Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   813 / 1153
(#) Sebi válasza uniman hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Persze... de jól benéztem
Bár sok különbség nincs köztük.
(#) FPBalazs hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Sziasztok !
Egy kis segítségre lenne szükségem , hogy milyen alkatrész látható a képen. A kávéfőző fűtőteste nem melegszik, és erre az alkatrészre gyanakszom , ugyanis ha lecsatlakoztatom a vezérlő panelről , ugyan azt a hibát jelzi a gép.

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) uniman válasza FPBalazs hozzászólására (») Szept 1, 2017 / 1
 
Az egy ("üveggöngy") termisztornak tűnik...Ha ohmmérővel nem mérhető a kivezetésein ellenállás, akkor hibás.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) FPBalazs válasza uniman hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Köszönöm , gyors válaszod. Valóban hibás az alkatrész , úgyhogy cserés a dolog. Azt hogy hány Ohm-ra cseréljem , maximum a kávéfőző adatlapjából lehetne kifürkészni , ha jól gondolom. Amit eddig nem találok a neten.
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Jobb kép az sosem árt! Persze, akár a kérdező rögtön le is írhatta volna a kávéfőző pontos típusát... Ha mégiscsak termisztor lenne, "kb". 200-100-47-20-10 kohmos az értéke...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) szepi003 hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Sziasztok. Egy smd dioda adatlapját keresem ne92e felirat vishay logos
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Közben töröltem a hozzászólást, mert szerkeszteni akartam, és bejött egy telefon.
Láttam már hasonló kinézetű glimmet. Főleg, ha egy nagyértékű ellenállás van sorba kötve vele, lehet az is.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) FPBalazs válasza uniman hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Bialetti CF36-os Nem gondoltam hogy ez akár segíthet is megmondom őszintén
(#) uniman válasza FPBalazs hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Sajnos ez csak azután derül ki, miután a készülék típusát megtudjuk...
(#) V8engines válasza V8engines hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Még mindig kísérletezem. Két db tranzi kicserélve, egy harmadikat nem találtak a boltban polcon.
Mi ennek a helyettesítője? Tudja v.ki? BD 435 (98423 van még utána karistolva. Ennek nincs jelentősége gondolom.)
Ott lehet működésben különbség hogy az egyik tranzi közül az eredeti az BC 327 -40, amit kaptam helyette BC 327 -25?
Nem, nem vagyok villamosságis, csak csinálom. -Tudom ám, jobban rá kellett volna feküdni a témára, suliban a szakkörön.

De amiért is írok, hogy érdekes funkció lett a csere óta. A kondit még nem cseréltem (ki lehet már száradva szegényke ennyi idő alatt), viszont kiforrasztottam, és ha helyettesítem másikkal (többet próbáltam), akkor is csak egy pillanatra villan fel az izzó, majd kialszik rögtön (kell még az a 3. tranzi a rendszerhez szerintem).
Viszont csere előtt az izzó világított áram alatt egyfolytában. A TKF-re (ajtó kapcsoló) szálra nem is reagál semmit.

Tudom, most már cseréljek ki benne mindent és talán jó lesz.

Hosszú voltam és talán érthetetlen, de aki hozzá tud szólni érdemben, megköszönöm.
(#) proli007 válasza V8engines hozzászólására (») Szept 1, 2017 / 1
 
Hello! Sokat nem lehet hozzá szólni. Mert a kapcsolás nem ismert. De két olyan kép sincs róla, ahol alkatrész oldalról látszana mi is van benne és a forrasztási oldalról sem, ami merőlegesen készült volna és nem csillog. Így vissza rajzolni is csak Te tudnád.
A BD435 helyett a BD441 megfelelő. A -25 áramerősítése 160..400, míg a -40 250..600. De olyan széles ez a két tartomány, hogy várhatóan megfelelő a -25 is.
(#) granpa hozzászólása Szept 2, 2017 /
 
Szervusztok!
A minapi börzén leltem egy doboz IC-t (~fél kg). Néhány darabot nem tudtam azonosítani (pedig rászántam pár órát).
MCU2600 (DIP 14); LSC4566P2 (16); TSL-3 (alatta 713Y) (20); TL8709P (16); SONY I08 4A (széles, 24 lábú, a végén egy lyukas lemez, gondolom hűtésre); CHMCD7842, ez lapos, soros 9 lábú; C1513HA ez is lapos, soros 7 lábú. A többi ~150-et megtaláltam.
Ezekről kérek információt, ha fellelhető. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
A C1513HA-t megtaláltam, valamilyen televíziótechnikai IC: C1513HA.

A MCU2600 egy órajel generátor IC, itt az adatlapja.
(#) V8engines válasza proli007 hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Tisztelt Gábor, köszönöm már ezt a segítséget is! (Igen, puskáztam az adatlapon, gondoltam így illedelmesebb, már csak a korkülönbségünkből is kifolyólag.)
Valóban, én voltam rest, hogy több képet készítsek az áramkörről. De megoldom úgy érzem. Cserélem tovább az alkotórészeket. Már legalább tudom mi a helyettesítő utód neve.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Köszönöm! A C1513HA-t hogy találtad meg, nekem még az NTE1787 sem jön be. A gyártó szerinti keresés eszembe sem jutott (megint).
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Őszinte leszek, kijelölés jobb klikk másolás, majd google-ba beillesztéssel. Utána nyomtam egy keresést és első link volt a találatok között.
NTE1787-re keresve még a lábkiosztás is bejött. NTE1787.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Nekem ez a módszer nem jött be. Azóta az NTE 1787-et megtaláltam, így.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) V8engines válasza V8engines hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Nos, haladok. De úgy tűnik, a Világon sincs ilyen tranzi. Vagy csak ez a keleti régió a világ vége után van jó pár kanyarral? Rendelésre hoznak holnapra tán 1db BD 441-et, előre kifizetéssel (v.mi 250HUF). De legalább már kezd kialakulni. Bár, vannak még fenntartásaim, fog-e működni a rendszer.
-Azért megoldottam a kondi cserét is (zink elszívó és egyéb komolyabb technika híján), de bedugták a likba rendesen. Én meg a műanyaggal összesütött nyákot nem bontom ám szét. Mindez szerénytelenség nélkül ám! Csak gondoltam megosztom.

(Utolsó képen a 10nano-s kondinak mindegy melyik a jobb és bal lába? (A bal oldali az új, csere darab. Azt adták a másik helyett a boltban.)
Elő fogom szedni minden akaratomat most már, és picit ráfekszem az elektronika témára. Remélem nem a könyvre, hogy elaludjak rajta.
(#) elektroncso válasza V8engines hozzászólására (») Szept 4, 2017 / 1
 
A 10nF-os kondenzátort teljesen mindegy, hogyan ülteted be, nincs polaritása.
(#) granpa hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Itt vannak a képek.
(#) Doky586 válasza V8engines hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Ügyes tervezés..
Ha felrobban (kifúj) az elektrolit kondi akkor a pvc búra megvédi a többi alkatrészt..
(lehet hogy gyakran fordul ez elő?)
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A Sony híres arról, hogy csak a saját elképzeléseit valósítja meg, hiába lehet már a piacon kapni ilyen-olyan alkatrészt. Cserébe kb. mindig is javíthatatlanok voltak a cuccaik, lévén nem hogy nem kapni alkatrészt de még adatlapot sem lehet felhajtani.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
K.b. erre gondoltam; az a baj, hogy nem is tudom, miben volt (a börzés gyűjteményből van). Olyan 3 lábúak (TO92) voltak közte, mint MN1280S, amit szintén nem találtam sehol.
(#) Sebi válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
A másik sony trükk a "factory code", ami - feltehetően - ezen az IC-n is látható.
Anno autórádió végfokkal jártam így, ami szakszervizben 8000HUF volt, de valaki megsúgta, hogy a kód alapján az egy TDAxxx végfok, ami tizedébe sem került.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) granpa válasza Sebi hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Gondolom, a "factory code"-hoz szintén nem lehet hozzájutni. Ott egye meg a fene.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ime
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Köszönöm. Nem tudom, ha más írja be, neki megjelennek a dolgok.
Most próbáltam a 19T523D-t "lefülelni", ez sem ment. Ez is TO92 tok. Az előző adatlapon is más a tokozás, de majd kisakkozom.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Annyit írtam, hogy "MN1280S", a Google hozzátette, hogy pdf. Az első találat volt.

A típusszámot egészítsük ki a "datasheet" = adatlap vagy a pdf fájltípussal.

... A 19T523D már nem ilyen könnyű.
Ha tudod ki gyártotta a Bitsavers gyűjteménye segíthet.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Sziasztok, Egy indesit mosógép-panelben elszállt a ZO607 triac, de van a 2 Anód között 3db SMD dióda, vonal, alatta SM, alatta 5B, tudja valaki mi ez, mert nem találom.
(#) V8engines válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szép estét!
Köszönöm mindenki segítségét, összeállt!

Érdekesség az, hogy még utóbbi kérdésem tárgya nélkül is ment a rendszer.

Lényeg hogy már működik és a helyén is van. De hogy már '84-ben késleltetős belső villanyt használtak, engem picit megdöbbent. Persze u.ezen évjáratú ll-es Golf-omban is benne volt már (ezért raktam át a '91-esbe, amiből kihagyták. )

Pár kép akit érdekel. Ha nincs hely, rendszergazdák törölhetik! (Több kép nem ment, de gondolom ezek is fogják a helyet.)
Következő: »»   813 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem