Kifelé nagyon nem állhat, mert összerakáskor a fém ház úgyis visszanyomja. A készülék még nem lehet tíz éves, talán 8. Érdekes, van egy másik, egyszerre lettek felszerelve, az még megbontva sem volt azóta és tökéletesen működik. bevinném én Lacinak, de Sümegen van a készülék! Az ujj körbehúzással megpróbálom állítgatni a ledeket, hisz igaz, akkor csak egy fényt szakítok meg, nem írhatna be semmit.
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Szevasztok!
Na itt válik ketté látványosan a szakma és a hobbi. Én már nem piszkálom, cserélem. Kifizetik...
Ma történt: Búg a teló az egyik számvizsgálónál SZVB1. Mondom első sorozatú EVKT, típushiba. Nem érdemes javítani (nem is fogja senki) ÁÁÁÁ az marhaság, mondja a másik SZVB, a kettes számú számvizsgáló. Cseréljem le csak (SZVB1) telefonját. Lecseréltem. Búg tovább...tudtam nem vitatkoztam. Kapom a hírt h szvb2 panaszkodik a búgásra.....nocsak. Csere. Most két munkát is kifizetnek, mert okosak voltak. Zárójel bezárva.
Más:
Az én note4-em is veszi az IR jeleket, valóban gyengébben mint egy ezer éves nokia, DE elég.
Ha a plexi repedt és ráadásul rossz helyen akkor nincs is miről beszélni. Kedves alanyunk aki szenved a problémával tegyen fel képeket, sokat. Akkor nem kell találgatnunk hogy mi van....
Kedves Galfy!
Én mondom néktek minden kondenzátort ki kell cserélni! "Nostradamus"
Ebben a búgó, recsegőben is kellett volna...
Nem tettem, trallala...
Beszéltem:
Winnetou
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Oké, persze, ki lehet cserélni. De én itt egy lakó vagyok, aki használná a telefont. Mellesleg (munka mellett) hobbiszinten foglalkozok elektronikával, néha pic-et is programozok, bár nem profi szinten, stb. A vállalkozó, aki felszerelte, már nem foglakozik ezzel. Így javítanánk magunk. Nem adnánk ki kb 35-40 ezret, ha javítható. Ahogy nézem semmi speckó alkatrész nincs benne, persze ha a Pic programja hibás, akkor megállt a tudomány. Ha leszerelem, készítek képeket.
(#) dehogyisnem válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia Tomi111!
Ha ezzel kezded akkor értjük....sőt megértjük.
Szoftveres hibával a dp sorozatig nem találkoztam még. A számmátrixban 4051 dolgozik, azt még megnézheted. De legtöbbször 95-99% mechanikai hiba. Már úgy értem nem az elektronika a hibás.
A ledeket fordítsd kissé felfelé, amikor a helyükre kerülnek akkor állnak be rendesen. De nem kritikus annyira mint a proelnél. Soxor írtam már h nem volt buta a tervezője...
Kitartás, próbálunk segíteni.
Tibor
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia! Na képes voltam most lemenni és fotózni. Csatoltam képeket. Úgy néztem bal oldalt és alul vannak a ledek. Oldalról fotózva szépen látszik a ledek fénye az. Alul viszont alig dereng, a színe is más. Ez gondolom nem normális? Nem ugyanúgy kellene látszani? Vagy ott más típusok vannak? Esetleg az alsóknak egy közös ellenállásuk lehet? Vagy egyszerűen rosszul állnak?
(#) dehogyisnem válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia!
Lenyűgöző képeket csináltál, köszönjük. A függőleges az első oszlopban mintha tényleg nem lenne százas.
Így csere panel, meg alkatrészek nélkül valóban nehéz lesz....
De drukkolunk, hogy sikerrel járj.
Tibor
Következő: »»   8 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem