Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé kérdés
 
Témaindító: M.Béla, idő: Szept 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 41
(#) proli007 válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 17, 2017 / 1
 
Hello! A KR11-es relékben is volt elvétve olyan típus, amiben volt ívoltó kamra. Ma a FINDER gyárt ilyeneket. Ívoltás..
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Egy söntel párhuzamosan kapcsolt relé kapcsai közt nem jelenik meg akkora feszültség ami ívet okozna bontáskor (bekapcsoláskor sem keletkezik ív).
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) Sebi válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
(#) Assy válasza Tardief hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
ilyenem van : Relay 832HA-1A-F-C
Ez speciálisan arra a célra van kitalálva amire neked is kell. Teljesen por és elméletileg vízhatlan a tokozás.
Frekiváltókban ezzel söntöljük a 800v/560µF kondikat.
A 30kW-ban is ez van csak ott kettő párhuzamosan van kötve.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) patrick97 válasza Assy hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Suzuki Jimmy hátsó ködlámpa kapcsoló magában a kapcsolóban van a relé. Ez a kapcsoló most mást kapcsol igazából a lábtér világítást egy másik járgányban, csak a gond maga a relé, tudom egyszerűbb lenne egy külön relét betenni ,de ez hely és felfogatás hiányában nem kivitelezhető, meg nem is szeretném túlbonyolítani a kábeleket, inkább magában a kapcsolóban cserélném ki a relét, ebben a kapcsolóban egy Takamisawa JY105-K Relé van ami elvileg max 3A-t bír, nekem kicsit többet kellene hogy bírjon legalább 5A-t ezért ha valaki tud nekem ajánlani hogy mire tudnám ezt a relét kicserélni.Az kérem ne tartsa vissza magában. Lehetőleg ugyan ilyen geometriai méretben és formában van, a fizikai méretek korlátozva vannak nem fér bele a kapcsolótestbe.
Tulajdonképen jelenleg kapcsol(na) kb 1,5M hidegfehér ledszalagot, és 10DB LED T10-es izzót(0,08A/db kb) ill 4db 4W-os led panelt.

Azért kérem a segítségeteket mivel nem gyakran találkozom ilyen nyákra forrasztott relével (csak a hagyományos sarusokkal) így nagyon nem tudom hogy mégis mik a specifikációk mit hogyan lehetne cserélni ill melyek azok amik nagyjából passzolnak csak jobban terhelhetőbbek.
(#) Bakman válasza patrick97 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Reléket lehet venni több helyen, pl. a HEStore-ban is.
(#) Zoltan555 hozzászólása Szept 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Amatőrként szeretnék egy astabil multivibrátor kapcsolást építeni (kb félperces periódus idővel), ami relén keresztül vezérelne egy másik max 24 volos DC hálózatot.

Ahogy szétnéztem 555-tel fogom megoldani, ez vezérelne egy relét. Azt szeretném kérdezni, hogy az nem probléma, hogy a relé folyamatosan megkapja akár fél percig is a tápfeszt, tehát, hogy folyik rajta addig az áram? nem fog melegedni?
(#) proba válasza Zoltan555 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Ha jó a relét működtető feszültség, esetleg a névleges alatti 5-10%-al akkor bírnia kellene napokig is.
(#) proli007 válasza Zoltan555 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Hello! Mondjuk nem írtad milyen reléről van szó, de azokat általában tartós üzemre gyártják. Tehát el kell viselnie akár a folyamatos meghúzást is. Főleg az egyenáramú reléknek, mert a váltó reléknek azért ilyen szempontból vannak neuralgikus problémái.
(#) Zoltan555 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Még nem tudom, milyen relé lenne mert nem vettem, mert attól tartottam, hogy leég a lakás

Ami biztos: kb 15 voltos egyenáram vezérelne (kapcsolna) kb 15 voltos egyenáramot.
(#) Bakman válasza Zoltan555 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Egyenáramot tranzisztorral/FET-tel is lehet kapcsolni. Ha nincs túlterhelve, kb. örök élet és egy nap.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Idézet:
„tranzisztorral/FET-tel ... kb. örök élet”

bárcsak a valóságban is így lenne...
(#) Zoltan555 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Annyi azért van, hogy a vezérelt áram polaritása megfordulhat. Nem váltakozó áram, de bármikor megfordulhat
(#) Kozkatona hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy hol kaphatnék ilyen reed relét?

Steute RC 42 1W váltóérintkezős.

Tudom hogy vannak más típusok de pont ez kellene...
( A másik típushoz másmilyen mágnes kell.. annak új felfogatás stb... macerás (

DSCN1103.JPG
    
(#) elektroton válasza Kozkatona hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
(#) proli007 válasza Zoltan555 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Hello! "vezérelt áram polaritása megfordulhat" Ez azért meglehetősen ködös. A feszültségen kívül a kapcsolt áram értéke is fontos a relé (vagy tranyó) választásához.
Ha leírnád mi is ez, lehet kevésbé volnánk tanácstalanok..
(#) Zoltan555 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
OK

Konkrétan egy modellvasút vezérlést szeretnék megoldani úgy, hogy bizonyos szakaszokon időzítve lenne feszültség. Pl fél percenként mondjuk 10 másodperc hosszan. Ezzel el lehetne érni azt, hogy ha egy vonat állomásra ér, akkor ott vár fél percet, majd 10 másodpercre rákapcsolná a feszt (0-12 voltos egyenfesz) és a vonat kimenne az állomásról.

A polaritás azért fordulhat meg, mert lehet, hogy éppen fel van cserélve a plusz és a mínusz, hogy visszafele menjen a vonat.
(#) proli007 válasza Zoltan555 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Hello! Akkor itt semmi gond nincs. Egy ilyen relét nyugodtan használhatsz. Maximum ha tényleg 15V a feszültség, akkor a tekercsével sorba kötsz egy 68 Ohm-os ellenállást és kész is vagy..
(#) Zoltan555 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
köszönöm!
(#) Kokany82 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki segíteni abban, hogy egy 230v-os Imax 0,61A, de egyébként 0,53A teljesítményű redőnymotorhoz melyik relé fele meg. Az egyik a finder 40.52.9.012 , vagy a 41.52.9.012.0010 . Jó lehet ezek közül valamelyik? Az egyik 10A, a másik 8A-ig terhelhető.
(#) Bakman válasza Kokany82 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
A 230 V miatt jobb a nagyobb méretű. Lehet, hogy ez is kicsi a motor induktív tulajdonsága miatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) glimmizzó_220 hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Szép jó napot kívánok, üdvözlök mindenkit. A következő témában érdeklödnék és egyben szeretnék segítséget kérni. A képen feltüntetett bistabil relét már régóta hajtom és sehol nem jutok hozzá. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet ilyet beszerezni.? Kereskedelmi forgalomban esélytelen, annyit tudok, hogy az e. On hangfrekvenciás vevőkészülékekbe tesznek ilyn relét.
Várom a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017

gruner.jpg
    
(#) Kokany82 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
A motor kb. 130W-os, a 8A-os relé is el kell bírja kénylemesen. Vagy tévedek.A relé adatai szerint, 2000W-ot tud max kapcsolni.
(#) Bakman válasza Kokany82 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
A nagyobb relé azért jobb, mert az érintkezői is nagyobbak, nehezebben égnek be. A motor induktív terhelés, azonos telejsítménnyel jobban igénybe veszi az érintkezőket mint pl. egy egyszerű ellenállás.
(#) bizarrboy hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem
Olyan kis áramkört keresek ,ami bizonyos feszültség felett húzza csak meg a relét ( autós 12V)
egész pontosan 13,8V felett ..alatta kikapcs.
tudnátok ilyent?
(#) kokozo válasza bizarrboy hozzászólására (») Okt 1, 2017 / 1
 
Bővebben: Link
A zenert kell csak változtatni.
(#) Doky586 válasza bizarrboy hozzászólására (») Okt 1, 2017 / 1
 
(#) Sebi válasza glimmizzó_220 hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Ez készülék-specifikus cucc, azért nem kapható.
Mivel nem pótalkatrészként kell, válassz más típust, ami elérhető.
(#) bizarrboy hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
köszönöm szépen az infókat !
(#) bizarrboy hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Köszönöm megépítettem nem működik megfelelően .
Akármekkora zenert teszek be az alső lekapcsolási pont 10,8V ..
Már 15V zenernél tartok de szinte alig változik valami is..
13,5V nál kapcsol be
Következő: »»   31 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem