Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   727 / 1121
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Persze, mert tükrözött! Eleinte "Mégse"-t nyomtam "OK"/"Alkalmaz" helyett!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Windows Millennium alá keresek partícionáló programot!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
fdisk
Ja gugli olvass utána...
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A VGA driver telepítés mostani helyzetéről tényleg nem tudok nyilatkozni. Viszont abban biztos vagyok, hogy az a VGA amit alapból kapsz a szoftvertől, lehet akár teljes képernyős felbontású is (amit a monitorod max bír), és 16 bit színmélységű is. Szertintem ezt a virtuális gép létrehozásakor kell beállítani, mint minden más virtuális hardwerkomponenst is (RAM, HDD méret stb). Szóval továbbra is fenntartom, hogy nem kell hozzá külön drájvert telepíteni a virtuális gépen belül...
Viszont a technika fejlődésével elképzelhető, hogy 3D gyorsítást ha implementálták, én akkor sem vennék rá mérget, hogy azt neked kell külön feltelepíteni. Az már benne lesz magában a szoftverben.
Viszont az ilyen erős virtuális gépeket futtatni csak elég komoly hardveren tudsz majd, (több magos proci, RAM hegyek...) mert ha az alap vasad gyenge, a virtuális masinád sem lesz sokkal többre alkalmas mint egy PII, úgy fog szaggatni mint az állat...
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Jóreggelt!

Mostanában rakoncátlankodik a gépen az USB driver.
Minden rendszerboot után az eszközkezelőben hibát jelez (első kép).
Aztán ha jobb klikkel eltávolítom, majd nyomok egy Hardverváltozások keresése opciót,
szó nélkül feltelepíti, és működik (második kép). Ez vajon mitől lehet?
(#) dokidoki hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Sziasztok.
Feldobnám ezt a kérdést, mert már talán mindent próbáltam, de nem vezetett igazán eredményre.
Szóval, a skype még talán tavasszal figyelmeztettet, hogy frissítsek, mert régi a verziója amit használtam. Nos erről megfelejtkezve, egyszercsak megállt. Ekkor uninstal, legfrissebb felrak, és próbál bejelentkezni..., már a felhasználónév utáni jelszókérésig nem jut el, csak hivatkozik az internetkapcsolatomra. Kicsit küzdöttem még vele, de nem lett jó. Weben skype oldalain mindenhol megy., be tudok jelentkezni meg miegyéb. Felharagított... ismét uninstal, kiírt mindenhonnan, regisztrációs adatbázistól, az utolsó rejtett mappáig mindent lekopasztottam a teljes gépről. Újratelepít és próbál ismét. Persze a helyzet változatlan.
Eltelt majd fél év, és ismét próbáltam, nem változott semmi, nem működik. Webről, illetve a tegnapi fejleményként más gépről ill. telefonról be tudok jelentkezni. De a megszokott gépemen sehogyse akar működni. Router portnyitás, tűzfal kikapcsolás, már kedvem sincs felsorolni mi mindent gyúrtam miatta haszontalanul, folyósra olvastam a szemem utána eredménytelenül.. Így hát: help my
(#) belfi2 válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
A Skype új verziója nem működik nálam sem . Én a régit használom: 7.39.0.102.És ne frissítsd.Win 10-hez való.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) dokidoki válasza belfi2 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nálam amit még az xp-hez enged verziót valami 7.33 körüli az van fenn. Xp sem lehet annyira gond, mert másnál működik.
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Gyanúm annyi, hogy mintha a régebbi skype letiltódása valahogy érvényben van még a gépen. Mert tényleg úgy néz ki, mintha nem férne hozzá a nethez... Csak már nincs ötletem, ezt hol keressem, mert a szokott helyeken a beállítások rendben vannak.
(#) lelkes amatőr válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 25, 2017 / 1
 
Windows/System32/drivers/etc mappában nézd meg a hosts nevű fájlt, talán abban tiltottad le. Én is ott szoktam tiltani dolgokat.
(#) dokidoki válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Köszi a javaslatot.
Átnéztem, van benne pár skype-szerű bejegyzés, ki is komenteltem (#). Bár erről a host fájlról ott van pár mentésem, (backup) azokat megvizsgálva 2009 a legkorábbi mentés, és abban is ugyanúgy szerepelnek azok. Pedig akkor is jól ment a progi. Így ott konkrét letiltó bejegyzést nem találtam ami ténylegesen rá vonatkozna.
(#) lelkes amatőr válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Tűzfal esetleg?
*vezérlőpult/windows tűzfal/program vagy szolgáltatás átengedése a win tűzfalon* beállításnál?
(#) dokidoki válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Írtam az elején, hogy ilyen nyalánkságokon már túl vagyok. Portnyitás meg ilyesmi is... haszontalan.
Azt lenne jó kideríteni, hogy miképp zajlott a letiltódása, és mit változtatott meg a gépen, de semmi nyomát és információt nem találtam.
(#) lelkes amatőr válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 25, 2017 / 1
 
Bocs, elkerülte a figyelmem.
Egy durva módszer: ts.exe-vel (text search) megkeresed, melyik fájlokban szerepel a skype szöveg és azokban a fájlokban kutakodsz.
Szintax: ts.exe drive:\*.* skype /s

Mellékletben szedd ki a felesleges t betüt.

ts.texe
    
(#) dokidoki válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Köszi, holnap ha hazaérek ráfekszem a keresésre.
(#) steelbird válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
A Skype az Internet Explorert használja, annak a beállításinál nézz körül. Pl. SSL, TLS kapcsolatok engedélyezve legyenek, stb...
(#) Skori válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Nálam is ez volt. Fix lan IP cím volt beállítva a PC-n és a skype nem működött így. Átállítottam DHCP-re, ettől elkezdett működni... Utána visszaállítottam fix IP-re, és most már így is működik. Sajnálom, hogy megvette a M$, azelőtt egy megbízható, jó kis program volt alacsony gépigénnyel, most meg egy core2quad PC-n is lassú.
(#) dokidoki válasza Skori hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
No, ezt kipróbálom, mert minden eddigi hiábavaló volt. És könnyen lehet, hogy beletaláltál, mert bizony nálam is fix IP van... Én is sajnálom, mert egyet kell hogy értsek veled.
Köszönöm, már nézem is.
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Nem vált be sajnos. dhcp is ugyanazt az IP-t adja vissza mint ami fixen volt. Így wifivel is felcsatlakoztam a kábel kihúzása után, más az IP de úgy se akaródzik mennie. Parancssori netstat parancs pedig mutatja, hogy van egy élő kapcsolat pipe.skype.com nevű IPvel... De mégis egy sírós smiley próbál mentegetőzni. Majd holnap, ha marad elég kedvem, felcsatlakozok valahová, hátha ...
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
A Win ME benne van a támogatott verziók között az Oracle VirtualBox-ban.
(#) zsolt58 hozzászólása Aug 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy problémám akkadt a Lenovo ideapad b51-es laptopommal.
Ez a probléma azóta van amióta meg vásároltam 2 játékot számitógépre és amikor azokkal a játékokkal játszom nem mértem de kb olyan 10 percet, akkor a külsö billentyüzet és a külsö egér szépen meg adja magát és semmire nem reagál. És a kihuzás vissza dugás sem segit, hanem a játékbol ki, ki jön a hiba üzenet ott azt irja, hogy húzzam ki a portbol az eszközt és amit fel dob ablakon van olyan gomb, hogy Alaphelyzet mind kettönél utána vissza dugás és müxik. Ezt nem értem, hogy mi lehet a probléma és, hogy lehetne ki küszöbölni?
A CS:GO és a DreadOut Keepers of The Dark játékokrol van szó.
Köszi.

tah.jpg
    
(#) jani1987 hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
A gép kattan egyet majd lefagy. Szerintetek mi okozza?
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Táp kontakthiba a merevlemeznél?
(#) pittti válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Gyenge tápegység, vagy merevlemez probléma.
(csatlakozásokat átnézni, esetleg próba egy másik tápegységgel)
(#) bugyi680 válasza zsolt58 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Csak annál a 2 játéknál?Más játéknál nem.
(#) BEMcorp válasza zsolt58 hozzászólására (») Aug 29, 2017 / 1
 
Csak valószínűsítem, de szerintem a játék sűrűbben kommunikál a perifériákkal, így lehet hogy nagyobb az áramfelvételük?
Mondjuk akkor is soknak tűnik csak egér+bill. részére...
Esetleg próbáld ki hogy vagy csak az egeret használod, vagy a billentyűzeted, és melyik esetben jön elő a probléma (ha előjön). (igen-igen, touchpaddal nem lehet játszani, de tesztelni jó lesz... )
Amúgy valamilyen speckó 'géjmer' egér és klaviatúra, csicsa LEDes világítással?
Ha minden kötél szakad, szerezz be egy külső tápegységes USB hubot, azzal leválaszthatod az áramfelvételt a laptopról (és el is veszted a mobilitását is... )
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) zsolt58 válasza bugyi680 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
bugy680 Igen csak annál a kettönél.
BEMcorp Nem anyira spéci de a billentyüzet minden gombja világit. (sötétben nagyon hasznos)
Szerintem a külsö tápegységes USB HUB mellet döntök, a mobilitás nem probléma.
Köszi.
(#) jani1987 válasza pittti hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ssd2-vel kipróbálva nincs hiba. Ez merevlemez halál közeli állapot lesz.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Szaisztok!

Linksys Touterrel valaki csinált már Repeater funkciot?
A gyári utasításokat probalom követni..... de ez nem akar összejönni!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 7, 2017 /
 
Illetve feldobnék még egy kérdést!

Van egy program... uninstalja nincs, igy vezérlőpulz programok telepítése törlése, katt programra eltávolítás!

A program uninstalációja szépen lefut, törlődik a mappája!
Már mérgembe utána egy teljes rendszertisztítást futtatok, utána újratelepítem a programot, ( regisztrációhoz kötött + beállítás + stb) és mintha nem is lett volna letörölve, minden ott van ahol volt, minden úgy van beállítva ahogy volt és le is van regisztrálva a program!

NA ezt hogy??
Következő: »»   727 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem