Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   814 / 1152
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Japán gyártmány, mert ilyen T-s egyebeket megtaláltam. Pl. 13T518S-t, 329T518B-t. PST-t írt hozzájuk.
Nekem nem barátom ezek szerint; írtam én mindent, de semmi.

Mi az a Bitsavers? Nem ismerem, gondolom az is kereső.
(#) dolargaan válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ez az. Bővebben: Link Talán.
(#) granpa válasza dolargaan hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Rápróbáltam a lehetséges címszavakkal, de nem más.
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Hello! Hasonló fazonú IC-kel tele vannak a régi trinitron TV-k áramköri lapjai...Ha szükséges lefotózok egyet.
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Köszönöm, nem kell, itt van a kezemben. Kb. 120 db. TV-ből bontott (nem én voltam) társával együtt, amikről sikerült megtudni, hogy mik. Némelyik "nemesebb" célra is használható.
(#) granpa válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Van még 1-2 db.: 9049ME (9 láb), MN1280S (3 láb), LS776CB (8 láb), D4016CX-15 (24 láb).
Ha kérhetem a megfejtésüket (meg a múltkoriból is lóg pár db.)
Köszönöm.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Talán:
LS776CB -> UA776
D4016
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Köszönöm, ezek lesznek talán. Próba; legfeljebb kihajítom, ha mégse.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Sikerül egy képet csinálnom róla, lehet hogy normál S1M lenne??? Vagy S5M
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) ayurveda hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Üdv !
Szeretném tudni mi ez az alkatrész. Lehet , hogy "gáztöltésü cső" vagy feszűltség levezető?

R420.jpg
    
(#) dokidoki válasza ayurveda hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Egyik sem, ha megmérnél egyet, akkor a két vége drótnak mutatkozik. Olyan átvezető kondenzátor, csak smt kivitelben. A középső rész az áramköri GND, a két vége között meg folyik valamely tápfeszültség árama.
(#) gerry válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Az "SM" a diódán a típust jelöli. Alatta az "5B" 2015 novemberi gyártást. Az alső mellékletben megtalálod a 3. oldalon a jelölést. A második mellékletben meg a tokozás szerinti leírást.
(#) gerry válasza gerry hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Bocs fordított sorrendben töltötte fel a fórum a két fájlt!
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) emmzolee hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Hello.
Van nálam egy extol polírozógép javításon. Nem pörög fel a motor. Van benne egy SMD16 lábú ic. Azt gyanítom, hogy az lesz a hibás. Nem találok ilyet a neten. Az van ráírva, hogy: ssc4 ctg 4uchl.
Bővebben: Link

Mi lehet ez? Mit lehet tenni ha nem jó?
Köszi előre is.
(#) Eszter66 hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok! Valaki meg tudná mondani nekem mi ez? köszönöm

DSCN4825.JPG
    
(#) Bakman válasza Eszter66 hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Ha jól látom, szinron motorra szerelt áttétel, ami három "programtárcsát" forgat. Valamilyen időzítési feladata lehet, egyszerre több dolgot vezérelve.
(#) Bakman válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Pontosan hogyan nem pörög fel? Csak lassan megy vagy egyáltalán nem megy?
(#) Gafly válasza Eszter66 hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Csatlakozom Bakman mesterhez, szerintem is egy házilagosan összerakott háromtárcsás programkapcsoló (meglehetősen lassú programmal), transzformátorral, textilbakelit dobozban.
Ha csak valaki pont nem ilyenre vágyik, akkor sem használati, sem muzeális értéke nincsen.
(#) Doky586 válasza Eszter66 hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 2
 
Ha kiszeded belőle a mechanikát, még madár-háznak jó lesz..
(#) Chipmunk1960 válasza gerry hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Hálás köszönetem! Közben találtam egy Lengyel oldalon egy hasonló rajzot, ott S1M -ek szerepelnek dögivel, arra már találtam valamit 1000V/ 1Ajobb híján 1N4007-eket raktam/hajtogattam bele, remélem holnap megjön a Trtiac is mert a szomszédnál már nagyon gyűlik a szennyes..
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Egyébként megőrjít ez a csomó idióta jelölés, nem löncshús ez, hogy a gyártás időpontja lenne a legfontosabb! főleg az 5-6 lábú "pókok"készítenek ki, mert aminek több van, azt már könnyebb megtalálni.
(#) emmzolee válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Meg sem mozdul. Csak a kijelző mutat 00 -át.
Tehát milyen alkatrész lehet a 16 lábú smd ic? lehet-e cserélni, vagy valami avr vagy pic lehet?
(#) ktamas66 válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Talán inkább valami Freescale SC4.
(#) Chipmunk1960 válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia, Próbálj szkóppal rámérni a lábakra, ha 00-át mutat már az is valami, mer "valaminek elő kell állítani", s megjeleníteni. Elég ramatynak néz ki a panel, próbáld alkohollal fogkefével lemosni, lyuk-galvánokat átmérni. Miután a "speed" 2 nyomógomb, valami PIC f;le, amiben program van, cserélni ugyan lehet, de a progit megszerezni lehetetlen..
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Hali, " Marking Codes of Diodes SMD Devices" a Google folyton ezt ajánlja, csak éppen fizetős, de van egy hónap "teszt". Van valakinek tapasztalata róla?
(#) Domino78 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok! Van nekem két ilyen Panasonic cuccom, mindkettő kopott: https://industrial.panasonic.com/cdbs/www-data/pdf/ARE0000/ARE0000C3.pdf (fekvő verzió, 9mm-es úttal, 10kOhm).

Keresgéltem-keresgéltem, úgy tűnik, ez kifejezetten pozícióérzékelő, nem tolópoti néven fut, és már nem gyártják. Tovább keresgéltem, és találtam Alpha néven is, a gond, hogy mind Angliában székel, és a postaköltség 25 Euró körül van: https://www.rapidonline.com/taiwan-alpha-ra0901f-20-r4-lbb10k-horiz...6-6105

Tovább keresgéltem, az aliexpresszen hasonló cuccokat ALPS néven találtam: https://www.aliexpress.com/item/ALPS-Alps-RD7081015A-sensor-linear-...OxYQsk

Mondanom sem kell, hogy a három (Panasonic, Alpha, ALPS) gyártó elnevezései köszönőviszonyban sincsenek egymással... Szerintetek honnan tudnék ilyen kütyüket beszerezni – azon kívül, hogy "majd csak jó lesz" jeligére elkezdek Kínából rendelgetni?
(#) RoliNyh válasza Domino78 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Akárminek is hívják, ez szerintem egy lineáris potméter (még a kapcsolási rajz is ott van az adatlapon), ha van rajta látható típusszám, az utolsó két szám azt is megmondja mennyi az ellenállása. Ideiglenesen helyettesítsd egy ugyanolyan értékű potival, és van rá egy "bambim", hogy működni fog. Persze az, hogy hogy maszekolod be helyette a normál potit, az más kérdés...
Vagy nem vágok valamit...
(#) Domino78 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Igen, ez gyakorlatilag egy poti, és mint írtam, 10kOhm.

A problémám, hogy egy szervóban van benne, annak a pozícióját érzékeli, tehát a 10kOhmon kívül a 9mm is fontos lenne (ezért is pozícióadó, és nem poti néven fut)...
(#) Gafly válasza Domino78 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Én emiatt is aggódnék:
Idézet:
„Endurance Operating Life 10,000 cycles min.”

Azaz egy egyszerű poti nem biztos hogy sokág bírja majd a gyűrődést...
Ugyanakkor 9mm nagyon kicsi, nem igazán van ekkor tolópoti...
(#) Domino78 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Persze, egy tolópotit az ember kézzel tologat, emiatt kezdődnek 2-3 centinél. És pont a fentiek miatt ez nem poti, hanem pozícióérzékelő (van ilyen tekerős kivitelben is, az a hagyományos potikkal téveszthető össze, ott az élettartam és a forgás szöge nagyobb).

Nem is az a célom, hogy egy pozícióérzékelőt potival helyettesítsek, hanem hogy ismét működőképessé tegyem a szervót

Aztán lehet, hogy végül komplett szervót kell rendelnem Kínából néhány ezerért...
Következő: »»   814 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem