Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1448 / 1670
(#) Abukodonozo válasza messius hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ez lehet kicsit off lesz itt, gyere ugorjunk át a csöves topikba és megdumáljuk
(#) ticko hozzászólása Szept 13, 2017 / 8
 
Tisztelt fórumtársak!
Elkészült egy Matsumin Valvecaster gitár effekt pedál. Az elektroncső, egy ECC82. A kapcsolás sok helyen fellelhető, de én innen szedtem le:Bővebben: Link Teszek fel pár képet is. A belsejéről sajnos nem készítettem képet, de már az új tulajdonosánál van, így már nem is fogok . A dobozra Eddie-t (Iron Maiden kabala figura) vasalásos technikával varázsoltam rá. Végezetül jöjjenek a fotók.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2017
(#) messius válasza ticko hozzászólására (») Szept 13, 2017 1 /
 
Jó lett, ötletes Eddie jobb szeme!
Te milyen tápfeszültséget adtál az áramkörnek? A rajz szerint DC9V. Ez nem kevés, már csak a cső fűtés miatt is!? ECC83-mal nem próbáltad ki? (Bár úgy tudom azzal nem igazán működik)
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2017
(#) jani1987 válasza ticko hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Teszel fel hang mintát? Ugyanezt akarom megépíteni. Sőtt a full cső kombóba ez van. Csak vacakolnak a trafóval.
(#) ticko válasza messius hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
12V 1A-es tápról megy. Több helyen is olvastam, hogy 9V helyett 12-vel járatják, és talán a hangja is jobb. ECC83-mal nem próbáltam, mivel nincs itthon ilyen csövem, valamint az ECC82-őt is csak ehhez a projekthez szereztem be.
(#) ticko válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Sajnos én nem gitározom, az én érdemem, csak a megépítés. A pedál, már az új tulajnál van, esetleg, ha hajlandó lesz egy hangfelvételt küldeni, akkor felteszem.
(#) Tomi94 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
A dicséretet köszönöm! A többi megjegyzéshez:
- Hogy ettől mennyire lesz indokolt, nem tudom, de a ferdén elhelyezett kondi a helyhiányból fakad. Ahogy az ötödik képen is látszik, egy centivel sem volt több hely a hűtőborda lamelláitól és a puffer elkóktól. Ide kellett elférnem (a kimeneti RC-tag így is a gyári panelre került, pár szükségtelenné vált alkatrész helyére).
- A forrasztásban igazad lehet, otthon csak pillanatpákával tudtam dolgozni, az meg sose lesz egy precíz eszköz..
- A fúrást az említett kollégiumi műhelyben csináltam, állványos fúróval.. mint a közös használatú dolgok többsége, valószínűleg ennek a fúróhegye sem volt épp megkímélt és újszerű..
(#) Moderátor hozzászólása sonajkniz hozzászólására (») Szept 18, 2017
 
A hozzászólások a doboz témában áthelyezve ide (Dobozolási technikák... téma).
Azért a moderátori segítség kérésére Neked is lett volna lehetőséged...
(#) szili83 hozzászólása Szept 18, 2017 / 1
 
Dobozolás kezdődik.
(#) pjg válasza szili83 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Ácsi! Ácsi.
Ugye lakkozás előtt a marókés által okozott égéseket kicsiszolod?
(#) szili83 válasza pjg hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Persze, egyenlőre összerakom, hogy milyen lesz
(#) Rober_4 válasza ticko hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
A hétvégén is használtam az enyémet koncerten. Egy csöves Fender a végfok utána. Így a hangzás olyan Pink Floydos... Ecc83-al is elindul, de úgy más a hangja, jobban ki kell hajtani...
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Ja 15V-ról hajtom, külön tápról, neki meg a wah pedálnak is, ott a műveleti erősítő torzításmentes rezonálása miatt...
(#) ticko válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Esetleg egy kapcsolást ECC83-al tudnál linkelni? Vagy minden marad az eredeti, csak a csövet kell cserélni? Csak azért, mert ECC83 van a láda fiában, 82 pedig nincs. Egyébként én nem gitározom, búcsúajándék volt a munkatársamnak, aki kilépett a cégtől. Neki tetszett a hangzás, amit produkált ez a pedál. Ő úgy nyilatkozott, hogy olyan Old School metál hangzása van.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) Rober_4 válasza ticko hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Persze csak beteszed a helyére. A lényeg a fűtésre figyelj, hogy 2x6,3v legyen, amennyiben soros fűtéssel oldottad meg (Valószínűleg így...) Más csővel is lehetne próbálkozni, ha 6,3V-ról menne a fűtés, de 12V-al csak a soros fűtésűek jöhetnek szóba...
(#) csibai válasza szili83 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Kedves "szili83"!

Ez spektrum analizátor, vagy kivez. jelző?
Esetleg a kapcsolása publikus? Ha az, nagyon megköszönném.

Köszönettel: csibai
(#) szili83 válasza csibai hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Szia!

Bővebben: Link
De ha kell van NYÁK rajzom is SPL6-hoz, ami át van tervezve egy panelra.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 22, 2017 / 7
 
Sziasztok!
Szeretném bemutatni az egyik átalakított autómat. Tyco Nitro Invader, legalább 22 éves. Ebayről rendelt 4$-os, 30A-es átalakított ESC végzi a munka oroszlán részét. A rajta levő Atmega8 fel van okosítva, így kommunikál egy nRF24 modullal, és feldolgozva a kapott jelet hajtja a motort, és a kormányzásért felelő szervót. Az eredeti elektromágneses kormányzás le lett cserélve, túl gyenge volt. Az ESC-re visszakerült a sárga zsugorcső, és kétoldalú ragasztóval van rögzítve.
Az autó nagyon fürge, főleg, hogy turbo funkcióval rendelkezik, ez azt jelenti, hogy az indulás első 200mS-ában a motor nagyobb feszültséget kap, így az indulás ugrásszerű.
Természetesen mérem az akkumulátor feszültségét, 2 vagy 3 soros cellával táplálható, ehhez alkalmazkodik a program, és alacsony feszültségnél letiltja az autót, csak ki- és bekapcsolás után törlődik ez a tiltás. Természetesen ha elveszik a távirányító jele, 500mS múlva megáll az autó, de ezeknek alapnak kell lennie egy RC autónál.
3S akksipakk hajtja, az autó alján az eredeti akkumulátor alatt vannak a csatlakozók, itt lehet tölteni. Sajnos nem tudtam megoldani, hogy az akkumulátor cserélhető legyen. A távirányító is okosított, egy darab 18650-es cella kell bele az eredeti 8db AA elem helyett, és Arduino nano+nRf24 páros felelős az adásért, ami nekem a legjobban tetszik, hogy visszajelzi, ha a kommunikáció nem tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
(#) attika válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2017 / 1
 
Gratulálok hozzá!
Szóval erről a kis autóról volt szó amiről szólt a csetepaté az AVR-es topicban a Back emf-ről
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Szept 22, 2017 / 1
 
Köszi. Nem, a mellékletben a nehezebb. 2.4kg. Ez a kicsi autó nem igényel fékezést, ha a gázkart tolatásra húzom maximális sebességen.
(#) Action2K hozzászólása Szept 25, 2017 / 34
 
Sziasztok!
Remélem megengeditek, hogy itt, a csodálatos projektek mellett egy kis próbapaneles szárnypróbálgatást bemutassak. No nem az enyém, de mint mentor, van némi közöm hozzá.
Nevezetesen, a 8.-os lányom első ismerkedése az elektronikával.
Hogy is kezdődött az egész ismerkedés? A fizika tanítónéni kitalálta, hogy mindenki mutasson be az év folyamán egy kísérletet. Mivel a suliban az év nagy részében az elektromosság lesz a fizikaórák témája, így kitaláltam, hogy egy elektroakusztikai kísérletet mutasson be. Nevezetesen, hang generálást elektronikai úton. De, ha lúd, legyen kövér... a végeredmény egy analóg polifonikus hangszintetizátor lesz.
Számítógépen megterveztem a hanggenerátort, amiből majd 12 lesz. A szimuláció szépen ment, így vezetésemmel próbapanelen megépítette a teszt áramkört. Élesztés és bemérés eredménye tökéletesen hozta az elvártakat. Mondani sem kell, nagy örömmel és büszkeséggel próbálgatta.
Folytatása következik majd...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) satlokk válasza Action2K hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Csak így tovább! Gratula!
(#) elektroncso válasza Action2K hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Dicséretes és ügyes! Várjuk az elkészült munkáról is a képeket.
Nincs jobb érzés mint amikor egy saját készítésű munka elindul.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 25, 2017 / 7
 
Egy régebbi hozzászólásomba utaltam rá, ha beválik akkor tovább fejlesztem, így is történt, ma volt a főpróba és tökéletesen működött, kicseréltem az egyik litium cellát mert rossz volt, egyből meg is táltosodott, mostmár arra kell vigyázni, hogy mit fújok le az asztalról.
A markolat egy szétfagyott egyszer használatos locsoló pisztoly (nem is értem miért nem lett kidobva) A nyomógomb PC reset gombja, kíváncsi vagyok meddig fogja bírni.
Kénytelen voltam lefesteni, mert úgy nézett ki mint egy papagáj.
Pár kép:
(#) BarnaPili válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Nagyon komoly technika lett. Tiszta Colt-utánérzés.
(#) Action2K válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Köszönjük, tudósítom majd a fejleményeket.
(#) Vales válasza Action2K hozzászólására (») Szept 26, 2017 / 1
 
Egy becsülendő és követendő példa az utánpótlás nevelésre, Respect!
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Clint Eastwood........... be*hatja... áoooo
(#) szili83 hozzászólása Szept 26, 2017 / 14
 
Spektrum analizátor végre készen. Már csak élvezni kell a végeredményt.

Videó
(#) Toth Attila válasza szili83 hozzászólására (») Szept 27, 2017 / 2
 
Gratulálok! Nagyon király lett!
Következő: »»   1448 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem