Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3048 / 3947
(#) yohnsee hozzászólása Szept 7, 2017 /
 
Sziasztok! Kimondottan ilyen témakört nem találtam, ezért ide dobom be a kérdésem. Rászántam magam, hogy vegyek egy labortápegységet. De ha már egyszer veszek, akkor jót szeretnék venni. Tudnátok ajánlani nekem olyan típust, amit érdemes megvenni? Árban 60 ezer forintig mennék el, jó lenne, ha ebből ki lehetne hozni egy 2 csatornásat. Ha best buy vagy jó márka, talán egy kicsit többet is rááldozok. Az ismertebb apróhirdetési oldalakat szoktam böngészni, eddig nem találtam olyat, amit nyugodt szívvel megvennék.
(#) mate_x válasza Doctor Béci hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
12V-os: 15 A
24V-os: 12,5 A
(#) Doctor Béci válasza mate_x hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Köszönöm szépen

Akkor nagy valószínűség szerint a kamionban ilyen értékű biztosítékok vannak ezeken az áramkörökön?
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) RoliNyh válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Nemrégiben én egy Wanptek KPS 3010DF példányt importáltam. Ez igaz csak egycsatornás, de tervbe van véve egy bemutató videó készítése róla, szétszereléssel együtt, hogy belülről is látható legyen.
Ha kész lesz, megy a csatornámra (címe az adatlapomon megtalálható) ha gondolod majd nézd meg...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) Bakman válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Valószínűleg ez a tápegység a sok néven értkesített típus, kicsit más köntösben: UTP3303. Szerintem ér ennyit, volt ehhez hasonlóm, baj nem volt vele.
(#) Marko Ramiusz válasza Doctor Béci hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
I=P/U
(#) vladcepes hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok! Gyári led csík,és gyári távirányító. A távirányíton megnyomott szin gomb nál nem azt adja a zöldnél és pirosnál amit kérek. Lebontottam a szigetelést a drót el van kötve. Szép gyári meló.
(#) reloop válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 2
 
Bánkódsz a két rossz bekötésen ahelyett, hogy a két jónak örülnél
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Na bumm, nem minden kínai tud angolul, de lassan már ott tartunk, hogy "minden angol tud kínaiul"...
(#) AVAST8 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Az én LED szalagomon a bekötés is hasonló. Az R a kék, a B a zöld és a G a piros..
(#) vladcepes hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Jók a válaszok!
(#) Kovidivi válasza AVAST8 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Át lehet állítani a távirányítóval, hogy megcserélje a színeket, így teljesen mindegy, hogy van beforrasztva a vezeték. Csak a távirányító passzoljon hozzá. Sógornál esett meg, hogy a TV távirányítója összecserélte a színeket az RGB-LED szalagon. Valaki segített itt HE-n, azóta ismét jól működik.
(#) bugyi680 válasza Doctor Béci hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Szerintem a P=U*I képlet alapján ki lehet számolni.A 12V-ost 15A-ral a 24V-ost 12,5A-ral.
(#) yohnsee válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Köszi, mindenképpen érdekel majd a videó!
Bakman: köszi neked is, megnézem, nagyon vonzónak tűnik így képről
(#) Johnycorp válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 1
 
Igen, a TV távirányítóval meg lehet kavarni.
Annó, ha jól emlékszem ezt a linket küldtem be én:
Bővebben: Link

Nekem működött (a következő TV távirányítós bohóckodásig. Ki tudja, mely gombnyomásra bolondult meg )
(#) exabit válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Mint kiderült a stab IC gerjedt és nem az opa, úgyhogy sikerült megoldani.
(#) Zsombi13 hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Nem vagyok benne biztos, hogy ez ideillik, de mivel (szerintem) alap dolog ismerni úgy kábé a rajzjeleket, ezért itt kérdezek:

Ezen a kapcsolási rajzon van két kondenzátor, aminek a rajzjelét sem én, sem apukám nem tudja. Ezúton szeretném tőletek megkérdezni, hogy vajon mi lehet ez? Valami kondenzátor, de milyen?
(#) nedudgi válasza Zsombi13 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Elektrolit kondenzátor.
(#) Zsombi13 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Köszi! A pozitív pólus van az ilyen: ] alakú részen?
(#) ujfalusi válasza Zsombi13 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem. A rővid a pozitív.
(#) Zsombi13 válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) pucuka válasza Zsombi13 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem, az a házat jelöli, ami általában a kondi negatív pólusa. De a kapcsolási rajzból is kikövetkeztethető.
(#) bigali hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
A feladatom a következő : a képen látható csatlakozót beforrasztani, természetesen kétoldalas a panel és elképzelésem sincs, hogy a felső részt hogyan oldjam meg.
Minden ötletet szivesen veszek.

cn1.jpg
    
(#) Bakman válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
A furatgalvanizálás ép? Jó folyasztószerrel egyébként gyerekjáték, csak több forraszanyag kell.
(#) elektroncso válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Takarítsd le a gyantát a panelról, ha furatgalvanizált a panel akkor elég az egyik oldalról forrasztani, az ón át fog folyni a túloldalra is, ki fogja tölteni a teljes nyílást.
(#) yohnsee válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ahogy innen látom, furatgalvanizáltak a lukak. Ez azt jelenti, hogy eleve elektromos kapcsolatban vannak a furatok, illetve ha alulról forrasztod, az ón szépen meg fog futni erre az oldalra is. Persze valami jófajta folyasztószer vagy folyasztószeres ón feltétel.
Mod.: közben már ketten is megelőztek
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2017
(#) bigali hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, én is ilyenre tippeltem.
Forrasztóviz van csak kenjem be alaposan?
(#) Bakman válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Milyen az a forrasztóvíz? Ha bádogos, akkor ne, megmarhatja a vezetősávokat. elektronikai folyasztószert használj. Jól látom, ez egy flipper panel?
(#) vargaf válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
A forrasztóvíz alatt mit értesz? Remélem nem a sósavból és cinkből készült keveréket, ez nem ereszcsatorna, elektronika.
(#) morgo válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Először is takarítsd le a dzsuvát. Rendesen. Ha a forrasztóónban van folyasztószer, nem kell semmi más, csak beforrasztod és kész.
Következő: »»   3048 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem