Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   47 / 82
(#) qut88 hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Nincs semmilyen hiba jelzés... Energy a kazán igen, és még gázt sem enged...

Ezt a hőkorlátozót megnézem, köszönöm a választ.
(#) sebokr válasza qut88 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Üdv

Elfelejtettem írni, hogy ha a ventillátor sem pörög fel vagy nem érzékeli a huzatot akkor is ezt csinálja. Panel típustól függően nincs jelzés arra a hibára sem.

Roland
(#) qut88 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Üdv!

Megpróbáltam a hőkioldón a kis reset gombot kihúzni, semmi változás nem történt.
(#) sakrafi válasza qut88 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Befelé kell nyomni azt a kis gombot.
(#) qut88 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Nyomtam befelé is, elméletileg átad, mert szakadásvizsgálóval rámértem és sípolt..
(#) sakrafi válasza qut88 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Szivattyú megy? Ha megy áramlásérzékelő kapcsol -e.Ha ezek rendben vannak akkor ventilátor indul-e és kapcsol a presszosztát ?Hibajelzés nélküli üzemzavarnál valamelyiknél itt lehet a hiba.Egyébként a gázszelepen nem tudsz kilépő nyomást mérni amíg a gyújtási folyamat el nem indul.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) Swanti hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék egy westen 24kw kombi cirkóhoz. A hiba jelenség, hogy hiába tekergetem a folyóvíz hőmérséklet szabályzó gombját a cirkó mindig felmelegíti a vizet 70-80 fokra aztán leállítja a melegítést, majd újra melegít. A csapnál ezt nem lehet érzékelni, de a cirkó ki be kapcsolgat és gondolom nem ez lenne a természetes, hanem 20-30-40 vagy a beállított hőfokot tartva dolgozzon.
Korábban nem tűnt fel, hogy kapcsolgat...
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv. A
(#) kovy74 hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok.Westen energy 240FI-hez keresek váltószelepet(újat) csak a membrános részét.Köszönöm...
(#) zoszka válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ebbe 2 membrán (membrános rész) van. Melyiket?
(#) kovy74 válasza zoszka hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ami a képen van.Azt keresek újat...
(#) zoszka válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
(#) merlingerin válasza kovy74 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia!

Miért akarod cserélni? Mi baja tud lenni egy réz alkatrésznek? Szétfagyott? Ha nem, akkor egyszerűbb csak a tömszelencét, meg az O gyűrüket, esetleg a membránt cserélni töredék áron
..
(#) kovy74 válasza merlingerin hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Már vagy háromszor cseréltem tömszelencét most is vettem bele gyárit hátulra 3300Ft-ért és még jobban csepeg mint a régivel.Lehet hogy a rúd van elkopva.?Ezért szeretném kicserélni...
(#) tamaslaz hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni westen energy 240 fi kazánnal kapcsolatban!Melegvíz engedésekor a kazán bekapcsol majd kb 10 mp múlva leáll közben villogni kezd lassan a láng és a leállás lámpa,(sárga piros)eltelik kb 10 -15 mp beindul (vagy nem)!
Segítséget előre is köszönöm!!!
Üdv Tamás
(#) merlingerin hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Azt hittem, egy baxi/westen cirkó nem tud már nekem újat mutatni. De tud.

Energy 240 fi cirkó azt játsza, hogy időnként, ami között több óra is lehet, elindul. Szellőztet, szivattyút indít, majd van, hogy gyújt is, de legtöbbször leáll 5 másodpercen belül. De nem hibára áll ki, csak lekaocsol.max 10src üzem.

No de a csavar: nem kap a termosztát felől indítást. Vagyis úgy teszi ezt, hogy a termosztát nem kéri...

Mivel órák tellnek e! két ilyen között, nem tudom elkapni a jelenséget.

A cirkó jelenleg csak fűt, hmv nincs bekötve. Ha manuálisan indítom, tökéletes, teszi a dolgát.

Mi lehet ez? Köszönöm!
(#) psc2 hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Energy 240fi nyári üzemmódban ha meleg vizet megnyitom melegednek a radiátorok Mi okozhatja ezt? Előre is köszönöm.
(#) merlingerin válasza psc2 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!

Váltószelep átereszt..
(#) sakrafi válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!
Fűtési NTC hibára tippelek.
(#) merlingerin válasza sakrafi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!

Kicseréltem, hiba maradt... Volt itthon.
(#) vyky hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Sziasztok. westen energy 1.240 fi típusú kazánom van ami fogta magát és most mind a 3 led világit. Természetesen nem találok róla doksit hogy mit jelenthet.valaki tudna segíteni nekem? Köszönöm előre is.
(#) Belovai hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Van egy Westen Pulsar típusú kazánom, ami az első évben tökéletesen, tavaly már elő elő fordult, de az idén már "rendszeresen 035 hibakóddal leáll. Az érdekes az, hogy van amikor megy egész nap, egész éjjel, aztán van, hogy minden újra indulásnál 035 kóddal megáll..... A szerelő azt mondja, hogy nem a kazánnal van a gond, hanem a hálózatban észlel valami gondot, mert annyira érzékeny az elektronikája.... Bemérettem egy szakemberrel, aki nem talált hibát.... Számomra az az érdekes, ha ennyire érzékeny, akkor miért megy el van, hogy egész nap, vagy egész éjjel... Akkor nincs érzékenység? A kazán szerelő kitart e véleménye mellet..... Patt helyzet....de jön tél és érdekes lesz kézi vezérléssel fűteni..... Meg egyébként is....Várom szíves segítségeteket.....nagyon köszönöm előre is.....
(#) sakrafi válasza Belovai hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Szia!
Ez a típus elég érzékeny a hálózattal bejutó zavaró jelekre:Első körben ki kellene cserélni a gyújtás kábel egy zavarszűrős változatra,ez általában megoldja a problémát.Amennyiben ezután is fennáll a jelenség akkor sajnos vezérlőpanel csere lesz a megoldás.
(#) Belovai válasza sakrafi hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat, a segítséget.... Mielőtt a vezérlőpanel cserébe belemennék, megpróbálnám a zavarszűrős megoldást...hátha....

Megtennéd, hogy leírod, hol lehet ezt beszerezni, kell e hozzá szerelő, vagy mi is a menete ennek.

Előre is megköszönöm szíves válaszodat.

Üdv...
(#) VIM válasza Belovai hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Szia! Csak tippelnék a "zavartságra", hogy esetleg energiatakarékos fénycsövek és hasonló gyújtó elektronikával rendelkező alkalmatosságok (talán még a fénycsövek is ide sorolhatók a gyújtópatronjukkal) okoznak gondot. Ha tudod kösd át másik fázisra a kazánt, talán akkor nem lesz zavart az áramkör. Persze a szakember tanácsa az első, zavarszűrős gyújtás kábel lesz majd a megoldás.
(#) merlingerin válasza VIM hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Az elektronikán van egy vagon MKT/MKP kondi.. Cseréld ki őket válogatás nélkül...
(#) Belovai válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Köszi a tanácsokat.... Lehet olyan kábelt kapni, amelybe be van építve a zavarszűrő? Nincs gyakorlatom az ilyesmibe, ne menjek már be egy boltba full tájékozatlanul.....

Köszi mégegyszer a segítséget mindenkinek......
(#) sakrafi válasza Belovai hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Szia!
VIM fórumtársnak jó a meglátása.A zavarszűrős kábelt pedig innen tudod megrendelni:
http://www.optterm.hu E-mail: megrendeles@optterm.hu
1411116 Gyújtókábel Westen QuasarD,PulsarD L250
Az ára kb 1200ft+posta költség.
A cserét simán meg tudod oldani saját magad csak az elektródáról és a gyújtótrafóról kell lehúzni a kábelt.Gyakorlatilag csak a készülék előlapját kell levenni amit alul rögzít két fekete lemezcsavar,majd a panelház lemezcsavarját kell kihajtani, így kinyitható a ház és már látható is,hogy mit kell cserélned.Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) szerediattis válasza Belovai hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Szia lehet hogy segít,én 2 kazánt hekkeltem meg így .sikerrel. Örülök hogy sikerült.Én a képen láthatóhoz hasonló kapcsolóval oldottam meg,egy kb. 50x15mm-es alu lemez,és 4 darab 2,5-ös csavar felhasználásával,az eredeti kapcsoló szegecseit lefúrtam,a helyére csavaroztam a lemezt,lemezre a kapcsolót.A kapcsoló nyelve végét meghajtottam a membrán felé,és a kapcsolót tartó csavarok minimális mozdításával beállítottam abba a helyzetbe,ahol kattant a kapcsoló.(A cső végét bekaptam a szám sarkába úgy,hogy mellette egy ujjnyi résen nagy levegőt vettem.)Még mindig jó,mivel erősebb a rugója a kapcsolás is határozottabb,szerintem tovább bírja majd.

KW3-2_ok2.gif

IMG_20150226...jpg
 
 Bővebben a Gázkazán vezérlő hibák téma 148. oldalán olvashatsz erről.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2017
(#) Belovai hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Szervusztok!

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek.Megrendeltem a zavarszűrős gyújtókábelt az ajánlott cégtől. Meg kell mondjam, egy igazán korrekt, segítő cég.... Megjött a kábel, kicseréltem tegnap délután.... Azóta tökéletesen működik.... El ne kiabáljam....

Még egyszer hálás köszönet a segítségért.....
(#) Nagy Lajos K hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket,tanácsotokat szeretném kérni!A családban meghibásodott Westen Energy 24kw-os túrbó kombi.A kazán minden funkciója működik a gyujtás végéig,lándérzékelő hibára megáll.A szerelő panel cserét javasol.Érdekességképpen van egy másik kazán is Westen bolyler 24 kw-os turbós Simens panelos ugyanezzel a hibával/itt ki lett a panel cserélve,működik/ Kérdezném tőletek hogy lehet-e javítani az említett hibát a panelon,vagy marad a csere?
Lajos.
Következő: »»   47 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem